Perfekcyjny makijaż

Heval, jakiego podkładu używasz?
madmaddie, patrzyłam swatche i zdecydowanie za ciemny dla mnie 😀.
Sisisa, aktualnie mam Pierre Rene Skin Balance w odcieniu Champagne (to jest 20 chyba), ale niestety też nie do końca mi pasuje jeszcze, choć na swatchach wygląda jakby był bardzo jasny, to na żywo nie jest aż tak dobrze (choć i tak jaśniejszy od Miss Sporty 😉 ). Teraz zamierzam kupić Revlon i rozważam czy 110 czy 150.
skoro już tak wątek ożył 😉, to spytam, czy miałyście jakieś doświadczenia z bazą pod cienie Hean? patrzyłam na wizażu i porównywałam kilka baz w podobnej cenie (chyba jeszcze Paese i Pierre Rene) i Hean miała najlepsze komentarze.
Heval, oo, właśnie o tym Pierre rene myślałam, bo na swatchach wygląda właśnie na bardzo jasny, i taki neutralny - nie wpada ani w pomarańczowy, ani w różowy.
O Revlonie też myślałam, ale znowu tutaj 110 wpada w róż, a 150 w pomarańcz, co mi nie odpowiada :/.
Myślałam, że fajny będzie Rimmel Match Perfection 010, bo na swatchach wygląda neutralnie, ale sprawdziłam na żywo i niestety wpada w róż.
Pokażesz swoją facjatę z podkładem Pierre Rene 🙂?
Sisisa, rzeczywiście z tymi odcieniami w revlonie tak średnio, ale mam nadzieję, że różowawy mi podejdzie, no muszę sprawdzić.
Jutro postaram się zrobić jakieś zdjęcie, jak będzie światło dobre, bo tak to nic nie widać :p
Ten rimmel wygląda nieźle, zapamiętam go sobie w razie, gdyby revlon mi nie pasował.
Jakie polecacie linery? Do tej pory miałam w pędzelku z eveline, ale już mnie trochę zaczął wkurzać 🤣
madmaddie   Życie to jednak strata jest
20 kwietnia 2014 21:01
Maybelline Lasting Drama w żelu. w tej cenie nie ma nic lepszego 😉
U mnie jest Revlon w jednym Rossmannie 🙂
Z linerów używam od zawsze tego i jestem zadowolona. Kupiłam kiedyś eyeliner w pisaku Eveline i to była porażka :/ Z kolei Essence osypywał się i szybko znikał.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 kwietnia 2014 11:58
Jedyny pasujący do mnie kolor to Miss Sporty 01. Ale znowu jakość tego podkładu jest słaba.

Też go używałam i był okropny, teraz mam Stay Matte 010 (Light Ivory chyba), próbowałaś? Dla mnie troszeczkę za różowy, teraz będę celować w coś bardziej beżowego, ale też jasnego.
Chyba się skuszę na ten w żelu. Dziękuję madmaddie :kwiatek:
robakt   Liczy się jutro.
22 kwietnia 2014 07:18
W takim razie muszę się zastanowić nad podkładem, mam czas do jutra. Dzięki za rady  :kwiatek:
Facella, za ciemny i za różowy :/.
Scottie   Cicha obserwatorka
22 kwietnia 2014 07:55
Pomożecie?  🤣

Moje etui na pędzle jest już tak zniszczone, że przyszedł czas na zakup nowego. I nie mam pojęcia, na które się zdecydować:

1. http://www.ladymakeup.pl/sklep/maestro-etui-na-22-pedzle.html

2. http://www.ladymakeup.pl/sklep/sigma-extravaganza-brush-case-complete-kit-etui-na-29-pedzli.html

Za 1 przemawia to, że podobne etui posiadam, da się poupychać w kieszonkach ok. 2 pędzle, po rozłożeniu widzę wszystkie pędzle, jakie mam. Bardzo dobre w podróży, bo można je albo ciasno związać i jest zbite albo luźno rozłożyć i zajmuje mniej miejsca w torbie. Niższa cena niż etui nr 2. Na minus- miejsce teoretycznie na tylko 22 pędzle (ja mam ich ponad 30).

Za 2 przemawia większa ilość kieszonek na pędzle, ładny wygląd, solidne wykonanie. Z minusów- cena i to, że nie będę widziała wszystkich pędzli.

Które wybrać?
Scottie, ja bym brała jedynkę
Sisisa, miałam zrobić zdjęcie z podkładem, ale to nie wyjdzie, bo mój telefon za nic w świecie nie chce mnie złapać w odpowiednim kolorze 🙁
robakt   Liczy się jutro.
22 kwietnia 2014 14:01
Byłam w osiedlowej drogerii i wpadł mi w ręce krem BB z Vipery (są chyba 3 lub 4 rodzaje, ja wzięłam "Cover me up"😉. Jutro pierwszy test. Nie mam wiele do przykrycia, kilka czerwonych miejsc, wszystko i tak mam zamiar przypudrować, zobaczymy, chociaż jestem bardzo ciekawa. Udało mi się dodatkowo dostać korektor pod oczy z Delii, mam kończące się opakowanie i bardzo go lubię.
A czy miałyście do czynienia z typowym azjatyckim kremem bb? Gdzieś czytałam, że są kompletnie różne od tych naszych...
robakt   Liczy się jutro.
22 kwietnia 2014 15:10
Ja słyszałam, że są o niebo lepsze, ale osobiście nie próbowałam.
OMG, "przymierzyłam" chyba wszystkie podkłady w Rossmannie w najjaśniejszych kolorach.
W końcu kupiłam jakiś Max Factor CC, ale krycie to on ma jednak średnie :/.
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2014 17:34
Ja poszłam kupić puder i nie było mojego koloru... A nie chciało mi się szukać jakiegoś innego. W podkładach też mi się grzebać nie chciało, zresztą dzisiaj odkryłam w kosmetyczce zapasową tubkę mojego. Też na jakiejś wyprzy kupiony, no trudno, wykończę go (nawet nie zaczęłam...) i będę się rozglądać za nowym. Jutro jadę do drugiego i może trzeciego Rossmanna. Za to wróciłam z lakierem za 3 zł  😁 Wibo wyprzedaje część serii, jeśli zostały u was jakieś resztki, to są przecenione.
Jako że mój Rimmel Wake Me Up jest już na wykończeniu zaopatrzyłam się z okazji promocji (btw, dzięki dziewczyny za cynk!) w Bourjois Healthy Mix. Jeszcze nigdy nie miałam z nim styczności, ale z tego co patrzyłam jest dość wysoko oceniany.

Zobaczymy, może akurat będzie mi pasował. Ja w sumie nie wymagam dużo od podkładu. Ma być niewidoczny na twarzy i tylko wyrównać koloryt, raczej nie mam żadnych niespodzianek do zakrywania 🙂
robakt   Liczy się jutro.
22 kwietnia 2014 18:03
A jaki róż polecacie z rossmanna?
robakt, Bourjois! 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 kwietnia 2014 18:51
Dlaczego ja nie mam Bourjois  😕
Właśnie, jak dobrać róż? Jaki pędzel do jakiego różu? Tak, żeby było naturalnie.
Facella, podobno do koloru ust 😉 Tzn. tak kiedyś słyszałam i u mnie się sprawdza 😉
U mnie ta metoda z ustami się nie sprawdziła. Za to pomoglo testowanie, czy pasuje mi cieply czy chlodny odcien i na tej zasadzie dobieram
W moim osiedlowym Rossmanie tez nie ma Bourjois 🙁 A potrzebuje Healthy Mix i chetnie bym go kupila w tej rossmanowej promocji.

Szukam tez fajnej bazy pod cienie. Ktos, cos? :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2014 13:56
Dorwałam fajny kolor różu, chyba mi pasuje, ale totalnie nie umiem go używać  😵
Nie wiem co jest ze mną, zawsze w makeupie czuję się jak mała dziewczynka, która dorwała się do kosmetyków mamy i pociapała po gębie jak popadło  😵
Dorwałam fajny kolor różu, chyba mi pasuje, ale totalnie nie umiem go używać  😵
Nie wiem co jest ze mną, zawsze w makeupie czuję się jak mała dziewczynka, która dorwała się do kosmetyków mamy i pociapała po gębie jak popadło  😵

Też tak miałam, polecam różne filmiki na you tubie  😉
Chociaż szczerze mówiąc to ja mało się maluje jak jest ciepło, tylko na jakieś wyjścia/imprezy i dobrze mi z tym  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 kwietnia 2014 15:50
No właśnie już się dowiedziałam o co chodzi z różem dzięki yt 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się