Kącik Rekreanta cz. VII (2014)

mtl mega ciacho z Dylana!  👍
Ja wpadam na szyzbko z niegrzecznym Rudym 😀iabeł: 😤 szczypie w dupke, oj szczypie!



pozdrawiamy :kwiatek:
Losia Twoja przynajmniej jakoś wygląda nawet jak stoi  🙂

no! to my w końcu w nowej odsłonie tutaj!!  💃 🏇
(nie wyglądamy super bo Bandziu upasiony od ciągłego stania w boksie i zero mięśnia, ja nie umiem usiąść w ujeżdżeniówce jak człowiek, ale w końcu damy radę 🙂😉


edit literowka
Losia, ale trzeba przyznać, że piękny jest Twój zwierz!
asds   Life goes on...
03 listopada 2014 13:12
Ja juz grudnia się doczekać nie mogę!!!

Zakupy robię, ale już bym chciała żeby koń przyjechał 🙂.
Losia, jak w ogóle się trzymacie? Piękna Ruda! Ja w Was wierzę 🏇

mtl, łohooooł, fajoska zmiana! dobra robota czyni cuda!



My z Duśkiem już galopujemy! Wierzyć się nie chce! Rok temu wyrok, że koniec, że emerytura, a teraz dzieciak pode mną chodzi regularnie i dziarsko!
Nie wiem ile czasu dostaliśmy, ale korzystam i cieszę się każdą chwilą 😍
Kocham tego konia i kocham jazdę konną 🙂
amnestria, to dawaj jakąś fotkę kurczę blade no 🏇

A mój Opfok w drodze do PL!  😅
asds   Life goes on...
03 listopada 2014 16:58
Quanta

Już do PL młodego ściągasz? A tak niedawno taki szczypior z niego był... 😵
Quanta o rany ale będzie konkurencja na czworoboki 🙂
Juz się nie mogę doczekać jego postepów w szkoleniu! To będzie dopiero opad szczęki 😀
Kolejny poprawnie prowadzony młody koń od podstaw. Mam nadzieje że często będziesz go pokazywać na blogu.
asds, już? 🙂 Jego rówieśnicy właśnie trafiają do holenderskich i niemieckich stajni na zajazdkę. I tak przed nim jeszcze trochę bezrobocia 🙂

tuch, postaram się jutro śmignąć do niego i ustrzelić kilka zdjęć. Nie mam zielonego pojęcia, jak on teraz wygląda, w tym roku widziałam go tylko na filmach, mam nadzieję, że nie będzie jakąś ekstremalną niespodzianką. 😁
kujka   new better life mode: on
03 listopada 2014 18:51
amnestria, Ty wiesz!! 😍
Ciocia juz sie postara o fotecki chrzesniaczka :>

quantanamera, wrzucaj zdjecia i filmiki koniecznie, ciekawa jestem strasznie 😀

tuch, a co tam u Twojego pieknisia?

asds, a wrzucalas juz nam tu jakies fotki kobyly?

Losia, ja rowniez nadal trzymam kciuki. Sliczne rude!

Dżastin, Bandzio grzeczny na rozruchu? 🙂
Dżastin, ee tam fajnie wyglądacie 🙂
Dżastin wyjątkowo szczupło wyszła na zdjęciach 😉 niestety zachowuje się bardzo niedobrze... żeby mieć "jakąś" kontrole, trzeba by jej było kolec zakładać 👿
vanille dzięki :kwiatek: zdecydowanie wole jej zimowy kolor futra
amnestria ja jakoś powoli godzę się z diagnoza. zdecydowałam się na operacje, ponieważ leczenie doraźne nie przyniosło skutków. Zanim jednak ustale termin, skonsultuje się jeszcze z kliniką w berlinie. jeżeli jest cień szansy na inne leczenie (niż przecięcie nerwów, co spowoduje, że nie będzie czuła bolu, ale nie zostanie wyleczona) to pojedziemy do Berlina. Rudej humor dopisuje, a ja tylko rachunki płace 😵

Wstawiam jeszcze 1 nostalgiczne zdjecie

i jezeli ktoś jest zainteresowany, nasze specjalne podkowy- aluminiowe oblane guma/plastikiem, które miały za zadanie amortyzować (i częściowo to robią, jednak dla nas niewystarczająco). Niebieskie to silikon.
http://re-volta.pl/galeria/foto/126408
http://re-volta.pl/galeria/foto/126409
p.s. od urodzenia ma te strome kopyto, co spowodowalo właśnie zwapnienie
Losia, prześliczna ta twoja Ruda  😍
quantanamera, oby cię pozytywnie zaskoczył 🙂
quanta ja też czekam na fotki, jestem bardzo ciekawa jak mały wyrósł!  😀
asds   Life goes on...
03 listopada 2014 20:04
kujka

Czekam z wrzuceniem fotek do jej przyjazdu. Mam kilka od właściciela poprzedniego, ale wolę poczekać i wrzucić własne foto jak już przyjedzie 🙂.
kujka zależy ile mnie nie ma w stajni, jak 3 dni i więcej to armagedon już w drodze na ujeżdżalnie  😁 ale tak jak chodzi regularnie to grzeczny 🙂 
Burza dzięki  :kwiatek: nie no troche brzusio mu wisi ale z dwojga złego wole go takiego, niż takiego chuderlaka jakiego leczyłam rok temu..
to jeszcze jeden okrągły bandziu  😀 (jaram sie że siedze na moim koniu, znowu w kr! musicie wybaczyc spam 🙂 )
Dżastin, też bym się jarała 🙂 a Banderasem jaram się niezmiennie wiele lat 🙂
Edit 😁 http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,5430.30.html
Burza nie wiedziałam że jest taki wątek! ale czad, miło mi się zrobiło 🙂  😡 w sumie to Bandiego i Breve też zawsze kojarzyłam z volty, ale kto by pomyslał że go kupie, to była miłość od pierwszego wejrzenia  🤣
asds   Life goes on...
03 listopada 2014 21:17
Burza

Ło matko....Całkiem o tym wątku re-volta stars zapomniałam! Trzeba by ożywić go znów.
Wątek dinozaur, inna era 😉
Dżastin, To fakt, nieźle musiało Cię trafić ale jak na niego patrzę to rozumiem 🙂
Dorzuciłam na bloga filmik z Opfokiem odsadem 🙂
Dobrze, że pogoda jest miła, bo by chłopak mógł przeżyć szok termiczny. W Holandii sroga zima to tak -3 stopnie, a jak lekko poprószy śnieżek, tak że nadal wystaje spod niego asfalt i trawa, to jest już klęska żywiołowa 😀iabeł:

Losia, piękny wątrobiany koń, ode mnie też kciuki!

asds, a gdzie będziecie stacjonować?
Jak byłam w Amsterdamie w styczniu i spadł śnieg to zdjęcia tego cudu robili  😁
asds   Life goes on...
03 listopada 2014 22:42
Quanta
W Łosiu. Szukałam stajni bliżej ale jednak ciut dalej a fajniejsze warunki dla konia, plus jest gdzie jeździć wieczorem po pracy.
DressageLife, no dokładnie, jak byłam w Holandii w styczniu, to na termometrze stało 9 stopni na plusie. Zapytałam znajomej Holenderki, czy oni zawsze tak mają, czy zdarzają się im czasem prawdziwe zimy. - No zdarzają - słyszę odpowiedź - a dwa lata temu to w ogóle była taka zima straszna, że prawie cały kraj sparaliżowało. I śnieg spadł! - i tu dziewczyna pokazuje mi zdjęcia, droga ciut pobielona, pobocze też, widok taki, jak u nas, kiedy 10 minut wcześniej zaczęło standardowo sypać 😁 Słucham dalej opowieści: - I w ogóle to było straszne, takiej zimy to nie da się prawie przeżyć, to jakiś koszmar był, w ogóle pogoda taka tragiczna, że Manuela aż musiała swoje yorki zapakować w ubranka!
Katastrofa po prostu 😁 Pokiwałam głową z wyrazem pełnego współczucia na twarzy 😀iabeł:

Dlatego mam nadzieję, że pogoda na razie będzie łagodna i młody się jakoś zaaklimatyzuje, bo na przykład adaptacja do owadów kopytnym Holendrom i Niemcom nie przychodzi za lekko 🙁
Ale 2 lata temu na prawdę była porządna zima w Holandii 😉 Ja byłam wtedy tam akurat od końca marca i był, i śnieg i porządny mróz. A ponoć w styczniu-lutym mieli nocami temperatury po -10, -15 stopni i bardzo dużo śniegu - w takim Wrocławiu rzadko jest zimniej 😉
Dawno w sumie nie pisałam co u nas...

Otóż pierwszy fakt jest taki, ze jesteśmy z Malachitem razem już 2 lata 🙂

Jak to się stało, nie będę już przynudzać bo pewnie większość jest zorientowana skąd i kiedy on się u mnie wziął.
Kolejny bidak, który mimo że teoretycznie powinien być zdrowy to w praktyce bywało inaczej. Nie mniej obecnie jest to już 7,5 letni wałach, od roku w regularnej pracy.

Staram się jak tylko mogę (i na ile pozwalają finanse) regularnie jeździć z trenerem, żeby praca miała odpowiedni kierunek. Z każdą taką jazdą z pomocą z dołu dostaję nagłych oświeceń i zastanawiam się jak do tej pory, przez tyle lat z różnymi końmi mogłam jeździć bez trenera? To było totalnie bez sensu, starta czasu.

Na dzień dzisiejszy wałkujemy podstawy podstaw...takt, rozluźnienie kontakt, przez szereg ćwiczeń i kombinacji: wszelkiego rodzaju koła, wolty i ósemki, serpentyny, zawężanie i poszerzanie koła, żucie z ręki, miliardy przejść, ustępowania, łopatki, trawersy, zwroty. Cały czas zważając na to, żeby element sam w sobie nie był priorytetem bo celem nadrzędnym są 3 punkty wymienione wyżej. Lepiej czasem zrobić gorsze żucie z ręki czy większe koło niż zaburzać rytm żeby "wcelować w obrazek" i sobie zrobić sweet focię 😉

Zdjęć z jazdy brak bo stawiam ostatnio na filmiki (w hali i tak niewiele co z tych zdjęć wychodzi) a na filmie widać dużo więcej i można wyciągać więcej wniosków.

Zdjęcia z połowy października (wtedy jeszcze było ciepło 😀 )



Quanta :kwiatek: z kujką urządzamy saturday horse fever, więc będą i foteczki, i odwiedziny w Koniku i Garo 😉

Losia, ja wiedziałam, że Ty jesteś fajterka! You go girl! Swoją drogą czuję, że będzie dobrze 😉

Nirv, poproszę zajazdkowego Dusia raz! 😀



Ja za to idę za ciosem. Skoro Duch na chodzie to golę. Nie ma, że będzie brzydalem mamutem. Derka już do nas jedzie 😜
Marzy mi się znaczek na zadzie z Ghostbusters 😂
Losia, piękne Rude, cały czas trzymam kciuki za jak najlepsze rozwiązanie waszego problemu!

Dżastin, ale okrąglutki! Fajnie wyglądacie w ujeżdżeniówce! 🙂

quantanamera, ulala, czekam na zdjęcia młodego!

tuch, gratuluje rocznicy! 🙂

amnestria, Dusio jeszcze nie dorobił się zdjęć spod siodła, teraz na tapecie mam głównie Rudą - musi się pozajeżdżać porządnie, czasu (za widnego 😁 ) już mi nie starcza zazwyczaj. Może w weekend uda mi się zebrać kogoś kto mi pomoże z Duniem i jeszcze jedną osobę do zrobienia pamiątkowego foto 😀 A Ty lepiej do mnie zadzwoń!! Chcę odwiedzić karego Dusia!
Quanta dojechał Opfok? 👀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się