Podziękowania

Viritim- ja też zauważyłam, że wielu młodych jeźdźców kwestionuje uwagi instruktorów jazdy konnej. Jeśli instruktor nie mówi co chwila słów "tak, dobrze to robisz, brawo" itp, to takie osoby zmieniają stajnię na taką, w której są chwalone, albo gdzie jest zasada róbta co chceta, czyli dostajesz konia na godzinę i sobie jeżdzisz- po prostu 🙂 tyczy się to zwykle dzieci.

Dlatego dzieje sie też tak niezadobrze z jeździectwem w Polsce, dlatego jest tak wiele ośrodków które od podstaw uczą błędów. Bo jesli instruktorzy będący często właścicielami stajni, będą za bardzo "czepliwi" to stracą klientów. Niestety.

Na szczęscie nie wszędzie tak jest! I nie wszyscy młodzi jeźdźcy mają taką postawę.
Iii! Gdy adept po 2 latach jazdy czepia się trenera, to nie jest jeszcze tak źle. Gorzej gdy po 2 latach w siodle sam się za trenera uważa (i praktykuje w tej roli).
Odpowiadm napradę nie którzy istrilotorzy tak potafią młodym jeścom i starszy obżydzić jadę na koniach że wasz strach . Zawsze zbywają jesów tak itp.Ja jak jedżiłem w moim klubie jeżdzieckim Kawalkada w Ciechocinku pomagałem przy lowżowaniu dawnej nie było takich sztywnych regół procudelarnych każdy mógł uczyć jeśców . Jestem strasznym gawędziażem w stosnuku do jeśców byłem szczególnie ale zawsze ich potrafiłem tak ich zdopongować jak przyjeżdżali na nauki jazdy zaras sobie zastrzegi że chcą pana Romka . Czasem po 3-4 godzinach lożowania tak się czułem jagbym 5 ton węgla przeżucił nie wspmnę o swoim biednym gardle . Zawsze porafiłem rozładować napięcie jeśca na rumaku zawsze stanowczy i z usmiechem podchodziłem do tych spraw . I to moje gadustwo pozostało do dziś ale jeżeli ma cosik czlowiek do powiedzenia to powinie swoja wiedze przekazać . Życzę wszystkim dobrej nocki donranocccccc. 😅 :kwiatek: 💘 🏇
Dziękuję wam moi drodzy kochani przyjaciele za paczkę na Wielkanoc dziękuję pięknie . Choć jestem sam na tym łez padole ale dzięki wam takich pięknych chwilach jak ta dziś chce się życzyć aż mi łzy staneły nigdy mnie zawiedliście i ja was też nigdy . Życzę w te nadchodzące święta wielkanoce wam moi kochani przyjaciele , zanjomi , redakcjo re-voty ; rodzinnych , pełnej miłości , radości świąt Wielkanocnych .  💘 💘 💘 💘 💘 💘 💘 :kwiatek: 💘 💘
Dziękuję jeszcze raz za prezent świąteczny jaki mi wspaniali przyjaciele przysłali na święta Wielkanocne czuję że nie jestem sam tylko dzięki wam . Życzę wam i redkacji dobrej nocki ........ :kwiatek: 🙂 💘
Wesołych Świąt Romku  :kwiatek:
Dziękuję Cierpienie i tobie i calej towjej rodznie życzę ; miłości , radości , rodzinnych , magicznych świąt Wielkanocnych. :kwiatek: 💘 :kwiatek: 😀
Witam pięknie wszystkich . Jaki miły telefon miałem od dyrektora sk Golejewko pana Mariana Dudzika z życzeniami świątecznymi . Myślę że dyrektor ma domnie szacunek poniewasz jak jeżdziłem i pracowałem na torze wyścigowym Służewiec zawsze mówiłem mu szczerze u trenera co jeżdziłem o jego koniach z sk Golejewko . Nie którzy trenerzy aby chcąc pozykać jak najwięcej koni z sk Golejewko na jesieni do trenigów zawsz dyrektorowi słodzili o rumakch jego . Ja ja powiem nie skromnie mówiłemu mu prawdę chodżby była ona bardzo goszka . Pytał mnie dyrektor czy będę w lipcu na derbach poniewasz chciałby mnie znowu powitać i uściskać , porozmawiać . Powiem wam jak byłem zeszłym roku na derbach ta mnie dyrektor wspaniałe przewitał prawie jak ojciec syna . Powiem szczerze inni mi tego zadrościli jakie mam dobry kontakt z dyrektorem sk Golejewko . Kochani prawda i czyste serce procetuje wiele dobrego w życiu a ja mam swój kodeks zyciowy i brzydzę się kłamstwa . Powiem znowu nie skromnie zawsze wychodzę do ludzi usmiechnięty choć nie raz mam w sercu pokłady bólu z samotoności i jestem może to i moja wada taki Romek gawędziasz . Życzę moim przyjacielom , zanjomym ; miłych , rodzinnych świąt Wielkanocnych ........... :kwiatek: 💘 💘
Witam pięknie moich przyjaciół , znajomych . Dziś o godz 13-30 przyjechł pan z restaracji aby mi przekazać o was zorganizowaną wieczerzę Wielkannocną a jest tam; barczyk biały z kiełbasą , kawełki szynki , pasztet , chleb , masło , babka , sałatka warzywana , 2 galaretki warzywne , 4 jaka na twardo z majonnezem , 3 kawłki mięsa pieczonego , charzan . Przepraszam może jeszcze wszyatkiego nie dopisałem ale jestem pod wpływem pozytywnych emocji z tak cudownego prezętu,. Mam dużo znajomych ale wy kochani moi przyjaciele przebiliście wszystkich jesteście na samym szczycie moich wspaniałych przyjaiół każdego z was z osobna chcę przytulić za takie wspaniały odruch serca . Nie obrście się żawsze was moi kochani przyjaciele będę was prowował w necie wpełni sobie zasłuzyliscie choć na taka laurkę choć w cyber przestrzeni niogdy owas nie zapomnę  💘 :kwiatek:. 2 godziny temu miałem od ziokeja Potrusia Piątkowskiego telefon z życzenaimi świątecznymi bardzo mi było miło . Tak bardzo kiedyś was wszystkich chciałbym powiadomoć że zanalazłem druga poówę aby was odciązyć moja osobą . Byłem dziś na piechotkę na cmentarzu u rodziców zapalić im światełko . Już doszedłem do zdrówka . Kochani moi przyjaciele zanjomi życzę wam i waszym rodziną w te nadchodzace świeta Wielkanocne ; miłości , radości , rodzinnych , magiczych świąt . 💘 💘 :kwiatek: :kwiatek: 💘
Wzajemnie panie Romku.  Spokojnych Świąt.  Bardzo się cieszę , ze prezent od znajomych sprawil panu tyle radosci. Jeszcze raz spokojnych i zdrowych świąt
Sokola   Szczęśliwy jest ten, kto potrafi docenić to co ma
04 kwietnia 2015 18:20
Nawzajem Panie Romku! 🙂
Dziękuję pięknie za życzenia...... :kwiatek: 💘 :kwiatek: 😀 😀 😀 😀
Dzień dobry wszystkim życzę wam ; udanego , nietuzikowego , miłego dzioneczka.... 😅 😅 :kwiatek: 💘 🤔
Witam pięknie wszystkim ja to mam szczęście już w piątek jadę do Jeleniej Góry do pani Luizy i jej rodziny juz 2 razy mnie zapraszali a więc nie mogłem im odmówić pani Luiza z rodzina prowadzi agroturystkę ma klika rumaków . Byłem w Toriniu Głównym PKP po bolet nie drogo koszował tylko 25 zł powiewasz dla inwalidów 1 grupy takich jak ja są duże ulgi cenowe w przejadach PKP i PKS . Jadę na 7 dni nie mogę dłużej bo musze wrócić aby podalać swoje kwiatky w domku .Góskie powietrza mi sprzuja odpocznie człowiek o tej monotonnosci mego miasta te same ulice , twarze . Można to tak to ująć niektórzy zapewne mi zadroszą tego wyjadzu i pomocy moich kochanych wspaniałych przyjaciół i wcale się nie którym nie dziwie tej zadrości ale mogę się z każdym zamienić na moje zdrowie z każdym .Obiecuję solennie że zdam relację z mojego pobytu z gospodarstwa agroturystycznego u pani Luizy i jej rodziny . Maja klika rumaków . Życzę wam tyle szczęcia co mnie spotyka ostatnio z całego mojego małego serca wam życzę . 💘 :kwiatek:
Cieszę się bardzo, u Luizy jest wspaniale, uwielbiam tam jeździć. Kocham tamtych ludzi i konie 🙂 A krajobraz górski napawa oko 🙂
Tak zobaczę co i jak ale pani opinia jest dla mnie wiążąca też się igromnie cieszą to też wielka zasługa pani Marty G która mi ten wyjadzd zorganizowała i pani Luizy i jej rodziny . Życzę wszystkim; udanego , rodzinnego , miłego wieczoku ....... 💘 :kwiatek:
Witam piękne wszystkich  :kwiatek:. Chciałbym wam opowedzieć pewną dramatyczna historię na szczęście skończyła się ona dobrze dla jeśca . Otóż z moimi śp ternerem pojechaliśmy na Kępe Dzikowską gdzie zajdowały się przeszkody kroswe . Mój śp trener major Leon Burniewicz kazał na dobrze rumaki pogalować i mój kolega Rafał M jechał na bardzo ambitnej rumaku o iminienu Kreacja , bardzo była skoczna i zrównoważona . Był Fafał nie wielkiego wzrostu i był młodym jeścem jak i człowiekiem miał chyba ze 13 lat trener bardzo go lubiał . Zaczeliśmy galopować po bardzo dużej łączce i cio się dzieje koń potyka się Rafałowi o krekowisko i zaczyna Rafał zpadać ale noga utkneła mu w strzeminie miał zamkięty karabiczyk kiedyś były tak skostruowanie siodła i on bezwładnie z nogą galopuje tłukac głową o łąkę tak było z 7-8 minut śp trener zbladł jak biały pegamin na ta cała dramatyczna sytuacje w pewnym momęcie but Rafałowi zosatał w strzemnieniu i uwonił się z objęć morderczemu karibunkwi i spadł bezwiednie na ziemię natychmiast śptrener i my bylismy przy nim a on wstał jakby się nic niestało usmiechnoł się do śp trenera i jakby nic się nie stało porzedł piechitą do stajni . Śp mój trener zawezawł pogotowie aby Rafała przebadali w szpitalu czy coś mu niejest . Zaras jak wrócilismy do stajni była erka i go zabrała . Powiem wam jak to makabrycznie wyglądało koń galopuje na Rafał bezwiednie z nogą w strzemnieniu buje głową o trafę . Rafał był na obserwacji 4 dni i miał lekki wstrząs mugu po zatym nic więcej jak my się cieszyliśmy  że to tak się tylko skończyło . Tradycynie życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków bądzie dzielini jak i jesteście .... 💘 :kwiatek:
Dobry wieczór wszystkim choć padam na twarz ze zmęczenia po podróży do gospodatwa agoturystycznego u Luizy i jej rodziny co mnie zaprosła do Mysławkowicy 3 km za Jelenią Górą a mam kapkę drogi bo 450km . Powiem wam szczerze warto było tam pojechać zobaczyć wspaniałych lidzi , jesów którzy swoją cudowną pasją do rumaków przypomniała mnie . Zrobiłem dla jeśców tam parę treningów skokowych , ujeżdżenia . Nie wiecie jak ja się ogomnie cieszyłem jak pewne elemty jescy wykonywani dobrze np; zwroty na zadzie , zmana tempa w różnych chodach . Błagam nie myście sobie że tak siebie gloryfikuję jak bym był kiedyś dużego foramtu jeścem wcale nie typowy mały średniaczek był . Powiem tak do kalsy N ujeżdzenia jeszcze mam kapkę wiedzy . Co do skoków znowu powiem zarozumiale że jestem w temacie . Kochani u Luizy w agroturystyce u niej spotkałem ludzi o wielik baksylu do rumaków . Najbardziej mnie ujeły maluch 5-7 letnie jak sobie dzielnie poczynały aż serce się radowało jak oni maja ogromna odwagę i pasje . Powiem wam to też wielka zasługa Luizy która ma wspanaiły dar do ludzi i rumaków zawze spokojna wyciądająca opinie tylko dla siebie , nie krzyczy czuć jedność taką miedzy ludzką że ludzie tam jeżdżą barzdo chętnie . Naprawdę jechałem tam w ciemno choć pani Marta G po któtce mi opisała jak funkcjonuje ta agritutystyka u Luizy i bardzo miło mnie tam zaskoczenie jak właścielka , jeścy , klijęci , maluchy tworzą taki monolit w relacji między ludzkiej i jazd na rumakach . Podejzewam że włsie taki przykład jak u LUZY jest godny do naśladowania . Wybatrze mie jestem ogromnie diś zmordowany życzę wszystkim wam dobrej nocki dobranocccccccccccc.... :kwiatek: 💘
Powtórzę to co napisałam na facebooku, cieszę się że wyjazd się Panu podobał, tak jak mówiłam to jest cudowne miejsce, taki mój mały raj. Luiza jest niesamowitą osobą, dobrą przyjaciółką o wspaniałym sercu.
Dziękuję wszystkim dobry duszyczką pięknie za wasze cudoewne serca dla innych dziękuje  bardzoooooo 💘 💘 💘 :kwiatek:
Życzę moim przyjacieom znajomym , redakcji re-volta .pl ; udanego , rodzinnego , miłego wieczorka ... :kwiatek: 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Chcę wam przypomnieć o prawidłowym działaniu pomocy i nie tylko podczas jazdy trengowej jak i rekreacyjnej . Otóż meritum sprawy jest na spokoju , dogłębnej analizy w bardzo krótkim czasie , nie może być wasza reakcja zbyt gwałtowa bez przemyslenia jak zaradzić na błędy waszego rumaka . Zapewne wsi trenerzy , istruktorzy wam pomoga podjąć odpowiednie szybkie decyzje co do będów waszych , i rumaka . Zawsze najwięcej ma do powiedzenia o swoim rumaku jeżdziec chyba że jest bardzo wystraszony i nie wie z czym to się wszystko je , czyli o jeżdzie . Srtach na koniu to coś ogromnie stresujące dla rumaka koń wyczuwa nas czy siedzimy rozulzieni , swobodni a nie jak jakiś kamień . Nauka wasza na głębokiej szybkiej analizie dotycząca waszego rumaka i powiedzenia go waszym trenerom , instrutoro zawsze korzystnie wpływa na odpowiednich decyzji związaku nie prawiadłowościami waszego rumaka . Wiem że kiedyś takie analizę pisałem wam ale wramach przypmnmienia moim przyjacielom , znajomym nic wam nie zaszkodzi . Tradycyjnie życzę wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych kochanych rumaków. 💘 💘 :kwiatek:
Witam wszystkich z mojego pobytu u Luizy i jej rodziny dozałem wielu miłych akcetów jeśców co powiem nie skromnie ich potrenowałem kilka dni . Na samym początku trenigu zapozałem się na co tych jeśców stać , nie można za dużo wymagać od jeśców i na jakim etepie śa wciągnięci w jazdę na rumakach . Szczególnie Klauidia przejawiała dobrą progresję na dobry rezultaty moich uwag i nie pomyliłem się . Nauczyła się skrętu rumaka zadem aby przód stał w miejscu a zad się obracał , przejścia do róznych chodów , odziałowywanie krzyżem na pewne elemety np; kłus roboczy aby koń zachowywał rytmikę danego chodu . Błagam nie myście sobie że byłem jakimś mistrzm dresarzu umię podstawowe rzeczy aby one mogły wspołgrać w dalszej pracy trenigowej np; skoków itp . Nie wyobrażam sobie jeżeli koń nie umnie podstawy ujeżdżenia i przechodzić do trudnieszych elemetów pracy trenogowej . Powtarzam efekty mogą przychodzić jak rumaki wasze będą znali choć podstawy ujeżdżenia . Wiecie jaka jest radość człowieka uczącego pewnych elemetów i widać efekty ja to przeżyłem u Luizy i jej rodziony . Jak ja się cieszyłem że mogę komuś przekazać swoje wiadomości i widząc efekty . Życzę tradycyjnie wam tyle wsiadów i zesiadów z waszych rumaków papatki. 💘 :kwiatek:
Witam pięknmie wszystkich . Jak jechałem do Jelenij Góry do agroturyztyki do Luizy i jej rodziny a miałem do pokonania 450km płaciłem za bilet 27 zł mam zniszkę 49 procent jako inwalida 1 grupy . Jest mi ogromnie przykro że po prawie 30 latach pracy w moim kraju po opłaceniu wszystkich rachunków głownie za energie od ktorej jestem uzależniony , ogrzewanie i boljer elektryczny na wodę pochłania mnie więszkoś renciny . Miezakam w mieszkaniu komunalnym gdzie żują ludzie też biedni . Sptkałem chłopaka w szpitalu wojskowym gdzie rok rocznie chodzę na zabiegi i powiedział mi jak bym miał taki wypadek w Niemczech i to takia jak ja przy pracy żył bym dobrze tam państwo natychmiast reaguje na takie sytuacje . Kończy mi się gaz w butli która zasila mi moją kuchnie na gaz z butli , która mi starcza na 4 miesiące mam niby 3 barci którzy wcale mna się nie interesują , rodzice nie rzyją . Wybatrzcie że wciąż nażekam ale muszę komuś się wyżalić to bardzo pomaga . Błagam nie pomyście sobie że pisząc o swoich problemach chciałem cosik od was uzyskać nic z tych żeczy . Wiem że tu na Re-Volcie mam swoich wspzniałych przyjaciół którzy moja pisaninę zrozumieją . Życzę redakcji i wam wszystkim ; pełnego sukcesu dzioneczka . 💘 :kwiatek: :kwiatek:
Tak to był chyba ostatni mój wyjazd w tym roku ,.
Witam pięknie was wszystkich . Dziękuję pięknie pani Agnieszce Rybarczyk właściela mego byłego champina gonitw płotowych Virtima za udostępnienie linków z moimi linkami z gonitw płotowych z toru wyścogowego na Służewcu dziękuję pięknie  :kwiatek:. Bardzo prosiłem panią Agnieszkę aby te linki w sumie 3 zaistalwała na Facebooku na mojej stronie abym mógł je pokazać swoim znajomym a tu bęc . Klikam ze swojej tabilicy linki a tu tylko jeden z moim wywiadem dla TYP-Polonia po gonitwie płotowej ze mojego zwycięstwa . A chaciałem aby się wszystkie 3 wyświetliły a tu tylko jeen . Chciałem aby wszyscy zobaczyli mego kochanego dawnego championa ginitw płotowych Viritima . No cóż rozumię ludzie zaganiani dniem życia codziennego nie moga wciąż siedzieć w necie i przejmować się jakimiś czyimiś oczekiwanią ale właśnie chciałem w taki sposób podziekować Virkowi za lata pieknych chwil jakie on mi je dał wpełni sobie on zasłużył na to aby go promować i aby nim kryto klacze . Życzę redakcji , moim przyjacielom , zanjomym ; miłego , rodzinnego weekendu .. 💘 :kwiatek:
Witam pięknie was wszystkich w ten piękny słoneczny wiosenny dzioneczek życzę ; redakcji , moim przyjacielom , znajomym pięknego , pełnego sukcesów dzioneczka .. 💘 :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Wszystkiego najlepszego dzionek na prawdę jest piękny,można nareszcie wygrzać stare kości na słońcu
Witam pięknie wszystkich  :kwiatek:. Pamiętaj za mrocznego dawnego systemku zgniłej komuny jak mój śp trener majojor Leon Burniewicz nacigciągał presesa spłódzieli właściela rumaków w naszym klubie gdy załatwił np; wytok , jakieś sodło itp. Cieszyliśmi się jak małe dzieci a wiecie jaki to były straszne czasy na nic nie było pieniędzy , nie było kiedyś możliwości sięgnąć do nowinkek sprzętowych , czasopism o rumakach . Jednym oknem na świat był miesięczniik pt; Koń Polski . Jaką nam ogromną frajdę robiła jako tak kosnerwacja naszego klubiwego sprzętu . Okazuję się i teraz bez konserwacji swojego sprzętu jeżdzieckiego nasze bezpieczęństwo jady na rumakach się drastycznie zmiesza dlatego bardzo proszę zwsze dopinujcie o jakoś waszego sprzętu . Wiem że kiedyś poruszałem ten temat ale uwieżcie nigdy za wiele aby moim przyjacielom , znajmomym przypomnieć człowiek uczy się całe życie . Życzę wam i redakcji; nie tuzinkwego , pełnego sukcesów dzioneczka . 💘 :kwiatek: 💘 :kwiatek:
..taka pogoda, chyba wszyscy w stajniach... :P dobrego dnia Romek!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się