Wybory 2015 i to co po wyborach.

Kto uważa, że wszystko jest "to zależy" - za Urzędującym, kto uważa że czasem warto za coś życie dać, bo to jest takie Ważne - za Pretendentem
Ciekawe stwierdzenie.  Skąd wniosek, że ci, co pociągają za sznurki Dudy (żeby tak pozostać przy marionetkowym porównaniu Tani) są opcją dla ludzi chętnych oddać za coś życie?  Że niby oni sami (ci sznurkowi) by oddali życie za jakieś wartości? To masz na myśli?

Nekti zgadzam się z Tobą, lepiej będzie jeśli rząd i prezydent są z innego ugrupowania, chociażby nie przyklepywać wszystkiego co pod nos podetkną, zawsze jedno drugiemu na ręce będzie patrzyło.

Trochę słaby ten argument.  Bo wybory do Sejmu tuż tuż i nie wiadomo, kto będzie od przyklepywania pod nosem a kto od patrzenia na ręce.   
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
18 maja 2015 18:49
[quote author=halo link=topic=97161.msg2359564#msg2359564 date=1431952892]

Trochę słaby ten argument.  Bo wybory do Sejmu tuż tuż i nie wiadomo, kto będzie od przyklepywania pod nosem a kto od patrzenia na ręce.   

[/quote]
Tylko ogólnikowo tak mówię  😉
My tu gadu gadu tymczasem Empik wstrzymuje sprzedaz ksiazki Sumlinskiego o Komorowskim i WSI. Wznowi- dzien po wyborach.
zamówiłam na Allegro i mam w nosie Empik  😍
Po pierwszej turze Wyborów, Kaczyński po raz pierwszy od bardzo dawna nic a nic nie krzyczy o fałszowaniu wyborów.
Cud jakiś panie dzieju. Prawdziwy cud.
busch   Mad god's blessing.
18 maja 2015 19:53
bobek, link nie działa.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
18 maja 2015 19:54
szemrana, też o tym pisałam 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
18 maja 2015 19:58
Bo PKW sprawnie policzyło głosy, szybko podali oficjalne wyniki...?
Averis   Czarny charakter
18 maja 2015 20:22
http://michaljezierski.natemat.pl/142819,prezydent-komorowski-nie-chce-podatku-katastralnego

I mniej proPO

http://ksiegowosc.infor.pl/wiadomosci/704933,Nie-bedzie-podatku-katastralnego.html

http://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/podatki-i-oplaty-lokalne/300289,Podatek-katastralny-w-Polsce-na-razie-nie-jest-planowany.html

I dla pewności jeszcze cytat z artykułu, który wkleiła buyaka.

"Ponoć Polska zobowiązała się w traktacie akcesyjnym do UE, że wprowadzi ten podatek do 2016 r. Piszę „ponoć”, bo nie mam czasu zajmować się lekturą tego dokumentu. Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują jednakże, że trwają intensywne prace nad tym podatkiem, ale są one najściślej strzeżoną tajemnicą, tabu. To wszystko nie przeszkadza, by ten temat dogłębnie przeanalizować."



Bo PKW sprawnie policzyło głosy, szybko podali oficjalne wyniki...?

Bo wynik był korzystny dla PiSu ?
[quote author=iwona9208 link=topic=97161.msg2359845#msg2359845 date=1431975502]
Bo PKW sprawnie policzyło głosy, szybko podali oficjalne wyniki...?

Bo wynik był korzystny dla PiSu ?
[/quote]
Poprzednio na wyniki trzeba było czekać chyba 2 tygodnie. Było włamanie do systemu informatycznego , w większości wygrało PSL co dla wszystkich było zaskoczeniem a to zaskoczenie potwierdzają wyniki I tury, były zgłaszane nieprawidłowości do sądów i wiele z nich  sądy potwierdziły. W zasadzie należało wybory powtórzyć .....
Po pierwszej turze Wyborów, Kaczyński po raz pierwszy od bardzo dawna nic a nic nie krzyczy o fałszowaniu wyborów.
Cud jakiś panie dzieju. Prawdziwy cud.


Bo jest w ogole wycofany w tym na czas kampanii. Zabieg marketingowy, po wyborach wróci pelna para  😎 Chyba ze będzie jakiś rozłam w pis.

Kaczyński po prostu wie, że musi się na czas wyborów usunąć w cień, bo jego postać nie przysparza Dudzie zwolenników. Też jestem zdania, że po wyborach wróci pełną parą. Nie byłby to pierwszy raz w jego wykonaniu dlatego w życiu nie zagłosuję na kogoś z PiSu (a przynajmniej póki Kaczyński będzie tam miał coś do powiedzenia). Zwłaszcza na osobę, która nie ma w partii silnej pozycji i z góry wiadomo, że będzie tańczyć, jak jej zagrają. Bo w końcu kto by kąsał rękę, która karmi... wiadomo przecież kto ma decydujący głos jeśli chodzi o wybór kandydata do wyborów prezydenckich z szeregów PiSu.

To zrób tak jak ja i parę osób, które tu pisało - oddaj nieważny głos. Wyobraźmy sobie, że każdy kto głosował na innego kandydata niż Duda i Komorowski pójdzie i odda teraz nieważny głos -a nawet kilkanaście procent takich głosów, to byłaby czerwona kartka dla rządzących 😉 chociaż do nich chyba i tak niewiele dociera niestety, jeśli chodzi o głosy protestu ze strony społeczeństwa..


O święta naiwności! Naprawdę uważasz, że ktoś się tym przejmie?  Czy oddasz nieważny głos, czy nie pójdzies zna wybory - nie ma żadnej różnicy, rezulat jest tako sam. 

Chociaż nie, jednak jest jedna różnica - nie pójdziesz, nie stracisz bezsensownie czasu. 

Ja głosowałam na Komorowskioego z prozaicznego powodu:  skoro prezydent już musi być, a praktycznie niewiele od niego zależy, należy ograniczyć ilość byłych prezydentów, którzy z moich podatków będą pobierać emerytury.  Np taki Duda, młody jest i ile lat będzie na utrzymaniu podatników! Czyli głosuję na urzędującego. 

Ale po niedzielnej debacie ten argument przestał być potrzebny. Nie spodziewałam się, że Duda to takie nico. Żadnych konkretów, wodolejstwo ze sztucznym przylepionym uśmieszkiem (ło matko, perspektywa pięciu patrzenia na ten uśmieszek!).  Plastikowa figura, poza momentami, gdy dał się wyprowadzić z równowagi i zamieniał się w chłopczyka w piaskownicy broniącego na ślepo swojej ulepionej babki, bez żadnych argumentów, dlaczego ta babka ma stać gdzie stoi, bo wiadomo, że i tak zaraz się rozsypie, gdyż jej przydatność jest krótkodystansowa. 

Gliński bis, tyle że prezes się przyczaił. 
bobek, link nie działa.


Nie szkodzi wystarczy wejsc na strone empiku i wyszukac "Niebezpieczne zwiazki Bronislawa Komorowskiego" Sumlinskiego.

edit: widze, ze znowu sprzedaja, wczoraj mieli na stronie informacje, ze wznowienie sprzedazy nastapi 25.05, ns twitterze zaczeto juz dyskutowac o bojkocie 😉
bo wojna trwa.
Takich "kwiatków" o wstrzymaniu sprzedaży, etatach Dudy będzie codziennie więcej.
Napięcie rośnie. Armaty będą strzelały coraz większymi kulami.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
19 maja 2015 10:13
[quote author=iwona9208 link=topic=97161.msg2359845#msg2359845 date=1431975502]
Bo PKW sprawnie policzyło głosy, szybko podali oficjalne wyniki...?

Bo wynik był korzystny dla PiSu ?
[/quote][quote author=szemrana link=topic=97161.msg2359883#msg2359883 date=1431978452]
[quote author=iwona9208 link=topic=97161.msg2359845#msg2359845 date=1431975502]
Bo PKW sprawnie policzyło głosy, szybko podali oficjalne wyniki...?

Bo wynik był korzystny dla PiSu ?
[/quote]
Poprzednio na wyniki trzeba było czekać chyba 2 tygodnie. Było włamanie do systemu informatycznego , w większości wygrało PSL co dla wszystkich było zaskoczeniem a to zaskoczenie potwierdzają wyniki I tury, były zgłaszane nieprawidłowości do sądów i wiele z nich  sądy potwierdziły. W zasadzie należało wybory powtórzyć .....
[/quote]
A) NIE MOZNA POWTÓRZYĆ WYBORÓW. 
B) PiS bojkotował wszystkie wybory w ktorych nie wygrał. Nie tylko te ostatnie.
trusia - w zasadzie w przypadku 2 tury tak - ale w pierwszej, oddanie nieważnego głosu jest zawsze lepsze, niż nie pójście wcale, w przypadku gdy nie chce się by wygrał kandydat, który ma szansę uzyskać 50%.



klik

http://www.parliament.uk/mps-lords-and-offices/lords/
przefiltrowane:
http://www.parliament.uk/mps-lords-and-offices/lords/?sort=1&type=3

Polecam lekturę pod kontem słowa "Bishop" - co nie znaczy biszkopt, tylko biskup.

Polska zawsze była państwem tolerancyjnym - gościnnym dla innych wyznań - nie to, co taka Anglia, gdzie w izbie wyższej może zasiadać tylko i wyłącznie członek kierownictwa heretyckiej sekty.
To też było i jest naszą słabością - wyhodowaliśmy pruską hydrę, zbudowaną przy wykorzystaniu Lutra - potem protestancka swołocz zapraszała tu gości ze  Szwecji, by zdemolowali kraj - a obecnie bolszewicka herezja interesuje sie nie tylko domami i ziemią - ale nawet, pardon, odbytami, co też publicznie eksponuje.

Wikipedia:
Aktualnie Izba Lordów składa się z 743[1] parów duchownych i świeckich, potocznie zwanych lordami.
Lordowie duchowni (ang. Lords Spiritual) to najwyżsi hierarchowie Kościoła anglikańskiego, którzy zasiadają w Izbie tak długo, jak długo sprawują swoje funkcje kościelne (wiryliści). Obecnie zasiada w Izbie 26 lordów duchownych.


Skoro mamy mieć JOWy, jak w Anglii - to biskupów w Senacie, jak w Anglii - czemu nie 🙂

p.s.
Lemingi i bolszewicy są intensywnie szkolone - zgodnie z obietnicą podaję liczbę ujawnionych - 2 sztuki - tylko tylu puściły nerwy w ciągu ostatnch dwóch tygodni. Gratuluję fanom Lisa i Karolaka sukcesów w odbytym szkoleniu.
Z ostatniej chwili - sztab Brąka siega po tajną broń - wyhodowane w ukrytym laboratorium lemingi bojowe, są tak niebezpieczne, że do Stolicy przywieziono je w pancernych klatakach.
Siepacze od Kaczora powiadomili instytucje unijne, że chów odbywał się z naruszeniem przepisów dot. hodowli kur (stąd też słynne hasło Brąka: "nie chcemy specjalisty od kur!"😉 - co narusza kowencję genewską, haską i pięć innych - żołnierze Brąka są traktowani gorzej niż jeńcy wojenni, przetrzymywani na deszczu, bez pożywienia i picia :


iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 maja 2015 17:48
klik


Ja pierdziule nagonka z każdej możliwej strony... Można było spodziewać się tego kiedy ma się 'nóż na gardle', wszystkie ręce na pokład, żeby popchnąć tonący statek...
iwona9208, kampania w pełni 😀
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 maja 2015 18:10
A właściwie ostatnia prosta, ostatni dzwonek 😉
Ja czekam na czyjegoś dziadka w Wermachcie 🙂
Tak do wszystkich przeciwników Kaczucha  😉

Napiszcie co złego zrobił waszym zdaniem i czy to odczuliście na własnej skórze np.
Bo takie straszenie wojną z Rosją to chyba aktualne się ostatnimi czasy zrobiło ( jak to zauważyła ileś postów temu Murat- Gazon ) i to bez jego udziału, on to po prostu troszkę wcześniej przewidział  😎
Ten argument to raczej nie do podważenia jest teraz...
Pozdrawiam
busch   Mad god's blessing.
19 maja 2015 21:27
Nie szkodzi wystarczy wejsc na strone empiku i wyszukac "Niebezpieczne zwiazki Bronislawa Komorowskiego" Sumlinskiego.

edit: widze, ze znowu sprzedaja, wczoraj mieli na stronie informacje, ze wznowienie sprzedazy nastapi 25.05, ns twitterze zaczeto juz dyskutowac o bojkocie 😉


Pytałam Cię o link nie bez powodu. Książka Sumlińskiego jest wstrząsająca, a jeszcze bardziej wstrząsające jest zachowanie Komorowskiego, mianowicie wytrwałe ignorowanie "Niebezpiecznych związków", mimo że Hoffmana za PYTANIE skazano w trybie wyborczym, zaocznie, w zaledwie kilka dni. Natomiast histeria wokół rzekomego wycofania tej książki przez aparat państwowy jest moim zdaniem co najmniej podejrzana. Sama próbowałam tę książkę kupić w Matrasie i innej księgarni, w obu tych miejscach powiedzieli mi, że powodem braku "Niebezpiecznych związków" jest wyczerpanie się nakładu - już drugi raz się to przydarzyło, bo książka cieszy się ogromnym zainteresowaniem i księgarnie nie wyrabiają ze spisywaniem zamówień.

W internecie pojawił się mail od jakiegoś szeregowego pracownika księgarni, który mówił coś o rzekomym wycofaniu książki przez służby z powodu złego wyniku pierwszej tury wyborów dla Komora. Byłabym jednak podejrzliwa co do wierzenia temu mailowi, bo:
-był to szeregowy pracownik, mógł coś sobie wymyślić
-gdyby faktycznie służby wkroczyły, to raczej na takie maile odpowiadanoby zgodnie z jakąś sensowną linią ściemy, ponieważ nie ma żadnej oficjalnej cenzury, a w gorącym czasie przedwyborczym wprowadzenie takowej byłoby jeszcze bardziej śmierdzącą bombą, niż po prostu książka w sprzedaży
-książka jest dostępna w formie e-booka, na stronie Sumlińskiego, poza tym sprzedała się już w tylu egzemplarzach, że nikt normalny by jej w tej chwili nie wycofywał - w obawie właśnie przed histerią ludzi, która jak wiadomo działa wg efektu Streisand i powoduje, że ludzie za wszelką cenę chcą poznać treść książki, mimo że część z nich wcześniej miała ją w de
-Empik jest znany z nieczystych zagrywek byle tylko powiększyć sobie sprzedaż, a tak się składa, że książka Sumlińskiego idzie jak świeże bułeczki - zatem jestem bardzo ciekawa, w jaki sposób zmuszonoby Empik do wstrzymania sprzedaży w przypadku, kiedy nie ma żadnego oficjalnego zakazu.

Oczywiście nie twierdzę, że mam rację - może faktycznie jest panika w sztabie Komorowskiego i próbują coś przedsięwziąć. Stąd moja prośba o link - bo ja żadnych dowodów na to nie znalazłam, poza tym pojedynczym mailem od pracownika księgarni. Jednocześnie mam sporo informacji o tym, że nakład się po prostu wyczerpał.

Nestor, no proszę, "bolszewicka herezja"! Czy to nie Ty mi próbowałeś wmówić, że bolszewizm nic z religią nie ma wspólnego kiedy tłumaczyłam, że jednak ta doktryna ma wiele powiązań ze zwykłym religijnym kultem?


Btw., Lis dał czadu 😀. W ostatnim swoim programie przed drugą turą razem się pastwili nad fałszywym kontem córki Dudy:
http://www.dailymotion.com/video/x2qm30t_video-7_music?start=2
jeszcze do niedawna chciał się wykręcić tylko przeprosinami na twitterze, ale dzisiaj w Wiadomościach jednak przeprosili na wizji 😀


A tutaj wypowiedź Dudy, który tłumaczy że ten fałszywy profil był znany wszystkim od dawna i o żadnej pomyłce nie ma mowy:


Cóż, widocznie Lis stara się o nagrodę im. Goebbelsa 😉
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
19 maja 2015 21:29
Ja czekam na czyjegoś dziadka w Wermachcie 🙂

Na powiązania z WSI możesz liczyć.

Co do Lisa i Kraśki na samą myśl od jakiegoś czasu mam odruch wymiotny... Ich "niezależność i rzetelność dziennikarska" jest wyśmienita, w ogóle nie da się zauważyć kogo popierają... A kulturą powalają na kolana...
Ciąg dalszy: program Pospieszalskiego zdjęty na kilka dni przed ciszą wyborczą, gdzie gościem miał być  Paweł Kukiz (wiadomo jaki ma stosunek do obecnej władzy i że w słowach nie przebiera)...
Także ten...
kadyksowa, np. robił nam regularny obciach za granicą swoimi teoriami. Popiera ojca Rydzyka, który dla mnie jest szczytem patologii Kościoła. Jest zbyt bezkompromisowy i przekonany o własnej racji, niezdolny do żadnych rozmów i kompromisów. Osoby, które w jego partii miały inne zdanie niż on zostały z niej usuwane. On nie jest głową partii, reprezentantem poglądów swoich kolegów, tylko tyranem, który poglądy w tej partii narzuca. Jego zdanie jest jedynym słusznym. Jest zatwardziały i to mi się w nim nie podoba. Polityka to sztuka dyplomacji, której on nie opanował. Szanuję go jako człowieka, szanuję jego zasługi, doświadczenie, wykształcenie, ale nie chcę, żeby taka osoba była twarzą naszego kraju.
Przydałaby się jakaś porządna opozycja, bo kraj rządzony przez jedną partię nigdy nie będzie krajem rządzonym dobrze. Ale niestety moim zdaniem póki w Pisie rządzi prezes, a w pierwszym szeregu stoją osoby typu Macierewicz to partia nigdy nie zyska poparcia osób młodych, nawet jeśli na pokładzie mają kilka sensownych osób.
Wiesz vanille, ja bardzo szanowałam jego brata ś.p. Lecha Kaczyńskiego. Moim zdaniem, był to bardzo mądry i wartościowy człowiek  🙁
Jego brat, Jarosław, też jest takim człowiekiem. Media wykreowały jego taki a nie inny wizerunek... Jeśli chodzi o tzw przyjaciół Rosjan, to zwracał się on do narodu rosyjskiego a nie do władz.
Niestety, nieprzychylne mu media zrobiły z niego wariata ( przykładów sypały z tzw. rękawa mnóstwo ), widocznie mają w tym swój cel...
Ja znam Jarosława od strony ludzkiej i uwierz mi, że to jest dobry i poczciwy człowiek, któremu nasze dobro jest czołowym priorytetem.
Media co niektóre się go po prostu boją i mają do tego powody np książka pt.  Resortowe dzieci ( polecam, ciekawa lektura ).
Prosiłam o argumenty, o coś co np Ciebie dotknęło za jego rządów.
Pozdrawiam serdecznie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się