Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Makrejsza - Derkana wolałaby przyjmować buziaki osobiście a nie przez pośredników 😉 Jak tylko zrobi sie cieplej to czekamy na Was  😀
Nirv - wozimy się rekreacyjnie 😉 Jeżdżę już na niej jakoś ponad 1,5 roku. Dziwne, że nikt jej wcześniej nie chciał, ale w sumie to dalej po stajni krąży opinia że to potwór 😁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
04 lutego 2013 09:50
Dogata na pewno wpadniemy. No i przyczepę szykujcie  🏇 🏇
Lanama, super, muszę was odwiedzić kiedyś!
Zapraszamy 🙂
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
04 lutego 2013 14:02
dziewczyny pałam miłością przeogromnie wielką do ślązaków. Piękne te Wasze pociechy. Mój koleżka to niestety jedynie pół-ślązak więc się nie kwalifikuje do wątku. Choć pewne cechy odziedziczył po mamusi ślązaczce. 

Ale moja miłość do rasy jest ogromna. Nie ma piękniejszej.)
to  mój pół ślązak, z racji że nie chcę zaśmiecać wątku gdzie mówi się o czystej rasie, wstawię tylko raz🙂
leosky - ładne konisko 🙂 a jakiej rasy jest ojciec?
leosky   im więcej wiem, tym bardziej wiem, że mało wiem.
04 lutego 2013 17:57
niestety nn. Matka po mimo tego iż ślązaczką jest zdecydowanie też w papierach ma nn ze względu na to iż ktoś kiedyś czegoś nie dopilnował. Natomiast byłam świadkiem jak Pani ze związku przyjechała opisywać konie i zobaczywszy ją powiedziała do kobyłki "oj gdybyś ty wiedziała jakich miałaś rodziców". Trudno. Ja teraz też mam nn-ka do kochania, ale zawsze pozostaje świadomość tego i duma, że jednak z jednej strony jakieś pochodzenia tam było🙂 zwłaszcza że uwielbiam rasę. Jak znajdę foto matki to wstawię.
dogata - Twoje konie z dnia na dzień coraz piękniejsze! a siwule to już jak kameleony na śniegu 🙂
asds   Life goes on...
06 lutego 2013 13:50
Ja tylko zrobic mały update co do grubego na roboto-wakacjach.

A wiec ogierzysko zyje i dalej się szkoli. W tej chwili sanki, no ale miał 2 tygodnie laby bo sniegu nie było. Mam nadzieję ze zaraz znów zacznie naukę.
estena   Wariat nad wariaty.
07 lutego 2013 18:11
Ja troche z innej beczki. Wie ktoś z was może o stanówce dobrym og. ślaskim w woj. małopolskim ? Aktualnie szukam czegoś dla swojej kobyły 🙂
Jest wykaz ogierów kryjących OZHK Kraków 😀
A piękne kare ogiery śl. ma p. Ścisłowicz w Ludźmierzu 🤣
estena   Wariat nad wariaty.
07 lutego 2013 19:49
rzepka wielkie dzieki 🙂
Ja troche z innej beczki. Wie ktoś z was może o stanówce dobrym og. ślaskim w woj. małopolskim ? Aktualnie szukam czegoś dla swojej kobyły 🙂

Estena - ja kryję Santiago - punkt w Nowym Brzesku.
Jeśli tylko chcesz mieć siwe potomstwo, bo mój jak na razie daje w 100% siwe źrebaki. 😉
estena   Wariat nad wariaty.
08 lutego 2013 07:58
Wiem wiem widziałam Twojego przystojniaka, jest genialny, ale właśnie problem w tym, że potrzebuje coś karego raczej 🙂
Wiem wiem widziałam Twojego przystojniaka, jest genialny, ale właśnie problem w tym, że potrzebuje coś karego raczej 🙂

To może Hondaker?
estena   Wariat nad wariaty.
08 lutego 2013 10:50
Apulia samo imię konia niestety nic mi nie mówi więc jakbyś mogła więcej info na jego temat napisać 🙂 może być na pw
A tutaj wygrzebałam takie letnie zdjęcia:
Apulia samo imię konia niestety nic mi nie mówi

to troche dramat, skoro chcesz wyhodowac slazaka, a hondaker ci nic nie mowi 😉
pokaz papier tej twojej kobyly 🙂
edit: z tego co widze, to hondaker stoi w tym sezonie w lodzkiem, wiec to raczej za daleko.
estena   Wariat nad wariaty.
08 lutego 2013 20:01
Nie ponieważ nie interesowałam się do tej pory ślązakami, więc nie widzę w tym nic dziwnego. Po co mam pokazywać niby papier ? Jak zwykle na tym forum uszczypliwość do bólu 🙂
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
08 lutego 2013 20:11
Estena, to żadna uszczypliwość, żeby dobrać ogiera do kobyły na papier też się patrzy, żeby nie powiedzieć, że w pierwszej kolejności. Niektóre linie kiepsko się łączą, inne dobrze. No, po prostu papier to podstawa 😉
estena jak ktoś może doradzić ci ogiera jak nie wie nawet co to za klacz? nie każdy 'dobry' ogier będzie pasował do każdej klaczy. powinnaś się najpierw zastanowić do czego ma ten przyszły koń służyć i jakie cechy twojej klaczy chciałabyś utrwalić i/lub poprawić. maść to sprawa drugorzędna jest, nawet w rasie śląskiej 😉

katija ma racje. poczytaj trochę o rasie najpierw. to nie jest złośliwość, po prostu szkoda 'produkować' kiełbasę zamiast dobrego konia - im lepszy tym będzie miał lepiej w swoim późniejszym życiu 🙂.
Wie ktoś może gdzie jest teraz klacz Lauda (po Eliocie od Lali)? Pytam z ciekawości, bo to matka mojej kobyły 😉
estena   Wariat nad wariaty.
08 lutego 2013 21:58
Ja wcale nie powiedziałam, że chce kryć byle jakim ogierem i moim jedynym kryterium oceny nie jest maść. Zapytałam po prostu z grzeczności o poradę i więcej info bo nie ukrywam, że do tej pory raczej mało interesowałam się tą rasą a bardziej patrzyłam m.in pod kątem ogiera na coś w typie młp/sp ale ostatnio padł pomysł czy może by nie pokryć czymś śląskim bo kobyła jest pół ślązakiem i jak na razie właśnie się rozglądam, dokształcam w tej kwestii 🙂
Gwoli jasności to moja kobyła po Cyganerii sp  po Mogun) i Wiwacie śl ( po Palant) 🙂
Estena - skoro potrzebujesz czegoś "karego" i czegoś "fajnego" to polecam Evento. Stoi niedaleko bo obecnie u p. Ścisłowicza a moim zdaniem daje rewelacyjne źrebaki. Chętne do pracy, fajne z charakteru i urokliwe.  🙂
Ja też polecam Evento. To dziadek Lanamy 😉
O, evento to i ja moge polecić:-) Ja co prawda nie siedze w ślązakach ale mieszkam niedaleko miejsca gdzie stał przez długie lata, widziałam duuuużo młodziezy po nim od różnych matek i sląskich i innych. Kapitalne konie z dobrym ruchem, ładne i z dobrym charakterem. Na ślaskich klaczach daje potomstwo trochę lżejsze z doskonałymi stawami i ruszające się. na szlachetniejszych masywniejsze od matek (sama taką klaczke mam) i super charakter
co możecie powiedzieć o ogierze Evento i klaczy Elegia śląska?  🤣
estena   Wariat nad wariaty.
10 lutego 2013 05:22
Ok dzięki za rade 🙂 poczytam, pooglądam i zobaczymy co z tego będzie 🙂
A jeszcze jedno.. Dokładnie gdzie ten pan Ścisłowicz stacjonuje z tym ogierem ?
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
10 lutego 2013 08:17
Apulia masz jakąś hodowle śl? Mieszkam niedaleko Płocka i z tych okolic kojarzę tylko hodowle p.Krakowskiego  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się