Nasza-Klasa, photoblogi itp. - "kwiatki" ;)

Facella   Dawna re-volto wróć!
19 czerwca 2011 12:26
hmm nie powiedziałabym... trafiają jeszcze takie kwiatuszki w liceach. a mnie aż targa, bo dostają się tylko dlatego, że ich tatuś/mamusia tam uczą/uczyli albo są "wysoko postawieni"  👿

e: CzarownicaSa ma rację, wszystko też zależy od człowieka

ok, ok, koniec ot
wątek zamknięty
Jestem w dość dobrym liceum i chamstwo rzadko się spotyka, zazwyczaj najgorsze klasy <być może tylko w moim ❗> to te z najmniejszą średnią ilością punktów po gimnazjum czyli human, a konkretniej hista-wos, to tam niestety, nie jest za wesoło, i to z obserwacji, i z tego co nam mówią nauczyciele. A w technikach, przynajmniej u mnie w mieście poziom kultury osobistej sięga 0, aż człowiek boi się autobusami jeździć  🙁, niestety wyjątków nie ma. Możliwe, że są tam kluturalne osoby, ale chyba występują w zdecydowanej mniejszości  🙄.
wątek zamknięty
http://nk.pl/#profile/16231490/gallery/album/2/4

Wiem, że profil już był podany na 1. stronie wątku, ale ten pierwszy komentarz mnie rozwalił.  😂 A swoją drogą... Jak wygląda koń po westernie?  😁
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 czerwca 2011 17:32
haha u mnie na fbl się trafił kwiatek-komentarz  😂 FJORDY <3  😂
http://www.photoblog.pl/maccabraa/96627892
e: zepsułam linka  😡
wątek zamknięty
Wszystko myszate i bułane to od razu fiord? (fjord  🤣 )
wątek zamknięty
Chyba tak.
Też dostałam kiedyś taki komentarz:
http://www.photoblog.pl/gllosia/95222543
Niektórzy są naprawdę śmieszni..
Zdarza się też nie rzadko, że ktoś widzi jakiegoś konia z podniesionym do góry ogonem, wygiętą szyja i krzyczy: ARAB!! <3
🙄
wątek zamknięty
Nie znacie ras koni? 😲

Są cztery rasy:
1. Koń. To jest po prostu koń. Taki co ciągnie wóz.
2. Arab. Wszystko co ma cieńsze nogi od konia.
3. Bułan. Wszystko jasnej maści.
4. Kucuł. Takie małe.

Według kaszubów tak jest i mi się bardzo podoba. Po co komplikować?  😁
wątek zamknięty
Hahaha, Julie, lubię to ! 😀
wątek zamknięty
A ja myśle,że jest :
1.Koń (wszystko co konia przypomina)
2. Arab (coś co ma niesamowite zdolności paranormalne )
3. Źrebak (wszystkie małe, kucykowate niekoniecznie źrebaki )
wątek zamknięty
Jest jeszcze fryz - wszystkie czarne.
wątek zamknięty
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 czerwca 2011 14:25
to teraz jest jeszcze fjord: wszystko bułane !
wątek zamknięty
Nie no wiecie, moja "koleżanka" chwaliła się, że tatuś kupi jej siwego fryza 😀
wątek zamknięty
wątek zamknięty
Też "znam" osobę która uważna że prawdziwy arab to jakiś hucuł a Sp to arab...
wątek zamknięty
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
20 czerwca 2011 15:52
też  znam laskę która się podniecała na swoim fbl fjordem gdy w realu koń był mieszanka konika polskiego z ,,czymś"  ;]
Ale laska bajkopisarstwo ma w genach 🙂
wątek zamknięty




[url=https://picasaweb.google.com/o.madlewska/1415MajaNLP02#5612607813718075842]https://picasaweb.google.com/o.madlewska/1415MajaNLP02#5612607813718075842[/url]

Co za wiocha 🙄 Nie wiem w ogóle co to ma być?!
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 czerwca 2011 16:26
To jest koń przygotowany do pokazów takich jak poczta węgierska itp. A na tych zdjęciach akurat jest uchwycone jak nie dawała nad sobą zapanować.

Już wiesz co to i wiocha to to nie jest
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
20 czerwca 2011 16:34
Kastorkowa no proszę Cię, zastanów się o czym mówisz  🙄 Wydawać by się mogło, że powinnaś wiedzieć doskonale o tym co się TAM działo.
Przygotowywanie do pokazów też może się odbywać w HUMANITARNY dla konia sposób. Na pewno nie poprzez wywieranie na nim presji, szarpaniu na pysku, kopaniu  🤔
wątek zamknięty
Kastorkowa, nie rozśmieszaj mnie! Pokazałam tutaj 3 zdjęcia, które najbardziej pokazują jak to wszystko wygląda, a zdjęć było kilkadziesiąt i żaden nie był przyjemny dla oka. Widzę co koń ma na głowie, na szyi, widzę co pan Sun (tak wiem kto to i wiem co to za pokaz)robi z koniem. Nie dawała nad sobą panować? To faktycznie, najlepiej zaciągnąć ręce pod pachy i heja! 🏇 Ciesze się niezmiernie, że tak wam się podobają sztuczki kiedy koń siedzi na zadzie, gościu stoi mu na brzuchu kiedy koń leży, kładzie go, podcinając mu nogi sznurem.. Szkoda, że macie kompletnie gdzieś dobro konia. Sztuczki też trzeba umieć wykonywać oraz pokazywać.
wątek zamknięty
Bischa   TAFC Polska :)
20 czerwca 2011 17:24
A pejcza/bicza (nie wiem czy dobrze nazywam, mam wrażenie, że mi brakuje określenia) to on używał do poskromienia konia? 😲
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 czerwca 2011 17:37
nie nie używał go do poskromienia konia

Gilosia skoro wiesz kto to Sun to i pewnie wiesz jakie on ma metody a my kilkunastoletnie dziewczynki mu do rozumu nie powiemy nic.
Sun już nie jest w Nielepicach tylko przyjechał na pokaz.
wątek zamknięty
Kastorkowa , wiem jakie ma metody i wiem, że np. nie bije konia batem, który trzyma w ręku. Ale to nie znaczy, że jego metody mi się podobają i że będę na nie przymykać oko, a nie daj Boże jeszcze pochwalać, jak wy (szkółkowicze) i osoby z zewnątrz przybywające na pokaz, które nota bene nie mają pewnie o niczym pojęcia. Nienawidzę brutalności w jakiejkolwiek postaci (nie widzę dla niej żadnego uzasadnienia, nigdy). Za sztuczkami rodem z cyrku z udziałem zwierząt, też nie przepadam.
Nie napisałam nigdzie, że macie mu przemawiać do rozsądku, bo pewne jest, że was nie posłucha. Ale gryzie mnie to, że wam się to podoba, a na dodatek go naśladujecie..
wątek zamknięty
http://www.photoblog.pl/dragona1997 ten koń jest beszczelny ,że nie chciał skoczyć...


Co Ci do głowy przyszło z tym 'beszczelny' to nie mam pojecia. Po prostu MÓJ koń wyłamał przeszkode, czy to tak nadzwyczajny obrazek ?
wątek zamknięty
Kastorkowa   Szałas na hałas
20 czerwca 2011 19:45
Gilosia a kto ci powiedział ,że my to pochwalamy i podziwiamy? Nie bywasz w Nielepicach więc nie wiesz co my podziwiamy a co nie.
I kto niby naśladuje?
wątek zamknięty
Kastorkowa, akurat nie muszę bywać w Nielepicach, by wiedzieć co robicie z końmi  😎 A co do sztuczek to sam fakt, że zaczęłyście je powtarzać, bo Sun was ich nauczył (a konkretnie jedną z was) mówi samo przez się.
wątek zamknięty
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
20 czerwca 2011 22:05
Kastorkowa, nie mów, że nie pochwalacie, bo zaczęłaś od obrony pana S.  😎

Na pewno taki 'pokaz' nie jest miły dla oka. No chyba, że... dla Nielepickiej społeczności, ale głupio mi tak uogólniać, bo wiem, że są osoby bardzo przeciw, z którymi nawet o tym można BARDZO głośno podyskutować. Jednak jest takich osób mało, ponieważ przyjeżdża gość, który robi ŁAŁ i potrafi zapanować nad każdym koniem, wywalić go na ziemię, zrobić z nim praktycznie wszystko, to małe dzieFcynki lecąąąą i też chcą być takie jak Sun i potrafić robić "takie rzeczy" z koniem  🙄
wątek zamknięty
kiwii, a po co te skoki na lonży?
wątek zamknięty
kiwii, a po co te skoki na lonży?


Dlatego że niestety nie mogłam tamtego dnia wsiąść. Duża krzywda myśle że im sie nie stała gdy 2-3 razy skoczyły metrową przeszkode.
wątek zamknięty
Dziewczyny, skonczcie temat o Nielpicach, bo zaraz zacznie sie jak z Gorka i i tak sie nie przegadacie ; )


EDIT : kiwii, mnie na tym zdjeciu bardziej rusza kon brudny na brzuchu. 😉
wątek zamknięty

EDIT : kiwii, mnie na tym zdjeciu bardziej rusza kon brudny na brzuchu. 😉


Widywałam brudniejsze 😉 a wtedy było jeszcze za zimno na kąpiel (poczatek kwietnia)
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.