rajdy długodystansowe- kalendarz na rok 2009, 2010, 2011

zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 kwietnia 2011 08:14
Zduśka - nie wiem  skąd  dokładnie jesteś, ale u nas koło Ostródy w Małej Rusi, L jest zawsze amatorska  🙂.W tym roku zawody są jakoś pod koniec maja.


mazury są ładne - ale mam tam jakieś 250 km  🙄
na początku chciałam ogólnie "liznąć" rajdy - aby zobaczyć czy w ogóle nadaje się do tego - bo koń wiem, że tak - ale gorzej z jeźdźcem.  😂
a jestem z wawy.
L -ka -to taki dłuższy spacer  😉 ,24 km. ok. 2 -2,5 godziny,  30,5km 3 godziny z haczykiem 😉 nie jedziesz sama tak że zawsze to rażniej. Naprawdę nie ma czego się bać 😀.
24 km lekkim kłusikiem nie powinno zająć więcej niż 2 godziny,a 30km ok. 2,5 - patrzę po wynikach z Kuźni z zeszłego roku, na L (30 km) zwycięzca miał czas ok. 2h 8 min, tempo 13,97km/h, a z tempem 11,06km/h trwało 2h 42 min. Bardzo długa jazda również jest męcząca i fizycznie, i psychicznie zarówno dla konia, jak i jeźdźca. Myślę, że jazda kl. L 30 km w max. 2,5 godziny to najlepszy wariant 🙂 Na płaskich trasach oczywiście.

margaritka, o fajnie 🙂 ja jadę na 1*, jak wyrobię się z licencjami na ten rok 🙂
paladynka masz absolutną rację. jakoś nie widziałam tego wcześniej, ale mogę to tłumaczyć sporą wadą wzroku?  😁
kiedy będzie wiadomo, czy będą też amatorskie? ja nie mam nawet brązowej odznaki, nie interesowało mnie to. ale do amatorskich chyba nic nie potrzeba, prawda?
wystartowałabym w Kuźni, mam najbliżej, raptem ponad dwie setki km...
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 kwietnia 2011 16:28
na amatorskie możesz jechać bez odznaki  😉 .. ja chyba też tak właśnie pojadę - bo nie wiem czy wyrobię się z czasem aby ją zdać  😁
figaro  :kwiatek:
kiedy będzie wiadomo, czy będą też amatorskie? ja nie mam nawet brązowej odznaki, nie interesowało mnie to. ale do amatorskich chyba nic nie potrzeba, prawda?
Na amatorskich nie trzeba żadnej odznaki, jedynie skończone 18 lat lub zgoda rodziców, zaświadczenie od lekarza, niekoniecznie sportowego oraz szczepienia dla konia. konkretny regulamin zawodów zazwyczaj umieszczany jest min miesiąc naprzód. Amatorskie zawody  na pewno będa, skoro konie  z Kużni co roku jadą tam amatorskie dystanse, więc jest zainteresowanie i są rozgrywane.
ktoś się wybiera do łukowego na rajd 6-7 maja?

a kto 27-29 maja do Rusi Małej?
wystartowaliśmy z Asolą i Rewelacją w Łukowym  🏇  🏇 postaram się wkleic jakies fotki niedługo

link do info ze sprawozdania z rajdu :

http://dolinakoni.com.pl/content/view/119/1/lang,polish/

a tu link do fotek :

http://www.konpolski.pl/Galeria_zdjec/7_Bieszczadzki_Rajd_6_8_05_20110/index.html
Po zeszłorocznej przerwie  wracają do kalendarza rajdowego zawody amatorskie-towarzyskie i profesjonalne w Raciechowicach. Wybiera się ktoś?
Z tego co wyczytałam  zawody tradycyjnie w lipcu, natomiast mam pytanie odnośnie trasy, zmieniło się coś? Ostatnio byłam w 2005 roku. Kto startował 2 lata temu? Jak to teraz wygląda?
ja jade 😅
ale o trasie nic nie wiem niestety
no i w weekend w końcu Raciechowiece, i chyba tradycyjnie pogoda będzie ekstremalna, czyli polało a teraz to wszystko zacznie parować i +30 żeby nie było za łatwo..........
proszę o fotorelację po zawodach.  kto jedzie?
ja się wybieram 😉 jeśli fotograf nie zawiedzie to wrzucę jakąś fotorelację 🏇
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
10 lipca 2011 21:43
hej a kiedy jakaś LL czy L w województwie mazowieckim najlepiej czym blizej okolic Warszawy Wołomina tym lepiej ,mozę być nawet coż towarzyskiego na pierwszy raz dla mojej młodej coś .
a wiadomo coś o zawodach w Klikowej? Będą? Jakie dystanse?
Tak oczywiście🙂
Zawody w Klikowej ( Tarnów) są planowane na 19-21 sierpień, na dystansach: 35 km ( zawody towarzyskie-amatorskie i ZR- L ), P-50 km, N-80 km, 1*- 90 km, 2* - 120 km.
Otwarte Mistrzostwa Małopolski rozgrywane będą na 1* - 90 km, dystans nie max długi więc będzie szansa powalczyć i się pościgać o tytuł "mistrza".

Wkrótce szczegółowy program (w tym zasady rozgrywania zawodów towarzyskich) pojawi się na "enduransie" i stronie krakowskiego mzj.

Właśnie pojawiły się propozycje zawodów na internecie ,
podaję linka:
     
http://www.endurance.pl/images/zawody/2011/klikowa/prop_klikowa.pdf
Czy ktoś wybiera się na zawody do Supraśla 19-21 sierpień? 🙂
A może ktoś ma wolne miejsce w przyczepce? 🙂
Jakie echa po Raciechowicach? jestem ciekawa jaki był ten rajd?  przypuszczam, że nie należał do najłatwiejszych biorąc pod uwagę teren i podłoże!  🏇
Jakby ktoś szukał pracy jako jeździec endurance, to zapraszam na PW 🙂
Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
20 marca 2012 20:45
jestem z pomorskiego(z południa), wie ktoś gdzie tu lub w sąsiednich województwach są organizowane rajdy? najlepiej żeby terminy były we wakacje. Mam konia już 4,5lat więc z tym nie ma problemu,chciałabym się w końcu za siebie zabrać i coś robić z koniem  -pomyślałam o rajdzie na początek 😉
co polecacie? 👀
A to zapraszam do mnie. Wysyłam Ci info na PW.
Julie, a możesz napisać na forum? Może uda się kogoś zachęcić.
15-17 czerwca 2012 zawody w rajdach długodystansowych w Rusi Małej koło Ostródy, zapraszam 🙂

edit: rok źle napisałam.
A wiadomo cos o rajdach na śląsku?
wejdźcie na www.endurance.pl i w kalendarz
Zduśka ja też mam chęć na rajdy, możemy jechać razem do tej Rusi  😀
Dziewczyny ponoć w Rusi kiepska trasa 😉
To ciekawe, dlaczego co roku tak ludzie trasę chwalą 🙂
Ja żadnych pochwał nie słyszałam, wręcz przeciwnie. Ale każdy ma swoje zdanie i każdy ma prawo je wyrazić  😀
Myślę, że nie rozmawiałaś ze wszystkimi uczestnikami ze wszystkich lat i nie wierzę, by ludzie tak potrafili kłamać w twarz i mówili mi coś wręcz odwrotnego 🙂 trasa prowadzi głównie w lesie, są w sumie, o ile dobrze pamiętam, 3 przejścia przez szosę, których pilnują strażacy lub harcerze. Fajna jest jedna kilkukilometrowa zupełnie prosta i piaskowa trasa leśna nad jeziorem.

Rzucanie takich "podobno" i "ponoć" z niedopowiedzeniem, choć samemu się nie było, jest zwyczajnie nie fair. "Ponoć" to araby są zdrowo walnięte. 
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się