dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

Ja od dłuższego czasu podaję mieszanki minerałów na zamówienie od Podkowy - jednak z doświadczenia wiem, że należy zamawiać je z dodatkiem mięty - inaczej konie nie chcą ich jeść...
miałam od niego inne mieszanki i jadła bez problemu , w smaku nie aż tak parszywe były
Gillian   four letter word
09 września 2011 16:53
ja mimo wszystko następnym razem chyba zamówię peletki, bo raz że łatwiej się miesza z jedzeniem a dwa że są chyba bardziej zjadliwe (dostałam próbkę do zamówienia i wciągnął jak cukierki).
Jak długo czekałyście na efekt po mieszance od P. Podkowy m.in. biotyny z cynkiem i miedzią??
Ja podaje od piątku.
mam zamiar podawać przez 6 miesięcy dawkę zalecana na opakowaniu.
ja równiez zaopatruje się u p. Podkowy.... do tej pory dawałam witaminy w postaci proszku i zdarzało się że koń nie wyjadał wszystkiego ze żłobu. Teraz zamówiłam w formie peletek; dla jednego ogona z dodatkiem mięty a dla drugiego z lawendą.... problem z niewyjadaniem znikł jak ręka odjął 🙂🙂
Ja daję magnez i drożdże paszowe od p. Podkowy. Nie ma problemu z podawaniem, no ale mój koń zje wszystko.
wie ktoś na ile starcza 1l chevinalu ?
Przelicz, na spokojna robote dajesz 30ml na  duze obciazenie 50ml
Nalle   Klapiasty & Mała Cholera
10 września 2011 21:15
wie ktoś na ile starcza 1l chevinalu ?


Zależy, ile zamierzasz dawać. Mi na trzy tygodnie.
Polecacie bardziej MSM Makany czy GP-Equine?
No, a moje rude wypięło się na Hippovet Polfamix  🙁 Jadł, jadł i przestał...
A ja potrzebuję rady odnośnie suplementu na stawy. Potrzebuję coś dla 4 letniej klaczy profilaktycznie-czasem coś jej strzyka w zadzie, więc stwierdziłam że dam profilaktycznie coś na te stawy.
Zastanawiam się nad:
http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=566&sName=pavo-mobility-3-kg-nowosc-!!
http://animalia.pl/produkt,20639,558,Pavo_Mobility.html

ale też mnie zastanawia to MSM ( bo niska cena):
http://animalia.pl/produkt,14981,558,Finish_Line_MSM.html
http://www.atos.sklep.pl/?p=productsMore&iProduct=586&sName=su-per-msm-liquid

Ale czy to warto skoro to tylko jeden składnik?


ja bym się zastanowiła w ogóle nad podawaniem, zamiast zastanawiać się który 😉 Strzykanie to nie oznaka degeneracji stawów, serio 😉 U młodego konia, który dopiero wkracza w pracę jest to chyba nawet normalne. Czy tylko ja nie lubię faszerowania profilaktycznie młodych koni ?
equi.dream jakbyś nie miała problemów ze stawami to byś się nie zastanawiała 😉 
🚫jako dziecko miałam i brałam leki z glukozaminą żeby maź była, uwierz że boli bardzo szczególnie w okresie wzrostu 🤔 i chcę oszczędzić kobyle ewentualnych dolegliwości. Taką kurację robi się przez np. 3miesiące i potem spokój,można powtórzyć za jakiś czas.

To jak może ktoś polecić coś fajnego w dobre cenie?

Pavo jest drogie  ale w przeliczeniu na miesiąc wychodzi niezła cena.
Perlica, ale MSM to nie glukozamina, i wiesz, że mocno obciąża wątrobę?
Właśnie nie wiem nic na temat tego MSM dlatego zapytałam o niego bo tani bardzo i z ciekawości.
Zapytałam w wątku kopytowym także.
Jeśli MSM niezdrowy no to odpadka od razu.
Polecacie coś jeszcze profilaktycznie?
serio profilaktycznie możesz spróbować dodsona mieszankę ziołową, bodajże mobility, z kozieradką, czarcim pazurem, cortaflex ma też typowo profilaktyczny produkt z wyciągiem z avokado i to też bym poleciła.
MSM to źródło biologicznie aktywnej siarki ( metylosulfonylometan ). Bierze udział ( wraz z innymi składnikami) w kształtowaniu, tworzeniu i zachowaniu struktur organizmu, wpływa na elastyczność i sprężystość tkanki łącznej, jej chyba najważniejsza funkcja przy stawach-bierze udział w syntezę kolagenu ( kolagen to białko budulcowe np. chrząstek). MSM jest bardzo dobrym uzupełnieniem kuracji glukozaminą, ale ja jednak uważam, że takie kuracje albo u koni z problemami, albo w wysokim wyczynie albo starszych.
rozumiem- właśnie myślałam też o mobility D&H bo naturalne-chyba na to się skuszę, bo jest w płynie i niezła cena-dzięki :kwiatek:
Moim zdaniem Mobility D&H to raczej preparat przeciw bólowy, a nie chondroprotekcyjny. Stad w skladzie znajduje sie m.in. czarci pazur.
Właśnie dostałam wiadomość od pana Podkowy, że wprowadza do oferty echinace, ogórecznik, i siemię lniane mikronizowane oraz probiotyki w proszku i płynie  😅
mobility z czarcim pazurem to nie profilaktyka, tylko mocny środkek p/zapalny, w końcu jest powód dla którego jest dopingiem
Czy ktoś z Was podawał  suplement Hovelera:  Orginal Reformin Plus ? Jaką macie o nim opinię ?
nie to ja już zgłupiałam 😵

Czyli to jest taki silny środek? z tego co czytałam w opisie to pisze że profilaktyka i że nie ma właśnie dopingu 🤔wirek:
znaczy że sklepy przepisałay bezrozumnie ze strony Dodsona informację o niedopingowym Mobility.
A on zawiera czarci pazur o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym więc na profilaktyke się niezbyt nadaje.

Poszukaj preparatów zawierających chondroitynę,  glukozaminą i ew kwas hialuronowy .
Masz do wyboru masę firm i produktów o działaniu profilaktycznym

CORTAFLEX Powder
EQUIPOWER Glucosamin Pellets
FORAN Osteo Glycan
HUMAVET Joinol Liquid
NUTRI HORSE Chondro
NUTRI HORSE Gel
ORLING Gelapony Arthro
PAVO Mobility

i pewnie z setkę innych o których nie mam pojęcia
I teraz sie dopiero zacznie  🤣
Ile dostępnych preparatów, tyle opinii.
Moim zdaniem trzeba zwracac uwage nie tylko na to jakie substancje czynne dany preparat zawiera, ale równiez jakie jest ich stezenie.
Bo co z tego, ze na etykiecie znajduje sie informacja ze suplement zawiera chondroityne, glukozamine czy inny "pył gwiezdny" jezeli nie wiadomo ile go tam naprawde jest...
Co za tym wybrac? To juz temat na osobna dyskusje 😉
Dziękuję wszystkim-zatem poczytam, porównam i coś wybiorę-choć dziś mi odpadły już oczy od  czytania tych składów 🤔wirek:
biorąc pod uwagę ilość czarciego w mobility i przeważający skład stricte ziołowy nie nazwałabym go zdecydowanie silnie działającym, profilaktyka nie polega przecież tylko na "nasmarowaniu" stawów, ale też bieżącym usuwaniu drobnych stanów zapalnych, przeciwbólowy w takiej ilości też nie jest- raczej łagodzący stany bólowe
moja klacz ewidentnie nie będąc zdrową po mobility przestawała kuleć
polecam poszukac info o Kapsaicynie z czarciego pazura i porownanie jej dzialania z "buciem" czy ketoprofenem-wtedy bedzie wszystko jasne
Kapsaicyna z czarciego pazura? A czy jej sie nie pozyskuje z papryczki rocznej (capiscuum annuum) ???
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się