konie małopolskie

galopada_  wszyscy mówią że wygląda dobrze ,ale ja myślę żeby jechać na pokaz to trochę za słabo wyglada , zleciał bardzo w szyi koło kłębu i ogólnie . Przez parę dni mało jadł bo nonstop coś krył  😵  w 5 minut potrafił 3 razy skoczyć i po 5 skoku już go dawaliśmy do boksu ponieważ nic by z niego nie zostało . Teraz już przestałam kryć i zaczął w końcu jeść normalnie  👿  ,mam nadzieje ze w 2 tyg się poprawi .

Na zdjęciu wygląd przed kryciem  💘 


Będziesz w Bogusławicach  ? 
czy miał ktoś do czynienia ze źrebakami po ogierze Sentender?
Po Sentenderze są opisane tylko dwa źrebaki (mówię o tych urodzonych w 2011r.), oba udorskie, ocenione bardzo wysokie, średnia chyba 18 albo 18,5pkt na 20 😉
JW  😉

Ja mam wałacha po Puszczyku, na którym wszyscy psy wieszają. Może mój koń jest po prostu wyjątkiem od reguły? Jest na prawdę bardzo dzielny, odważny, skacze, chodzi dresaż, ma świetną wydolność. W przeciwieństwie do tatusia ma dobre nogi i świetne kopyta. Jest też ładny i miły. Mamę ma nn-kę, ale zarejestrowany jest jako mp.
maszka
Ale Puszczyk to nie jest brzydki koń. Po prostu bardzo przeciętny.
a jak koń może być zarejestrowany jako małopolski bez pochodzenia matki? 👀
Armara, ja nie powiedziałam, że brzydki. Inni tak twierdzą i chyba mają w sumie rację bo ogier uznany to chyba powinien się wyróżniać czymkolwiek a Puszczyk to naprawdę nie bardzo...Mój może przejął więcej cech po mamusi?
Perlica ja się nie znam- tak wpisano w paszport. Trochę źle się wyraziłam : matka została określona jako typ szlachetny, imię też ma ale pochodzenie nn.
Centuria
po Arbon mlp od Calina oo
rocznik 2008
Może ja ni z gruszki ,ni z pietruszki, ale ,,Konia Polskiego "z lutego  ,przerobiłam dopiero dzisiaj, i chciałam pogratulować panu Kordalskiemu odwagi (mam nadzieję ,że zagląda na re-voltę) W końcu ,ktoś napisała o polskich koniach, na zeszłorocznych MPMK. Brawo, tak trzeba, podsumowanie powinno już być dawno. Nie hoduję małopolaków, ale darzę tę rasę dużym sentymentem. Panie Kordalski, dziękuję,  ,,TAK TRZYMAĆ " . Jeżeli sami nie zadbamy o swoją markę, to nikt ,a na pewno PZHK, nie zrobi tego za nas. Czołem.
Madagaskar lat 16 po Emetyt, matka po Hippies 🙂 zdjęcia zrobiła Burza 🙂








i moje ulubione 🙂

MMVG co to za czaprak? Zacnie konina wyglada.
A sam puszczyk no coz poza uroda nie prezentuje soba niestety zbyt wiele i takich ogierow w nowoczesnej hodowli nie powinno sie uzywac jesli sie chce do czegos dojsc. W swietokrzyskim duzo koni typu matka nn typ szlachetny mimo ze z daleka widac grubasa w pochodzeniu po hufie.puszczyku.emerycie widzialam...
Eskadron Brilliant Burgundy 😉
MMVG
Nie myślałaś, żeby ją "rozmnożyć" ? Dziewczyna wygląda rewelacyjnie ! Wcale upływu lat po niej nie widać  😜

BTW
Do wszystkich zainteresowanych Czempionatem w Bogusławicach
Termin zgłoszeń mija 23 kwietnia (poniedziałek). ! Źrebaki-sysaki, nie muszą mieć paspzortów, aby brać udział w wystawie !
armara, przecież klacz MMVG jest rozmnożona 😉 i MMVG pisała kiedyś, że planuje jeszcze jedno dziecię  😀
armara, przecież klacz MMVG jest rozmnożona 😉 i MMVG pisała kiedyś, że planuje jeszcze jedno dziecię  😀

Wiem, że jest rozmnożona, chodziło mi bardziej o przyszłość 🙂
Być może chyba trochę (mniej więcej na tym etapie decyzji jestem 😉 ) rozmnożę ją raz jeszcze... zobaczymy. Może na emeryturę jak pod siodłem już chadzać nie będzie to ją wstawię gdzieś na podhodowlę czy coś, sama nie wiem. Póki co jeździmy, młoda podrasta (w maju będzie mieć 2 lata) i zobaczymy co dalej 🙂 Jakby co to będę się po porady odzywać, jakby w rasie chciała zostać, bo Ty chyba Armara na bieżąco z repami jesteś 🙂
Jurandzik  💃

MMVG - śliczna kobyłka 🙂 ale wcale nie wygląda na małopolkę
Dlaczego sadzisz, ze nie wyglada na malopolke?
galopada fajny Jurandzik 🙂 ciekawe czy mój mały też tak ładnie wyrośnie 🙂
Maszka a na co wygląda? 🙂
Maszka
No własnie uzasadnij, bo ja też jestem ciekawa. Dla mnie klacz MMGV jest bardzo, bardzo typowa - sucha, szlachetna, bardzo urodziwa.
MMVG spoko, ja juz miałam kilka razy sytuację: o twój koń to nie może być młp  😉 ale on to w sumie jest mniej w typie niż twoja  😁

kkk pokaż swojego!  😉
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
19 kwietnia 2012 09:06
No nie wygląda, bo ładna  😁 Wiadomo, że klacz małopolska powinna wyglądać tak: http://tablica.pl/oferta/klacz-malopolska-IDZXOn.html
A jak wygląda, jak Madagaskar, to znaczy, że nie do końca jest małopolska  😎
AleksandraAlicja miałam to napisac, ale sie powstrzymałam  😁 i jeszcze na dodatek się niezle rusza nie? to tez nie moze byc młp  😂
[quote author=galopada_ link=topic=98.msg1377105#msg1377105 date=1334822536]
kkk pokaż swojego!  😉
[/quote]
galopada teraz to on się nie nadaje do pokazywania 🙂
tutaj jest parę jego zdjęć
http://www.malopolaki.darmowefora.pl/index.php?topic=791.255
kkk aaa młodziak! myslalam ze starszy  😉 jak on wzrostowo wygląda?
No tak, zresztą usłyszałam ostatnio osobiście, że Madagaskar to nie jest taki typ małopolaka jaki powinien być. Że małopolak to powinien być koń do rekreacji.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
19 kwietnia 2012 09:19
MMVG ktoś kto Ci to powiedział, wykazał się ogromną wiedzą...  😵

Trzymajcie za nas kciukasy, bo w ten weekend śmigamy na pierwsze w tym sezonie zawody 😉  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się