Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

floo gdzie stał jako 5 latek? Bo teraz Szarzy?
Dolny mięsień szyi nie zawsze jest wynikiem jazdy na oporze, czasem jest wynikiem niskiego osadzenia szyi na stromej lopatce, wtedy kon od mlodości nosi glowę mocniej wyrabiając ten mięsien. Moja kobyla miala go rozbudowanego jako 3latek, wraz z treningiem i nabudową górnej części szyi dysproporcja zanikla, ale dalej ten mięsień ma, choć od kurdupla lata dobrze i swobodnie ustawiona.
floo masz jakieś aktualne zdjęcie bez siodła?
darolga   L'amore è cieco
12 maja 2012 08:17
escada - dokładnie, to samo chciałam powiedzieć. A do tego są też inne czynniki wpływające na rozbudowę tego niepożądanego mięśnia. Mój koń np., mimo, że jeżdżony dobrze, nabudowany bardzo prawidłowo we wszystkich partiach ciała - ma rozwinięty nieduży mięsień dolny szyi. Dlaczego? Ano dlatego,  że w karuzeli idzie z zadartą głową i ogląda świat albo poluje na kratę.
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
12 maja 2012 08:42
Zorilla moje pierwsze skojarzenie to Niepołomice ale nie na 100 procent.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 maja 2012 09:01
floo: przepiekny koń, Rozbudował się na pewno a najbardziej to ta szyja mu urosła. Czy to nie jest czasem ogier?
Escada, Darolga  a oczywiscie ze sa tez inne przyczyny🙂 nigdzie nie napisalam ze to tylka i wylacznie jedyna mozliwosc🙂
floo gdzie stał jako 5 latek? Bo teraz Szarzy?

Jeśli dobrze pamiętam, to najpierw w Niepo, a teraz zdaje się w Targowisku 🤔
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
12 maja 2012 13:36
floo  😍 😍 😍 😍 😍
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] nieregulaminowy post
Kastorkowa   Szałas na hałas
12 maja 2012 17:32
Florian to ogier i stoi w Targowisk
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
12 maja 2012 18:09
aaa, to stąd to szyjsko
Cariotka   płomienna pasja
13 maja 2012 19:11
no chyba już nie stoi w Targowisku🙂 może poczekamy na floo
Gratuluje! piękny z Niego koń był ale teraz jest przystojnym ogierosem
Dava   kiss kiss bang bang
13 maja 2012 19:31
Florian to ogier i stoi w Targowisk


Nie wiem czy ogier, wiem że stoi u nas w stajni (KJK Szary) bo codziennie mijam jego boks  🤣
floo, ja mam podobne odczucia - koń piękny, na nowych fotach jaśniejszy i nieco wyżej ustawiony, ale zad słaby i plecy odgięte. powodzenia w pracy 🙂
Zorilla Do niedawna stacjonowałam w Targowisku, lecz z przyczyn "technicznych" przeniosłam się do Szarych

ElaPe Tak, Florek jest ogierem a jednocześnie przykładem na to że istnieją wyjątki od reguły, spokojniejszego konia niż on dawno nie spotkałam 🤣

Jeszcze sporo pracy przed nami, ale mam nadzieję ze wraz z wdrążaniem odpowiedniego treningu zmiany będą widoczne🙂
No to ja czekam, bo kon mi sie bardzo podoba 🙂
to my się pokażemy 🙂
pierwsze zdjęcie maj 2010
drugie zdjęcie maj 2012
niestety nie mam lepszego zestawienia
leluu ta szyja *,* ! cudownie : )
leluu świetna zmiana , gratuluję  😅
suprise, roksis14 dziękujemy bardzo  😡
leluu normalnie to nie ten sam koń!! Super!!
nevada2012 Dziękuje za miłe słowa 🙂
Ja się wepchnę ze swoimi... Pierwsze zdjęcie maj 2011, drugie luty br, mojej postawy nie skomentuje, było bardzo zimno, co z resztą widać i taka jakaś skulona jestem 🙂

Powiedzcie mi, jak wyeliminować beczułkowaty brzuszek u wałacha? Nie mam póki co możliwości jeżdżenia regularnie, a koń "spuchł" i bardzo mi się to nie podoba 🙁
Nie no Kobieto to drugie zdjęcie jest bajeczne!! I te białe owijki 😍
secretary, żeby zgubić ten brzuch, to tylko regularna praca, możesz też obciąć dawki żywieniowe, na pewno mniej siana, a wychodzi na trawę/pastwisko?
ale podstawa to praca regularna

kujka   new better life mode: on
28 maja 2012 16:35
secretary, wiszacy brzuch jest najczesciej objawem slabych plecow... jak kon zaczyna pracowac plecami, zwykle tez wciaga brzuch. moze sprobuj tego przypilnowac.
kujka dzięki za radę, spróbuje poćwiczyć, zobaczymy co czas pokaże
Fantazja staram się jeździć tak często jak tylko pozawala mi na to czas. Obciąć dawki żywieniowe- gdybym mogła przetłumaczyć to tym którzy konia karmią żeby nie pakowali w zwierza ile wlezie :/ owsa dostaje sporo, a siana mu nie obetną bo jak dostaje mniej to zaraz wyjada słomę i boks wygląda jakby huragan przeszedł :/ Odnoszę wrażenie że koń jest przekarmiony i dlatego zjada za 2 :/ Wychodzi na trawę ok 3 razy w tygodniu, bo nie ma tyle padoków i to tak na 2 godziny i do stajni... a jak ja jestem u niego to siedzi na dworze cały czas, jak nie na trawie to na piaszczystym padoku.
nevada2012 dzięki. 🙂
ja bym dawek nie obcinała właśnie z tego powodu co mówisz... - obetniesz siano, to koń zacznie wyżerać spod siebie, będzie stał w gnoju, schudnie...a brzuch i tak zostanie. 😉 Tak się przynajmniej działo w znanych mi przypadkach rekreacyjnych...
Nie wydaje mi się, żeby ten koń był przekarmiony. Z tego co mówisz, on wcale nie zjada ponad miarę (hoho, żeby mój koń tak dobrze wyglądał na takiej dawce... ja tu wysłodki, musliki, meszyki, srutki-tutki.... a koń i tak to spali. Chętnie się zamienię 😉 ). Przekarmiony koń = otyły koń. Twojemu do otyłości brakuje i ja bym na Twoim miejscu albo zapewniła koniowi regularny ruch albo zaakceptowała ten brzuch. Tragedii nie ma, serio. 🙂
secretary, ja nie wiem co Ci się w nim nie podoba... Jest świetny taki jaki jest, jak mu brzuch spadnie to nie będzie już taki ładny. Teraz się wydaje taki "potężny" 😉
ale tu nie chodzi o to co się komu podoba, a o to co jest prawidłowe...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się