Wpływ treningu na wygląd. ZDJĘCIA.

Nie no szyjkę to chyba rozbudował!
Ale za czarną będzie  🤬 .
haha sanndy nieżle zrobiłaś mnie w bambuko 😂 Ale fakt, drugie zdjęcie robione jakby z góry i koń wydaje się mniejszy. Pierwsze zdjęcie w porównaniu do tego z ubiegłej strony i tak wskazuje, że zmiana pozytywna jest i o to właśnie tu chodzi 😜
a czy czasem na pierwszym kon nie ma naprężonej wewnetrznej czarnej a luzna wędzidłową wodzę>jechany jest na czarnej wyłącznie?
Tak to wygląda.
ja nie widzę zmian w sylwetce konia, a już na 100% nie widzę tego 'solidnego' odpasienia... 🤔
Taki koń ,bez czarnej również tak chodzi ,pod moim byłym trenerem również tak chodziła . U niektórych koni ,po prostu tak jest . Ale dobrze słyszeć uwagi ,bo będę mogła nad tym popracować ; )
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 maja 2012 09:21
U niektórych koni ,po prostu tak jest .

pewnie tak mają. Zupełnie jeździec nic a nic nie może poradzić 🙄
to moze pora zmienic trenera/podejscie/cokolwiek?
zmieniam ,właściwie nadal jestem w trakcie .
zmieniłam stajnie ,podejście ,a teraz zmieniam podejście do jazdy tylko przeszkodą okazał się kulawy koń ;c
Skoro bez czarnej to na co ta czarna?  🤔wirek:
Jak jest za pionem to czarna raczej na to nie pomoże...
Nie no koń wygląda lepiej troszkę.
Powodzenia 🙂
czarna z powodów bezpieczeństwa ,koń był ostro pogrzany i wspinał się .
teraz to się zmieniło dlatego przewiduję jej brak
Animalia w takim razie gratuluję odwagi a trenerowi odpowiedzialności!!!
Nigna   Warto mieć marzenia...
10 maja 2012 18:27
animalia: nie przesadzaj 😀 Nauczył Cię pan X po prostu że na czarnej "jest lepiej" i że Dygresja to beznadziejny koń. Siwa też była ostro pogrzana a gdy kazali mi jeździć na ostrym wędzidle, czarnej i innych patentach odeszłam od trenera i sama się nią zajęłam. Patenty nie prowadzą do niczego dobrego , a ty nie możesz wsiadać na konia - stwierdzać że jest "dzisiaj nie fajna" i zsiadać i zakładać czarną bo to głupiego robota ; )
No ale co było minęło i mamy nadzieję że będzie lepiej, tak? Tak.
no troche czasu minie zanim 'minie' ... akurat ogladam czesto Dygresje na fotoblogu, co jak co, ale miesien POD szyja, to ona ma.... zeby to przepracowac to trzeba ostro zakasac rekawy.
animalia: nie przesadzaj 😀 Nauczył Cię pan X po prostu że na czarnej "jest lepiej" i że Dygresja to beznadziejny koń. Siwa też była ostro pogrzana a gdy kazali mi jeździć na ostrym wędzidle, czarnej i innych patentach odeszłam od trenera i sama się nią zajęłam. Patenty nie prowadzą do niczego dobrego , a ty nie możesz wsiadać na konia - stwierdzać że jest "dzisiaj nie fajna" i zsiadać i zakładać czarną bo to głupiego robota ; )


Błagam ludzie, dajcie spokój z tymi herezjami. Patenty są dla ludzi, i czasem trzeba ich używać. Nie wszystkie konie chodzą cudownie na oliwkach i bez czarnych, martwych, czambonów. Tylko trzeba wszystkiego używać z głową. Nie widzę nic złego z jeżdżenia na czarnej nawet i przez pół roku jak jest potrzeba. To taka krzywda?
No pewnie że dla ludzi xxagaxx, ale trzeba je stosować w konkretnym celu, a nie po to żeby się wygodniej siedziało. Patrząc na fotki to animalia jest raczej młodą osóbką, więc powinna pracować, a nie iść na łatwiznę, która stwarza pozory że wszystko jest ok.
Powinna mieć dobrego trenera  i powinna czuć że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli pracuje z koniem na czarnej i coraz rzadziej musi jej używać to znaczy że jest ok. Jeśli czarna ma być sposobem na ustawienie konie no to coś jest nie halo. Może więcej pracy na lonży, inne wędzidło?

Jej wiek nie ma tu nic do rzeczy. I naprawdę patenty to nie jest łatwizna, po coś zostały stworzone. Są różne konie, i niestety nie raz trzeba się sporo NAKOMBINOWAĆ żeby był efekt.
Nigna   Warto mieć marzenia...
10 maja 2012 19:18
xxagaxx: Akurat znam animalie ze stajni i widziałam co najmniej kilka razy w tygodniu jej treningi i to jak jeździ . Kombinuje tak z tą czarną wodzą od baaardzo dawna, zresztą nie jej wina bo "trener" jej tak podpowiadał. I w tym przypadku to jest "iście" na łatwiznę bo dziewczyna schodzi z konia i zakłada czarną jak tylko coś jest nie tak- w taki sposób koń nie nauczy się jej słuchać.  Mam nadzieje że teraz bez błędnych wskazówek będzie lepiej. 
przepraszam, czy to jest ten koń?  :kwiatek:

http://swiatkoni.pl/announcements-display/horses-26860.html
Błagam ludzie, dajcie spokój z tymi herezjami. Patenty są dla ludzi, i czasem trzeba ich używać. Nie wszystkie konie chodzą cudownie na oliwkach i bez czarnych, martwych, czambonów. Tylko trzeba wszystkiego używać z głową. Nie widzę nic złego z jeżdżenia na czarnej nawet i przez pół roku jak jest potrzeba. To taka krzywda?

amen!  🙇
[s]szlag mnie trafia, jak po raz setny czytam, że patenty są be i fuj, że w rękach obojętnie kogo psują konisie i takie tam...[/s]  👿
xxagaxx: Akurat znam animalie ze stajni i widziałam co najmniej kilka razy w tygodniu jej treningi i to jak jeździ . Kombinuje tak z tą czarną wodzą od baaardzo dawna, zresztą nie jej wina bo "trener" jej tak podpowiadał. I w tym przypadku to jest "iście" na łatwiznę bo dziewczyna schodzi z konia i zakłada czarną jak tylko coś jest nie tak- w taki sposób koń nie nauczy się jej słuchać.  Mam nadzieje że teraz bez błędnych wskazówek będzie lepiej. 



zgadzam się z każdym słowem tutaj napisanym,patenty są dla ludzi a raczej dla koni ale zakładanie ich na zasadzie 'koń jest beznadziejny,coś nam nie idzie,lece po czambon,wypinacze,czarną 'czy coś innego nie jest wyjściem bo patenty owszem pomagają ale nie są wyjściem z jakiegoś problemu a takiego trenera to bym kopnęła normalnie w du** cztery litery  🤣 i szukała nowego..
Tak ,to ten koń . Ale ogłoszenie jest nie aktualne .

Fakt ,faktem moja jazda na czarnej to był bezsens ,dlatego ją zakopałam jak najgłębiej i nie zakładam jej .Po prostu ,wiem że nie muszę tego robić ,bo jest milion sposobów porozumiewania się z koniem i teraz to stosuję .10 głębokich oddechów i jadę dalej ,nie mam czegoś takiego że robię wszystko na szybko i na siłę ,bo powiedzą mi że mój koń to chabeta i na czarnej wygląda lepiej .
Jak widać ,siwa rozluźnia się bez ,w dole chodzi bez czarnej wodzy . Gorzej z wysokim ustawieniem ,ale to kwestia czasu ; )

Faith - o co chodzi z tym dolnym mięśniem szyji ? i przepracowaniem jego ?
Łooo koń z przyszłości ❗ ❗  😂
Mam nadzieję ,że temat skończony i więcej nie usłyszę o tym jaka czarna jest zła - niczego koniu w ten sposób nie zrobiłam ,po za tym idziemy w dobrym kierunku .
Czarną ściągam ,więcej nie wracam chyba ,że sytuacja będzie groziła połamaniem kręgosłupa .

Animalia życze wytrwałości 🏇 wiesz na pewno, że głównie trzeba pracować nad sobą, a koń z automatu będzie chodził lepiej 🤣
Powinna mieć dobrego trenera  i powinna czuć że wszystko idzie w dobrym kierunku. Jeśli pracuje z koniem na czarnej i coraz rzadziej musi jej używać to znaczy że jest ok. Jeśli czarna ma być sposobem na ustawienie konie no to coś jest nie halo. Może więcej pracy na lonży, inne wędzidło?

Jej wiek nie ma tu nic do rzeczy. I naprawdę patenty to nie jest łatwizna, po coś zostały stworzone. Są różne konie, i niestety nie raz trzeba się sporo NAKOMBINOWAĆ żeby był efekt.

A może po prostu wystarczy więcej pracy nad sobą? A nie zmiana wędzidła czy lonże. Koni, które pod siodłem(!!) potrzebują patentu jest garstka, za to więcej jeźdżców potrzebuje dobrego treningu.
Animalia, zupelnie inny koń. właściwie wygląda jak trzy zupelnie inne konie. na tych zdjęciach to pączek duży był  :kwiatek: powodzenia w dalszym treningu, czy to z patentami czy bez, skoro czujesz, że idziecie w dobrym kierunku.
Węszę ciekawą dyskusję (bez złośliwości! 🙂 ) -> jaka to garstka koni potrzebujących patentu pod siodłem? Tzn, jaki koń kwalifikuje się na konia potrzebującego patentu pod siodłem? No bo nastąpiło tutaj jakieś rozróżnienie i chętnie bym je rozwinęła.
To prawda ,koń wyglądał jak pączek w maśle . Niestety niekompetentna stajnia doprowadziła do tak wielkiego spadku mięśni i ogólnie wszystkiego ,że odbudować to będzie bardzo cieżkie .Po za tym pewnie znów schudnie ponieważ ma minimalnie naderwane ścięgno i nakaz jest jedynie chłodzenia nogi oraz stępem na oklep ,bo na lonży też nie bardzo bo w jedną stronę ,ale za tydzień ,półtorej zaczynamy pracę nad przejściami ,rozluźnieniem i kawaletkach ,więc koń powinien wrócić do siebie .
Po za tym dostaje dodatkowe witaminki ; )

SANKARITARINA - nie wypowiadam się na ten temat ,bo nie mam o tym bladego pojęcia . Ale myślę ,że koń który nie jest 'zdrowy' psychicznie przez pewien okres nawet powinien chodzić na patentach - mniejszych ,czy większych
o nie nie ja już nie ciągne dalej tematu patentów, swoje powiedziałam i basta 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się