Włosomaniaczki, czyli walka o piękną grzywę (świadoma pielęgnacja)

Czy oliwa z oliwek nie obciaza wam strasznie wlosow? Po oleju kokosowym mam dziwne odczucia, jest jakas ciezka i gesta haha siedze z nia na glowie i troche sie boje efektu 😉
może nie zmywasz go do końca?
Ja mieszam olej z pestek winogron i oliwę z oliwek i włosy są lżejsze niż wcześniej 😉
Ale ja jestem jeszcze zielona jeżeli chodzi o włosomaniactwo,
jednak wydaje mi sie że taka może być tego przyczyna 😉
Łosiowa, bo kokos to [chyba] najlżejszy olej (albo jeden z najlżejszych), dlatego masz takie wrażenie 😉
Epikea, ja mam szampon BD niebieski, dla dzieci i mnie nie plącze włosów, jst ok.

Jonizująca suszarka do włosów cienkich i ich małej ilości to zło do kwadratu. Włosy są przyklapnięte, ulizane wręcz- zero objętości, ja mam czasem wrażenie, że dodatkowo szybko się po jonizacji w suszarce przetłuszczają. Próbowałam suszyć na różne sposoby i zawsze było to samo.


\zaraz się zbieram do drugiego Rossmanna, może tam trafię różowy BD...

Jestem po pierwszym myciu różowym BD - rewelacja! Jak narazie włosy nie mają przyklapu, zobaczymy jeszcze po nocy. Jak będą w dobrym stanie to znalazłam chyba mój święty graal wśród szamponów 🙂 kompletnie nie plącze włosów, domywa za 1 razem oleje, włosy po myciu są miłe w dotyku
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 czerwca 2012 17:50
A ja dorwałam w rossmannie Babydream fur mama  😅 Wielka butla stała jak byk na środku półki z płynami pod prysznic.  🙇 A przeczesując tą półkę wzdłuż i wszeż jakie fajne perełki znalazłam. Jak tylko mi się skończy mój izraelski płyn - notabene świetny, ale nigdzie go tu nie dostanę, to się obkupię!  😁

Dziewczyny, polecicie mi jakąś fajną odżywkę jako pierwsze O w OMO? Chciałabym jakoś odciążyć w pracy mąją Isanę różową, a nie mam pomysłu. Bo chciałabym ją czasem użyć jako drugie O, ale wtedy brak mi pierwszego  😵
arivle, a może zostawisz sobie Isanę do mycia włosów?
O: maska lub odżywka (polecam Artiste z proteinami wymieszaną z czymś emolientowym - Alterra np)
M: skalp - łagodny szampon, włosy - Isana Babassu
O: Garnier AiK, Alterra
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
15 czerwca 2012 18:09
Cavaletti, czasem myje nią włosy, ale rzadko bo nie zdaje to zbytnio egzaminu 🙁 Używam jej tak przede wszystkim na wyjazdach, ale jak jestem w domu i mam czas to moje włosy zdecydowanie lepiej czują się po OMO 🙂

Alterra to dobry pomysł, zupełnie o niej zapomniałam  😡
Aktualnie przy drugim O moimi hitami są WAX angielski i Garnier AiK  😍
Czy tą Joannę z apteczki babuni można używać jako odżywke do splukiwania? Konkretnie tą z mlekiem i miodem. I czy można ja czymś wzbogacać czy nie warto.
espana, a jakiej pojemności?


250 ml
Łiii a mi zaczyna się falować reszta włosów, nie tylko spód od lini uszu, czyli jest nadzieja ze będzie to jakoś wyglądało  😅 juz się bałam, że zostane do połowy falowana i skazana na stylizacje  😁

wcieranie jantara jest upierdliwie... ale jakoś to przecierpię 😉
Pytanie do zakręconych:
czym wydobywacie skręt? Tak, żeby odpowiadało pielęgnacji CG najlepiej.
Kiedyś miałam korkociągi, takie zostały też od spodu z tyłu głowy, wierzch się prostuje. Używałam różnych pianek, kremów, żelów i odżywek b/s do włosów kręconych, ale nie mogę znaleźć tego właściwego. Obecnie mam Nivea Flexible Curls niebieski (obciąża trochę, za chwilę włosy jak strąki), lepszy efekt po zwykłej piance ISANA do kręconych (ale też nie ma efektu wow).
espana, moje włosy lubią żel lniany i żel mrożący Joanna. Zakręcone polecają też czarno-pomarańczowy Isana i Bielenda Graffiti.
cavaletti, a robiłaś może płukankę z siemiena lnianego? bo ja się przymierzam do tego tylko nie wiem jakie proporcje zrobić żeby było dobrze 🤔 wczoraj zrobiłam płukankę z zielonej herbaty i soku z cytryny i mi się moje włosy nie podobają ;/ ale winę równie dobrze mogę zwalić na oliwę z oliwek, bo dopiero oleje zamówiłam a to miałam pod ręką. następnym razem wypróbuję oliwę bez płukanki na koniec, ciekawe czyja to wina 😤
fruity_jelly, robiłam. Najpierw ugotowałam żel, potem rozcieńczyłam go wodą i polałam włosy. Proporcje na oko 😉 Generalnie za płukankami nie przepadam - za dużo roboty z tym
dzięki 🙂 ja właśnie lubię, czuję się jak taki mały alchemik 😀 nie mogę się na moje półprodukty doczekać 😀
ja wczoraj kupiłam joannę naturię b/s z pokrzywą i herbatą 🙂 efektów jeszcze nie widzę, bo siedzę w miękkich papilotach (zobaczymy, czy uda mi się zakręcić na więcej niż 30 min  😉 )
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
16 czerwca 2012 23:55
Upolowałam żel mrożący Joaśki i to tylko za koszty wysyłki! Nie mogę doczekać się testowania!  😜
Arivle a jak chcesz ten zel stosowac? Na mokre, suche, prawie suche? :p Zele i pianki kojarza mi sie tylko ze sklejonymi wlosami. Do podkreslania skretu nie uzywam nic, choc w sumie nie wiem czy potrzebuje 😉
Łosiowa, pokaż włoski 🙂

Żel wgniata się w ociekające, mokre lub wilgotne włosy i nie dotyka się ich aż do wyschnięcia. Utworzą się suche strąki, które trzeba odgnieść rękami lub przed satynową szmatkę 😉 Poklejonych włosów nie będzie. Z pianką nie mam doświadczeń
Zdjecie wstawilam na koncu pierwszej strony tego watku 🙂
Już widzę 🙂 Hmm, masz bardzo ciasny skręt i włosy podobne do wizażowej "ewcia1807"
Fajnie by było, gdybyś wstawiła też aktualne foto. IMHO powinnaś się zainteresować glutkiem lnianym i jego wgniatać w mokre włosy, potem ewentualnie ociupinka mocniejszego żelu. Skręt fajnie się trzyma sam, tylko trzeba mu trochę pomóc
Nie powiem, z czym mi się skojarzyła po pierwszym wylaniu produktu na dłoń 😉


cavaletti kocham Cię  😂 jesteś moim włosowym Bogiem 😎
Może doradzicie mi jak mam dbać o swoje włosy bo już sama nie wiem czego potrzebują. Jest ich dużo, niby falują, z lewej strony trochę się kręcą ale tylko te od spodu. Niestety puszą się, końcówki wysuszone i ciężko to siano nawilżyć. Na większość masek i szamponów skóra głowy reaguje łupieżem, zwłaszcza na niebieski biovax. Obecnie używam naturalnego szamponu timotei bez sls, silikonów i parabenów i można powiedzieć, że jestem zadowolona. Czasem nakładam na noc olej arganowy ale nie widzę żadnych zmian. Wstawiam jakieś foty poglądowe.
barbor, pielęgnować jak kręcone (pigułka i FAQ w pierwszym poście)
Też jestem wrażliwcem i jak na razie skóra głowy toleruje różowy BD fur mama. W skalp polecam wmasowywać żel lniany z sokiem aloesowym - cudownie łagodzi podrażnienia oraz olej lniany - też jest dobry.
szampon szamponem - a odżywki? lepiej odżywka bez szamponu niż na odwrót!

baaaardzo polubię się z papilotami 😍 pochodziłam w nic co prawda z 18 godzin, ale co za skręt! naturalny, trzymało się (do tej pory mam, mimo oleju na głowie). właśnie - ile oleju wam schodzi? mi na włosy za ramiona 2 łyżeczki kokosa, a dziewczyny na wizażu 1 dużo dłuższe obskakują. ktoś wie jak? 👀
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
17 czerwca 2012 22:08
Ja postanowiłam sprawdzić jak moje włosy zareagują na ręcznikowanie. Zastosowałam zestaw: różowy BD, odżywka Alterra brzoskwinia d/s, Joanna z apteczki b/s. Do ręcznikowania użyłam pieluchy tetrowej. Trzymałam ją ok godzinę, trochę susząc włosy suszarką. Po zdjęciu użyłam jeszcze jakiejś pianki i ponownie podsuszyłam włosy wolnym, niestety ciepłym nawiewem. Otrzymałam taki efekt:

W takim stanie wytrzymały w sumie dosyć długo.
Myślę, że gdybym użyła czegoś innego zamiast pianki i nie suszyła ich suszarką efekt byłby jeszcze lepszy. W każdym razie jestem zadowolona 🙂
Zastanawiam się też jak długo powinnam trzymać tę tetrę na głowie?  👀

No i w ogóle muszę się pochwalić - po miesiącu (z kilkudniową przerwą) drożdżowej kuracji mam ok 1,5cm przyrostu 😀  😅
Z racji problemów innego rodzaju niż włosowe zaczęłam wczoraj pić pokrzywę i skrzyp, które kiedyś nazbierałam ze swojego ogródka do płukanek. Nie wiem co wy chcecie od skrzypu. Jest bardzo dobry! Wchodzi do stałego menu u mnie 😁
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 czerwca 2012 10:17
Kurcze, im bardziej sie staram, tym mam gorsze wlosy. Tym razem nie olejowalam, bo czasu braklo. Niebieski BD, odzywka Garnier AiK d/s i Joanna miod-mleo b/s, do tego jeszcze jedwab na koncowki. Wlosom dalam wyschnac samodzielnie. I co mam? Matowe, suche, placzace sie siano!

Ide za chwilke do rossmana- co brac? moze szampon zmienie na ten DB fur mama? inna odzywke?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
18 czerwca 2012 10:25
szafirowa, ale baby dream właśnie plącze włosy. Spróbuj może ten płyn do kąpieli fur mama.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się