Styl western (dawniej kącik)

Dodofon jest chyba jakiś spisek, żeby mnie przerobić, bo dziś galopowałam znów😉
Im więcej minut spędzam w siodle west, tym bardziej się przekonuję, że muszę kupić drugiego konia i to MUSI być AQH/Paint...

W zasadzie to zdjęcie mówi wszystko. Ktoś na facebook fajnie to nazwał "RoLendi"
Nowe przedsięwzięcie jest w fazie organizacji i narazie tylko tyle można napisać.
Być może 4spins będą miały kontynuację w Polsce a być może nie.
Zatem warto popatrzeć zanim pociąg odjedzie.
Dodofon jest chyba jakiś spisek, żeby mnie przerobić, bo dziś galopowałam znów😉
Im więcej minut spędzam w siodle west, tym bardziej się przekonuję, że muszę kupić drugiego konia i to MUSI być AQH/Paint...


generalnie prawda jest taka - z moich obserwacji
kto raz zazna westu porządnego - w wydaniu profesjonalnym - już do klasyki nie powróci
Ja wróciłam.  😉
West wydał mi się monotonny. A siodło za ciężkie.
Ja wróciłam.  😉
West wydał mi się monotonny. A siodło za ciężkie.

Co do siodła, to mam teraz porównanie nawet nie "taniochy" tylko siodła od Zająca i Bobsa. Siedzi mi się w tym drugim, po prostu genialnie.
Ja już jestem starszą panią. Mnie czasem mój cudowny Stubben ciąży. A westowe wywraca na plecy.  😵
Ja już jestem starszą panią. Mnie czasem mój cudowny Stubben ciąży. A westowe wywraca na plecy.  😵



To może czas znaleźć sobie jakiegoś młodego, przystojnego pomocnika 😉
[quote author=Tania link=topic=27.msg1512137#msg1512137 date=1346660232]
Ja już jestem starszą panią. Mnie czasem mój cudowny Stubben ciąży. A westowe wywraca na plecy.  😵



To może czas znaleźć sobie jakiegoś młodego, przystojnego pomocnika 😉

[/quote]
Komboja? Pomyślę.  😉
Zaletą west jest niewątpliwie jego malowniczość.
.
efeemeryda   no fate but what we make.
03 września 2012 09:57
Niedawno miałam do czynienia po raz pierwszy z jazdą western, krótko mówiąc jestem zachwycona  😍
Z moim koniem jeżdżę tylko rekreacyjnie, głównie do lasu  🏇 i do takich właśnie wycieczek te siodła wydają mi się idealne, zatem chciałabym przymierzyć się do zakupu, ale kompletnie nie wiem od czego zacząć, nie chciałabym wydać majątku, interesuje mnie siodło używane ale sensownej firmy.
Czy moglibyście coś mi doradzić? Pozostaje też kwestia dopasowania, w siodłach klasycznych mamy rozstawy łęku (tak, wiem, że to nie wszystko ale jednak sporo mówi), czym się zatem kierować przy doborze siodła westernowego?
Poszukaj rozmowy o siodle austalijskim. Do wożenia się nawet fajniejsze niż westowe.
[quote author=Tania link=topic=27.msg1512137#msg1512137 date=1346660232]
Ja już jestem starszą panią. Mnie czasem mój cudowny Stubben ciąży. A westowe wywraca na plecy.  😵



To może czas znaleźć sobie jakiegoś młodego, przystojnego pomocnika 😉

[/quote]

mi stajenny siodło nosi, normalnie szok - nie pytając się, kiedyś zaczął nosić i tak już zostało,
przyjeżdzam do stajni, otwieram szafkę, idę z ogłowiem i pojemnikiem na szczotki a tu koleś leci z siodłem  😲 😲
no lux torpeda
efeemeryda   no fate but what we make.
03 września 2012 10:25
Taniu
ok już szukam  :kwiatek:
ale co z dopasowaniem? są w ogóle jakieś rozmiary ?
podepnę się pod pytanie efeemeryda,, potrzebuję westowego siodła na wykłębionego konia, na przejażdzki do lasu dla małża, tylko raczej westowe niż australijskie. mogłabym prosić o polecenie jakiegoś taniego, wygodnego siodła na wycieczki do lasu? :kwiatek:
obawiam się, że nikt Ci nic nie poleci - tylko mierzyć, mierzyć, mierzyć...

"Nasz" Gennaro w akcji. 229 punktów !!
Wynik oszałamiający.  😅 😅
Dodofon,  czyli pierwsze lepsze siodlo z allegro zamówić i po prostu sprawdzać, nie ma konkretnie polecanych producentów 🙁? mógłby jeszcze ktoś mi rozjaśnić w głowie jak to się ma rozmiarowo? jak jest oznaczone siodlo west pod tyłek 16",17",18",19"? :kwiatek:
http://www.horse.com/horse-articles/australian-saddle-fitting/9707/
W tym linku jest tekst z tabelką na dole porównujacą rozmiary: west , klasyczne i australijskie
I filmik:

i inny
ovca   Per aspera donikąd
04 września 2012 11:12
Polecanych producentów jest mnóstwo- Diamond, Billy Cook, Continental, Bob Loomis, Circle Y...tyle że w PL ciężko raczej wymyśleć sobie, że chcę siodło tego i tego producenta, w takim i takim rozmiarze siedziska i łęku- tak jak pisze Dodo, trzeba próbować, mierzyć, mierzyć, mierzyć...zwłaszcza że rozmiar rozmiarowi nierówny, niestety. Ja sprawdzałam 8 siodeł sprowadzonych z Niemiec, zanim znalazłam 'to jedyne'  😁

spośród wiszących aktualnie na allegro 80% siodeł west nie nadaje się do jazdy...no i musisz pamiętać, że dobrego siodła nie kupisz za 1500 zł, nawet używanego.
asds   Life goes on...
04 września 2012 11:16
z tego co wybadałam w necie porządne nowe siodło do west koszt około 5-10 tys zł?

z tego co wybadałam w necie porządne nowe siodło do west koszt około 5-10 tys zł?


No to tak jak klasyczne.
Może się opłaca kupować za granicą?
http://www.horsesaddleshop.com/
ovca, sądzę, że mężowi do spacerów stępem raczej nie potrzeba czegoś wybitnego, raczej takie do dupoklepania ("klus niewygodny, galopem za szybko. stęp to jest chód dla prawdziwego męzczyzny, i godnie wyglądam i mi kapelusza nie zwiewa" 🙂 ) dlatego nie łaszę się na jakieś wybitne okazy, nigdy nawet nie mialam okazji siedzieć w westowym siodle, więc mu nijak nie pomogę🙁 do takiego uzytkowania tandeta z allegro też się nie sprawdzi? :kwiatek:

Tania, :kwiatek: dziękuję 🙂
To o wygodę konia idzie głównie, nie męża.
Izabelle,
proszę Cię,
jak chcesz odbić sobie konia, mieć źle dopasowane siodło, to kup takie i za 1000zł

To jak w klasyce - kupisz dobre siodło za 1000zł?
pewnie kupisz - używkę - bo siodeł klasycznych jest full
ale kupić dobrą używkę - rarytas west w cenie 3000-4000zł to już sztuka
asds   Life goes on...
04 września 2012 11:30
[quote author=asds link=topic=27.msg1513271#msg1513271 date=1346753780]
z tego co wybadałam w necie porządne nowe siodło do west koszt około 5-10 tys zł?


No to tak jak klasyczne.
Może się opłaca kupować za granicą?
http://www.horsesaddleshop.com/
[/quote]


Ile tego!!!  😜 😜
http://www.horsesaddleshop.com/tucker-endurance-saddle.html
To fajne. Rajdówka.
This saddle is designed for the rider that desires a balanced equitation seat.
ovca   Per aspera donikąd
04 września 2012 11:36
ale kupić dobrą używkę - rarytas west w cenie 3000-4000zł to już sztuka


mi się udało kupić używkę za 400 euro- ale to była naprawdę okazja, realna wartość jest szacowana na jakieś trzy razy więcej. Zaryzykowałam przez niemieckiego ebaya- i opłaciło się 😉 ale okazje zdarzają się bardzo rzadko, niestety.

widziałam już siodło west z allegro na plastikowej terlicy które rozpadło się w czasie jazdy. Dosłownie rozpadło, na części. Ze środka wyszła pianka poliuretanowa. A też było kupine "tylko do dupoklepania"  😁
faktycznie macie rację. wsadziłam go w klasyczną rajdówkę z tym prążkowanym siedziskiem, nie był zadowolony-ślizgał sie niesamowicie.

trzeba będzie pokombinować, bo na przejazdzki półgodzinne do lasu raz na miesiąc nie będę mu fundować na urodziny rarytasu za 3000 😉

bardzo dziękuję za pomoc :kwiatek:

"Nasz" Gennaro w akcji. 229 punktów !!
Wynik oszałamiający.  😅 😅

super przejazd, pewny i dokładny, gdzie te zawody były?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się