Derki

O tak! Ja zawsze pilnie sledze ich aukcje w czasie wyprzedazy i....... bankrutuje, bo nagle tyle rzeczy okazuje sie "potrzebnych".
Klami kusisz tym Equilinem ! jak z rozmiarówką? Przydałaby mi się "setka" 😉
Osta w Eskadron SoftSheel  🤣

moja juz dlugi czas nosi eskadrona rip stopa, nie przemaka, i caly czas jest czysty  👍
bardzo polecam ta dere
kujka   new better life mode: on
20 stycznia 2009 14:12
mozna poradzic cos na wycieranie sie siersciochy od derki? mysle mysle i nic madrzejszego nad posmarowanie oliwka dzieciakowa mi do glowy nie wpadlo.
Kujka, kup  ochraniacz z lycry
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 stycznia 2009 16:30
Popsikać jakimś nabłyszczaczem do sierści/ogona. Od tych ochraniaczy z lycry też się obcierają, a poza tym koleżanka takimi ustrojstwami odbila swoim 2 koniom kłęby, więc ja tam im nie ufam 😉
kujka   new better life mode: on
20 stycznia 2009 16:40
Koniczka, no wlasnie myslalam o czyms takim, jak kon wyciera sobie ogon to wcieram oliwke dla bobasow - poszlam wiec tym tropem.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
20 stycznia 2009 16:44
Oliwka moim zdaniem aż tak dobrze nie zadziała jak jakiś sheen. W tym roku jak psikam to mój się praktycznie w ogóle nie wytarł. Ale są też konie, które co by się nie zrobiło to i tak się wytrą, jedyne co to można zmniejszyć skalę 😉
kujka   new better life mode: on
20 stycznia 2009 16:47
teraz to i tak tu lejt bo sie wytarl i to na sporym obszarze, ale jesli w przyszlym roku bede golic to sprobuje w ten sposob przeciwdzialac.. kto wie moze sie uda 🙂
asior   -nothing but eventing-
20 stycznia 2009 19:24
Moja kobyla strasznie sie wyciera co roku, klab lysy praktycznie. Probowalam podszywac dodatkowo futerkiem naturalnym, sztucznym, polarem, ale nic to nie dawalo. Zaczelam codziennie smarowac mascia z witamina A i jest troche lepiej.
Asior- mojemu jednemu podopiecznemu też derka obcierała kłąb. I to solidnie. Po wielu próbach doszliśmy do wniosku, że stosowane przez nas na niego derki miały za duże wycięcie na szyję. Przez to derka zsuwała się do tyłu (w stronę zadu), a w momencie gdy koń schylał głowę do siana naciągał ją spowrotem "pod włos" wzdłuż kłębu. I ten kant derki mu kłąb obcierał. Zmieniliśmy derkę na trochę inaczej wyprofilowaną i problem od razu znikł
Do samej derki nic nie mam. Wręcz nadal jestem z nich zakochana, bo dwa inne konie w takich stoja i nic im się nie dzieje. Po prostu temu "dżentelmenowi" nie pasowała.

Tak wygląda owy "dżentelman" właśnie w feralniej dla niego derce. Linią czerwoną zaznaczyłam w jak profilowanej derce teraz stoi
Laguna , mam ten sam problem..

Mozna albo przeszyc  z przodu zapiecia albo np zaszyc i wkladac przez glowe.. co np moj Czar uwielba.. Uwielbia wkladac derki przez glowe... Zadziwia mnie to w jego ogolnym wstrecie do dotykania.
asior   -nothing but eventing-
20 stycznia 2009 21:39
Laguna - moja ma dobrze dopasowana derke, nie jest za bardzo wycieta, z pelnym przodem, wkladana przez glowe. Sek chyba tkwi w tym, ze jest mocno wyklebiona. Pod kazda derka sie obciera i juz.  🙄

A gentleman jaka ma szyje  😜
Mój w każdej derce obciera kłąb 😕 nawet w takiej z kapturem.
Próbowałam już wszystkiego, mocniej zapinać, słabiej, wszywać futro baranie, bez skutku.
Jest bardzo szeroki w klatce i przebudowany w kłębie.
A gentleman jaka ma szyje  😜


Gentleman cały jest taki jak jego szyja 😜

Dlatego ma przezwisko gruby choć wcale gruby nie jest 💘
Ogierek polskiej hodowli, a eksterierowo nie ma się czego wstydzić
Klami kusisz tym Equilinem ! jak z rozmiarówką? Przydałaby mi się "setka" 😉

Lenka, jak cos to bede w weekend miala dere w stajni to mozesz sobie nawet przymierzyc i zobaczyc rozmiarek.
Wstawiałam już w KRM ale wstawię też tutaj.
Derka HKM zimówka 300g. Na prawdę fajna jakościowo i nie brudzi się a koń stoi w niej w boksie non stop - ona wciąż czysta i czysta  😉 Na żywo jeszcze ładniejsza

Derka jest piękna, to prawda, ale nie tak wytrzymała, jak myślałam. W tym roku założyłam ją tylko na te wielki mrozy, kobyła postała w niej 5 dni i pojawiło się dość duże pęknięcie w tym rozcięciu na łopatce  🤔 A koń do niszczycieli sprzętu nie należy. No nic, igła i nitka w łapki i do dziergania się zabieram  🤔
kpik   kpik bo kpi?
23 stycznia 2009 15:05
też mam tą derke, moja wytrzymuje wiele - nosi ją już drugi koń (na obecnego ciut zaduza jest), a teraz mustang ma w zwyczaju wycieranie sie w sciany boksu ... ale derka dzielnie znosi, no i faktycznie malo się brudzi,a jak juz to na niej nie widać i łatwo da się usunąć
Moglby mi ktos powiedzic jak dokladnie wyglada rozmiarowka eskadrona? Kupilam ostatnio dralonik sobie - sprzedawca powiedzial, ze L= 145. Niestety moj kon, ktory nosi derki 145 topi sie w dralonie. Jestem bardzo niezadowolona, bo szykowalam sie na dralonik od dluzszego czasu, a teraz zastanawiam sie, czy go nie sprzedac, ale ciezko mi sie z nim rozstawac 🙁
czy ktoś posiada może derke TOR 300  z Deca?
bardzo ciekawi mnie jak się sprawuje w praktyce 🙂
Obiecana fotka Equiline:

Derka lezy super!! Jakosc tez swietna moim zdaniem.
a jak z rozmiarówką? jak przekłada się ich rozmiar na rozmiary innych marek?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
24 stycznia 2009 21:48
z czystej ciekawosci: w jakich derkach stoja wasze konie przy teraznijeszej temperaturze w stajni ? ( oczywscie pytam o te golone)
Hmm.... powiedzialabym, ze troszke wieksza niz ten sam rozmiar Eskadrona.
z czystej ciekawosci: w jakich derkach stoja wasze konie przy teraznijeszej temperaturze w stajni ? ( oczywscie pytam o te golone)


Jeszcze musiałabyś zapytać o to w jakich stajniach, bo stajnia stajni przy tych samych temp na dworze nie równa.

Cyron i siwy stoją obecnie w derkach 200 g, ale stajnia jest bardzo ciepła.
A ja mam takie pytanie. Rozpakowujac ta derke ze zdziwieniem odkrylam trzy metalowe koleczka (na gorze i po bokach) powiedzmy, ze w okolicach klebu.
Czy ktos wiec na co one??
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
24 stycznia 2009 23:13
Klami do przypiecia kaptura 😉
Aaaaaaa.... no popatrz. O tym nie pomyslalam.....
Dzieki  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się