Derki

Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
07 stycznia 2009 16:54
Crazy
ta pierwsza bordowa wizualnie boooska. Jak się sprawuje?
Ona taka bordowo-rozowo-malinowa...
Sprawuje sie calkiem niezle, nie schudzila sie przez sezon uzywania, to jej drugi, i oprocz malego rozdarcia w tamtym sezonie, oczywiscie nie z  winy derki tyllko tych gamoni moich jest bardzo pozytywnie.
Moge polecic.
Zreszta derki tatini sa na plus.Wiadomo ze ten srodek po ilus tam praniach sie ciut schudzi.. ale nie ma szans , kurtki tez sie wychudzaja.
Ja też sobie chwalę Tattiniaki/Daslo. Mam dwie przejściówki, jeden podkład, drelich i polaróki i żadnej nie mam nic do zarzucenia 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
07 stycznia 2009 18:37
ja jutro zmieniam 180gr na polar na noc na pare dni a potem znow bez niczego 😉
Czy ktoś ma taka derkę MASTA:
http://www.gnl.pl/derka-polarowa-masta-p-2261.html?manufacturers_id=99
Interesuje mnie jakość, czy jest gruba czy cienka i jak  prać?
zoyabea miała tą maste, napisz do Niej to napewno coś o niej powie  😉 ale ponoć dość cienka  😉
Dotykałam takiej derki masty     Grubości jest taka jak inne derki polarowe ani cienka ani gruba. Ale ładnie wykończona 🙂 chyba można parć w pralce.
znam takiego jednego ... który konia w polarówce zostawił na noc i od metalowych zapięć kon sobie odmroził co nieco - sierść odpadła
teraz sladu nie ma ale ... nie pamiętam czy to był jakis straszny mróz czy tylko mrozek
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
07 stycznia 2009 21:10
Crossowaty w swojej derce (340g) jak wkladalam reke pod nia wczoraj i dzis,to nie powiem-za cieply nie byl. taki chlodnawy wrecz. mam nadzieje,ze mu jednak nie zimno.

777, karen odmroziła sobie słabiznę przy mrozach większych niż teraz, wtedy -20 było nawet w ciągu dnia, wszystkie konie całą dobę derkowane były w zimówkach, karen miała tylko polar..
szafirowa- ale kossssmiczna te dera  😜
moja masta bedzie za 2 tyg.  🙂
jakie firmy oprócz tattini i horsewear robią te podkładki pod derki? chyba kupie tattini  😉
taka podkladke pod derke maja tez w eltanie Eskadrona
...
Nie jestem pewna czy pasuje do tematu ale... 😉
Libella przez całą zimę nie chodziła na padok (kontuzja), w zasadzie od października w boksie. Teraz planuje w najbliższym czasie zacząć ją puszczać. I moje pytanie- czy mimo, że trochę zarosła, to przy obecnych temperaturach nie powinnam założyć jej na padok chociażby polaru? Całą zimę grzała tyłek w stajni i trochę się boję, ze jak ją teraz wyrzuce na padok przy -10 to będzie zamarzać...?
Myśle, że jak zarzucisz jej coś na grzbiet to na pewno jej to nie zaszkodzi, a będziesz miała pewność że się nie zaziębi.Polar chyba nie jest dobrym pomysłem, bo jeżeli Libelka się położy na śniegu to polar będzie mokry i może być odwrotny efekt do zamierzonego. Lepsza byłaby zwyczajna derka.
Czy derka 210g na taraźniejszą temp. czyli ok. -4 nie jest za ciepła na padok dla nieogolonego? Sama już nie wiem , a nie chcę przedobrzyć.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 stycznia 2009 18:52
nerwina juz gola i wesola tylko miala wczoraj polarek zeby nie byloi takiego "szoku cieplarnianego"  😁
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 stycznia 2009 18:56
"szoku cieplarnianego"  😁

chyba TERMICZNEGO ?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
09 stycznia 2009 18:58
to chyba za duze slowo , ale mialam je na mysli. dzieki
Petit właśnie tak napisałam o tym polarze i potem pomyslałam 😉 Myślę nad nieprzemakalną polarowo- ortalionową.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 stycznia 2009 17:45
Ja właśnie kupiłam przez Allegro derkę polarową Eskadrona Nici dla mojego kucyka, za 150zł, była na wyprzedaży więc trochę okazyjnie:-) (są jeszcze jak coś:P). Zastanawiam się tylko czy wziąść rozmiar 125 cm. czy 135 cm. Jak myślicie?
Florian jest krótki (około 120 cm.) ale wyjątkowo mocno umięśniony i rozbudowany..nie wiem czy nie bedzie za ciasna.
(derka ma być dopasowana)
Mam pytanie.
Pilnie potrzebuję derki treningowej, gdzie znajdę w miarę porządną i tanią  👀?
Może być polarowa, obojętnie w sumie.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 stycznia 2009 20:54
Może Golden Horse?
Derki mają bardzo porządne i ładne, cenowo też przyzwoicie.
Na Okser.pl były kiedyś tez takie derki chyba Equi-Theme za 60zł. treningowe. Słyszałam, że są ok.
Polarówki Golden Horse są jak na mój gust za cienkie (o małej gramaturze- takie mało "mięsiste)
Polarówkę bym wybrała Tattini.
Fajna, trwała, stosunkowo tania, w fajnych kolorach.
Dzięki dziewczyny, już lece na poszukiwania  :kwiatek: 🙂
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 stycznia 2009 21:04
Fakt, są cienkie, ale ten polar wogóle się nie ubijał. przynajmniej w mojej się nie ubił:-). Equi Theme też są cienkie, i Jacson też.
A Tattini robi treningowe czy tylko całe? Nigdy nie widziałam ich derek treningowych:-)
ja w sumie tez nie widziałam tattini treningowych, ale jak jeszcze troche poszperam to moze zobacze  😀
A tym czasem na okser pl zaczynają sie od 140  🤔
KuCuNiO   Dressurponyreiter
10 stycznia 2009 22:12
Tutaj za 110zł jest HKM (też polecam ich polarówki):
http://www.gnl.pl/polderka-treningowa-p-249.html
Za 89zł na Amigo, ale nie wiem jakiej ona może być jakości:-)
(moja ortalionowa od nich ku zdziwieniu trzyma się super)
http://amigo-konie.pl/sklep/product_info.php?cPath=40&products_id=44&topSsid=d4cb40a249633304c63b54ca247a8171
Za 75zł Equi-Theme, o której mówiłam:
http://www.okser.pl/sklep/400140-equi-theme-derka-treningowa-polar-p-1591.html?osCsid=15cd06789e42c4276e0e965f41a8b072
Prosze o rade.
Koń nosi polar eskadrona 145 cm i jest akurat.
I jaki rozmiar wziasc z dralonówki?
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
12 stycznia 2009 19:03
Co do derek treningowych, obecnie Nowa ma Jarpola. Od wewnątrz polar, na zewnątrz ortalion. Całkiem fajna, ale bardzo w tego typu derach nie cierpię mocowań paskami do siodła 🙄 Lubi się przesuwać i podwiewać.

Wolę jak jest mocowana nad przednim łękiem, jak tu:
Kiedyś miałam takową najzwyklejszą w świecie, nn, ciepłą polarową i odpicowaną 😉

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się