Allegro

zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
05 października 2012 14:18
Dziękuję, nie wiedziałam, że można to sprawdzić na stronie poczty. Z przesyłką wszystko okej, wygląda na to, że ktoś ją odebrał z poczty z dowodem mojego allegrowicza bez jego wiedzy. Ale na szczęście to już nie mój problem.
niekoniecznie z dowodem.
tez mi sie zdarzyla taka sytuacja, niby trzeba prezentowac dowod przy odbiorze przesylki a i tak 2 moje przesylki wydano obcym ludziom.
poinformuj kupujacego i niech zrobi na poczcie jesien sredniowiecza jesli faktycznie to nie on odebral - skutkuje 😉
zosia1990   Synesthete: sight-hearing-touch
05 października 2012 14:42
Naprawdę takie rzeczy się dzieją na pocztach? Szkoda gadać... ale dobrze, że zdaję sobie już z tego sprawę, bo pierwszy raz miałam z czymś takim do czynienia.
owszem. mialam 2 przypadki w ciagu kilku miesiecy.
panie tlumaczyly sie podobnym numerem przesylki i adresem, na moje pytanie czy w ogole patrza na nazwisko delikwenta skoro maja dowod nic nie odpowiedzialy... na szczescie u mnie skonczylo sie dobrze - otrzymalam obie przesylki spowrotem.
inna sprawa - nie wiem jak mozna nie zauwazyc ze wzielo sie nie swoja paczke😉 pal licho jeszcze jak ktos nie zauwazy etykiety adresowej, ale co, czekasz na buty albo lepiej - nie czekasz na nic, wyciagasz z paczki bryczesy i cie to nie dziwi?😉
Nigna   Warto mieć marzenia...
17 października 2012 19:53
Dziewczyny pomocy, zniknęły mi WSZYSTKIE obserwowane oferty. Nic nie kliknęłam po prostu się zalogowałam wchodzę żeby zobaczyć za ile poszła dana rzeczy i okazuje się że nie ma żadnych ofert w trwających(miałam ich bardzo dużo dodanych) i zakończonych. Wiecie czy ten błąd systemu da się jakoś odkręcić ?

Edit: nie działa mi tez teraz w ogóle szczegółowe wyszukiwanie o.O
Nigna, pewnie jakieś błędy w Allegro, jak zwykle. Niedługo powinno się naprawić (samo).
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
18 października 2012 06:17
Mnie raz lokatorka prosiła o odebranie jej paczki, bo sama w Gdyni była. Na poczcie nawet nie próbowałam ściemniać czy się pod nią podszywać- powiedziałam co i jak, pani z okienka spytała się tylko czy ten sam adres jest i wydała mi paczkę 🤔wirek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 października 2012 19:26
Nigdy nie sprzedawałam na Allegro, jak to jest z prowizją, płacę za samo wystawienie czy od sprzedaży (kup teraz) 👀
Za wystawienie masz niewielką opłatę np. przy wystawieniu przedmiotu za 95 zł - 50 groszy, 1 fota darmowa, następne po 10 groszy. Prowizja po sprzedaży.
jeśli zwrócę jakąś rzecz kupioną na allegro, to co z komentarzem?
Nigna   Warto mieć marzenia...
21 października 2012 19:39
calore : nie wiem czy o to pytasz , ale komentarz możesz wystawić nawet w przypadku zwrotu czy reklamacji : ) Dla allegro to transakcja dokonana.
no tak, ale co w takim razie napisać? 😉 pozytywa? neutrala?
A to już zależy od Ciebie. Jeśli oddajesz przedmiot, bo nie spełnia Twoich oczekiwań (mimo dobrego opisu itd.), sprzedawca nie robi problemów itd. to czemu nie dać pozytywa? Co innego, kiedy przedmiot np. nie jest zgodny z opisem lub jest zgodny z opisem, ale nie spełnia Twoich oczekiwań a sprzedający robi problem - wtedy może neutral? (o ile transakcja jednak jest rozwiązana po Twojej myśli). Negatywny jeśli wszystko jest do bani - opis zły, sprzedawca z fochami.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
21 października 2012 20:10
[quote author=zielona_stajnia link=topic=1316.msg1560401#msg1560401 date=1350844114]
Za wystawienie masz niewielką opłatę np. przy wystawieniu przedmiotu za 95 zł - 50 groszy, 1 fota darmowa, następne po 10 groszy. Prowizja po sprzedaży.
[/quote]

Dzięki :kwiatek:
Dworcika, dzięki 😉 jeśli facet nie będzie robił problemów ze zwrotem to pójdzie pozytyw.
chcę kupić siodłoprzez e-bay niemiecki, ale mam opory, bo sprzedający mam mało komentarzy, czy paypal w jakiś sposób zabezpiecza transakcje (nigdy jeszcze z niego nie korzystałam)??
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
25 października 2012 19:19
azzawa mam nadzieję, że nie polujemy na to samo siodło, bo ja również mam upatrzone jedno na niemieckim ebayu 😉 Ostatnio koleżanka tłumaczyła mi, że paypal zabezpiecza zakupy. Nie pamiętam dokładnie jak to wygląda, ale było to kiedyś opisywane na forum.
Tu jest co nieco napisane na temat zakupów na ebay'u. 🙂 Może się przyda.
Kurczak na szczęście nie bo moja się właśnie skończyła i ją wygrałam  - nikt nie chciał się bić 😉

ashtray przejrzałam paypalowy poradnik, ale tam same ogólniki, np piszą "sprawdź wiarygodność sprzedającego w serwisie Paypal" - ale gdzie to się kurna sprawdza?
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 października 2012 11:32
azzawa a ja nie mam konta na ebayu i licytować miała koleżanka. Aukcja właśnie się skończyła i nie wiem czy to ona kupiła czy nie, a dodzwonić się nie mogę. Coś się boję, że mi fajne siodło koło nosa przeszło 🙁

Znalazłam nawet wątek  paylapu http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,3893.0.html
Kurczak ja kupiłam euroridinga opala 16"

a konto na e bayu i paypalu zakłada się błyskawicznie wiec polecam 🙂 a kupować najlepiej ze snajperem, wtedy nic Ci nie umknie

ashtray w takim razie juz nie spamuje głupimi pytaniami i wgryzam się w PP, dziękuje!


Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 października 2012 13:05
azzawa ja polowałam na Winteca. Konto na ebayu kiedyś zakładałam, ale nie mam już do niego żadnych danych, nie pamiętam hasła, ani nawet nicku 🙁 Niemieckiego zresztą nie znam, więc i tak ciężko byłoby mi się samej dogadać. A swoją drogą to siodło, które kupiłaś zgodzili się wysłać do Polski? Ja szukam już od dłuższego czasu i nikt nie chce się zgodzić ani w Niemczech ani w UK. Kompletnie tego nie rozumiem, bo przecież to ja płacę za przesyłkę  🤔wirek: A licytację przegrałam o całe 1 euro  😵
ja też nie znam niemieckiego, ale razem z wujaszkiem google translate dajemy radę 😎 : sens można z kontekstu wychwycić jeśli w tłumaczeniu wychodzą kwiatki. W drugą stronę też daje rade (ja wysyłam zapytania po angielsku i "tłumaczone" na dojczlandzki).

Co do przesyłek, to widziałam, że zdecydowana większość nie wysyła za granicę, ale zawsze można dopytać przed zalicytowaniem, a nóż widelec ktoś się jednak zgodzi, zwłaszcza jak się umiejętnie poprosi.
Ja mam ten plus, że mam znajomych w Niemczech więc służą jako pośrednik, z resztą na forum jest trochę pewnych użytkowników z długim stażem mieszkających za granicą, zagadaj do nich, na pewno znajdzie się ktoś chętny do pomocy.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
26 października 2012 14:01
Też tłumaczę sobie aukcje w ten sposób, tyle że wolę nie wysyłać wiadomości tłumaczonych, bo wiem jakie głupoty czasami wychodzą. Niby powinni zrozumieć, ale jakoś mi głupio. Wszędzie pytam o możliwość wysyłki i jak na razie tylko na jednej aukcji ktoś się zgodził. W Niemczech mam znajomą, która w razie czego zajmie się wysyłką, ale w UK muszę już prosić dalszych znajomych, co też jest i dla mnie i dla nich niezbyt komfortowe. Co do użytkowniczek, to A. chciała mi pomóc i to w najlepszy z możliwych sposobów, bo jechała akurat do Polski, no ale tamto siodło zostało sprzedane za kosmiczną kwotę, więc nie dałam rady jej przebić. Po dzisiejszej aukcji wkurzyłam się już bardzo i jeśli w tym tygodniu nie uda mi się niczego znaleźć, to chyba po prostu uzbieram brakującą kwotę i kupię nowe siodło w Polsce.  🤔
azzawa, ja miałam przeboje, bo sprzedawca z ebay'a wysłał mi dwa zamiast trzech kupionych czapraków i nie oddał mi kasy, nie odpisywał też na moje wiadomości. Założyłam mu spór przez paypal i za kilka dni miałam kasę na koncie.
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
28 października 2012 19:27



Czy coś mogę w takiej sytuacji zrobić? W zasadzie mało co korzystam z allegro, to jest 3 rzecz, którą kiedykolwiek tam licytowałam i nie powiem, że zaskoczyło mnie to.  😵 Kółeczkiem zielonym zaznaczyłam oczywiście czas mojego przebicia aukcji - 3 sekundy przed jej końcem, a poprzedni jest prawie 24 minuty przed końcem, jak to możliwe?
Nigna   Warto mieć marzenia...
28 października 2012 19:59
malinowaa : Ty tak serio pytasz  😲 ? Dziewczyna dała więcej . Na allegro nie liczy się czas tylko najwyższa kwota. Dziewczyna musiała dać jako swoją max np 150 zł i nie przebiłaś jej oferty po prostu. Cena jaką ktoś dał max nie pokazuje się nikomu. Wie o niej tylko osoba licytująca.
Czy ktoś z was sprzedawał samochód na allegro i miał do czynienia z takimi mailami(hurtowo do mnie przychodzą):

-do you still have this auto for sell let me know your price and condition

po mojej odpowiedzi(byle jakiej) przychodzi coś takiego:

Thanks for your response. I'm ok with the price and condition you gave me and i will be paying through paypal(www.paypal.com).. So i will be paying directly into your PayPal account without any delay, and i hope you have a paypal account and if not you can easily create your PayPal account on their website at www.paypal.com and send me your PayPal email for the payment and here is my details below to show you that am seriously interested in your item

philip pawel
103 Navigator Drive,
Southall -Middlesex, UB2 4UU,
United Kingdom
England
Date of Birth:
11-01-1960

So kindly get back to me with your PayPal details like this below

Full Name:
PayPal Email:
Phone Number:

As soon as i receive this details from you, i will proceed with the payment immediately and i have already arrange for a private shipping agents that will come for the pick up of the item at your house door step and they will take care of the picking up document including the full information to pick up the item at your house door step. So I will need your home address as soon as the payment is made to you.

Thanks.



Pierwszy mail który do mnie przyszedł był całkiem sensowny (bo przecież obcokrajowcy mieszkają w PL) ale jak już dostałam serie identycznych to trochę zaczyna mnie to męczyć. Myślicie że mogę to zgłosić do allegro? Czy jedyna opcja to wywalanie tych maili?
A to nie to samo, co było przy sprzedaży koni?  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się