Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

Evento przede wszystkim daje słabą nerkę i miękką górę ,tak samo jak jego syn Nefryt.Dół też pozostawia wiele do życzenia.Potomstwo raczej w nowych typie .
Evento przede wszystkim daje słabą nerkę i miękką górę ,tak samo jak jego syn Nefryt.Dół też pozostawia wiele do życzenia.Potomstwo raczej w nowych typie .



yyy co to znaczy ''daje słabą nerkę''  widziałam jego dzieciaki to wyglądają bardzo dobrze
nie jest proporcjonalna do kłody. I Evento lubi rzucac jeszcze małe obwody .
Ten źrebak jest twoim zdaniem źle związany
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=325693374175209&set=a.324796034264943.73041.119148834829665&type=1&theater
albo krzywy
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=325693424175204&set=a.324796034264943.73041.119148834829665&type=1&theater
a jest po evento
Zresztą ja widziałam po nim naprawdę dużo koni bo stał jakies 20 km od nas przez wiele lat (ogier po nim już tam jest teraz uznany i kryjący!) widziałam też po nim klacze z licencją fakt że jak na ślazaki to daje konie w nowoczesnym typie no ale to już co kto lubi. Koń wagi ciężkiej raczej się po nim nie urodzi ale jeśli ktos woli konia z dobrym ruchem i urodziwego to polecam bardzo!

PS zdjęcia z FB zapraszam do znajomych, nie chce mi się ich kopiować
z tego co obserwuje to źrebaki po Evento są naprawdę ładne i dobrze zbudowane
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
10 lutego 2013 16:55
To ja pokażę prawdopodobnie mojego nowego wierzchowca:

Kobyła w maju będzie miała 4 lata, po Afro.
Nie ponieważ nie interesowałam się do tej pory ślązakami, więc nie widzę w tym nic dziwnego. Po co mam pokazywać niby papier ? Jak zwykle na tym forum uszczypliwość do bólu 🙂

juz ci dziewczyny wyjasnily, ze nie mialam nic zlosliwego na mysli.
z tego co obserwuje to źrebaki po Evento są naprawdę ładne i dobrze zbudowane

Dokładnie, Evento daje źrebaki w sportowym, tzw. nowym typie. A co kto lubi i czego oczekuje to już inna bajka..
A swoją drogą skoro jest już po nim ponad 40 klaczy z księgą i kilkanaście ogierów to chyba nie jest taki "słaby"...
To ja pokażę prawdopodobnie mojego nowego wierzchowca:

Kobyła w maju będzie miała 4 lata, po Afro.

Kawał konia 😉
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji postow+ cytowanie zdjec
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
10 lutego 2013 17:36
No kawał, szkoda tylko, że ABS  😉 A co ciekawe, to bardzo lekko się rusza- moja Żaglówka jest w dużo lżejszym typie i jako 4-latka dopiero zaczęła ogarniać nogi, a tej nogi się nigdy nie plątały i nie miała też nigdy kłopotów z przejściami na lonży. Jak plany wypalą, to za 2 lata ma iść do krycia- na razie przewidziana jest pod Santiago  😎
Evento to nawet trochę spokrewniony by był  😉 (Palant jest po Enzianie)

Aleksandra no nie, kolejna? 😁 pokaż Żaglówkę i młodą 🙂
Apulia masz jakąś hodowle śl? Mieszkam niedaleko Płocka i z tych okolic kojarzę tylko hodowle p.Krakowskiego  🙂

Mieszkam pod Płockiem. 200m od domu mam stajnię z klaczami śląskimi [dotacyjne]. W tej stajence urodziła się m.in. ta klacz: [url=https://picasaweb.google.com/103396384048180413325/OgolnopolskaWystawaKoniSlaskichPajeczno02062012#5749690228244095618]klik[/url]. U Pana Krakowskiego, stacjonuje ogier, którego źrebaki niedługo się urodzą. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszam na priv😉
[quote author=estena link=topic=99.msg1682069#msg1682069 date=1360320656]
Apulia samo imię konia niestety nic mi nie mówi

to troche dramat, skoro chcesz wyhodowac slazaka, a hondaker ci nic nie mowi 😉
pokaz papier tej twojej kobyly 🙂
edit: z tego co widze, to hondaker stoi w tym sezonie w lodzkiem, wiec to raczej za daleko.
[/quote]
Tak, dowiedziałam się dzisiaj. On co roku stoi gdzie indziej=)
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] brak edycji i za dlugi link
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
10 lutego 2013 19:41
Aleksandra no nie, kolejna? 😁 pokaż Żaglówkę i młodą 🙂

Wszelki duch  😎 Ty żyjesz  😁
Wierzchówka nie moja, przyjaciółki, ale jak się nie sprzeda, to kto wie  😉 A do Żaglówki jadę w piątek, to coś aktualnego pokażę.
Czy jest tutaj ktoś kto posiada ogiera/wałacha po ogierze Evento ??  🙂
Nie mam, ale wiem gdzie stoi ogier z licencją po nim. Prawie w samym Rawiczu
No kawał, szkoda tylko, że ABS  😉 A co ciekawe, to bardzo lekko się rusza- moja Żaglówka jest w dużo lżejszym typie i jako 4-latka dopiero zaczęła ogarniać nogi, a tej nogi się nigdy nie plątały i nie miała też nigdy kłopotów z przejściami na lonży. Jak plany wypalą, to za 2 lata ma iść do krycia- na razie przewidziana jest pod Santiago  😎

Zapraszamy, zapraszamy 🙂 i pozdrawiamy 🙂
[quote=AleksandraAlicja]Wszelki duch  😎 Ty żyjesz  😁 [/quote]

jeszcze sem dycham  😁 mimo wszystko 😉 czekam więc na zdjęcia 🙂

monikas odezwij się do Kaczora, on miał/ma takiego pana:


inny syn Evento, Tycjan:

fot. Marta Nowakowska

z tym, że warto też zauważyć, że oby dwa od bardzo dobrych klaczy są 🙂
oba dobre są! A ten drugi super efektowny!
Na ogierze Boneto po Evento jeździła (nie wiem czy jeszcze nie jeździ) Małgorzata Święcicka.
Nie pamiętam, czy Tycjan jest hodowli p. Śmichury (że był jego własnością to wiem 😉 ), ale na pewno Boneto.
tycjan jest kompletnie nie w typie, a i uzytkowo... no moglby byc lepszy. efektownosc tego konia polega na tym, ze jest ladnie malowany. wiele wiecej soba nie reprezentuje- ani charakterem, ani pokrojem. jest od tomyry, wiec hodowli pana S. i chyba jako jedyny ogier od niego nie podoba mi sie.
poza tym, nie wiem czy mam aktualne info, ale jakis czas temu evento wylecial z programu.

e:przecinek 😉
no wiesz katija ja akurat na odmiany mało patrzę 🤣
Podoba mi się ruch tego konia, zwłaszcza praca zadu, podoba mi sie tez jego grzbiet i szyja!
Ale ja wypowiadam się tylko i wyłącznie o tym co widze na zdjęciu, konia na żywo nie znam
dobra, moze ujme to tak- on bylby ok, ale w sp. nie w slazakach. lba tez slaskiego nie ma, ani do roboty, ani w obejsciu.
On sporo lepsze wrażenie robi na zdjęciach niż na żywo. Szczególnie jak zdjęcia robił ktoś z pojęciem.
Robi zawsze wrażenie, bo dla większości ludzi jest po prostu wielkim koniem w cukierkowym opakowaniu - to trzeba mu przyznać, że ma to "coś" co powoduje, że się oko zawiesza na nim.
Natomiast widziałam na tyle dużo akcji w jego wykonaniu, że wiem, że charakterem nie powala...
Witam, obecnie dzierżawie konika, który ma w sobie 3/4 ślązaka. A oto i on
Małgorzata Święcicka jechała na nim dwukrotnie mpmk w ujeżdżeniu i z tego co pamiętam zajęła 3 i 4 miejsce, ale co było dalej nie wiem 🙂



matka Tycjana


on sam to faktycznie mało śląski jest. tak swoją drogą to lepsze potomstwo niż po Evento jest po Eliocie 🙂

a dla miłośników cięższych klimatów mam zagadkę, co to za ogier? 😉
Ogier Lakmus, dobry chłop z niego był 🙂
vynter, widziałam Boneto pod p. Święcicką na któryś zawodach (nie wiem czy nie w Ostrowie), wydaje mi się, że konkurs CC szedł.
Boneto jest teraz jakoś małorundowy i dalej jest w treningu u p. Święcickiej.
Evento wypadł z programu, ale po 1-2 latah zdaje się, ze znowu go włączyli.
Evento daje zdecydowanie za długie kłody, miękki grzbiet i często przebudowane zady. Koń wygląda jakby był sklejony z 3 częsci, przód od jednego konia, środek od innego i tył od kolejnego. Przednia częśc przeważnie najlepsza, bo ładnie osadzona i noszona, długa, łabędzia szyja, dobrze umięśniona, i napakowana klatka piersiowa. Kłoda i łączenie z zadem długie jak u jamnika, miękki grzbiet. A jak dojdzie super umięsniony, przebudowany zad to wrażenie miękkości grzbietu się bardzo potęguje. Kłusuje potomstwo po Evento bardzo efektownie, tylko cały czas wygląda jakby biegało z odwrotnym krzyżem.
Widziałam sporo dorosłych klaczy i ogierów po Evento, i potrafi on nawet od "krótkiej" matki dac słaby i długi grzbiet.
Z jego potomków do tej pory najbardziej podobał mi się syn Nefryta, czyli wnuk Evento zwycięzca próby dzielności 2012 Alger, bo wygląda jak ślązak, kaliber jak ślązak, ruchowo bardzo fajny i dzielny, pokrojowo poprawny, grzbiet krótki  😀 . Aczkolwiek po Nefrycie(ur.1998) do tej pory nic świetnego nie było. A jest z pierwszych roczników po Evento(ur.1995), więc miał czas się wykazac, tym bardziej, że krył w rejonach gdzie na brak klaczy śląskich nie narzekają. 
Boneto jest teraz jakoś małorundowy i dalej jest w treningu u p. Święcickiej.
Evento wypadł z programu, ale po 1-2 latah zdaje się, ze znowu go włączyli.


Evento jest nadal w programie, wydaje mi się że doszlachetnia ślązaki  bo to przecież oldenburg
Small Bridge, o to to. wlasnie to o co mi chodzi, tylko ladniej 😉
monikas123, teraz moze jest. na pewno byla taka sytuacja, ze wypadl z programu i czesc jego potomstwa tez, wiec sytuacja moze sie powtorzyc- bo czemu nie?
a o jakosci tycjana niech swiadczy fakt, ze jego hodowca nie uzyl go na swoich klaczach.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się