Derki

Ja też bardzo polecam Villa Horse. Mam dwie, jedną 4 lata, a drugą 3 i obie są super. Bardzo praktyczne - wkładam w nie konia jesienią, wyciągam wiosną.
Annah, mam nadzieje, ze w miedzyczasie kon zostaje uraczony jakims szczotkowaniem od czasu do czasu?
Gillian   four letter word
26 lutego 2013 18:06
ikarina, to raczej była przenośnia 😉
Gillian, rozumiem 😉 Czepialska ze mnie wiedzma 😉
Gillian   four letter word
26 lutego 2013 18:10
och Ty mały złośliwcze  😎
Ma ktoś,a może miał ową drelichową derkę Jarpola? Warto,czy lepiej sobie odpuścić i kupić coś innego?




dokładnie chodzi mi o tą,piąta od góry:
[[a]]http://www.jarpol-konie.pl/index.php?&nazwa=DERKI%20&act=produkty&kat=3[[a]]
Dobre derichowe derki ma mustang, u mnie się sprawdza (mam derlichową podszytą polarem i jestem z niej bardzo zadowolona 🙂 )
olga96, co to znaczy "wcale się u mnie sprawdza"?

iskierkowa, miałam taki drelich Jarpola, zielony z białą lamówką i białą koniczynką na zadku, wyglądał super i bardzo fajnie się sprawdzał. Najpierw korzystał Skwarek, ale której jesieni wysłałam drelich do kasztana i niestety go zeżarł 🙁
Wrzucam fotke, jak kolnierz sie uklada "sam"  😵 (sorry za jakosc, marny komorczak)
Czy od takiego kołnierza nie wyciera się grzywa?
Mojemu nic sie nie wytarlo. Moze, gdyby dluzej w niej chodzil, ale trudno mi powiedziec.
Były na forum wypowiedzi, że grzywa się wyciera.
Ja osobiście nie zauważyłam.
Mojemu od zwykłego kołnierza pół grzywy (od kłębu do środka szyi) wypadło, a od połowy szyi do uszu grzywa nie tknięta. 🙁 Obstawiam, że przy tym kapturze też by tak było, w zasięgu kaptura.
ja zamówiłam u ivett koszulkę pod derkę z kołnierzem. Mam nadzieję że trochę pomoże derce się lepiej układać i ocali grzywę i łopatki, bo derka nie jest podszyta z przodu niczym śliskim i może wycierać na dłuższą metę. Mój chodził w derce horze (identycznej jak na zdjęciu Angeel) jakieś 3 dni. Nic się nie wytarło.

dopis. Ale moja derka nie naciąga się tak na łopatkach. Jest luźna, nawet jak już zjedzie do tyłu po całej nocy i połowie dnia na padoku (jestem w stajni popołudniu - wtedy zajmuję się koniem; na koniec ubieram derę i koń idzie do boksu a od rana na padok)
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
01 marca 2013 06:44
iskierkowa o ile pamiec mnie nie myli to mam taka. bardzo fajna, z moja nic sie nie dzialo zlego
Angeel - pokaż zdjęcie całego konia - nie masz przymałej tej derki ?
mój chodzi w avalanche 4 sezon i nic się nie wyciera, dodatkowo ma bardzo długą szyję a mimo to  kołnierz ma o wiele dłuższy niż na tym zdjęciu
maxowa - zdjecie w calosci strone albo 2 wczesniej, musisz przejrzec 😉 Najpierw mial wieksza, ale byla zdecydowanie za duza wiec wymienilam na ta. A masz podszyta polarem czy zimowa, podszyta poliestrem?
faktycznie nie zauważyłam 🤬
kurcze mam teraz zimówkę, ale miałam wcześniej podszytą także polarem, ale leży z przodu inaczej
faktycznie na długość masz dobrą - może po prostu tak leży na nim akurat taki rodzaj derki
mój jest dosyć szeroki w klacie, wielki,  długa szyja i kołnierz się w ogóle nie wywija/wywijał
Na mojego wlasnie wszystko jest za szerokie w klacie :/ Musze zapinac najciasniej jak sie da, zeby sie nie rozjezdzala na klacie i nie zjezdzala mu do tylu. No i taki efekt 🙁
No niestety mojemu też zawsze po tych derkach z kołnierzem wyciera się grzywa na amen. Potem wygląda jak kretyn, bo to trzeba wygalać do zera i odrasta gdzieś w okolicy września dopiero. W tym roku pierwszy raz nie zdecydowałam się na używanie tego Avalancha a przed przyszłym sezonem po prostu pójdzie do Ivett do przeróbki. Miał już iść w tym roku, ale nie ogarnęłam tematu. Szkoda mi derki, bo jest fantastyczna i niezniszczalna - no ale z tym kołnierzem nie do użytku na moim.
Ja jestem zadowolona z derki z kołnierzem. Pracując w stajni "szportowej" gdzie konie były non stop w derkach to od zwykłych derek miały rany na kłębach, trzeba było robić taki szal z koca żeby chronił kłąb, roboty przy tym cała masa, konie golone, miały na sobie po 3 derki  😵
Ja mam taką; barwy maskujące 😉

Ja podejrzewam, że to zależy konkretnie od osadzenia szyi. Niektórym się będzie wycierać innym nie.
Ja mam też derkę Bucasa - jest genialnie zaprojektowana - nie ma kołnierza, ale wycięcie jest tak zrobione, że nie szoruje nic po kłębie, właśnie cały kłąb jest schowany i wycięcie derki jest na szyi.
kujka   new better life mode: on
01 marca 2013 17:52
mi sie nie wyciera grzywa od derki z kolnierzem horze. za to dobrze przyklepuje sie na 1 stronie i nie przeklada sie na 2 strone 😉
jeden sezon mielismy derke bez kolnierza i kon na klebie wytarl sie do golej skory (wtedy zmienilam, bo balam sie, ze bedzie tylko gorzej). do dzis ma tam kepke bialych wlosow. u nas zdecydowanie kaptury i kolnierze sprawdzaja sie lepiej.
No wlanie Murkowi tez zwykla dera (w sensie bez kolnierza) zjezdzala i odbila klab dosyc mocno, dlatego zdecydowalam sie na tego Avalanche.
U mnie niestety tez w wiekszosc derek rozwala klab jednej kobyle, dlatego biore zawsze derki bardzo malo wyciete, ale biale piekne wlosy zostaly na klebie..

A jesli chodiz o wycieranie sie grzywy od kolnierzy to u mnie bardzo grzywe nizszy derka z kolnierzem waldhausena, z bardzo starej kolekcji, w ktorej cala derka jest z 1 czesci. Derka neizawodna od stu lat, ale niestety grzywe wyciera w polowie na zagieciu strasznie.

Z kolei derki horseweara, masty i weatherbeeta  nigdy nie zniszczyly mi grzywy. ( oczywiscie rowniez z kolnierzem)
Hej dziewczyny, mam taka mala prosbe. Czy mozecie mi doradzic w jakiej derce zawiesc konia na zawody?
Kon niegolony, ale derkowany od jesieni wiec ma dosc krotka siersc.
Mam do wyboru derki:
Padokowa na polarze
Stajenna z wypelnieniem 150
Stajenna derlichowa na polarze
Polary
Nie wiem w co go ubrac, dodam, ze kon nie lubi podrozowac i sie caly poci.
Przyczepa dwukonna zamykany tyl, jedzie z kolega. Trasa ok 1-1.5 godz
Polar, i ze sobą jeden na wszelki wypadek.
lizzy   Bo ja na hubertusie gonię stajnie a nie lisa :)
02 marca 2013 17:34
Dziewczyny, jaką derkę kupić dla konia, który z zimówki za jakiś miesiąc zostanie ogolony? Koń praktycznie na noc tylko do boksu...
Jeżeli moja siwa nosi derki w rozmiarze 110-115cm (długość górna),to w angielskiej rozmiarówce przebierać mam w 3'6"-3'9'' tak?
przepraszam,jeśli się powtarzam.
No i pytanie-ceny kuszące,derki wyglądają na porządne,tylko czy faktycznie takie są? Co myślicie o tej poniżej?Jak dla mnie wygląda porządnie.
http://www.hopevalleysaddlery.co.uk/product-detail.asp?ProductId=244

Widział może ktoś derki przeciwdeszczowe 135 w dobrej cenie lub na jakichś wyprzedażach/promocjach??  🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się