paszport konia- co i jak?

Dzięki dziewczyny. Czyli muszę się trochę wysilić...  😵
Tak na marginesie: na stronie PZJ pojawił się wpis o konieczności czipowania koni przy występowaniu o paszport PZJ.


czyli że jeśli mam konia ur 2007 który nie posiada czipa (bo wtedy nie było jeszcze obowiązku takiego znakowania koni) i w tym roku występuję o paszport PZJ to muszę go zaczipować?!  🤔 czy dotyczy to tylko koni ur 2009 i wyżej? wybaczcie głupie pytanie ale muszę się upewnić  🙇  :kwiatek:
Tak by z wpisu na stronie PZJ wynikało. Że każdy koń z paszportem PZJ ma być zaczipowany.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
21 lutego 2013 19:14
Tak by z wpisu na stronie PZJ wynikało. Że każdy koń z paszportem PZJ ma być zaczipowany.


Nie tylko wynika ale wcielone w życie jest już.
Znajomy dopiero co czipował swoje zwierzaki przed zarejestrowaniem w pzj.

marrisa,
no niestety ale nie unikniesz czipa 🙂,
musisz zgłosić chęć zaczipowania do swojego ozhk.
ehh dzięki za potwierdzenie i rozjaśnienie tematu   :kwiatek:
no to czas zabrać się za kolejne formalności  😵
up, up! Słuchajcie. Mam ogierka i w przyszłą sobotę ma być kastrowany - wet ma wpisać zabieg do paszportu i po prostu skreślić "ogier" i wpisać "wałach"? HELP  :kwiatek:
W miejscu zabiegów wpisuje kastrację. A resztę zmienia OZHK.
Bardzo dziękuję za odpowiedź  :kwiatek:
czy można byc włascielem konia mimo braku działalności gospodarczej/zatrudnienia (dane do paszportu, umowy itp)??
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
14 marca 2013 20:33
olap, no oczywiście!
Dane do paszportu to imię, nazwisko i adres.
Dane do umowy to również to, co powyżej, dodać można nr dowodu osobistego
lub nip, jako identyfikator osoby.

oki mam pytanie mam niemiecki paszport i chcę zmienić w nim właściciela, ale również chcę wyrobić koniowi paszport PZJ (z tego co czytałam to muszę go zaczipować) czy muszę w tym pierwszym zmieniać właściciela i gdzie się dokonuje takich zmian czy wystarczy jak w PZJ wpiszę siebie jako właściciela ?
Anderia   Całe życie gniade
19 marca 2013 15:19
Ja chciałam zdać raport, co z moimi paszportowymi sprawami sprzed 1,5 miesiąca. Trochę spóźniony, ale samą sprawę załatwiłam szybko i w międzyczasie o niej zapomniałam 😉 A napiszę, bo może przyda się komuś z podobnym problemem.
Otóż sytuacja wyglądała tak: kupiłam konia z holenderskim paszportem, w którym były wszystkie dane i numerki, tyle że opis był jedynie słowny. Stresowałam się, że paszport bez wypełnionego diagramu jest nieważny i trzeba go będzie wyrabiać od nowa (a wiadomo ile to formalności i cackania...), ale wszystko, co trzeba było z tym fantem zrobić, to... przepisanie konia na mnie 🙂 I tak prędzej czy później po kupnie konia mnie to czekało, więc tak naprawdę sprawa paszportowa nie wymagała niczego.
Oczywiście miałam umowę kupna i, jako że to KWPN, certyfikat własności 🙂 Bez tego ani rusz.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 marca 2013 15:52
Anderia,
a powiedz jak sprawa czipa, znalazł się?
Anderia   Całe życie gniade
19 marca 2013 15:56
W koniu nie (zresztą nie ponawiałam prób wykrycia go), ale mam jego numer. Więc uspokojona przez kilka osób, które mówiły, że te chipy lubią się przemieszczać, wierzę w to, że ten koń to ten koń a chip naprawdę gdzieś tam w zwierzaku siedzi  🤣
a gdzie należy takiego konia z obcym paszportem przepisać ?
[quote author=ms_konik link=topic=3528.msg1715620#msg1715620 date=1363293206]
olap, no oczywiście!
Dane do paszportu to imię, nazwisko i adres.
Dane do umowy to również to, co powyżej, dodać można nr dowodu osobistego
lub nip, jako identyfikator osoby.


[/quote]

a urząd się nie doczepi albo pózniej przy ubezpieczaniu konia/jezdca?? w koncu jak dostanie się konia od kogoś np. rodziców trzeba by miec jakis zadeklarowany prawnie podarunek?
Czy właścicielem konia może być osoba nieletnia?
Z tego co wiem to tak, ale czy są jakieś granice?
Anderia   Całe życie gniade
19 marca 2013 20:46
alaa_kala nie wydaje mi się, żeby przy przerejestrowywaniu było ważne, skąd został kupiony koń albo skąd pochodzi. Czyli tak jak z każdym koniem - biuro WZHK dla Twojego regionu, widzę, że jesteś z Warszawy, więc musisz podjechać do Marek 🙂
Mogę się oczywiście mylić, ale tak na logikę - jakie to może mieć znaczenie?
normiss pewnie, ja mam 16 lat i jestem oficjalnie wpisana jako właścicielka.
Nom, z tego co wiem to właśnie może, ale czy jest jakaś granica?
[quote author=ms_konik link=topic=3528.msg1695907#msg1695907 date=1361474040]
musisz zgłosić chęć zaczipowania do swojego ozhk
[/quote]

Jak to wygląda od strony formalnej i finansowej?
dzwonisz i mówisz.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 marca 2013 21:21
olek,
koniecznie upewnij się w pzj, czy musisz się czipować.
Bo ja, jako podsłuchiwacz niedoskonały, nie usłyszałam, że znajomy
czipował swoje konie, żeby w razie wyrabiania paszportu fei nie zawracać sobie gitary.
W pzj-owym komunikacie wspomina się o paszporcie fei.

Marrisa- dowiadywałaś się?
Dziękuję za info, w takim razie muszę się zorientować jak to wszystko wygląda.  😉
Bo koń z rocznika przedczipowego, paszport już dawno wyrobiony i zastanawiałam się czy nie czipować, żeby się nie czepiali i za jakiś czas nie zawracali gitary.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
20 marca 2013 08:32
Powiedzcie jak będzie wyglądało przepisanie koni z mojego taty na mnie-będzie trzeba napisać normalną umowę kupna-sprzedaży czy umowę darowizny?
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 marca 2013 09:40
Mam problem. Myszy dobraly mi sie do paszportu , gdzie moge zrobic na nowo ta okladke zielona? Wszedzie gdzie bylam nie da rady zrobic na te dwa kolka. Jak robia to caly bok jest na kolkach metalowych albo na takiej "listwie" plastikowej. Zalezy mi mocno na czasie.
Spróbuj w okręgowym związku HK  😉
Mnie, w moim związku dokonali bez problemu wymian nawet stron, więc myślę, że z okładką problemu nie będzie 😉
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 marca 2013 10:10
Kurcze myslalam nad tym ale do niego mam 80 km i myslalam, ze gdzies jest mozliwosc zrobienia od reki , bo przypuszczam, ze w zwiazku troche to potrwa nawet jakbym wyslala poczta.
To faktycznie trochę daleko 🤔

Zapytaj się jak długo to by potrwało. Mnie przy wymianie stron, gdzie musieli wypełnić różne dane paszport oddali bardzo szybciutko.
Jakby nie było, to w Twoim przypadku jest to kwestia wymiany jedynie okładki.. Pogadaj z nimi 🙂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
21 marca 2013 10:51
No wlasnie. Chyba przedzwonie.  Bylam na miescie juz wszedzie gdzie laminuja itp. nikt nie ma takiej maszyny;/
[quote author=ms_konik link=topic=3528.msg1715620#msg1715620 date=1363293206]
olap, no oczywiście!
Dane do paszportu to imię, nazwisko i adres.
Dane do umowy to również to, co powyżej, dodać można nr dowodu osobistego
lub nip, jako identyfikator osoby.


[/quote]


no dobrze, ale pózniej przy ubezpieczaniu siebie i konia jest chyba problem? musiałabym miec jakąs umowę dostania darowizny od rodziców??
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się