Obozy jeździeckie

hszonszcz   wredny hszonszcz.
19 marca 2013 19:57
Porozmawiaj z Mirandą bo ona to chyba organizuje 🙂 Też rozmawiałam z nią na temat obozu  😉
Już z nią pisałam, ale myślałam, że ktoś może był i ma jakieś doświadczenie. W sumie strasznie trudno znaleźć dobry obóz w szczególności, gdy chce się jechać na prawie całe wakacje.
hszonszcz   wredny hszonszcz.
19 marca 2013 20:05
Mirabelka2000, a może ta Stajnia w Ślądkowicach? Jest to w okolicach Pabianic. Płacisz 140 zł na dzień i zostajesz ile chcesz...
www.Gosia.pl   "After all this time?" "Always"
19 marca 2013 20:08
Nie przeglądałam całego wątku więc nie wiem czy ktoś już wspominał o tym ośrodku... Chodzi mi o Rancho pod Olszyną. Mam zamiar wybrać się tam na obóz w wakacje i chciałabym poznać jakieś opinie na temat tego ośrodka. Czy ktoś może zna ten ośrodek? Ktoś był? Jeśli tak, to czy polecacie?  ❓
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 marca 2013 20:15
Misskiedis mnie zawsze uczyli, że mokrego konia się nie siodła, ale ok. I potem wszyscy się dziwią, że koń odparzony.
A co do obozów to jak na turnusie ma być 15 osób i do tego 17 koni to dużo czy mało przy 2 jazdach dziennie, bo się zastanawiam czy warto tam jechać, bo przede wszystkim liczy się dla mnie dobro koni ?


Tak, a konie się zapoprężają od schylania.

Mirabelka, a jak masz trening intensywny i koń jest mokry to pod czaprakiem masz sucho? ŻADEN koń się nie odparzył a jeździliśmy tak przez ponad tydzień (później się rozpogodziło) 2 jazdy dziennie po 1,5 godziny i w większości wypadków konie były mokre lub chociaż wilgotne przy ściąganiu z padoku bo padało 😉 Nie osiodłam konia mokrego od błota, świeżo wytarzanego czyli brudnego ale konia mokrego od deszczu/ kąpieli tak (po ściągnięciu nadmiaru wody ściągaczką/ sznurkiem/ ręką/ czymkolwiek innym koń jest tyle mokry co jakby się spocił na jeździe)
www.Gosia.pl, ja byłam i będę w tym roku, więc uderzaj na PW 😉
Przejrzałam te Slądkowice i wygląda to w miarę fajnie. Tylko, że właśnie średnio podoba mi się, że to są jazdy i tyle, bo to się tak mówi, że będzie co robić ale jednak odejmując czas na jazdy i jedzenie to i tak jest ok, 8 godzin nie robienia niczego i do tego mało osób, a jednak na obozy jeździ się też, żeby zawierać nowe znajomości 🙂 W Wierzbowym Gaju podobają mi się właśnie te atrakcje. w każdym bądź razie zapisałam się na niedzielę na jazdę i zobaczę jak to wygląda 🙂

Misskeidis nawet jak się nie odparzy to nie sądzę, że jest to komfortowe dla konia, a co za problem ściągnąć konie z padoku godzinę wcześniej i dać im przeschnąć i tego właśnie nie lubię w wielu obozach traktowania koni przedmiotowo
hszonszcz   wredny hszonszcz.
19 marca 2013 20:42
Mirabelka2000, wlaśnie super są te atrakcje w Wierzbowym Gaju 😉
Ale ponoć sa bardzo ambitne jazdy, wyciskające z człowieka co się da, więc ludzie nie mają ochoty na atrakcje, bo śpią lub leżą 🙂 Pani mówiła mi cos o spływach kajakowych 🙂 [edit] w sensie w Ślądkowicach
Mirabelka2000 wysłałam dodatkowe pw
edit. pomylony nick
Ja się chyba do Wierzbowego Gaju wybieram :-)
Pewnie jakoś w lipcu, ale nie ustalilam w koncu z rodzicami dokladnego terminu :-/

Ten Qn to jakas porazka  😲A potem sie dziwic, jak w taki sposob ucza mlodziez i dzieciaki jazdy i koni
dziena za pw i do zobaczenia na jeździe 😉

hszonszcz no właśnie plusem tego Gaju jest to, że jest sporo atrakcji, jestem ciekawa tej koszykówki na koniu.
W niedziele mam jazdę to zobaczę od środka jak to wygląda i rodzicom pokażę 🙂

A na tym filmie to ile koni było ?
Jestem szczerze przerażona tym co się stało w terenie: "gleba Mangusty z Gusty". Szok ! Odpowiedzialności zero ! Kto na to pozwolił, dlaczego było aż tyle koni, dlaczego tylko jedna osoba pilnująca, dlaczego bierze się w teren takie osoby..  🤔wirek:
Ja rozumiem, że noga wypadła ze strzemienia, ale to nie jest katastrofa ! Albo siąść w siodło, albo nawet się trzymać tego siodła dłonią. Szczerze, gratuluję dziewczynie poczucia humoru, że się otrzepała i śmiejąc podbiegła. Dopasowanie sprzętu to podstawa ! Rozumiem wszystko, że pieniądze, że siodła się pożycza, że popręgi odpina do innych siodeł.. Rozumiem, ale jazda ma być bezpieczna, to nie tylko kask na głowie. Wstyd i żenada. Ktokolwiek mi powie, że Qń jest dobrym ośrodkiem to pokażę mu ten filmik. Śmiech na sali !
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 marca 2013 21:57
Dar, o Qniu różne rzeczy krążą, wystarczy policzyć konie na filmikach z jazd, zobaczyć jak jeżdżą po ścieżce wydeptanej dość głęboko (jak spadniesz przed konia to nie ma jak się odturlać na bok), posłuchać różnych historii, w światku jeździeckim takie plotki szybko się rozchodzą 😉 Kiedyś jak przejeżdżaliśmy obok to na maneżu najpierw był jeden koń i tłum gapiów a jak jechaliśmy w drugą stronę była zamiana, tłum koni i jeden instruktor 🙄
hszonszcz   wredny hszonszcz.
19 marca 2013 21:58
Misskiedis, wstyd się przyznać że oglądałam ich ofertę rozważając pojechanie tam na ten obóz  😡
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 marca 2013 22:07
Mi kiedyś ich oferta przeleciała przed nosem ale rozważałam wtedy głównie HorseWorks i Skręta ("konkurencja" Qnia 😁 ), cieszę się że wybrałam to drugie bo trochę mi to zamieszało i jednocześnie poukładało w głowie tak końsko-światopoglądowo 😉
hszonszcz   wredny hszonszcz.
19 marca 2013 22:09
Właśnie, wiadomo kiedy HorseWorks da ofertę obozów wakacyjnych?
www.Gosia.pl , to leniwa jesteś że nie przeczytałaś całego wątku o obozach 😉 ja pisałam o tej stajni na str 22 w tym wątku ,zapraszam do lektury, jak chcesz więcej szczegółów to zapraszam na priv.
To może jako osoba, która uczestniczyła (i mega poleca!) w obozie w Ślądkowicach się wypowiem. 🙂

Przyznam szczerze, że w tamtym roku natknęłam się przypadkiem na ich stronę, bo nigdy nie miałam problemu ze znalezieniem czegoś fajnego.
Ale od początku, stajnia jest na wsi, ale nie ma problemu z dojazdem do sklepu wystarczy powiedzieć właścicielom, stajnia schludna na 13 koni, z czego większość to pensjonat. Reszta (5) jest właścicieli. Konie stale w treningu, ujeżdżone na wysokim poziomie, naskakane i chodzące normalnie zawody pod tamtejszym trenerem - p.Mirkiem. I tu zatrzymam się na chwilę, bo jest to osoba specyficzna, ale przesympatyczna i o sporej wiedzy, naprawdę. Wiele wyciąga się z jazd, dwóch jazd dziennie po 1h. Są tereny też, cross, pławienie, a atmosfera jest taka... Rodzinna.
Jak byłam w tamtym roku to były jeszcze dwie osoby, ale czy było nudno? W żadnym bądź razie! Stajnia pod nosem to się robiło , pomagało - bo dla mnie obóz to też praca przy koniach i przyjemność. Sporo się odpoczywało, bo ja byłam padnięta po jazdach i nie tylko ja! ;D Byliśmy na spływie z p.Beatą - właścicielką, która jest niesamowicie ciepłą i miłą osobą, też prowadzi jazdy. Ale atmosfera była super, wygłupom nie było końca, ale wiadomo tworzą ją nie tylko właściciela a i my musimy być otwarci. 🙂
Z jazd wyciągało się wiele, indywidualne podejście, a przede wszystkim konie, na których można było skupić się wreszcie na sobie, rozwijać, nie były to żadne dupoklepy. Różnorakie przeszkody crossowe też wzbogaciły mnie pod tym względem. Zresztą prócz tego miałyśmy okazję uczestniczyć w życiu typowej stajni hodowlanej - np. przygotowanie wyhodowanych tam młodych klaczy do wystawy.
Nie wiem co jeszcze mogę tu napisać... Naprawdę często myślami i z uśmiechem wracam do spędzonych tam chwil.
A no właśnie i na koniec mamy sprawdzenie tego co się nauczyliśmy - przejazd normalnego parcoru, nagrane, potem przeanalizowane. To też było ciekawe doświadczenie.
Ja uwielbiam to miejsce i szczerze polecam!
Był może ktoś na obozie w Starej Dąbrowie? Jeśli tak to jakie ma opinie?
Powie ktoś cokolwiek o obozie w wierzbowym gaju? (mokre koło Radzymina)
hszonszcz   wredny hszonszcz.
21 marca 2013 18:21
Soraya, zgłoś się do Mirandy, ona od tego obozu jest, więc ci wytłumaczy co i jak 🙂 Z tego co wiem, 2 osoby jadą tam w tym roku + ja i koleżanka 🙂
Mogę szczerze polecić obóz w Stajni Wierzbowy Gaj, byłam tam przez całe ferie i wrócę na pewno nie raz 🙂 Jest bardzo przyjazna, rodzinna atmosfera, bardzo dobrze zrobione konie, indywidualne podejście do każdego uczestnika z osobna. Podczas jazd doskonałe jest to że jest podział na grupy a nie wszystko razem i dla jednych jest wymagane zbyt wiele a dla innych za mało i się po prostu nudzą, również jazdy są prowadzone przed dobrze wyszkolonych instruktorów. Dzięki czemu jazdy są ciekawe i kreatywne. Jest wiele atrakcji, aż nie wiadomo co robić i z czego korzystać. Pokoje nad stajnią dają możliwość ciągłego przebywania z końmi. No i to co również jest ważne jest doskonałe jedzenie typowo domowa kuchnia 🙂
W razie dokładniejszych informacji zapraszam na pw 😉
jaki jest koszt obozu Wierzbowym Gaju?
nigdzie nie moge znalezc :P
hszonszcz   wredny hszonszcz.
21 marca 2013 19:41
xMonix- 7 dni: sportowy-950, a rekreacyjny 850 😉
a w wierzbowym gaju jeździ się na różnych koniach czy ma się jednego na jazdy?
Opiekujesz sie jednym koniem, ale jezdzisz na roznych
edit
juz mam 😉
nyelle   buntownik z wyboru
25 marca 2013 10:55
Cześć Wam! Chciałam polecić wszystkim dorosłym 🙂 Obozy Jeździeckie w Gaju z TKKF Ognisko Podkowa z Podkowy Leśnej - zacne obozy o baaaaaaardzo długiej tradycji 🙂 nie odbierajcie tego jako reklamy, jestem uczestnikiem obozu i jedyne na czym mi może zależeć, to żeby było nas więcej, weselej, świeża krew, te klimaty  😎

Jakby ktoś był zainteresowany szczegółami to tu jest ogłoszenie: http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/12821

Pozdro
Ania 🙂

PS.
Ja tam przypadkiem zawitałam ze swoim koniuchem dwa lata temu (ten chudzielec ciemnogniady, teraz gruby jak beka🙂😉) i tak mi się spodobało, że aż zmieniłam pensjonat  😎
W tym roku chcemy w stajni zorganizowac obozy to nasza oferta http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/12726
i mam do was pytanie
- co można jeszcze dodać do oferty
- co może przyciągnąć klientów
- na czym wam jako obozowiczom najbardziej zależy podczas pobytu na obozie
I jak plany na wakacje ?
Wybiera się ktoś do Gospodarstwa Agroturystycznego we Wtórku (www.konieikuce.com.pl ) Ja jak co roku tam wracam, na szczęście jestem już zapisana bo miejsc coraz mniej 🙂. Już nie mogę się doczekać. Wspaniały ośrodek , doświadczone konie i kucyki , do tego podejście kadry instruktorskiej na wysokim poziomie. Nie zapomniane wieczory przy ognisku, nocne gry , pławienia z końmi, wyjazdy w teren o wschodzie słońca. Na same wspomnienie pojawia się uśmiech na twarzy. Nie wspominają już o przepysznych domowych obiadach, warunkach mieszkalnych i malowniczej okolicy ! 🙂 Gorąco polecam  😍 😍 😍 😍
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się