Nadawanie imienia

Belle, Bohemienne, Bandera, Bonarka, Batalia 😉
A jakieś propozycje na imię zaczynające się na OS.. z literką B w środku?  🤔wirek:
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
17 marca 2013 09:38
Osabbe
Oseebe
Oscarbe
Osberme
Osqebe
Osqube
Oste Buebe
Oste Baro
Osbine
Podłączam się do literki B 🙂 mam do jutra rana dać odpowiedź jak ma się nazywać klaczka, jest imię wstępne aby się nazywała Bella ( Bella Mattinata) ale do mnie nie przemawia to imię 😉
Matka Bocara a ojciec Heliopolis 🙂 jakieś propozycje? 😉
ja mam parę przykładów: Bischna, Bandera, Bila, Brische
na B to jedyne co mi na myśl przychodzi to Bahati co oznacza szczęście w jakimś języku (ale nie umiem sobie przypomnieć w jakim  😵 )
Bernie <czyt. berni>
Sio   nowe wcielenie marchewki
11 czerwca 2013 18:53
Na B polskie piękne: Bajka, Balladyna, Ballada i Biedronka...Bazylia
Ja mam Bajkę  🤣
jett   success is the best revenge
11 czerwca 2013 19:59
Sama niedawno szukałam imienia na B. Ostatecznie padło na Bella Vita  🙂
Znalazłam przy okazji stronę z imionami, co prawda po angielsku, ale może komuś się przyda: http://www.horses-and-horse-information.com/horsenames/b.shtml
To i ja sie zwroce po pomoc w wyborze imienia 🙂 Moj folblut jest spory (173cm) i jego przydomek " Bob" troche smiesznie brzmi, a szczegolnie jesli kiedys bedziemy chcieli wystartowac w zawodach ( mieszkam w UK, i doslownie kazdy kto slyszy Bob zaczyna sie smiac  😀 ). Dla mnie to i tak na zawsze bedzie Bobek, ale chcialabym dla niego jakies oficjalne, fajnie brzmiace i nie lamiace angielskich jezykow imie ( na dowolna literke). Imiona rodzicow - Best of the Best, matka : Aegon Spirit.

Moje typy na ten moment :
- Ambasador
- Admiral
- Cayenne - ale nie wiem czy pasuje dla walacha?  🙄

Z gory dziekuje za pomoc  :kwiatek:
Bellatrix, Buena, Blackwater, Blue Lagoon, Bossanova. Ja kiedyś szukałam imienia na A i skończyłam na spisie nazw w atlasie geograficznym, a niektóre serio były ładne 😉 Słownik gdzieś posiałam, ale w internecie znalazłam np. Biancavilla, Baramita, Barcaldine, Bardera, Bastia, Beira, Bellona
ja szukam w słowniku łacińskim,  ogólnym, medycznym, także maksym itp....
tam miałam wiele typów, ale wybralam Carpe diem - co pasowalo tez do konia, sytuacji
lubie znaczące imiona
Szukam imienia na L.
Moze byc zagramaniczne , polskie, dwuczlonowe ,ale ladne🙂
http://www.horses-and-horse-information.com/horsenames/l.shtml  crazy inspując się super stroną którą znalazła jett
To ja jeszcze mam taka:
http://www.artax.pl/imiona-L.html
imię na C pilnie poszukiwane 😉
kobyłka się oźrebiła na imię ma Cebina i szukamy imienia dla jej srokatej córeczki 🙂
Celta może ;-)
Carewna. Czytana normalnie przez C. Strasznie mi się spodobalo to imię. 😉
Crystal, Centuria, Caracas, Cykoria, Casandra, Cabria/Calabria, Cadena, Caen, Cagayan, Caia/Caianda, Caira, Cajamarca, Caldera,  Caledonia, Calia, Calpine, Calvera, Calvinia, Camara, Carramba, Canaria, Candia, Capoterra, Cavalla, Cea, Cerena, Cervera, Chakaria, Cebara/Cevara, Cebollita, Chavesa, Chatanga, Chegga, Chiquita, Chisana, Cittadella, Civenna/Civetta, Civitella, Cloudy Mountain, Coral, Colatina, Contarina, Corossion, Cristalina, Cserta
dzięki Chainsy wybraliśmy imię Centuria 😉
O jak miło, to niech się mała Centuria zdrowo chowa 😉
KLOSMA  proponuję Amira i Czandę
Na B np. Baksa
Poszukuję imienia dla wałacha na K.
Wałach rasy freiberger, ładnie skacze skacze. Kasztan z wąską łysiną.  😍
No to K jak Kochany  😀
Sio   nowe wcielenie marchewki
05 sierpnia 2013 21:10
jak z łysiną to Kojak 😉
Karat 🙂
Piękne imię, kojarzy mi się z cudownym koniem, którego znam. Świetnie skaczę, z super charakterem 🙂 BOSKI KOŃ!🙂
rybka   Różowe okulary..
09 sierpnia 2013 13:14
Koyot, Kilimandżaro, Klimek, Klimt, Klimat pocałunku, Klif, Klarks
Ja zadam pytanie które już tu padło, ale odpowiedź nie do końca mi wszystko rozjaśniła. Chcę zmienić imię konia, koń ma paszport PZHK, opłaty z tego co pisano 100-150 zł, to jest dla mnie jasne, ale czy można zmienić imię całkowicie - zastępując to poprzednie? Czy może w papierach zawsze będą widnieć oba?
Amabilis   Two of us against the world
19 sierpnia 2013 15:31
Witam od niedawna jestem wlascicielka 5letniej klaczy. Do paszportu musze poadac 4 propozycje imion... Wstepnie nazwalam ja Bella Rosa...
ojciec: Flagmount Clover Diamond
matka: Princess Clover Lilly

Koniecznie chce zachowac czastke Clover w imieniu mlodej... jakies propozycje?
Bella Rose Clover Lilly, może?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się