Nadawanie imienia

Mam nadzieję,że to odpowiedni wątek.
Chciałam się dowiedzieć,czy istnieje możliwość zmiany imienia konia? Jeżeli tak,to gdzie takiej zmiany należy dokonać? Ile coś takiego kosztuje? 😉 Będę wdzięczna za informacje. :kwiatek:
Da się - dokonuje się tego tam, gdzie koń jest zarejestrowany (PZJ, a w przypadku koni zarejestrowanych np w Niemczech - w tamtejszym związku). Co do kosztów, w PZJ-ocie przyjemność ta kosztuje wg cennika 1000 zł w przypadku konia zarejestrowanego tylko w PZJ, i jest odpowiednio wyższa dla konia posiadającego także paszport FEI.

EDIT: z końmi posiadającymi tylko paszport PZHK chyba jest łatwiej, ale w tym się nie orientuję? Czy mógłby ktoś rozjaśnić tą kwestię?  :kwiatek:
xxmalinaxx, dziękuję za odpowiedź.  :kwiatek: Nawet nie wiedziałam,że tyle to kosztuje.  👀
No niestety, też jestem tym przerażona i przekonuję się coraz bardziej, że rejestrowanie konia w PZJ-ocie to zło... :/
witam znacie jakieś ładne imiona dla klaczki i ogierka na K?
Kreon, Kamelia, Kora
Możesz też zmienić pisownię: Costa Serena, Contessa Francessa 🙂
Szukam imienia dla klaczy na F jest po For Edition 🙂
rybka   Różowe okulary..
16 grudnia 2013 07:58
For Queen, For princess edition
Fortuna ,For My Lady, For you, ForWin, Foredita
Future Queen, Futuristica, Fun and Game, Fantasia, Fenicja, Formidable, Fantastica, Focaccia, Faurecia, Filistynka, Fado
Forition, FOREDITTA, Farotta, Farossa, Fortions.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
16 grudnia 2013 20:30
Szukam imienia dla klaczy na F jest po For Edition 🙂

For Me 😉, For My Joy, Forget Me Not

Dzieki 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 grudnia 2013 21:34
Freja, Frylla, Fenja, Fuksja, Frissbee
Fukushima 😁 Frezja, Fantastica, Figlarka, Fortuna, Forta, Finka, Fortyfikacja, Fantazja,
Bylam na tych stronkach i chyba postawie na Four Leaf Clover
Znajomemu urodziła się kobyłka i mam dla niej wymyślić jakieś imię kojarzące się z kawalerią i ułanami 😉

Imię na T - po klaczy Tancerka
nic kompletnie nie przychodzi mi do głowy  🙁
Gdyby to był ogierek można by go nazwać Tatar, ale tak...?
Może część uzbrojenia? Tarcza na przykład?
desire   Druhu nieoceniony...
09 stycznia 2014 16:31
myszowiec, oj ciężko... znam stajnie, w której bawią się w kawalerie itp. ale tam konie zwyczajne imiona noszą. 😉

jedyne co mi się kojarzy z kawalerią, ułanami to Taktyka, Towarzyszka no..ewentualnie Terlica.  😜

edit. jeszcze Taczanka.
Przychodzi mi do głowy : Tankietka i Terlica
Myślę, ze fajnie by pasowały wszelkie połączenia ze słowem : TAŃCZĄCA (np z wiatrem 😉)
desire   Druhu nieoceniony...
09 stycznia 2014 16:36
zoyabea, raczej Tańcząca z kulami bądź szablą by tu bardziej pasowało, skoro imie ma być kojarzone z kawalerią.  😉
Gdyby to był ogierek można by go nazwać Tatar, ale tak...?



No, Tatar, jako imię dla konia źle się kojarzy 🤣

Tracja, Troja, Tajga, Tundra, Tabaka, Telimena, Tequila, Tamara, Tamira, Tamiza, Trufla, Tina, Tinka, Tanzania, Taz, Tajka, Tajlandia, Tess, Tessa, Tytania, Tercja, Teza, Toffi, Talia, Tilly

Popieram propozycje "Towarzyszka", Ładnie brzmi  😀
Tumbaryjka 😁
A na serio, to ciężko o coś ładnego. Można by właśnie jakieś dwuczłonowe spróbować złożyć, ale i tak żeby było związane z ułanami... Może jakiś ułan by się znalazł i wypowiedział 🤣
No, Tatar, jako imię dla konia źle się kojarzy 🤣

👍 Chodziło mi bardziej o to, że pierwowzorem ułanów byli tatarzy, ale w sumie taki tatar też może być.  😁
Towarzyszka bardzo mi się podoba 🙂 dla kobyłki ciężko coś wymyślić na tą literę :/
A  jakieś imiona na inne litery kojarzące się z kawalerią przychodzą Wam do głowy? 🙂😉
Zawsze można w paszporcie wpisać jakieś imię, a konia nazywać inaczej, dużo ludzi właśnie tak robi 😉
desire   Druhu nieoceniony...
09 stycznia 2014 18:01
Dywizja, Husaria, Wyprawa, Walka, Maciejówka (Maciejka 😉 ), Militaria, Brygada, Sekcja, Szabla, Szaszka, Szarża, Żabka (:hihi🙂, Żurawiejka...  😀
Dziewczyny a imiona na W ? Po klaczy Wiki.
Płeć jeszcze nie znana, maluszek dopiero zaczyna rosnąć w brzuszku 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się