Kącik WKKW

tylko w skokach wchodzi po 25 (było 30) - kuce i duże konie 50 razem
w Ujeżdżeniu i wkkw - po 12,5 konia/kuca (nawet nie tak jak napisałem 15)
Razem na OOM 100 koni/kucy - było 120.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 czerwca 2013 10:03
teraz kumam... 😉

Mi się wydaje że naprawdę nic skomplikowanego w P nie da się wymyślić w Kwiekach odkąd jestem tam 1*, tak naprawdę jedyna trudność która wymagała większej precyzji i dobrego wjechania to dwa nie za duże cornery po łuku chyba na 22 metry. To zależy od konia czy ma problem z jakimś typem przeszkód.w Baborówku w tam tym roku też była przyjemna ta P. Jedyna różnica że w Kwiekach masz dwudniowe zawody a w Baborówku trzydniowe😉 ja jadę i tu i tu z tym, że w Kwiekach 1* a w Baborówku raczej P bo 1* kros jest już tam bardziej wymagający, nie planuje się zabić i nie mam też kwalifikacji na CIC 1* 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 czerwca 2013 08:22
...do tej pory CNC* w Kwiekach,była "najłatwiejszą" i "najmniejwymagającą" gwiazdką,jaką dane było mi ogladać...ale jak mówię,nie ma łatwych krosów to raz,dwa - wypowiadam się tylko i wyłącznie z pozycji obserwatora stąd cudzysłów 😉

jedyna trudnośc najbliższych Kiwek to gospodarz toru 😁
Zgadzam się z tym, bo tak naprawdę każda klasa w Kwiekach nie należy do trudnych, chociaż nie wiem czemu na ostatnich zawodach połowa stawki koni w P klasie nie ukończyła krosu...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
28 czerwca 2013 09:15
...z czego połowa z tej połowy na wodzie 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 czerwca 2013 12:30
W Jaroszówce P jest coraz łatwiejsza, chociaż mówię to z pozycji obserwatora (-; Ale to trochę daleko.
Wiecie gdzie mogę znaleźć listy startowe na jutrzejsze zawody w Starej Miłośnie? Na stronie Szwadronu nie ma i nigdzie indziej tyż nie mogę znaleźć.  😤
pewnie nie ma jeszcze🙂
na świecie koni i voltahorse są już 🙂
[quote author=alaa_kala link=topic=815.msg1813842#msg1813842 date=1372399865]
ja jadę i tu i tu z tym, że w Kwiekach 1* a w Baborówku raczej P bo 1* kros jest już tam bardziej wymagający, nie planuje się zabić i nie mam też kwalifikacji na CIC 1* 😉
[/quote]

nie masz kwalifikacji na * w Baborówku, a w Kwiekach co? nie trzeba?
nie chcę łapać za słówko, ale jeszcze nie wszystko łapię w wkkw i czegoś nie rozumiem  🙄
zielonaroza w Baborówko jest gwiazdka międzynarodowa a w Kwiekach krajowa, a na każdą z nich są inne kwalifikacje. Na krajową robione w P klasie, a na międzynarodową trzeba wcześniej przejechać odpowiednio gwiazdkę krajową.

jakby ktos miał ochotę to tu jest relacja z krosu w Aachen --> http://www.clipmyhorse.de/de/live/chio/1
Czytałam ostatnio na stronie pzj-tu regulamin wkkw. Wyczytałam tam, że w klasie LL i L można przed konkursem przejechać sobie przeszkodę wodną. Jak to odbywa się w praktyce?
Przepraszam za głupie pytania.  😀
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 czerwca 2013 17:11
Jest to tak zwany oficjalny trening na przeszkodzie wodnej,zazwyczaj wieczorem przed krosem.czesto od razu po próbie skoków,jezeli sa to dwudniowe zawody,albo wieczorem w piątek,jak sa trzydniowe...
Jest obecny komisarz,do wody możesz wjeżdżać stepem i nie wolno atakować innych przeszkód.
Pamiętaj,ze od momentu przyjazdu na zawody kon musi mieć w widocznym miejscu nr startowy,także podczas treningu w wodzie.
Ktoś dziękuję Ci bardzo.  :kwiatek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
01 lipca 2013 15:57
Zgłosiłam się na Kwieki i Baborowko 🙂 hej przygodo  🤣 😂 🏇
Ktoś, kiedy są Kwieki?
6-7 lipca a zgłoszenia do dzisiaj 😉
Słuchajcie, czy jest w ogóle coś takiego jak zawody wyłącznie crossowe? Bez skoków i ujeżdżenia?
tak, cross na styl
Perlica - nie słyszałam aby coś takiego w Polsce rozgrywać
A stylówki WKKW są dla młodych koni, przy czym są to normalne zawody (ujeżdżenie-cross-skoki), z punktacją stylową na crossie...
Można coś takiego zorganizować w formule towarzyskiej, z tym, że jeśli rzecz ma być niezagrażająca jest to zupełnie nieopłacalne dla organizatora.
W zawodach WKKW można się zgłosić do dowolnie wybranej części (jeśli się zmieniło, niech ktoś sprostuje, nigdy się w to nie wgłębiałam).
Parę lat temu był pomysł WKKW - A w tym np. same mini-krosy ale upadł chyba z racji zerowego zainteresowania (a koszta duże).
No i są gonitwy  😜 np. Wielka Pardubicka  😁
Gdzieś po drodze jest przepis, że aby nazwa WKKW obowiązywała, zawody muszą zaczynać się ujeżdżeniem.
dziewczyny było w tym roku w Strzegomiu , 1 dniowe zawody, zgodnie z PZJ, klasa LL, L i P
Perlica, a jesteś w stanie namierzyć propozycje/wyniki? Jestem ciekawa jakiej nazwy użyto. No i - czy faktycznie był sam kros czy zwykłe jednodniowe.
zaraz poszukam 🙂
halo to na pewno był tylko crrss bo to byo w piątek jako osobny konkurs a w weekend były normalne zawody 3 próby i niektóre konie szły kros i w piatek na styl a potem w niedziele normalny
dokładnie jak Magdzior, pisze, to było w kwietniu ale na stronie Stragony  nie ma wyników archiwalnych tak starych...
bylam pewna, ż na voltahorse bły ale nie mogę znaleźć, na stronie strgony jest niby link al nie działa, za każdym razem uzywają nazwy cross-na styl a nie wkkw
dokładnie cross na styl, pamiętam to dokładnie bo mój trener wygrał 🙂
Potwierdzam, było, ta formule tegoroczne poprawki w przepisach wprowadzily (poprawcie jesli sie myle).
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się