Kącik WKKW

Wracam do zywych, upal z jaroszowki mnie wykonczyl.
Sa juz jakies zdjecia z parkurow?
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2013 09:36
Będą dziś wieczorem (-;
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 czerwca 2013 09:56
Magdzior, niepotrzebnie się tłumaczysz...wiem,że chcesz w jakis tam sposób go bronić,ale uwierz,nie potrzebujesz tego

para była,jest i będzie kontrowersyjna,dlatego takie akcje tym bardziej będą zauwazane... działaja trochę z gorącą głową i ten nieszczęsny popręg jest tego najlepszym przykładem...brakuje mu zimnej głowy,bo każdy normalny jeżeli tylko nie było to blisko przed metą zeskoczy i poprawi jakoś siodło...

zeby nie być gołosłownym,takie rzeczy się zdarzają,wrotkowi tez raz z Olimpii zaczęło się zsuwać siodło,gdy pierwszy raz na niej startował...nie wiedział,że kobyła jest tak "płaska",ale na szczęscie tez długa,więc dał radę dogalopować do mety,ale po pierwsze - było to na samym końcu krosu, po przeszkodzie wodnej,a po drugiej - nastepnym razem,poza popręgiem,kobyła dostała napiersnik.


czy ktos już gdzies widział propozycje Kwiek? bo do wczoraj w kalendarzu PZJ wyświetlały się propozycje Baborówka,a nie Kwiek....
A 'legalnym' jest zsiascie z konia? Nie traktowane jest jako upadek?
Jezeli tak to faktycznie bez sensu strasznie ze tego nie zrobil.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2013 11:46
Zorilla, zsiadanie chyba byłoby zaliczone jako upadek, chyba że podjechałby do sędziego albo sędzia go zatrzymał i kazał zsiąść. Co nie zmienia faktu, że siodło mu nie zjechało przeciągu kilku sekund, jeśli zauważył, że zaczyna się zsuwać, to chyba mógł się zatrzymać i podciągnąć ten popręg?
No nie wiem czemu tego nie zrobil.
A co sie stalo na TYM kornerze?
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2013 12:13
Nie widziałam wszystkiego od początku, tylko moment w którym Polaco lądował przednimi nogami na szczycie cornera i zaczął osuwać się na bok. Zabrakło mocy albo zdecydowania i nie skoczył, może to i lepiej, bo mogłoby się skończyć ucałowaniem matki ziemi...
A 'legalnym' jest zsiascie z konia? Nie traktowane jest jako upadek?
Jezeli tak to faktycznie bez sensu strasznie ze tego nie zrobil.


Przepisy FEI WKKW:
545.4 Chody i przypadki zejścia z konia
(...) Zawodnik może dobrowolnie zejść z konia, nie narażając się na eliminację zgodnie z art. 549.5.1, by sprawdzić konia, poprawić rząd lub sprzęt, lub gdy jest zatrzymamy na trasie
.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 czerwca 2013 12:28
_Gaga, dzięki,szukałam tego przepisu i nie mogłam znaleźć na szybko ....

i tez uważam,że to niebezpieczna jazda i powienien być zatrzymany ....
To rzeczywiscie dziwne 🤔wirek:
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
25 czerwca 2013 13:05
...myslę,ze Michał nigdy nie przeczytał przepisów od deski do deski 😉
Ja wiekszosc startujacych, ale tymbardziej sedziowie mogli go zatrzymac i nie dyskwalifikowac etc. nie wiem bez sensu. Dobrze ze sie nic nie stalo.
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2013 18:04
crazy, parkury i dekoracja CIC** - zdjęcia tutaj
Dawno nie mialam tyle zdjec 🙂 dziekuje
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2013 19:05
Widzisz, musisz częściej do Jaroszówki przyjeżdżać  😁 Ty i Czarek to jedna z moich ulubionych par, więc niemożliwe byłoby, żebyście mieli ich mało.
sedziowie mogli go zatrzymac i nie dyskwalifikowac


Nie mogli
Zawodnika zatrzymuje się TYLKO jeśli zostaje wyeliminowany, lub jeśli trzeba zatrzymać kros (np. był wypadek, lub trzeba odbudować / rozbudować przeszkodę). Decyzję o eliminacji za niebezpieczną jazdę podejmuje Sędzia Główny - lub wyznaczony sędzia w Bazie, czy inna osoba z Komisji Sędziowskiej. Podstawą do tego są meldunki przez radio sędziów przeszkodowych, ew zdanie sędziów obserwatorów w próbie terenowej. Istotnym jest, że sędziowie na przeszkodach nie muszą mieć licencji sędziowskiej i/lub doświadczenia - nie mogą oni zatem podejmować takich decyzji. W przepisach o niebezpiecznej jeździe nie ma niestety nic nt awarii sprzętu - nikt prawdopodobnie nie wpadł na to, że ktoś pojedzie próbę terenową bez dopiętego popręgu  🤔wirek:
_Gaga
Dwa, trzy lata temu na krosie został zatrzymany zawodnik, któremu bodajże pękł popręg. Próbował jechać dalej na oklep z tego co pamiętam, ale został zatrzymany.
armara dokłądnie to pamiętam, bo w tym uczestniczyłam
Zawodnik został wówczas wyeliminowany za niebiezpieczną jazdę, bo tu nie było wątpliwości
Przepis też wyraźnie mówi o rzędzie jeździeckim (siodło typu angielskiego)
W przypadku źle osiodłanego konia (a tak potraktowałabym przypadek Polaco) nie ma konkretnego przepisu na eliminację pary
Nigdzie nie jest napisane, że siodło ma leżeć sporo przed słabizną  😉
Czy wiecie ile bylo koni w Starej Milosnej na elim do OOM? i ile jest w facimiechu?
W Facimiechu malutko, dwa duze i chyba 4 kuce, do tego na listach a leje non stop wiec moze ktos zrezygnowal 🙁

Ja pamietam raz jak dziewczynie strzemie sie urwalo, ale nie pamietam czy ona sama zrezygnowala czy elimka... To byl jakis niski komkurs.

_Gaga dzieki za wyjasnienie. To byloby dziwne jakby mogli, ale za to mile 😉
w Facimiechu były aż dwa duże konie i cztery kuce 🙂
Qrcze, to nie bedzie nawet 25 koni, czyli mozliwe ze kazdy ukonczony wejdzie.
[quote author=Ktoś link=topic=815.msg1811112#msg1811112 date=1372150577]


czy ktos już gdzies widział propozycje Kwiek? bo do wczoraj w kalendarzu PZJ wyświetlały się propozycje Baborówka,a nie Kwiek....
[/quote]

http://sportykonne.pl/wp-content/uploads/2013/06/WKKW-6-7.07.2013_KWIEKI.pdf



gdzie lepiej pojechać po raz pierwszy wyższą klasę? Kwieki czy Baborówko?
Nie jestem pewna czy jesteśmy na 100% gotowi, a może ot poprostu się stresuję - bo w sumie błędy mamy tylko w ujeżdżeniu.
Ale mimo to wolę zapytać - gdzie kros jest łatwiejszy? Gdzie trudniej? Nie jedziemy nie wiadomo czego... Ale pierwsze w życiu P 🙄
gdyby się nie zmienił budowniczy, to bym powiedział Kwieki... ale że się zmienił, no to nie podpowiem, bo samymi chorągiewkami nawet można zupełnie bezinteresownie i zbytecznie utrudnić zawodnikom życie. 8)
No to widzę,że nie tylko ja szykuje się na pierwsze P 😉
Ja jadę do Baborówka. Zielonarosa obejrzyj sobie filmiki na yt i oceń gdzie lepiej jechac 🙂 Na pewno pozmieniają się przeszkody ale będziesz miala jakiś  obraz 🙂
To się w Baborówku spotkamy 🙂
Mi się nareszcie udało(tfu, tfu) na to "nieszczęsne" wkkw wybrać. Wcześniej to jak nie matura to praca, jak nie praca to brak transportu itd. Teraz wolne w pracy mam, samochód mam, więc powinno być dobrze  💃
Kto jeszcze jedzie?  👀
Ktoś racja 🙂 nie mój błąd nie ja muszę się tłumaczyć, chciałam tylko napisać co wiem.

Facella dzięki za zdjecia  jak zwykle super są i bardoz miło pooglądać mimo, że się tam nie było🙂

crazy tak jak dziewczyny napisały w Facimiechu dzisiaj wszystkie  4 kucyki ukończyły ale z dużych koni tylko jeden.

zielonaroza, NatLat, Franiajeśli nic się nie zmieni to i ja będę w Baborówku 🙂


a my przy okazji tych EOOM pojechalismy sobie Lkę w Facimiechu i mimo pogody, która nie rozpieszczała, bo było mokro a jeszcze momentami padało tak, że wczoraj myślałam, że nie dojedziemy na miejsce z końmi jak oberwanie chmury nastapiło, ale mimo to jestem bardzo zadowolona🙂 😍
Za to uwielbiam zawody, że dają fajny obraz pracy i tego  co się udało poprawić a co nie, najabrdziej cieszy mnie progres czworobokowy i fulbluta przez te 2 miesiąće od ost zawodów, z marnych 52% dziś poprawiliśmy się na prawie 58%, ale co ważniejsze wcale nie czułam, że było dobrze, że to był nasz maks... wręcz przeciwnie zła byłam na siebie bo rysunek skiepściłam, zatrzymania nie wyszły bo to nasza słaba strona a i możnaby tak parę rzeczy jeszcze wymieniać a mimo to wynik z uj już nie bije tak po oczach, więc to mnie bardzo cieszy, bo mysle ze spokojnie w najbilższym czasie o kilka procent jeszcze jesteśmy w stanie się poprwaić🙂

Po skokach mam niedosyt bo niby fajnie szedł, aż za bardzo go roznosiło - widzę jak mu się kondycja po tych 2 m-cach poprawiła, ostatnio na skokach był już do pchania a dziś go utrzymać nie mogłam, ale mimo to na parkurze był fajny, a przytrafiły się dwie zrzutki oczywiście na stacjonatach, ale takie ot muśnięcie drąga mimo, że odskoki wypadły ok a koń nie rozciągnął sie na kilometr więc szkooda.

Akurat przed krosem na odmianę zaczęło nam padać, ale pojechaliśmy i też jestem zadowolona z konia i z siebie, że nie zrobiłam żadnej głupoty i fajnie nam się jechało. W efekcie czysto na przeszkodach, ze spóźnieniem, ale no mimo, że on miał siłę i nawet zmęcozny nie był na mecie to wiem, że gdybym chciała się zmieścić musiałąbym w kilku momentach mocniej pojechać, a jakoś nie miałąm ani odwagi ani chęci w deszczu i na śliskiej trawie. Co prawda podłoże było całkiem ok w miejscah najazdów i nie ślizgaliśmy się ale i tak cieszę się, że się odbyły bo chociaż mieliśmy okazję sobie na krosie poskakać bo ostatnio do tego sprowadzają sie nasze treningi na krosie. Wiec tymbardziej cieszę sie, że skakał wszystko mimo, że parę razy czułam, że miał opory i obawy to się odważył i nie było większych problemów łącznie z bankietami, które chyba skakał pierwszy w życiu w takiej konfiguracji i z wodą tuż przed i tuz po przeszkodzie 😍

Tak więc teraz rzeźbimy ujeżdżenie i skoki i jak nic się nie zmieni to szykujemy się na Baborówko 😅

edit: i chciałam jeszcze stwierdzić, że jeśli do tej pory myślałam, że dwudniowe zawody są meczące  to się myliłam, bo jednodniowe i to tylko z jednym koniem to i tak masakra choć chyba bardziej dla mnie  niż dla konia🙂
Qrcze, to nie bedzie nawet 25 koni, czyli mozliwe ze kazdy ukonczony wejdzie.


Wchodzi po 15 koni i kucy
a czemu nie 25 ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
26 czerwca 2013 09:52
rider1, , crazy, ma racje:
5.1.10. Na podstawie wyników eliminacji do finału OOM zostaną zakwalifikowani:
Konie i kuce
Ujeżdżenie
25 par z eliminacji
Skoki
50 par z eliminacji
WKKW
25 par z eliminacji
Ogółem
100 par

chyba,że liczysz tez rezerwowe?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się