Kącik WKKW

Zorilla chcesz screeny z tego filmika alaa_kala? Proszę:




rzeczywiście nieciekawie ta kłoda poleciała... już od którejś osoby z kolei słyszę niepochlebne opinie o SM, ale my i tak w końcu nie jedziemy bo bliżej mamy jednodniowy Facimiech przy okazji eliminacji OOM 25.06 jeśli pogoda znowu planów nie pokrzyżuje to sobie pojedziemy, a w lipcu jeśli się uda będę celowała na Baborówko.
naszczęście koń się wyratował a ja poleciałam na głowe, ale wyszłyśmy z tego cało 🙂
w ST jest z roku na rok gorzej bo jak już pisałam wcześniej nikt o to nie dba tak jak należy... Ja mimo, że mam 25 km nie jadę, wolę pojechać jeszcze raz do Kwiek, potem Baborówko 🙂
Fiiilmikkk to dlatego sie nie wyswietlil! Myslalam ze to zdjecie 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2013 17:24
Jaroszówka mnie dzisiaj zaskoczyła swoją organizacją, wszystko bardzo sprawnie, nawet klasy startowały bez opóźnień pomimo kilku przerw spowodowanych upadkami. Regularnie nawadniali plac, coby się nie kurzyło, postawili nawet tablicę elektroniczną i było wiadomo, kto jedzie. Spikera wreszcie można było zrozumieć, nawet będąc gdzieś daleko od głośników. Nikt na cross nie właził, jak już to natychmiastowo reagowano. Bardzo pozytywnie!
Było koszmarnie gorąco, na szczęście był cień w którym można było się schować. Współczuję zawodnikom, którzy musieli w tym koszmarnym słońcu rozprężać konie i startować w pełnym ubiorze, długie buty, kamizelki, masakra...
Jeden z koni chyba się przegrzał, widziałam jak bardzo długo chodził w cieniu, polewany wodą, kilka razy go wet osłuchiwał... Nie mam pojęcia co to był za koń, ale chyba nic mu nie jest, bo weterynarz powiedział, że "będzie żył".

Crazy na Czarku cross czysty z lekkim spóźnieniem, mieli drobne problemy na wyskoku z wody (Czarek się poślizgnął?), ale wyratowali się i skoczyli następny człon. Jak z Rozalką, to nie wiem, zwinęłam się przed ich przejazdem (który zresztą wypadł jednak na koniec). Czaruś na żywo robi ogromne wrażenie  💘
Strasznie się wstydziłam podejść, nie chciałam też głowy zawracać, crazy była cały czas otoczona różnymi ludźmi, łapek do pomocy jej nie brakowało  😁 skończyło się tylko przywitaniem i uciekłam  😡

Na zdjęciach oczywiście crazy i Czarek, pierwsze z rozprężalni, drugie na drugiej wodnej, trzecie to galop do ostatniej przeszkody i czwarte to właśnie ostatnia przeszkoda.

Edit: Są wyniki. Crazy na Rozalce w P 5., na Czarku w ** też 5.
Edit2: Przepraszam, namieszałam, to wyniki wczorajsze  😡
A sa gdzies juz zdjecia?
Facella   Dawna re-volto wróć!
22 czerwca 2013 20:56
Poza tymi, które wstawilam tutaj i na facebooka (link w podpisie), to nie widziałam żadnych. I u mnie na tablicy też sa, publiczne, wiec każdy zobaczy. Wystarczy w facebookowa szukajke wpisać Facella i się pojawie.
Więcej ode mnie będzie jutro, nie ogarnęłam się dziś z wszystkimi, a nie lubie wrzucać w częściach.
Rosalie 3 piękne zdjęcia
Facella   Dawna re-volto wróć!
23 czerwca 2013 18:11
Umęczyłam.
Na końcu albumu.
Facella, Polaco 🤔zok: Nie zgubił siodła po drodze? Strasznie to wygląda 🤔
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 czerwca 2013 15:34
Nie zgubił, dojechał do końca. Dziwi mnie to, że sędziowie nie zareagowali. Wyjechał z ewidentnie niedociągniętym popręgiem...
Dzisiaj wieczorem powinnam dołożyć skoki.
Ani że Michał sam nie zareagował... 🤔
kurcze no to nieźle, że Michał nie zauważył, wiem, że miał pilnować żeby nie zapiąć za mocno przed krosem, ale chyba tym razem w drugą stronę przesadził...
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
24 czerwca 2013 15:40
Znów bedzie,ze jestem uprzedzona,ale co to za nowa teoria z niedociąganiem popręgu? 😲
Edit:a jak jest jakiś problem,to dlaczego nie ma napiersnika?
niewiarygodne, że jechał tak dalej  😲
ciekawe jak bardzo musiało go wybijać siedząc praktycznie na zadzie  🤣

ma ktoś może zdjęcia z klasy L?  😀
Przepraszam, że zaśmiecam Wam wątek ale myślę, że tutaj dostanę odpowiedź. Czy to prawda, że WKKW do * można jechać na licencji regionalnej? Nigdy nie miałam styczności z tą dyscyplina więc chciałabym się upewnić.  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 czerwca 2013 19:08
jankesiara, napisz na facebooku do tej dziewczyny, może coś by się znalazło.
[quote author=Ktoś link=topic=815.msg1810501#msg1810501 date=1372084854]
Znów bedzie,ze jestem uprzedzona,ale co to za nowa teoria z niedociąganiem popręgu? 😲
Edit:a jak jest jakiś problem,to dlaczego nie ma napiersnika?
[/quote]
No to ja też jestem pewnie uprzedzona 😉 Masakra...
Przepraszam, że zaśmiecam Wam wątek ale myślę, że tutaj dostanę odpowiedź. Czy to prawda, że WKKW do * można jechać na licencji regionalnej? Nigdy nie miałam styczności z tą dyscyplina więc chciałabym się upewnić.  :kwiatek:

tak, klasę LL, L i P można jechać na licencji regionalnej
Facella dzięki  :kwiatek:
jankesiara dziękuję.  :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2013 19:31
Masakra, sędziowie powinni zareagować =/
Koń złoty, ale jeździec kompletnie nieodpowiedzialny.
a ja nie rozumiem 🙁 dlaczego nie można było podciągnąć popręgu tak "normalnie"? z jakiej przyczyny miał być lekko podciągnięty?
Na wyścigach to jest kara pieniężna za złe osiodłanie, bo jeździec nawet jak sam nie siodła to ma obowiązek sprawdzić zanim wsiądzie.
Jak jest w wkkw?
Ale magdzior powiedziala cos zupelnie innego!!!!
Nie rozmaiwalam z nimi o tym,  ale prawdopodobnie poprostu z nieuwagi nie dociagnal popregu wystarcxajaca.
Nie ma napiersnika bo nigdy nie byl ptrzebny, tybbardziej uwazam ze to nieuwaga.

Magdziorowi chyba chodzi o to zeby nie dociagac na krosie na mega chama, a nie ze Michal niedoaicaga popregu z jakiegos mistycznego powodu. Ja nie znam tej teorii, ale chyba nijgdy sie nie dociaga tak zeby konia przeciac  🤦

Ja tak to widze.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 czerwca 2013 21:37
Zorilla, no sorry, ale chłopak nie poczuł, że siedzi w połowie konia? Trener na rozprężalni nie zauważył? Kurna chata, za takie niedbalstwo powinien dostać kopa.
wydaje mi się że siodło mu dopiero zjechało po incydencie z cornerem ale mogę się mylić. 😉
generalnie moje zdanie jest takie że sędziowie powinni go zatrzymać za niebezpieczną jazdę
No powinni powinni.
Siodło widocznie nie zjechało od razu, nie wiem no tak sadze.
Czemu sie nie zatrzymał nie wiem, moze to byla ostatnia przeszkoda, moze 'nie poczuł' :P? Tego to ja juz nie wiem, neguje tylko teorie o celowym nie dopinaniu.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 czerwca 2013 22:29
Ostatnia przeszkoda to nie była, zapewniam. I nie uwierze, że nie zauważył, iż mu siodlo zjeżdża. Przecież nie było tak, że leżało normalnie i nagle znalazlo się w połowie konia, nawet po cornerze. Mógł się przecież zatrzymać i pociągnąć, straciłby kilka sekund, ale nie ryzykowałby upadku i np. obtarcia konia, co zdyskwalifikowaloby go całkowicie...
wróciłam i już sprostuję, Ktoś absolutnie nie miałam na myśli żadnej nowej zasady, ot tak mi się skojarzyło jak akurat kiedyś rozmawialiśmy ale nie chodziło o to by był luźny czy niedociągnięty, a o to, że jak popręg ma gumy to własnie należy go dopiąć tak normalnie, ciasno ale nie jakoś super ekstra i jeszcze bardziej... mam nadzieję, że teraz jasno

A co do Michała i tych zawodów to uwierzcie mi, że jemu już się za to na pewno dostało bo troche 'pechowa' pod różnymi względami ta jaroszówka dla niego była i absolutnie nikt nie pochwala niedociągniętych popręgów, a wręcz przeciwnie dla wszystkich jest to tak oczywiste, że wsponiany trener nie pomyślał o tym, żeby startująćemu n-ty raz zawodnikowi przypominać o popręgu. Podobno po jednej z pierwszych przeszkód siodło mu poleciało, a czemu nie było reakcji to już inna sprawa, całe szczęście, że się 'zatrzymało' w miejscu rozpoczęcia żeber gdzie koń jest szerszy i nie było żadnego wypadku, bo o to nie trudno w tej sytuacji.

jankesiara mnie nie było, ale z relacji słyszałam, iż incydent z kornerem był efektem tego siodła/popręgu bo tam stało na daleki skok a Poalco mając gdzieś na żebrach siodło i jeźdźca nie pociągnąl jak trzeba na pierwszym członie i tym samym nie miał jak i z czego odbić się odpowiednio do cornera, tak wiec ja i tak siwka podziwiam, że skakał pomimo niewygody...

a tak w ogóle to trzymajcie kciuki za pogodę jutro bo oczywiście z racji, że przełożony Facimiech jest jurto to już dziś było kilka burz, a jutro w prognozie na odmianę deszcze.... 🤔wirek:
Dava   kiss kiss bang bang
24 czerwca 2013 22:40
Chyba wiele osób jest uprzedzonych w takim razie  😉 😀iabeł:

Sorry ale nawet głupek by poczuł, że siedzi na środku konia i ma łydkę na słabiznie  😉
Dava ale nikt nie pisze, że to było ok... ani, że nie poczuł, czemu nie poprawił też nie wiem, jeszcze nie miałam okazji rozmawiać na ten temat z samym zainteresowanym, mówię jak było/jak mi powiedziano i tyle.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się