Oficjalny strój na zawodach jeździeckich

Dokładnie 😉
pomocy !

jaki frak kupić ? czarny cały z czerwonym i białym kołnierzykiem takim jak kingsland ,  czy cały czerwony  ? Do czarnego fraka jest czaprak kingslanda , a do czerwonego fraka też kingsland ale biały . Który frak wybrać ? A może pomieszać czapraki ? I zrobić czarny frak i biały czaprak ? Sama nie wiem już
Zastanawiam się nad kupnem tej koszuli Pikeura do startowania w konkursach towarzyskich i stąd pytanie : czy nie będzie przesadą startowanie w tak niestandardowym kolorze w samej koszuli bez fraka ?
Mam czaprak w tym kolorze i chciałam skombinować taki 'komplet' , ale nie wiem czy nie będzie sędziom to przeszkadzało, do ewentualnej dekoracji oczywiście frak będzie założony  🙂
Iluzjonowaaa, ten czarny fraczek ładny i można dobrać wieeele czapraków. Z białym też będzie si, nawet bardzo.
dommaz, przyczepić się nie ma do czego. Jest biała stójka? Ba, nawet "mankiety" są 🙂.
Nawet rygoryści dopuszczają "kolory pastelowe", a ten z pewnością jest pastelowy.
Oczywiście mowa o skokach, i jak najbardziej nie tylko towarzyskich.
Lov   all my life is changin' every day.
27 czerwca 2013 06:13
Właśnie, a jak to jest ze startowaniem bez fraka? Tylko, kiedy sędziowie zezwolą, czy tak "bo ja chcę tylko w koszuli" też można? 😀
Na towarzyskich to chyba wszystko można 😁 ja ostatnio jechałam w 'schludnym stroju treningowym', a na regionalkach spotkałam się z jeżdżeniem bez fraka tylko jak sędziowie pozwolili. 😉
Na towarzyskich to chyba wszystko można 😁


Nie na towarzyskich również nie wszystko można
Bez fraków jedzi się TYLKO:
a) jeśli pozwolą sędziowie
b) jeśli zamiast fraka ma sie kamizelkę bezpieczeństwa
Do dekoracji, w konkursach na styl, oraz w konkursach Grand Prix ZAWSZE jeździ się we frakach
O tym pierwszym (dekoracja) wielu zawodników zapomina 🙁
_Gaga, znaczy jasne, są towarzyskie i towarzyskie. Jeżdżąc po mojej okolicy widziałam wiele rzeczy. I takie profi towarzyskie i takie, gdzie głównym wymogiem był kask 😁
mam pytanie, czy na zawodach(skoki) dozwolony jest brązowy frak? pare stron temu był poruszony ten temat, ale w sumie nikt nie powiedział jednoznacznie czy można czy nie.
Ja startuje i nikt mi nic nie powiedział jeszcze 😉
agu_kastela   big brown beastie, big brown face... (m.oldfield)
27 czerwca 2013 21:28
Jeśli już było to sorry, wyszukiwarka mi nic nie znalazła.
Czy można jechać na zawodach skokowych w zestawie: przód ochraniacze, tył owijki?
Widziałam taki obrazek ostatnio i się zdziwiłam ze sędziowie nie reagowali. Konkurs był klasy P.
Lov, na zawodach oficjalnych bez fraka lub w kurtkach (zależnie od pogody) można startowac po podaniu oficjalnego komunikatu przez sędziego głównego, że "zezwala".

Dosienieczka, można.

agu_kastela, można o ile nie jest to np. konkurs młodych koni.
Czy na zawodach ujeżdżeniowych można jeździć w krótkich butach i czapsach?
julka177, w przepisach jest napisane, ze wysokie buty. ale widzialam sama zawodnikow startujacych w sztybletach i sztylpach.
julka177, w przepisach jest napisane, ze wysokie buty.

katija podasz proszę konkretny przepis?
Strona 53 przepisów dyscypliny ujeżdżenia na rok 2013

"buty do jazdy: czarne lub tego samego koloru co frak." Aż tyle i tylko tyle.

Ja ciągle się dziwię, że tak trudno sięgnąć do przepisów. Są ogólnodostępne, wyszukanie trwa tyle co wejście na voltę i znalezienie tematu oraz napisanie posta. Na serio takie lenistwo w narodzie?
"buty do jazdy: czarne lub tego samego koloru co frak." Aż tyle i tylko tyle.


To artykuł 427 pkt 2 ...
Prosiłam katiję o konkretny przepis, bo nie mogę sobie przypomnieć gdzie w przepisach dyscypliny napisane jest o oficerkach
Ba, w przepisach juniorskich nawet jest o szylpach i sztybletach , natomiast wg mnie nigdzie nie ma wzmianki, że buty to muszą być oficerki.

A to, że zawodnicy nie czytują przepisów jest raczej u nas standardem  🙁
Ja się odnosiłam do wcześniejszego wpisu.
A co do oficerek - nie ma takiego wpisu w przepisach ujeżdżeniowych. Sprawdzałam to, jak rozwaliłam nogę i nie mogłam jeździć w oficerkach. Jest tylko u juniorów, że mogą być sztyblety z czapsami lub buty z cholewami.
wlasnie. a w art. 427 pt 2. jest, ze maja byc buty, nie ze moga byc buty i sztylpy. mnie uczono interpretacji, ze oznacza to, ze sztylpy NIE sa dozwolone.
wlasnie. a w art. 427 pt 2. jest, ze maja byc buty, nie ze moga byc buty i sztylpy.
Wg tej interpretacji mogą być buty krótkie  😉 wszak nie jest napisane "długie buty"
katija, interpretacja jest tylko interpretacją. Pytałam o to sędziego z dość długim stażem - nie jest możliwe na podstawie tego przepisu nakazanie jazdy w oficerkach. Gdyby było napisane, że buty ze sztywnymi czy długimi cholewami sprawa byłaby jasna. Jeśli coś nie jest określone dokładnie to może być dowolne. Jakoś kolorystykę określili dokładnie. I parę innych rzeczy.
ok, nie jest mozliwe nakazanie jazdy w oficerkach, ale nie jest tez mozliwa jazda w sztylpach. dozwolona jest jazda w bryczesach salonowych i stad prawdopodobnie dopuszczenie sztybletow. natomiast nie jest nigdzie napisane, ze mozna jechac w sztylpach. u juniorow jest napisane.
Przepisy interpretuje się jednak na korzyść - nie ma nakazanych oficerek, nie ma zakazanych sztylp.W ogóle nie ma nic o rodzaju buta, tylko o kolorze. (Bryczesy u seniorów też są opisane tylko pod względem koloru - nie ma nic o salonowych - to zapis tylko przy juniorach).
Zresztą nie widziałam jeszcze dyskwalifikacji z tego powodu, a w tych niższych klasach widuje się sztyblety + sztylpy oficerkowe.
  🤔 ale kombinacje. Tym sposobem 90% zaowdnikow by trzebabylo dyskwalifikowac, zwlaszcza w nizszych klasach...
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
29 czerwca 2013 10:48
Widział ktos brazowy/czekoladowy t-shirt konkursowy?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
29 czerwca 2013 10:52
Pikeur miał 🙂
A co z polówkami? Co myślicie o startowaniu w polówkach(skoki)? Widywałam kilku krotne zawodników w takim stroju . Wygląda fajnie sędzia nie marudził. Ale generalnie nie co bała bym sie problemów . Sędzia sędziemu nie równy..

I spotkałam się też z zawodnikami startującymi w kamizelkach ale nie ochronnych tylko zwykłych bezrękawnikach . Jak się ma to do przepisów?
Wrzucam zdjęcie zapożyczone z internetu
Na jednych zawodach wymagali albo fraka skokowego albo czarnej,jeździeckiej kamizelki.Jak się to do przepisów ma to nie wiem,ale skoro można ją było zastąpić kamizelką? Było to na zawodach towarzyskich&regionalnych.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
29 czerwca 2013 17:11
ktos mowisz o tej?
LoveRock, to nie jest osoba startująca w tym momencie. Akurat wiem, gdzie to zdjęcie zostało zrobione, bo zawody były u nas w stajni. Zawodnik znajduje się na rozprężalni i na bank nie wystartował w tej kamizelce tylko we fraku. Te kamizelki są klubowe i zawodnicy zmieniają je na fraki przed wjazdem na parkur.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się