Siodło skokowe

duunia A powiedz mi w jakich latach były te siodła produkowane, bo nie dostałam żadnych papierów do niego. A do Stubbena pisałam pół roku temu z numerami seryjnymi ale sie jeszcze nie odezwali.
No i ile takie siodło może być warte, jest sprawne, nie uszkodzone, normalne ślady użytkowania 🙂

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
28 czerwca 2013 18:48
niestety nie wiem, moje miało ok 14 lat jak określał rymarz, było w świetnym stanie, co do cen to się nie orientuję, naprawdę teraz na dół poszło wszystko, więc trudno mi powiedziec
[quote author=czarna_kalina link=topic=1249.msg1812390#msg1812390 date=1372256374]
Czy ktoś z Was miał styczność z siodłami Barnsby? Konkretnie chodzi mi o rozmiar siedziska - jak wypadają na tle innych? Podane rozmiary mają raczej standardowe, zaniżone, zawyżone..?

to barnsby, z ktorym ja mialam kontakt, stosunkowo nowe, mialo normalny, uczciwy rozmiar. nie wiem na jaki model sie czaisz, ale to siodlo, w ktorym jezdzilam to bylo bardzo trudne siodlo. tzn inaczej- to bylo bardzo profesjonalne siodlo, dla jezdzca, ktory nie chce by ingerowalo w jego dosiad.
[/quote]


Czaję się na Schockemohle. Od siodła oczekuję swobody ruchu i rozluźnienia konia oraz mojej wygody - chcę, żeby nie wymuszało na mnie określonego dosiadu ale żeby pomogło się uratować jak konikowi przyjdzie do głowy mocniej wyskoczyć  😉 super skakało mi się w Kentaurze i jeszcze nad nim się zastanawiam.
czarna_kalina, schockemohle nie jest takie plaskie jak to, w ktorym jezdzilam. nie widze na stronie tego modelu, ale to siodlo absolutnie w niczym nie pomagalo, mialo bardzo plaskie siedzisko, mikroklocki kolanowe i brak tylnich. bylo bardzo blisko konia. skora swietna, wykonczenie swietne, ale dla mnie za trudne.
czarna_kalina jeżeli szukasz siodło co daje swobody to mogę ci polecić prestige versailles  😀
katija, Dramka dzięki za odpowiedzi 🙂  różne modele Prestige polecało mi już kilka osób ale spotkałam się też z opinią, że Prestige ma bardzo słabej jakości skórę oraz, że widać na tych siodłach każde zadrapanie no podobno cuda się dzieją jak siodło zmoknie. Prawda to?
Gillian   four letter word
29 czerwca 2013 17:45
czarna_kalina, zasadniczo prawda, ale nie chodzi o słabą skórę a wręcz za dobrą - cielak jest tak delikatny, że łatwo go uszkodzić paznokciem, mocniejszym przetarciem.
czarna_kalina Niestety skóra cielęca jest delikatniejsza, moje siodło nie raz zmokła i nic mu z tego powodu nie jest. Natomiast ta zwykła i ta dziobata jest bardzo wytrzymała
Dzięki wszystkim za porady 🙂  chętnie podzielę się moimi wrażeniami po spotkaniu z Barnsby (o ile w końcu dojedzie..) i jeśli mi nie podpasuje - chyba czas poszukać jakiegoś Prestige 😉
witam właśnie jestem zainteresowana siodłem Prestige VERSAILLES i nie wiem czy to dobry wybór w moim przypadku ponieważ bardzo dużo czasu spędzamy wraz z moją klaczą w siodle? chodzi mi o skórę i ogólnie o wytrzymałość Prestige?  🤔
versailles ma dziobata skore, bardzo wytrzymała
Jestem po testach siodeł Barnsby i zdecydowanie nie polecam ich osobom które dopiero zaczynają skakać i chcą nauczyć się łapać w siodle równowagę. Raczej dla osób które mają już swój styl i wiedzą jakich skoków spodziewać się po danym koniu. Siodła niekoniecznie dla osób od GP w górę ale na pewno nie dla tych, którzy mają przed sobą pierwsze metrowe parkury 😉
czyli potwierdza sie to, co pisalam wczesniej 😉
Potwierdza się, owszem 🙂  jednak urzekła mnie miękkość siedziska, która nieco rekompensuje niewygodę chodów mojego zwierzątka  😁 poza tym Schockemohle ma pewnien spory plus: klocki wcale nie są takie malutkie i w razie potężniejszego skoku jest się czego złapać z resztą dziwne, żeby było inaczej, w końcu to siodło skokowe 😉 planuję jeszcze raz poskakać i jeśli sprawdzi się pozwyżej metra to je sobie sprawię 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
09 lipca 2013 14:28
Przeszukałam forum i nigdzie nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. Czy miał ktoś kiedyś do czynienia z siodłami Optimus z Anglii? Będę wdzięczna za odpowiedź  😉
Jeździł ktoś może w nowym Parisie Prestiga ?? Ciekawa jestem tego siodła.
Mógłby mi ktoś zidentyfikować tego Stubbena Siegfrieda  :kwiatek:
http://re-volta.pl/galeria/moja/album/4522

figaro2046 Nie bardzo rozumiem Twojego pytania.. Chodzi Ci o numery siodła czy o co  ❓
2ka 😉
Aha ... 🙂 . Czyli po prostu II , tak jak CS , MF ...
Ja dzisiaj wysłuchałam same pozytywy o siodle HB od znanego zawodnika który przy bardzo wysokim wzroście miał problem siodło dopasować do swojej budowy.
A miał ktoś okazje siedzieć w HB Passion? Tzn tym modelu dwutybinkowym?
Wielka prośba do znawców Prestige  - powiedzcie mi jaki to rozmiar? Rozumiem, że 17...a łęk 37? To chyba jakieś bardzo szerokie? Mam teraz Daw Maga Huberta 17,5 z łękiem M... no i marzy mi się ten Prestige Arezzo, ale na 100% będzie za szerokie, prawda? 🙂 a ja się na prestige w ogóle nie znam... Dzięki za odpowiedź.edit: zapomniałam zdjęcia  🤬
A nie 33? Z tego co widzę tam jest 1733.
a to na dole 36, 37 to co to oznacza? 😉
Że zostało poszerzone, najpierw do 36 a potem jeszcze do 37.
a 37 u Prestige odpowiada jakiemu rozmiarowi Daw Mag- XL? 🙂
tylko czy rzeczywiście wypada jak 37
czyli jak nie przymierzę to się nie dowiem... :/  a słuchacie - brałyście kiedyś siodło na testy od prywatnej osoby i macie może wzór umowy?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
23 lipca 2013 10:33
odradzam siodło juz zmodyfikowane, nie wiesz czy jest zrobione dobrze, symetrycznie, kto poszerzał itd, to jest zawsze ryzyko, zobacz ze to arezzo jest 2x robione! 2x grzebane!
co innego jak bierzesz fabryczne i decydujesz sie modyfikowac
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się