jaki operator telefonii kom.?

JARA, karty do Play są "obukształtne" - do micro sobie wyciskasz, da się też na upartego w drugą stronę - dołożyć "margines" do micro. Wszystkie karty dostaliśmy nowe  (z tym samym numerem).
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 listopada 2013 20:44
O właśnie, ja też mam taka kartę że możesz sobie "wyłamać" odpowiedniej wielkości, jest zwykła a w niej jest mikro i nic nie trzeba wymieniać 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 listopada 2013 20:18
Dostałam dziś informację, że telefon i umowy zostały do mnie wysłane. Dostałam też na maila wzory tych umów i co widzę..

Elementy oferty:

Muzyka na czekanie - od 2 miesiąca 2zł
Wimp - od 3 miesiąca 20zł

szukam w googlach co to ten wimp a to jakiś serwis muzyczny, którego ja nie chce i na pewno nie chce za niego płacić. Podobnie jak z muzyką na czekanie (czyli zamiast normalnego sygnału leci kawałek) Będzie to można jakoś wyłączyć?
logujesz się w BOA, klikasz i wyłączone 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 listopada 2013 07:46
O to bardzo fajnie, dziękuję 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 listopada 2013 19:05
W końcu! Mam Playa, zajęło to tydzień.
We wtorek wieczorem złożyłam "zamówienie" na telefon i abonament. W czwartek po południu przyjechał kurier z telefonem oraz umową. Podpisałam i niedługo potem dostałam smsa, że przyjęli zlecenie do realizacji. W piątek przed południem dostałam smsa, że nie mogą przenieść mojego numeru, bo dane w Erze nie zgadzają się z tymi podanymi przeze mnie przy wypełnianiu formularza. Pojechałam więc do Playa odczekując najpierw 30 minut w kolejce i poinformowano mnie, że może np numer dowodu się nie zgadza. Poszłam więc do Ery i tam też poczekałam 30 minut żeby Pan mi powiedział, że mój numer nigdy nie był zarejestrowany (a rejesjtrowałam go w 2004r) i że mają zepsuty system i nie może mi go zarejestrować. Więc w tramwaj i do kolejnej galerii gdzie jest salon T-Mobile. I tam numerki jak w urzędzie pracy i kolejne 30 minut w kolejce. Babka w obsłudze poinformowała mnie, ze zarejestruje mi numer jesli mam kod puk 😁 jasne, od 2004 nosze go zawsze w portfelu. Koniec konców musiałam podać stan konta, date ważności konta oraz ostatni numer wychodzący i zarejestrowała. I teraz na górę do Playa, a tam wywieszka "zaraz wracam, bede za 30 minut"  😵 w końcu jak obsługa wróciła to znow mi aktywowali konto tzn puścili zlecenie o przeniesienie numeru i poinformowali, że odbędzie się to po weekendzie. Wczoraj tj w poniedzialek dostalam smsa, ze od dzis moj numer w Erze bedzie nieaktywny i tak o północy się stało. I caly dzien byłam poza zasiegiem, bo musialam znów jechac do Playa po sima!
A ja mam inny problem. Podpisałam umowę z play o przeniesienie 5 miesięcy temu. Miało to nastąpić 2.01.2014.
Od północy aż do teraz mam nieaktywny numer. 34 godziny...  😵 Ktoś też tak miał czy tylko u mnie zalatuje kpiną?  👀 Nie wiem czy już dzwonić do nich i zrobić jakąś wojnę  🥂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 stycznia 2014 10:18
baffinka, musisz pójść do Playa i wziąć nową kartę Sim 😉
Tak mnie wkurzyl Plus, ze powaznie zaczynam zastanawiac sie nad zmiana operatora. Glownie interesuja mnie darmowe lub tanie smsy do wszystkich sieci, internet oraz jakis w miare fajny telefon za 1 zl 😉 Play da rade?
A ja mam inny problem. Podpisałam umowę z play o przeniesienie 5 miesięcy temu. Miało to nastąpić 2.01.2014.
Od północy aż do teraz mam nieaktywny numer. 34 godziny...  😵 Ktoś też tak miał czy tylko u mnie zalatuje kpiną?  👀 Nie wiem czy już dzwonić do nich i zrobić jakąś wojnę  🥂


Nie działa nowa karta sim?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 stycznia 2014 10:47
ashtray, da radę 😉 ale trzeba uważać. Ja wzięłam abonament za 79zł + 20zł internet, a pierwszy rachunek miałam ponad 230zł :/

marta__sz, nie zawsze dają nowego sima wraz z umową. Ja nie dostałam i musiała jechać do salonu.
Już wszystko wiem. Moja mamusia mądra tam gdzie nie potrzeba  😎 i znajomy w play również   🙄
Nr mam na mame, bo wzięli mi mixa ileś lat temu. Ja byłam niepełnoletnia, więc nie mogli na mnie. Dużo latania jest niestety z tym, żeby to zmienić.
Mama czekała w play i już podpisywali umowę, a ja byłam robić duplikat w plusie, żeby mieć micro sim.
Jak wróciłam to po co zapytać mnie i powiedzieć mi co i jak. Lepiej mojej mamie, która i tak pojęcia nie ma i nie przejmuje się takimi rzeczami, że np on pakuje mi sim do pudełka od telefonu i za 5 miesięcy mam sobie ją zamienić 😵 Mało istotny szczegół... 
A mi powiedział jak przyszłam, że 2.01 zmieni mi się automatycznie. I nic więcej
trupka   Czterokopytne uzależnienie ;)
04 stycznia 2014 15:22
Zwracam się z prośbą/ pytaniem. Czy jest jakiś uprzejmy re-voltowicz, który byłby skłonny doładować mi konto przez przelew, w zamian za telekod?
Sytuacja jest taka, że jestem za granicą, dostałam telekod od przyjaciółki, ale nie mogę go doładować. Jeśli ktoś byłby chętny na taką wymianę, kod wyślę wcześniej niż miałby zrobić przelew, aby uniknąć oszustwa z mojej strony. Kwota nie jest wielka, chodzi o 5 zł.
a czy ktos sie orientuje czy mozna zmienic dostawce internetu mobilnego tak jak zmienia sie siec z telefonem?
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
31 stycznia 2014 20:12
Trochę odświeżę.

W wyszukiwarce nie wyskakiwały mi żadne Wasze opinie o sieci nju mobile. Chciałabym się do nich przenieść, ale nie znalazłam żadnej obiektywnej opinii na ich temat, a w sumie oferty mają nawet kuszące.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
31 stycznia 2014 20:23
Tak mnie wkurzyl Plus, ze powaznie zaczynam zastanawiac sie nad zmiana operatora. Glownie interesuja mnie darmowe lub tanie smsy do wszystkich sieci, internet oraz jakis w miare fajny telefon za 1 zl 😉 Play da rade?

Ja jestem permanentnie wkurzona na tego operatora już od jakiegoś roku. Ich usługi to kpina, a stały, wieloletni klient absolutnie nic nie znaczy, wszyscy nowi na dzień dobry mają dużo więcej profitów i udogodnień.
Podjęłam decyzję o przeniesieniu do Orange. Zadzwonił do mnie bardzo miły pan, z którym dogadywałam wszystkie szczegóły, ustalenia trwały dobry miesiąc (nie z winy Orange), ale na szczęście udało się sfinalizować moje przejście do nich, tzn. mam taką nadzieję, ponieważ oczekuję właśnie na kuriera z umową. Warunki mają bardzo korzystne, fajne telefony w rozsądnych cenach, dużo minut do wykorzystania w abonamencie, no i internet w pakiecie.
Mam nadzieję, że okażą się bardziej solidni niż Plus, w którym załatwienie czegokolwiek graniczyło z cudem.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
31 stycznia 2014 22:05
Pauli, no obyś nie żałowała... mamy służbowe telefony w orangu i tak często, jak ta sieć ma awarie (w 3 mieście) to się w pale nie mieści... masakra jakaś, a i z roamingiem bywają grube kłopoty, reklamacje, etc....

my nadal zadowoleni z play'a 🙂
Pauli ja właśnie 2 tygodnie temu też się przeniosłam do Orange. Rozważałam Play'a, ale zaważyła nieco lepsza oferta, lepszy telefon i to, że mój facet i rodzice (czyli osoby, z którymi najczęściej dzwonię) też są w Orange.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 lutego 2014 12:37
Ktoś
Nawet mnie nie strasz... póki co mój brat i facet mają w Orange, spora liczba znajomych również i nie słyszałam, żeby ktoś narzekał, więc mam nadzieję, że nie wtopiłam.

ashtray
U mnie dokładnie tak samo, porównywałam oferty i Orange wypadło najbardziej korzystnie jeśli chodzi o abonament i telefony.
Moja rodzina jesienią przenosi się do Orange, mężczyzna już jest u nich, będę i ja, pożyjemy zobaczymy 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
01 lutego 2014 16:28
A ktos coś wie o nowej sieci Mobile Vikings? 👀 Mają osobno ofertę na mobilny internet czy tylko 2gb z minutami i smsami?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
01 lutego 2014 16:58
A ja po latach uciekłam z Orange do Playa. Mam nadzieje, że oni takich jaj nie będą odstawiać
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
01 lutego 2014 17:33
safie
Opowiesz coś więcej?
Siostra mojego P. ma teraz abonament w Play i nie może się doczekać kiedy się od nich uwolni, podobno tam to dopiero są jaja.

Swoją drogą, ciekawa jestem od czego zależą tak rozbieżne opinie abonentów konkretnych sieci...
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
01 lutego 2014 18:01
Ja też uciekłam od Orange, zupełnie mi ta sieć nie pasowała.  🙄

Na wyjazdach- problemy z roamingiem, w Orange udawali głupich, że oni nie wiedzą o co chodzi, a potem przychodziły rachunki z pieniędzmi z kosmosu, mimo, że w ogóle nie korzystaliśmy z telefonów. Problemy z rozwiązaniem umowy, ciągłe awarie, częsty brak zasięgu. No i jak już wspomniałam, płaciłam grube pieniądze za nic- miałam telefon na kartę, opłacałam z góry na 3 miesiące cały pakiet, a i tak przychodziły jakieś dodatkowe wezwania do zapłaty za Bóg wie co, nawet pracownicy w Orange nie potrafili mi określić, skąd się to brało.
Pauli, to coś jak z pensjonatem 🙂 Im dłużej jesteś, tym więcej ci nie pasuje 🙂. (na razie z Play w miarę zadowolona po rzyganiu Orange)
W wyszukiwarce nie wyskakiwały mi żadne Wasze opinie o sieci nju mobile. Chciałabym się do nich przenieść, ale nie znalazłam żadnej obiektywnej opinii na ich temat, a w sumie oferty mają nawet kuszące.


Ja jestem u nich (abonament) trochę ponad 2 tygodnie, przeniosłem się z Plusa na kartę. To co mnie przekonało to 1-miesięczne wypowiedzenie bez opłat, więc zawsze mogę zrezygnować jak mi się coś nie spodoba; koszty powinny być niższe niż poprzednio, przy czym ja zazwyczaj mało rozmawiam i smsuje, głównie "zużywam" internet (pakiet 500MB/miesiąc zazwyczaj wystarczał, chociaż nie zawsze); brak opłat za aktywacje; kolega z pracy miał i chwalił za elastyczność. Samo przejście z Plusa bez problemu (kartę miałem przypisaną do mnie). Zasięg internetu OK, jakość rozmów też, chociaż mam wrażenie że w domu trochę gorsza niż w Plusie. Jak na razie nie żałuję.

Miesiąc temu alternatywną ofertę miał tylko Heyah (tzn. "abonament" na czas nieokreślony z jednomiesięcznym wypowiedzeniem, z niską opłatą jeśli się mało rozmawia), teraz nie wiem jak jest.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lutego 2014 20:40
Ja zmieniłam Tmobile na Playa i oprocz pierwszego rachunku jestem zadowolona. 😉 Zasięg ok, sa pewne dziury zasiegowe na wsiach, ktore mijam w drodze do pracy, ale pozatym nie mam nic do zzarzucenia.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
02 lutego 2014 09:14
halo
Pewnie masz rację, no i wymagania z czasem rosną 😉

U mnie już sprawa zaklepana, więc nie będę kombinować, jeśli tylko będą działać choć odrobinę lepiej niż Plus, to dla mnie już i tak będzie sukces 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lutego 2014 11:27
Pauli, byłam w Orange od gimnazjum. Umowa była spisywana na tatę i teraz robili problemy z przepisaniem jej na mnie. Pełno reklam, wydzwanianie z ofertami (potrafili dzwonić w sobotę o 8  👿, jak później umawiałam się na telefon o konkretnej porze z ofertą na przedłużenie umowy to nagle cisza z ich strony). Poza tym mama miała z Orange problemy przy ofercie tel. stacjonarny+tv+internet i doszło do spotkania w sądzie, o dziwo wtedy okazało się, że to o co walczyła mama można ugodowo załatwić  🤔wirek: Nie za bardzo chce z nimi mieć cokolwiek wspólnego teraz.


No i przyjaciółka i facet mają Playa 😉


ogólnie abonament z 30zł (+doładowania z karty) spadł mi do 20zł (i mam darmowe sms'y). Jeszcze obawiam sie, że 15go lutego (data zmiany operatora) Orange zacznie jakieś problemy robić
Ja jakieś 2 tygodnie temu przeszłam z t-mobile na kartę, na plusa na kartę. I jestem bardzo zadowolona. Korzystam podobnie, a nie schodzi mi tyle pieniędzy z konta co wcześniej, aż mnie to zdziwiło trochę.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
02 lutego 2014 15:07
safie
W takim razie widzę, że przeboje wszędzie takie same 🙄

Klienta każdy chce zwabić i uwiązać do siebie na stałe, ale jak już zostanie złapany, to nikt się nim nie przejmuje, a odejść można tylko wyrywając się siłą 🤔wirek:
W sumie nie ma co się dziwić, profity płyną z podpisywania nowych umów, później człowiek i tak nie ma wyjścia i musi płacić...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się