jaki operator telefonii kom.?

Nie wiem czy pytam w dobrym wątku... Ale sytuacja wygląda tak: mam kartę SIM z Orange, właściwie z Idei - czyli bardzo starą już, ma 10 lat jak nie więcej. Ostatnio po każdej przeprowadzonej rozmowie na ekranie pojawia się komunikat "karta SIM zablokowana, wprowadź PIN". Świruje telefon czy karta? Telefon ma ok. roku, może kilka miesięcy więcej i nigdy nie było takiego problemu. Mogę iść do salonu Orange i poprosić o wymianę karty SIM? Co się wtedy dzieje z tą starą? Da się przenieść kontakty, czy muszę je przerzucać na telefon, a później na nową kartę? Każą mi za to zapłacić? Numer, mam nadzieję, pozostanie niezmieniony? A, i co najważniejsze - karta ta została kupiona przez moją babcię i podarowana mi jako prezent. Babcia mieszka dość daleko, czy mogę ja pójść i wymienić tę kartę, czy musi babcia?

Kartę możesz wymienić w salonie Orange. Jeśli karta jest uszkodzona, ale nie z Twojej winy to wymiana będzie bezpłatna. Standardowy koszt wymiany karty to 25 zł. W większych salonach Orange możesz sprawdzić bezpłatnie kartę SIM na tzw. testerze kart SIM. Jeśli numer jest zarejestrowany to wymienić kartę będzie mógł właściciel lub Ty, jeśli będziesz upoważnienie pisemne tej osoby. W przypadku pełnomocnictwa bez formy aktu notarialnego z treści Pełnomocnictwa powinno jasno wynikać wyraźne umocowanie do dokonania określonej czynności. Obowiązkowo wymagana jest data udzielenia pełnomocnictwa oraz czytelny podpis. Wraz z pełnomocnictwem powinnaś dostarczyć kserokopię dowodu osobistego Mocodawcy oraz okazać swój dowód osobisty. Konsultant porównuje podpis na pełnomocnictwie z wzorem podpisu na kserokopii.

Dostałam ofertę od Orange. Telefon za 1zł, nielimitowane rozmowy do sieci i jeden darmowy numer(może być innego operatora). Wszystko za 30zł miesięcznie, może być doładowywane po 5zł- pod koniec miesiąca cuma ma wynosić 30. Tylko na ich stronie widzę, że to jest umowa na 24m-ce, przy 18-tu już nie ma telefonów za złotówkę.
Ogólnie oferta mi się podoba, bo miałabym darmowe do Konrada i dodatkowo wpadłby nowy telefon, a jemu się przyda. Ktoś ma taką ofertę? Korzysta? Jak to się sprawdza? Kojarzę, że kiedyś już coś takiego miałam i mi się podobało, ale ta 24m-czna umowa mnie trochę przeraża...


Najprawdopodobniej jest to oferta Zetafon. Jej szczegóły sprawdzisz tutaj http://www.orange.pl/zetafon_nowy_klient.phtml

Pozdrawiam
Tomek

Tak żeście wylewały żale, że aż przyszedł tu specjalnie dla Was ekspert z Orange 😂
swoją drogą się nie dziwię, żadna ze znanych mi osób mających numer w tej sieci nie jest zadowolona 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 listopada 2013 15:24
Już ja widzę, jak mi babcia wysyła kserokopię swojego dowodu osobistego  😂 No ale przynajmniej nie musiałam iść do salonu. Drogi Orange Ekspercie, uciekam od was do innej sieci.
W przypadku wymiany karty SIM jest to wymóg konieczny m.in., dlatego aby zapewnić bezpieczeństwo danych naszych użytkowników.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 listopada 2013 14:40
Tu nie chodzi tylko o głupią kartę SIM a o to, jak firma traktuje swoich klientów - byle jak najwięcej kasy zdoić.
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
08 listopada 2013 15:31
Tylko z drugiej strony chyba po to się zakłada firmę- żeby na niej jak najwięcej zarobić. Jedni robią to z większym sumieniem inni z mniejszym. Ot, życie.
Tylko z drugiej strony chyba po to się zakłada firmę- żeby na niej jak najwięcej zarobić. Jedni robią to z większym sumieniem inni z mniejszym. Ot, życie.


Dokładnie.
Mam umowę na kartę w t-mobile, do grudnia i nie przedłużam. Głównie dlatego, że nie używam tego telefonu, a poza tym nie mają ciekawych ofert.

Mam też orange, ale na kartę i póki jest to tylko karta, bez jakichś zobowiązań, tylko kwestia doładowywania co miesiąc, wykupuję sobie dodatkowo pakiet smsów i nic mi więcej do szczęścia nie trzeba.

Gdybym miała podpisywać umowę, nie mam pojęcia co bym wybrała, ale z pewnością ani t-mobile, ani orange. Pewnie playa.

Nie czepiam się za to CC z orange - jakoś zarobić trzeba, więc odbieram, mówię "pani sobie pogada, a pod koniec powiem, że nie jestem zainteresowana i się pani rozłączy", w ten sposób osoba ma przegadane parę minut, a ja spokój na najbliższe parę tygodni..
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 listopada 2013 08:35
Myślę nad tym żeby przejść na abonament do Playa.
W grę wchodzi:

* abonament 29zł + 20zł za 2gb internetu (rozmowy do play oraz do innych sieci nielimitowane + płatne smsy) - 5,99 za fakturę elektroniczną = ok 43zł/mies
* abonament 49zł + 20zł za 2gb internetu (rozmowy do play oraz innych sieci nielimitowane + nielimitowane smsy) -5,99 za fakturę elektroniczną = 63zł/mies
* abonament 79zł + 20zł za 2gb internetu ( nie wiem jak z tymi rozmowami, ale to do ustalenia) i telefon Samung Galaxy S III LTE za 1zł = 99zł/mies
Dopytać muszę na jak długi czas jest umowa. Co według was jest najkorzystniejsze? Może ktoś z was ma podobny pakiet? Jak z tym nieszczęsnym zasięgiem?

Mam telefon w T-Mobile od 9 lat i płacę za niego coraz więcej, zamiast coraz mniej. Do tej pory doładowywałam konto za 50-75zł/miesięcznie z czego 13zł płacę za 350mb internetu, 5zł za jakiś bonusowy pakiet naliczania minut. Kasa schodzi z konta jak woda, dużo osób ma teraz Playa, a u mnie minuta do tej sieci to jakiś kosmos, chyba ponad 1zł za minutę!
Moon   #kulistyzajebisty
14 listopada 2013 08:49
JARA, ja się przeniosłam z Orange do Play'a jakieś dwa lata temu i w sumie nie narzekam.
Płacę abonament bodaj49zł + 10zł pakiet internetu 2gb co wystarcza mi w zupełności. Nie mam żadnego pakietu rozmów bo po prostu niewiele wiszę na słuchawce, głównie piszę sms (jakiś pakiet gratis też mam, ale zabij, nie pamiętam ile) siedzę w internecie.
Umowę mam na dwa lata (niestety trochę, bo telefon - Sony Tipo już mi deko pada 🙁 ) bywam czasem na "zadupiach" i zasięg mi trzyma dzielnie. Chociaż nie powiem, czasem lubi się zgubić w mało oczekiwanych miejscach (ostanio np... w stajni, dosłownie 100m od wieży nadawczej 🤔 )
ash   Sukces jest koloru blond....
14 listopada 2013 08:50
JARA, ja mam 79 + 20 za internet.
Co miesiąc płacę 99 zł i jeszcze nie udało mi się przekroczyć, nawet jak siedzę ciągle w necie.
Zasięg mam prawie wszędzie, nie narzekam na Play'a wcale. Jedynie to telefon trafił mi się do dupy....a serwis LG nie widzi problemu i się tak bawimy w odsyłanie 😀
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 listopada 2013 09:04
ash, a w tym abonamencie masz nielimitowane rozmowy? I na jak dlugo masz umowę?

Mocno zastanawiam się nad tym telefonem. Rok temu kupiłam LG Black Swift i nie wiem czy potrzebuje drugiego telefonu. W sumie ten stary mogłabym oddać Hubertowi, bo on ma nowiutkiego BlackBerry, ale nie chodzi w nim karta z T-mobile, więc trzeba było kupić nowy numer oraz nie da się ani sprawdzić stanu konta ani go doładować! Więc by dostał mój.

Będę myśleć, dzięki. Jeszcze będę "dręczyć" koleżankę co ma salon Playa może coś doradzi 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
14 listopada 2013 09:07
JARA, umowę mam na 2 lata, kończy mi się w maju! Nic mi nie mów o LG :/
Rozmawiam dużo, a nigdy nie przekroczyłam. Smsuje też dużo.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 listopada 2013 09:23
Ja kocham mojego LG! 🙂 Wysypał mi się w prawdzie dwa razy przez te prawie 2 lata. Raz brat mi zainstalował nowego androida, a drugi raz przywróciłam ustawienia fabryczne w 5 minut i działa. Bardzo go lubię 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 listopada 2013 14:23
Wzięłam sobie koniec końców abonament za 100zł (79,90 abonament + 20zł internet 2gb) z Samsungiem Galaxy S III z Playa. Umowa na dwa lata, nielimitowane rozmowy z każdą siecią, nielimotowane rozmowy na stacjonarne i nielimitowane smsy.

Dostałam dzisiaj maila, że zostałam pozytywnie zweryfikowana i teraz będą realizować moje zamówienie.

Teraz mam pytanie, jeśli mój nowy telefon wymaga micro sim to czy taką micro sim dostanę aby działała w tym telefonie? Numer przeniosłam.
ash   Sukces jest koloru blond....
19 listopada 2013 14:58
JARA, powinnaś wymienić swoją kartę Sim na Micro Sim w salonie Play.
po 10 latach w Erze (T-mobile) przeniosłam się do Play. Za 19.99 mam darmowe rozmowy w sieci i darmowe smsy do wszystkich sieci. Idealnie!
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 listopada 2013 16:30
galopada_, podlinkujesz tę ofertę?
http://www.play.pl/oferta/przejdz-do-play/play-abonament/formula_play_unlimited2.html

abonament za 9.99 z darmowymi rozmowami w sieci plus pakiet (za 10zł) darmowych smsów do wszystkich sieci (tutaj też plus, bo w TM musiałam co miesiąc pamiętać o pakiecie za 6 zł, żeby mieć w sieci smsy za 1 grosz, a teraz sami mi doliczają to do racjunku).

Ja głównie smsuje, a teraz mam nielimitowane smsy za darmo. Mało rozmawiam (a jeśli już to z rodzicami i chłopakiem, a oni też są w Play) więc wychodzi mi to wszystko bardzo korzystnie cenowo.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 listopada 2013 16:39
JARA, powinnaś wymienić swoją kartę Sim na Micro Sim w salonie Play.


Wymienią mi to od ręki czy też będę musiała czekać?

galopada_, ja też byłam 9 lat w Erze i po takim czasie i takiej częstotliwości doładowan powinnam mieć jakieś mega rabaty. Nie ma rabatów tylko coraz drożej to wyniosłam się.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 listopada 2013 16:44
Ja dużo rozmawiam ze względu na to, że w cenie 1 smsa mam 40 sekund rozmowy - w tym czasie zdążę zazwyczaj wszystko załatwić, wychodzi o wiele taniej niż wymiana kilku smsów. Ale chętnie bym się na taką ofertę przerzuciła, bo wolę jednak pisać. I mogłabym wtedy ograniczyć dzwonienie.
Właściwie tak patrząc na ofertę, to nawet ta na kartę jest o ponad połowę tańsza od mojej obecnej w Orange...
JARA pisywałam niedawno moje przeboje z TM. Żenada. Od 10 lat moja rodzina była właśnie w tej sieci, pozniej doszła jeszcze do tego młodsza siostra więc łącznie 5 osób. Zero ciekawych ofert, znikające pieniądze i coraz większe koszty  🙄

Najbardziej mnie bawiła sytuacja z tel mojej siostry lat 7. Tel na kartę, doładowany tak za 5 zł, żeby była w stanie puścić sygnał czy odebrać telefon. Środki jej się skończyły, więc tata przez internto doładował go za 5 zł, informacja o doładowaniu dotarła, tata sprawdza czy można dzwonić a tam.... (tutaj fanfary) kwota pozostała na twoim koncie.... bla bla.  😎

Załatwiłam przeniesienie w 10 minut, następnego dnia byłam już w Play. Mam numer do konkretnej osoby w salonie w którym podpisywałam umowę, więc nie muszę przebijać się przez jakieś infolinie jeśli mam pytanie czy problem (czy przez internet jak w TM, gdzie czas oczekiwania na odp konsultanta był mega długi)  💘


Facella ja właśnie dużo smsuje z ludzmi z innych sieci. I tutaj miałam problem jeśli chodzi o TM, bo wychodziło mi to dość drogo  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 listopada 2013 17:00
Moja koleżanka ma swój salon Playa więc w razie problemów będę uderzać do niej, chociażby z wymienieniem tej karty sim.

Ja w TM potrafiłam dołądować konto za 25zł. Zjadało mi 12zł za internet. Sprawdzam stan konta, a tam 2zł :o Wchodziłam na stronę TM i sprawdzałam biling. Doładowanie jest, odjęty internet, 3 wysłane smsy, rozmowa za 1zł,  i gdzieś dychę wcięło. Wyparowała.
Jak jeszcze była Era to tak miałam konto doładowane, że ważność jego była przedłużona o 3 albo 4 lata do przodu, jak Era zmieniła się w TM to oczywiście zmniejszyło się do roku. Oszuści i tyle, za rozmowy i smsy jak za zboże kasują. Co trzy dni musiałam komórkę doładowywać.
Teraz czekam tylko na nowy telefon i kartę i spadam od nich.
moja sytuacja z pazdziernika:

Mam telefon na kartę. Dzwonię mało, jedynie wysyłam smsy, więc mam wykupiony co miesiąc pakiet smsy i mmsy za grosze za 6zł. Wczoraj czekajac na autobus, sprawdzilam stan konta. Mialam na nim 7zł z groszami. Przez resztę dnia wysłałam kilka smsów do T-mobile czyli nie zapłaciłam za nie nic. Dzisiaj rano próbowałam zadzwonić do taty, a tam moja ulubiona formułka: kwota pozostała na Twoim koncie, nie jest wystarczająca do wykonania tego połaczenia. No zgłupiałam całkiem, bo ani nigdzie nie dzwoniłam, ani nie mam internetu czy innej płatnej usługi. Weszłam na swoje konto przez BOA,  patrzę w bilingi na okres od wczoraj do dzisiaj a tam.... tadaam wszędzie przy wykonanych smsach 0.00.No to gdzie podziały się moje pieniądze? Oprócz tego, o 1.40 w nocy wystąpiło coś co się pięknie nazywa: ,,obciążeniem telefonu" na kwotę.... 0.00


Z Erą nie było takich problemów jakie są teraz z TM  🤔
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 listopada 2013 17:08
Dziewczyna, która teraz ze mną pracuje też ma abonament w Playu (ale jeszcze droższy, płaci 120zł/mies, ale przeszła wcześniej). Miała Erę/TM. Jak przenosiła numer to trafiła na konsultanta takiego gbura, albo był taki wściekły, że przenosi numer. Facet był okropny, kazał jej doładowywać telefon za 50zł żeby mogła numer przenieść, cyrki robił, utrudniał i w ogóle w mało przyjemny sposób robił wszystko żeby tylko została, co mialo oczywiście odwrotny skutek przez jego zachowanie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 listopada 2013 17:08
Z ciekawości chciałam sprawdzić, czy przypadkiem w Orange nie ma znikających pieniędzy. Zalogowałam się na swoje konto, a tu: "Niedostępność. Aktualnie trwają prace nad serwisem orange.pl" + lista numerów do biur obsługi  😂
Ja poszłam do punktu TM zapytać, czy na pewno mam numer zarejestrowany w sieci (bo przenoszenie numeru jest wtedy duzo szbsze). Jak tylko o to zapytałam, to panie od razu wiedziały, że chodzi o opuszczenie sieci i rzuciły się z ofertami. Powiedziałam, że dziękuję, bo w innej sieci będę miała korzystniejsze warunki a one dalej swoje  🤣
A ja przedłużam umowę z Orange. Łącznie 4 numery mamy u nich , w tym 2 od 6 lat. Zaproponowali mi ( po niemałych walkach) abonament 39zł, 400 minut, nielimitowane smsy i rozmowy w orange , nielimitowane smsy poza siecią, dodatkowy numer poza siecią za free do tego nokia lumia 520 za 69zł. Także uważam że warunki korzystne 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
19 listopada 2013 20:05
[quote author=ash link=topic=1051.msg1928579#msg1928579 date=1384873104]
JARA, powinnaś wymienić swoją kartę Sim na Micro Sim w salonie Play.


Wymienią mi to od ręki czy też będę musiała czekać?

[/quote]

od ręki 🙂
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
19 listopada 2013 20:17
JARA, mi jak przedłużałam umowę i wymieniałam telefon przez internet to w paczce z telefonem miałam nową kartę którą musiałam jedynie aktywować, smsem chyba, ale to było w orange
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
19 listopada 2013 20:20
Aktywacja karty mnie nie martwi. Zastanawiałam się jednie nad tym, że telefon, który wzięłam w abonamencie wymgaga MicroSima i czy dostarczą mi tego MicroSima czy zwykłego Sima 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się