jaki operator telefonii kom.?

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
02 lutego 2014 15:21
Otóż to. Zawsze coś mnie trafiało, jak porównałam sobie ofertę dla nowych klientów, a to co mi proponowali.
JARA,
czy mogłabyś napisać coś więcej o magicznym rachunku z Playa, który do Ciebie przyszedł?

Od tygodnia również uciekłam z Plusa na rzecz Playa ( z telefonem) - tym bardziej, że jako jedyny operator miał zasięg internetu na mojej wsi - korzystam z ich neta już 2 lata i jestem zadowolona, nie miałam takich przebojów z zawyżonymi rachunkami itd.

Trochę mnie zmartwiłaś wisem odnośnie tego rachunku i... zaciekawiłaś.
Nie sądziłam, że ofertę za 99zł można jakoś przekroczyć rozmawiając/esemesując. Nawet doliczając opłatę aktywacyjną - kwota nie wyniesie chyba aż 230zł?
Z pierwszym rachunkiem z play jest tak, że kumulują się dwa - zależy od momentu wejścia w życie umowy względem okresu rozliczeniowego będzie więcej lub mniej z pierwszego miesiąca.
asds   Life goes on...
04 lutego 2014 19:29
Ja na razie po zmianie abonamentu  wPlayu cieszę się ostatnia fakturą na całe 14,87zł.  😁
Taaa... Mi w pierwszym miesiącu po przeniesieniu przyszła faktura 30 zł...  Teraz sprawdziłam saldo na stronie- 240 zł....  😵 wtf?
Abonament mam 80 zł. Rozumiem, że doliczają za przeniesienie numeru na początku, ale żeby tak debilnie to podzielić...  🙄
Taaa... Mi w pierwszym miesiącu po przeniesieniu przyszła faktura 30 zł...  Teraz sprawdziłam saldo na stronie- 240 zł....  😵 wtf?
Abonament mam 80 zł. Rozumiem, że doliczają za przeniesienie numeru na początku, ale żeby tak debilnie to podzielić...  🙄

Jeśli skończyła Ci się umowa z poprzednim operatorem i nie musieli naliczyć kosztów zerwania tamtej umowy, które wyznacza poprzedni operator to Play nie nalicza żadnych opłat za przeniesienie numeru...  Lepiej może idź to wyjaśnij do salonu bo strasznie przekroczyło abonament -. -
Umowa z plusem mi się skończyła. Miałam MIX i wykorzystałam już wszystkie doładowania.
Jeżeli faktycznie tak jest to zapytam znajomego co pracuje w salonie Play.
Mój ojciec też przenosił numer i wiem, że pierwszy rachunek miał 2x wyższy, a reszta normalnie.
A u mnie pierwsza faktura to było 30 zł- dwa tygodnie temu. Od tego czasu saldo pokazywało 49 zł na stronie, a dzisiaj nagle ponad 200 zł.
Trochę to dziwne, bo abonament mam 80 zł- do play wiadomo, że wszystko za darmo. Do tego mam 800 min do innych sieci, 1,5 GB internet i pakiet nielimitowanych smsów/mmsów do wszystkich sieci. Także kwoty trochę dziwne. Poczekam jeszcze aż mi fakture przyślą- zobaczymy jaka tam będzie kwota.  Wtedy się przespaceruje do salonu
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
05 lutego 2014 09:46
Mam do was pytanie.
Wczoraj przyszedł mój telefon i umowa z Orange. Dostałam nową kartę z numerem tymczasowym (umowa w Plusie kończy mi się 2.03), jednak numer ten jest wciąż nieaktywny. Zastanawiam się, czy to normalne (pani z infolinii poinformowała mnie, że tak i że dziś już powinnam móc korzystać z numeru tymczasowego normalnie) i czy mój dotychczasowy numer z Plusa "wskoczy" na nową kartę sim po przeniesieniu?
A mojego znajomego spotkało coś dziwnego. Operator wydzwaniał z ofertami i wydzwaniał. Nękał. I znajomy powiedział setny raz: dziękuję, nie życzę sobie ofert tą drogą. I zapomniał. A tu nagle...dzwonią z jakiegoś działu kontroli owego operatora z przeprosinami.  😵
Że sprawdzili i znajomy w umowie zakreślił, że nie chce kontaktów drogą telefoniczną. Ona sam się zdziwił, bo za nic nie pamiętał, że zakreślił.
Ale tak zrobił. Ciekawa jestem, czy gdyby było inaczej, to by go ukarano jakoś za odmawianie wysłuchiwania niepowtarzalnych/wspaniałych ofert?  👀
Nie sądzę aby go ukarano. Wg mnie to i tak mobbing czy stalking wręcz - takie wydzwanianie  😤
Niewiele brakowało aby Orange ostatnio wcisnął mi "nową lepszą ofertę". Pani przez telefon opowiadała że jestem klientem wieloletnim i w ogóle i do końca bieżącej umowy (listopad br) mogę mieć darmowe wszystko w ramach abonamentu i pięknie jest i żadnych dodatkowych kosztów , z tym, że w tej swojej blabla mowie po cichutku mówiła coś w stylu: "wie Pani, żadnych kosztów , nielimitowane rozmowy w abonamencie blabla zł i super i wogóle i cudownie blabla zł." To "blabla" było bardzo cicho mówione i bardzo szybko... Jak poprosiłam o wyraźne i głośne powtórzenie "blabli" okazało się, że chcą mi za darmo podnieść abonament i to o bagatela 50 zł - czyli zapłaciłabym więcej o 550 za całą umowę  🤔wirek: Kiedy nie przyjęłam oferty pani bardzo nieprzyjemnie zaczęła mnie strofować, ze przecież przekraczam aktualny abonament (fakt, zdarzy mi się - średnia przekroczenia to 0,20 do 1,00 zł).
Piszę o tym po to abyście dokłądnie wsłuchiwali się w "blable".
Przy okazji poważnie zastanawiam się nad zmianą operatora. Orange mam dość 🙁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
05 lutego 2014 10:06
Tania , nie ukarzą 😉 Ja zawsze mówię, że nie zgadzam się na nagrywanie rozmowy (oni na początku zawsze rzucają tekstem, że aby zadbać o jakość usług rozmowa jest rejestrowana) i z głowy.
Tania , nie ukarzą 😉 Ja zawsze mówię, że nie zgadzam się na nagrywanie rozmowy (oni na początku zawsze rzucają tekstem, że aby zadbać o jakość usług rozmowa jest rejestrowana) i z głowy.

Z tym ukaraniem, to trochę żartuję. Ale, patrzcie, nagrywają i odsłuchują jednak. Bo przepraszali. Jestem zaskoczona.
asds   Life goes on...
05 lutego 2014 15:48
Ja w Playu zmieniłam abonament z 75zł na 29.90zł bo więcej na prywatnym telefonie nie potrzebuję jednak....Ale bardzoo był PLAY niepocieszony taka zmianą abonamentu.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
05 lutego 2014 16:41
[quote author=_Gaga link=topic=1051.msg2003232#msg2003232 date=1391594788]
Nie sądzę aby go ukarano. Wg mnie to i tak mobbing czy stalking wręcz - takie wydzwanianie   😤
Niewiele brakowało aby Orange ostatnio wcisnął mi "nową lepszą ofertę". Pani przez telefon opowiadała że jestem klientem wieloletnim i w ogóle i do końca bieżącej umowy (listopad br) mogę mieć darmowe wszystko w ramach abonamentu i pięknie jest i żadnych dodatkowych kosztów , z tym, że w tej swojej blabla mowie po cichutku mówiła coś w stylu: "wie Pani, żadnych kosztów , nielimitowane rozmowy w abonamencie blabla zł i super i wogóle i cudownie blabla zł." To "blabla" było bardzo cicho mówione i bardzo szybko... Jak poprosiłam o wyraźne i głośne powtórzenie "blabli" okazało się, że chcą mi za darmo podnieść abonament i to o bagatela 50 zł - czyli zapłaciłabym więcej o 550 za całą umowę  🤔wirek: Kiedy nie przyjęłam oferty pani bardzo nieprzyjemnie zaczęła mnie strofować, ze przecież przekraczam aktualny abonament (fakt, zdarzy mi się - średnia przekroczenia to 0,20 do 1,00 zł).
Piszę o tym po to abyście dokłądnie wsłuchiwali się w "blable".
Przy okazji poważnie zastanawiam się nad zmianą operatora. Orange mam dość 🙁
[/quote]

Tak! Słuchajcie uważnie! Mi mówiła jaka to nowa oferta fajna, ile minut i smsów i że mi bez zrywania umowy wszystko podniosą, że cena wyższa ale się opłaca i że poleca i że prosi moje hasło (czy tam coś co się używa przy telefonicznej zmianie umowy). A ja NIC nie powiedziałam jak mówiła, nie wyraziłam zgody na zmianę taryfy. Dobrze, że nie podałam jej tego kodu/ hasła bo pewnie płaciłabym 2 razy więcej za abonament jak ja tego obecnego nie wydzwaniam 😵
Do mnie właśnie dotarła faktura- 249 zł  🏇 Zamówiłam fakturę szczegółową za 5 zł. Jestem ciekawa skąd im się aż taka kwota wzięła. Chyba, że za 2,5 miesiąca  😜


[quote author=baffinka link=topic=1051.msg2002879#msg2002879 date=1391549623]
Taaa... Mi w pierwszym miesiącu po przeniesieniu przyszła faktura 30 zł...  Teraz sprawdziłam saldo na stronie- 240 zł....  😵 wtf?
Abonament mam 80 zł. Rozumiem, że doliczają za przeniesienie numeru na początku, ale żeby tak debilnie to podzielić...  🙄

Jeśli skończyła Ci się umowa z poprzednim operatorem i nie musieli naliczyć kosztów zerwania tamtej umowy, które wyznacza poprzedni operator to Play nie nalicza żadnych opłat za przeniesienie numeru...  Lepiej może idź to wyjaśnij do salonu bo strasznie przekroczyło abonament -. -
[/quote]
Dowiedziałam się, że opłata aktywacyjna to 49 zł.

Nie zmienia to  faktu, że i tak dziwnie to liczą wszystko. Znajomy mówił, że czasami naliczają cały abonament+ pół abonamentu. Zależy kiedy się podpisało umowę w stosunku do okresu rozliczeniowego.
No ale mi przysłali na początku fakturę na 30 zł. Skąd taka kwota? Bo wygląda jak z du...  😎
baffinka, zadzwoń tam lepiej, mi też bardzo dziwnie naliczyli pierwszy rachunek, a w drugim sie wyrównało. Pan w Playu tłumaczyl mi to 2 razy a i tak jeszcze dzwoniłam do nich :P
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
06 lutego 2014 07:10
JARA,
czy mogłabyś napisać coś więcej o magicznym rachunku z Playa, który do Ciebie przyszedł?

Od tygodnia również uciekłam z Plusa na rzecz Playa ( z telefonem) - tym bardziej, że jako jedyny operator miał zasięg internetu na mojej wsi - korzystam z ich neta już 2 lata i jestem zadowolona, nie miałam takich przebojów z zawyżonymi rachunkami itd.

Trochę mnie zmartwiłaś wisem odnośnie tego rachunku i... zaciekawiłaś.
Nie sądziłam, że ofertę za 99zł można jakoś przekroczyć rozmawiając/esemesując. Nawet doliczając opłatę aktywacyjną - kwota nie wyniesie chyba aż 230zł?


Ja muszę się wybrać do Playa żeby mi ten rachunek wyjaśnili jak krowie na rowie za co to każda pozycja jest naliczona.
Kolega, który w sumie namówił mnie na przejście na abonament powiedział, że jego dziewczynie też naliczyli duży rachunek, poszła do Playa i okazało się, że to ich wina i dostała przez kilka miesięcy internet 5gb.
Nie jest powiedziane, że u mnie było to samo.

Faktura wyglądała tak:

1 FORMUŁA EUROPA Unlimited - opłata aktywacyjna 49,99 0,00 49,99
2 FORMUŁA EUROPA Unlimited (26/11/2013-19/12/2013) 73,58 -4,79 68,79
3 FORMUŁA EUROPA Unlimited (20/12/2013-19/01/2014) 91,97 -11,98 79,99
4 Pakiet Smartfon 2 GB (20 zł) (26/11/2013-19/12/2013) 16,00 0,00 16,00
5 Pakiet Smartfon 2 GB (20 zł) (20/12/2013-19/01/2014) 20,00 0,00 20,00
6 WiMP - muzyczny serwis streamingowy (26/11/2013-19/12/2013) 15,99 -15,99 0,00
Razem opłaty dla numeru 48 XXX 234,77



Druga faktura była już na 102,45zł (100zł abonament + 2,45 za smsa do radio) 😉

edit:
Tak na schłopski rozum naliczyli ma dwa abonamelnty i dwa razy internet za prawie cały miesiąc 😉
JARA jak rozumiem aktywowałaś numer 21/11/2013, cykl bilingowy masz od 20go zatem naliczono Ci  abonament proporcjonalnie za ten pierwszy niepełny miesiąc, (tak samo pakiet internetowy) i za kolejny ( w każdej sieci tak jest).
Nie płacisz za bieżący miesiąc abonamentu a już na przyszły.

Raczej tu jest wszystko ok.
Ja niestety mam w play umowę do następnego roku, ale mam ich dość i z pewnością wrócę do plusa.
Mi się najbardziej "podobało" w play jak super rabat zniknął w 23 miesiącu obowiązywania umowy i ostatnia faktura przyszła zamiast na kwotę 75zł to na 150zł. Dlaczego? Bo pierwszy miesiąc nie był pełny a też zrabatowali więc wg nich było to 24 miesiące..


ash   Sukces jest koloru blond....
06 lutego 2014 09:27
[quote author=marta__sz link=topic=1051.msg2004245#msg2004245 date=1391672358]
JARA jak rozumiem aktywowałaś numer 21/11/2013, cykl bilingowy masz od 20go zatem naliczono Ci  abonament proporcjonalnie za ten pierwszy niepełny miesiąc, (tak samo pakiet internetowy) i za kolejny ( w każdej sieci tak jest).
Nie płacisz za bieżący miesiąc abonamentu a już na przyszły.

Raczej tu jest wszystko ok.
[/quote]

zgadzam się, jest ok. Miałam tak samo.
przyszła faktura i już wszystko wiem...  😵
nr mam na mame, bo 9 lat temu mi wzięła mixa na siebie i przy każdym kolejnym podpisaniu umowy problem żeby to przepisać na mnie  🙄
na moje konto na play24 przesyła mi wszystkie faktury, a moja mama nie może się zalogować na swoje od jakiegoś czasu.
faktura z kosmosu za 30 zł była mojej mamy i oczywiście ja ją zapłaciłam  😂
Mój stan konta pokazuje 219 zł. Do zapłaty 249. Za oba numery.
Także u mnie wszystko się zgadza już. Abonament za styczeń 80 zł, abonament za luty 80 zł, opłata aktywacyjna 49 zł i pakiet co wykupiłam 10 zł
+ 30 mojej mamy.
Zadzwonie do BO żeby to rozdzielili i koniec! Jedna faktura dla jednego numeru, druga dla drugiego...


edit. i nagle się okazało, że można numer na mnie przepisać. W plusie przy dwóch(!) przedłużaniach umowy był z tym problem...
Dzięki Dziewczyny :kwiatek:
Do mnie dotarła następna faktura - tym razem na jeden z telefonów, który przeniosłam do Play - Wygląda ok 😉
Wstrzeliłam się w okres rozliczeniowy perfekcyjnie - dodali mi tylko jakieś śmieszne grosze za 31.01 - bo to jedyny dzień ze starego okresu 😉
Teraz czekam na fakturę nr 2. 👀

Więc ja - kolejny raz daję PLUS dla PLAYA  😁
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
09 lutego 2014 22:17
U mnie od 15go ma ruszyć Play. Już sie doczekać nie mogę  😀iabeł:
I ja będę zmieniać. Po tylu latach Ery i Tmobile. Po taaakich rachunkach/umowach etc. Firma ma w nosie starych Klientów i nie ma im do zaproponowania NIC tylko podwyżkę.  👀
I jeszcze coś. Naklikałam głupio coś w necie. No zdarza się. Sprytnie mnie podeszli, bo strona znikła i nie było jak odklikać. Nawaliło mi sms za ponad 50 zł. Poszłam do pana z T Mobile i on najspokojniej w świecie gdzieś tam zadzwonił i zablokował. Spytałam zatem czy tylko ja jestem takim debilem, a pan: No, skąd, ludzie tu po kilka tysięcy tracą w ten sposób.
Zatem jak się Wam coś głupiego zrobi, nie czekajcie! Lećcie zablokować. Bo można. Tylko oczywiście operatorzy tego nie ogłaszają.
Ciekawe ile zabulę za zablokowanie?  😡
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2014 09:50
Dostałam pierwszą fakturę na ponad 60 zł. Miała być na niecałe 20. Pan w salonie ani słowem nie zająknął o opłacie aktywacyjnej (50zł) reszta naliczona za kilka dni z poprzedniego okresu rozliczeniowego + następny miesiąc.

Zastanawia mnie pozycja "Bezpieczny internet- opłata jednorazowa" - mam internet?  👀
Ja też to czytałam. Obawiam się, że "bezpieczny internet" to jakiś antywirus a sam internet trzeba kupić.
Dostałam pierwszą fakturę na ponad 60 zł. Miała być na niecałe 20. Pan w salonie ani słowem nie zająknął o opłacie aktywacyjnej (50zł) reszta naliczona za kilka dni z poprzedniego okresu rozliczeniowego + następny miesiąc.

Zastanawia mnie pozycja "Bezpieczny internet- opłata jednorazowa" - mam internet?  👀


opłata aktywacyjna musi być ujęta w umowie ( nawet chyba na pierwszej  stronie), abonament zawsze jest liczony z góry zatem płacisz proporcjonalnie za ilośc dni do najbliższego cyklu plus cały abonament za kolejny miesiąc.

bezpieczny internet - za 5zł?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
25 lutego 2014 12:54
bezpieczny internet polega na tym, że nie masz pakietu za który musisz płacić z góry, tylko płacisz jeśli w danym miesiącu będziesz miał transfer danych.
- do 5MB to doliczą Ci 5zł
- do 250MB to doliczą kolejne 5zł (razem 10zł)
- do 1GB doliczą kolejne 10zł (razem 20zł)



Odnośnie bezpiecznego internetu.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
25 lutego 2014 13:10
marta__sz, może i jest. Umowę podpisywał tata 😉

No doliczyli 5 zł, ale internetu w telefonie nie uruchomiłam ani razu
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się