Derki

Moze ktoś mnie oświeci Czym sie w zasadzie różni HORSEWARE Jersey cooler od stable sheet??  🤔 (zastosowanie i funkcja)
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
08 lutego 2014 11:28
Czy ktoś widział gdzieś może derkę transportową lub dralon Eskadrona w fioletową kratę w rozmiarze 135? Mam ochraniacze transportowe z lavender-strone i chciałabym derkę pod kolor 😀
Ogoliłam dzisiaj konia ( cały ) i ubrałam w derke 240g . Pojechałam do domu zjeść i wróciłam nakarmić konia ( po godzinie ) i na klatce był spocony  🤔 W poprzedniej stajni też sie pocił i nie był ani ogolony ani derkowany . Otworzyłam w stajni drzwi i pojechałam do domu , ale chyba jutro ubiore go do stajni w sam polar . W stajni jest ciepło . Był pierwszy raz golony .
no właśnie mój też jest bardzo ciepły pod derką... w co teraz ubieracie swoje golone?
Louisa, szczerze mówiąc to nie wiedziałam, że można wybrać sobie zapięcie w Jarpolu, jak zamawiałam, to nie było na stronie opcji wyboru
araucaria przecież Jarpol to fabryka marzeń 🙂 Możesz zamówić standard ze strony a możesz zmodyfikować prawie wszystko, ja zawsze zamawiam z jedynymi słusznymi zapięciami 😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
08 lutego 2014 21:14
prib ja dzisiaj przebralam w 150 gr Do tej pory chodzil w 300 gr Wlozylam reke pod 300setke i byl bardzo cieply. Stoi w boksie angielskim
Zastanawiam się nad kupieniem polarówki dla "swojej" hucułki. Myślicie, że jest sens? Nie jeździmy mega intensywnie ale kobyła i tak trochę się poci. Nie jest golona. Do tej pory nie derkowałam żadnego konia na którym jeździłam. Właściciel konia również nic nie wspominał o derce na jeździe. Rozważam derkę polarową, ponieważ ostatnio ktoś bardzo zbulwersował się, że na konia po jeździe gdzie oddałam około 10 skoków nie założyłam derki. (Dodam też, że owy koń nigdy derkowany nie był)
Rola , a skakałaś w hali i wyszłaś od razu na dwór po skokach ? Jak ma grubą sierść to w boksie nie potrzebuje polarówki . Mój koń cały golony stoi w stajni w bardzo grubym polarze , i jest ciepły pod derką . W stajni mamy bardzo ciepło i dlatego .
Rolia, przydałaby się, owszem, Gruba polarowa treningówka - jak szlafrok. Odprowadzałaby wilgoć a mięśnie stygły z wolna. Zresztą zwykła (ale gruba) też mogłaby być. Tylko pewnie coś funkcjonalnego musiałabyś zamówić/uszyć, bo cienka polarówka to nie to. Rzecz w tym, że hucuł zapewne obrośnięty - czyli dużo sierści mokrej, a gdy to odparowuje - raptownie wychładza konia, a to niedobrze dla mięśni, które wykonały mocną, nawet krótką pracę.
Rola , a skakałaś w hali i wyszłaś od razu na dwór po skokach ? Jak ma grubą sierść to w boksie nie potrzebuje polarówki . Mój koń cały golony stoi w stajni w bardzo grubym polarze , i jest ciepły pod derką . W stajni mamy bardzo ciepło i dlatego .


Nie mamy hali, jeździmy na polu. A kobyła po jeździe stoi chwilę w boksie i w zależności od godziny albo w nim zostaje albo wychodzi na padok.

Hmmm, w sumie nie jest jakoś bardzo zarośnięta:

A waham się dlatego bo w sumie już zima się kończy  🙄
Jestes większa od tego konia  😉
Jestes większa od tego konia  😉
a polarowka nie zaszkodzi
A co ja mam do konia?
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 lutego 2014 17:05
Szybkie pytanie: jak wychodzi rozmiarówka HKM a Horze? Czy któraś ma zaniżoną rozmiarówkę?
Obie firmy jak na moje oko rozmiarówke maja podobna. Spore wycięcie na szyje jest u horze jak i HKM u. A rozmiarówka (oprócz tych wyciec) całkiem normalna, avalanche padokowke troche większe wypadają , ale nie jest to jakaś rażaca roznica
Dementek   ,,On zmienił mnie..."
13 lutego 2014 17:41
A, no to jedna klacz będzie miała za dużą polarówkę, bo w jej rozmiarze nie mogę znaleźć ciemniejszego koloru (poniżej 130zł).
Kupiłam ostatnio derke start w piękna kratkę  😍 ale (tak jak sie mogłam spodziewać po opiniach z tego forum) miała dziwacznie wszyta gumkę na szyi. Nie poddałam sie jednak i oddałam derke do krawcowej, która zastąpiła gumę polarem. Teraz wszystko jest cud miód 🙂  wszystkim bardzo polecam
 Wielkość zdjęć
Gillian   four letter word
13 lutego 2014 18:07
juliakulia, ciekawa przeróbka 🙂

Kurna no! urwał mi się zaczep od paska w nowym Yorku. Szajse  👿
juliakulia jesteś niesamowita, mam również tę derkę i z początku temat gumki był super do momentu gdy nie wytarła mi ona grzywy. Już miałam ją puścic w świat, ale spróbuję zrobi tak samo  🤣
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 lutego 2014 18:21
a ja mojemu zmarzluchowi nie moge nadal zmienic 400 na lzejsza bo jest na styk cieply pod nia, a mamy +5...
Moje jak temperatury zaczęły wchodzić na + to zmieniłam na 150 g i jest ok. W 300g już robiły się za ciepłe, szczególnie jak wyszło słońce.
no właśnie mój też jest bardzo ciepły pod derką... w co teraz ubieracie swoje golone?


"Moj" stoi w ortalionie podszytym polarem (mamy ciepla stajnie) i jest bardzo cieply, czasami nawet zostawiam go w boksie golego, a dopiero na wieczor ubieram. No i na padok w derce wychodzi. Zamowilam wlasnie drelich zeby go przebrac, bo mi sie ugotuje w koncu  😵
Moje cala zime ogolone w 150gr villa horse stoja, jedynie doubralam im polar w trakcie tych -10... ale nadal cieple, z lenistwa nie dalam cieplejszych, wiedzac ze zima ma trwac u nas 1-2 tyg...fakt ze stajnia 30 boksowa ciepla.
Mam prośbę - czy któraś z Was posiada derkę Jarpola z rzepem na klacie? Przekopałam cały net i nie mogę znaleźć jaka klamra jest pod tą klapą, a to dość znaczące bo mój koń lubi się w tym miejscu obcierać :/ Byłabym wielce zobowiązana gdyby ktoś mógł wrzucić foto  :kwiatek:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 lutego 2014 21:30
zapiecie takie jak pasy pod brzuchem sie przypina do dery. pamietaj, ze jarpol Ci uszyje co zechcesz🙂
zapiecie takie jak pasy pod brzuchem sie przypina do dery. pamietaj, ze jarpol Ci uszyje co zechcesz🙂


W sumie o tym nie pomyślałam 😀 Zadzwonię do nich i pogadam 🙂
Podrzucam nowość znalezioną przez ogłoszenia jeździeckie z  fejsa🙂 Jak myślicie dobre jakościowo? Ktoś ma?
https://www.facebook.com/LUKARPaulinaMaciak
angie560 skoro to nowość wrzucona na FB jakieś 2 czy 3 dni temu, to raczej ciężko aby ktos już taką derkę miał
Mi się osobiście nie podoba - chociaż to kwestia gustu. Poza tym cena powalająca a sposób szycia zwykłych polarówek, jak również to jak leżą na modelach pozostawia wiele do życzenia. Ciekawi mnie jedynie trwałość takiej drukowanej derki - wiadomo, że derki niestety trzeba prać...

edit: literówka
Gillian   four letter word
20 lutego 2014 08:13
angie560, wyglądają jak cienkie, źle skrojone szmatki.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się