Derki

arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 lutego 2014 13:45
Dzięki wielkie dziewczyny za pomoc, zdecydowałam się na razie na Horze, jeśli mi je wyprzedadzą do końca tygodnia, zamówię Jarpola - problem jakby sam się rozwiąże 🙂
edzia69   Kolorowe jest piękne!
27 lutego 2014 16:35
Małe pytanko. W ogłoszeniach były derki chyba z 5 sztuk w jednym ogłoszeniu  na bardzo małe kucyki i gdzieś mi zniknęły.Może ktoś z użytkowników forum kojarzy kto je wystawiał i czy zostały sprzedane czy tylko się ogłoszenie zdezaktualizowało. Bardzo potrzebowałabym kontakt z tą osobą. Z góry dziękuję.
Edit:odzew błyskawiczny,dziękuję
a może ktoś wie jaki materiał (nazwa) znajduje się na górze przeciwdeszczówek i gdzie można znaleźć taki materiał w jakieś wzory?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 lutego 2014 17:11
Wiem, że toczyła się tu już dyskusja o derkach do karuzeli, ale chciałabym spytać, czy ktoś taką ma i jest zadowolony? Albo ma porównanie w takich derkach innych firm?
I czy faktycznie jest w ogóle sens takiej derki, czy Wasze konie wychodzą np. w polarach?
Strucelka, to chyba zależy od tego czy karuzela jest zabudowana czy nie. Mój koń jak chodził w karuzeli wychodził w tej samej derce co na padok, ale karuzela nie była "zabudowana". Więc oprócz dachu nad głową, chodził tak jak po padoku.

Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
27 lutego 2014 18:06
A jak zabudowana? No i jak koń na przykład w zimie stoi w 300g? Nie będzie za gorąco?
Strucelka, mi się jeszcze nie zdarzyło stać w stajni (a już parę w życiu przerobiłam) żeby stajenny zmieniał koniom derki.
Zawsze wszędzie było tak że koń w tym co stał w boksie wychodził na padok. I tak samo z karuzelą.
W naszej stajni same sobie konie na padok puszczamy. I jak trzeba te 16 koni na padok puścić, to też nikt derek nie zmienia, bo samo wypuszczanie trwałoby chyba ze 2 godziny jak nie lepiej.

Ta do której chodził mój koń miała tylko dach. A są nie raz przecież takie całe zakryte, że tylko wejście jest "bez ściany".
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
27 lutego 2014 20:26
Ja mam wysokie bandy - około 170cm - i dach. Konie wychodzą w tym co stoją, wcale nie jest im za gorąco.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
27 lutego 2014 20:49
kolejne jarpolowe szalenstwa🙂 tym razem softshell🙂

margaritka, piękne, zwłaszcza ta druga😀
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
27 lutego 2014 21:14
i super sie ukladaja  😜 na zdjeciu akurat przed poluzowaniem klaty 😉 piersza na zdjeciach nie oddaje dobrze koloru bo na zywo jest cukierkowa! i ta rozowa lamowka  😁 chociaz ja bym nie byla chyba taka odwazna😉
margaritka, o, jakieś takie znajome połączenie kolorów 😉 http://re-volta.pl/galeria/foto/104146
Dziewczyny,  mam pytanko, trochę laickie.
Golimy konia, pierwszy raz od dwóch lat, wdrażamy do aktywniejszej pracy.
Jaka derka, teraz na okres prawie wiosenny? Taka żeby nadała się do stajni i na pastwisko najlepiej.
Coś możecie poradzić? Bo na zimę jasne, gruba stajenna, ale na cieplejsze dni przebieracie koniska?
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
27 lutego 2014 22:08
anai! super! myslalam, ze tylko moja kolezanka taka odwazna  😁
margaritka, druga mi się podoba 🙂
A u mnie bilans z dziś - dwie padokówki z wyżartymi wywietrznikami na tyłkach na wylot. Przez płoty. 🙇
margaritka oby dwie świetne  😍
Hej , proszę o pomoc , gole konia , koń będzie chodził w treningu i na padok  😉 jaką derkę jej kupić ? jakie wypełnienie ?
Naciau a teraz w czym chodzi?
Mój golony obecnie pomyka w 150g.
obecnie jeszcze nie ogolony miś  😉
Nasturcja-Renata   Moi trzej mężczyźni :)
03 marca 2014 21:21
mój też ogolony i teraz śmiga w 150gr
ja się kompletnie nie znam na derach typu zima  🤣

a jak kupie padokówkę podszytą polarem ? to będzie to samo co 150g ?  😡

zależy mi na padokówce 0-10 stopni
Moj obecnie stoi w plandece z polarem, ewentualnie w stajni w samym drelichu (ciepla stajnia). W 150 by sie ugotowal 😉
Mój golas stoi w plandece na polarze, Skwarek (golony jesienią, odrósł na letnią sierść) w plandece przeciwdeszczowej (czyli tylko zewn. warstwa i śliskie podszycie od spodu), a Zombiszcze w cienkiej bawełnie albo nawet na golasa, jak jest słońce (golony na początku grudnia, odrósł na letnią sierść, ale on ma wyjątkowo gęsty włos). Stajnię mamy cieplutką w nocy, w dzień jest pootwierana, więc w środku jest tyle co na dworze. Wszystkie szkapy wychodzą też na padok, derek nie zmieniam, chyba, że identyczne, jeśli upaćkają aktualnie noszone.
Bez przesady z tym wypełnieniem, teraz w dzień temperatury to 8-10 stopni, w nocy też trzymają się na plusie, nie ma co przegrzewać konia. Ja bym ogolonego pakowała w plandekę na polarze, chyba, że koń jest do tego chory / słaby / chudy tudzież wyjątkowy zmarźlak.
Ja niedawno mialam okazje przerabiac wszelakie padokowki lzejsze, ciezsze, wszelakie sheets z RAMBO no i naprawde te derki sa wypasione pod kazdym wzgeldem. Jedne z najlepszych derek tutaj w USA moim zdaniem. Ceny tez oczywiscie wyapsione ale na ebay mozna juz cos upolowac w rozsadniejszej cenie  😉

Mój był golony na początku grudnia i praktycznie nie odrósł nic. Stajnia zimna, na padok wychodzi codziennie i w tej chwili u mnie temperatura waha sie między 0-5 stopni i niestety strasznie wieje zimny wiatr. Wg mnie plandeka na polarze to nie jest to samo co 150g. Planowałam przebrać konia w plandeke z polarem kiedy raz było 12 stopni, ale w nocy już był mrozik s następnego dnia tylko 3 stopnie i wiatr. Trzeba obserwować zwierzaka i tyle.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 marca 2014 10:46
Mój też stoi w przejściówce na polarze i podkoszulku. Był golony w grudniu, a nie odrósł praktycznie nic 🙄
Ja chyba teraz swoja ogolę..
U nas w ciagu dnia jest około 10 - 12 stopni, w nocy 3 - 6 stopni. Orfeusz i Czesiu byli goleni w listopadzie. Prawie wcale nie poodrastali i tej zimy skończymy przygodę z goleniem na jednym razie  🙂. Obydwoje mieszkają w boksach typu angielskiego. Orfi w dzień stoi w 100g, a w nocy w 150g z kapturem. Stojąc w ciut cieplejszych ciuchach był poprostu zgrzany. Czesiu natomiast w dzień jest derce 200g, a w nocy w ...350g. Zmarźlak jest zniego.
Patrzę na konie sąsiadów stajennych i jest mi ich żal... Zgrzane biedaki stoją 2-3 ciepłych derkach. Angole to jednak mają świra na punkcie derkowania 🤔wirek:.
Macie jakiś pomysł jak uprać derkę puchową, żeby jej nie zniszczyć? Normalne ciuchy puchowe po praniu wrzucam do suszarki z piłkami do tenisa, a co zrobić z derką...?
Ja bym oddała do pralni. Co dają piłki tenisowe w praniu?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się