Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Misskiedis, w treningu sportowym - owszem.
ElaPe, tobie nikt nie zabroni, ale jak weźmiesz sobie do "treningu sportowego" osobę niepełnoletnią to rodzice tej osoby mogą mieć kłopoty, w każdym razie powinni, bo ta osoba łamie prawo.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 marca 2014 11:01
ElaPe, tobie nikt nie zabroni, ale jak weźmiesz sobie do "treningu sportowego" osobę niepełnoletnią to rodzice tej osoby mogą mieć kłopoty, w każdym razie powinni, bo ta osoba łamie prawo.

nie wiem o jakiego rodzaju kłopotach rodziców mówisz i co i kto i jak miałby na nich te kłopoty ściągać i z jakiego niby paragrafu kodeksu karnego (wykroczeń)

Bo co biorę sobie takiego małolata jako instruktora, ktoś to widzi i składa doniesienie do prokuratury? na policję? 🤔

Bo co, tylko osoba pełnoletnia ci może mówić jak jedziesz, czy źle czy dobrze?

ElaPe, bo tak stanowi PRAWO. Są ludzie bardzo przywiązani do prawa.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 marca 2014 11:17
ElaPe, bo tak stanowi PRAWO. Są ludzie bardzo przywiązani do prawa.


najpierw mówisz o tym że

"jak weźmiesz sobie do "treningu sportowego" osobę niepełnoletnią to rodzice tej osoby mogą mieć kłopoty, w każdym razie powinni, bo ta osoba łamie prawo."

a potem, po zapytaniu o konkretne zapisy w KK penalizujące takowe działania, to zbywasz lakonicznie o tym że takie jest prawo.  🙄

To ja niniejszym stwierdzam, że prawo jest takie że sobie mogę poprosić kogo chcę, w tym małolata,  do mówienia mi z ziemi co robię źle a co dobrze czy też do ustawiania przeszkód i prawu nic do tego bo nie ma i nigdy nie było żadnych zapisów penalizujących takie działania.

Bo co biorę sobie takiego małolata jako instruktora, ktoś to widzi i składa doniesienie do prokuratury? na policję? 🤔

To najwyżej jeżeli ktoś nie lubi tego malolata  🤣 a tak na poważnie wszystko jest dobrze do poki sie nic poważnego nie stanie. I pół biedy jeżeli do wypadku by doszlo na koniu prywatnej osoby a nie daj boże koniu tej malolaty bo ona pisze, że ma 1 konia więc wnioskuje, że proponuje prowadzenie jazdy na swoim koniu pod swoim "fachowym" okiem  🤣. A do czasu jej polnoletności cały czas odpowiadają za nią rodzice dlatego też oni mieliby nieprzyjemności w razie jakiejs draki bo za nią odpowiadają i przynajmniej w teori powinni wiedziec co robi, kiedy i gdzie. Bo PRAWIE dorosła to nie DOROSŁA.
Bo co, tylko osoba pełnoletnia ci może mówić jak jedziesz, czy źle czy dobrze?

Mówic sobie może, reszta jak wyżej. Jeżeli jednak da swojego konia i będze sobie "mówic" 😁 to powinna się zabezpieczyc jakąś umową. Kłopot mógłby wyniknąc tylko wtedy kiedy dla przykładu:
Udziela lekcji jako instruktor na swoim prywatnym koniu i teraz jeździec nie fortunnie spada podczas prowadzonych przez nią zajęc i oskara ją a raczej jej rodziców bo ona jest niepełnoletnia, że do wypadku by nie doszlo gdyby i no wlaśnie... 🙄
ciąg dalszy może byc różny ale raczej wiązałby się z konsekwencjami ale to tylko w takim wypadku.
A ludzie są różni i z różnymi pierdołami latają do sądu to po co dziewczynie ryzykowac?




ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 marca 2014 11:41
taa. wypadku. od stania na ziemi. 🙄

ogólnie przebywanie w pobliżu małolata jest wyjątkowo niebezpieczne, grozi rozprawą w sądzie i zsyłką na Sybir.

taa. wypadku. od stania na ziemi. 🙄


Mówie o konsekwencjach dla tego stojacego na ziemi w razie upadku tego na ziemi nie stojącego  😵
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
28 marca 2014 11:45
tak, mów dalej.  🤔
tak, mów dalej.  🤔


Ale tu nic więcej do dodania nie ma. Powinna się z tym liczyc, lub zabezpieczyc. Biorąc np: od osoby którą zamierza instruowac/uczyc stosowne oświadczenie, a raczej powinni to zrobic jej rodzice, że ta osoba jest swiadoma niepełnoletności osoby prowadzacej jej lekcje, ze zapoznala z ewentualnymi zagrozeniami zwiazanymi z jazda/nauka jazdy konnej oraz obslugą przy zwierzęciu (koniu).Jest to szczególnie ważne jeżeli chce uczyc osobę która chce zacząc swoją przygodę jeździecką i nie koniecznie z tego o czym powinna sobie zdawac sprawę, rzeczywiscie sobie zdaje. Napisanie stosownej umowy może doradzic prawnik. Dobrze, zeby był zawarty jakiś punkt, że w razie "jakby co" to nie poleci z tym od razy do sądu bo sobie ręke złamała a kto jej teraz za to zapłaci bo przecież nie ubezpieczalnia bo ona nie miala zawartego stosownego ubezpieczenia.
ai sie może zacząc, że ona nie wiedziała, że jak sie w siada to sie i spada, że koń miał byc bezpieczny, a że siodło to powinno na super glu  👿 trzymac, że wypada sie do ubezpieczyc itd... 😜

Jest inaczej kiedy ma tylko "mowic" jeźdzcowi, który ma swojego konia no i sie przecież nie widzi. I chce pomocy przypilnowania swojej postawy podczas jazdy na placu. Taka osoba jest świadoma, jedzie na swoim koniu i dobrze jeżeli jest pełnoletnia  😎

Sybir?  🤔 niekoniecznie  👍 ale właśnie takie jest prawo jakby przyszło co do czego 😀iabeł:
hmm.. Może nie ogłoszenie
ale coś strasznego

https://www.facebook.com/photo.php?v=10200869459712637&set=vb.1048842868&type=2&theater


🤔zok: 🤔zok: 🤔zok: wiecie co... teraz to sie zbulwersowalam...... 👿 👿 👿

nic dziwnego ze w lesie "zajeżdżają"..... co za szmata...........  👿 👿 👿
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 marca 2014 13:18
To już kiedyś było, w kwiatkach albo 'co mnie wkurza w jeździectwie?".
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/12747?

Zachęcające zdjęcie sprzedażowe  😂  👍
Jagna1999, o co, dębuje, +10 do lansu na fotoblogach
ElaPe,
Kodeks wykroczeń
CZĘŚĆ OGÓLNA
Rozdział I
Zasady odpowiedzialności
Art. 1.
§ 1. Odpowiedzialności za wykroczenie podlega ten tylko, kto popełnia czyn społecznie szkodliwy, zabroniony przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia pod groźbą kary aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 5000 złotych lub nagany.

Polecam także:
Art. 12.
Odpowiada za podżeganie, kto chcąc, aby inna osoba dokonała czynu zabronionego, nakłania ją do tego.
🙂
Bischa   TAFC Polska :)
28 marca 2014 17:53
[quote author=-bibi22- link=topic=190.msg2052408#msg2052408 date=1395999332]
Aby zrobić instruktora trzeba mieć maturę, czyli siłą rzeczy ukończone 18 lat.
[/quote]

Tak z ciekawości, co ma matura do zrobienia instruktora? Poza wiekiem. Nigdy nie słyszałam o takim wymogu.
E: Po wpisach późniejszych się pogubiłam- w końcu jest czy nie ma takiego wymogu?
Do instruktora trzeba mieć wykształcenie średnie. Matura nie jest konieczna.

Chodzi o prawna odpowiedzialność. Jesli ktoś prowadzi jazdę to jest odpowiedzialny za uczestników, konie i sprzet. Oczywiście osoba poniżej 18 lat takiej odpowiedzialności brac na siebie nie może, więc przechodzi to na rodziców.
M.in dlatego w stajniach proszą osoby niepełnoletnie o pisemną zgodę rodzicow na naukę jazdy konnej. Ze rodzice wiedzą o tym i o zagrożeniach z tym związanych.
Bischa   TAFC Polska :)
28 marca 2014 18:56
18 lat, to dla mnie rzecz logiczna, zdziwiła mnie jedynie ta matura.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
28 marca 2014 20:09
zduśka, sporo jest dzieci, które tyle skaczą skaczą i jeżdżą 😉 Chociaż opisanie odznaki śmieszne faktycznie 😉
desire   Druhu nieoceniony...
28 marca 2014 21:36
Jagna1999 Patrzę sobie na to zdjęcie, na wędzidło, jakie ma w pysku, a potem czytam ''  (...) Spokojna klacz dla dzieci (...)''  🏇
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
29 marca 2014 00:17
z FB  🤣

"Kupie konia
-klacz lub najlepiej ogier (ewetualnie żywy walach)
-do 150cm
-nie hucuł
-ewetualnie konik polski ale musi byc ladnej budowy
-predyspozycje do ujezdzania
-zdrowy
-wiek do 6 lat
-najlepiej zeby umial ustepowanie, cofanie(ewetualnie chody boczne ale nie musi)
-cena do 6 000/6 500zl
WOJ.POMORSKIE I OKOLICE
Propozycje prosze tylko i wylacznie na priv. Ale najpierw prosze zaprosic mnie do znaj."

za martwe wałachy dziękujemy  😁

wiem, że nie o to chodziło, ale słownik j. polskiego synonimów sporo jednak posiada 😉
cefyl-właśnie miałam je wstawić 🤣
Całe to ogłoszenie to świetny kwiatek :P Do 150, ale nie hucuł. Predyspozycje do ujeżdżania 🙂
eeej, to jest swietna okazja na wcisniecie konika polskiego za 6000 tys  🥂
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
29 marca 2014 10:42
z FB  🤣

"Kupie konia
-klacz lub najlepiej ogier (ewetualnie żywy walach)
-do 150cm
-nie hucuł
-ewetualnie konik polski ale musi byc ladnej budowy
-predyspozycje do ujezdzania
-zdrowy
-wiek do 6 lat
-najlepiej zeby umial ustepowanie, cofanie(ewetualnie chody boczne ale nie musi)
-cena do 6 000/6 500zl
WOJ.POMORSKIE I OKOLICE
Propozycje prosze tylko i wylacznie na priv. Ale najpierw prosze zaprosic mnie do znaj."

za martwe wałachy dziękujemy  😁

wiem, że nie o to chodziło, ale słownik j. polskiego synonimów sporo jednak posiada 😉



widziałam to ogłoszenie wczoraj ale brzmiało trochę inaczej, zamiast ogiera był chyba wałach.

A z tym martwym wałachem dlatego, że w komentarzach ktoś zadał pytanie "mam martwego, może być?"  🤣
Rozbawiły mnie te wodze przypięte do siodła  😉

http://allegro.pl/lord-expert-firmowe-siodlo-i4096448331.html
[url=http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/12669?
q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=12&przeznaczenie=&cena=&strona=]http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/12669?
q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=12&przeznaczenie=&cena=&strona=[/url]

Przepraszam jeśli było. Pierwsze zdjęcie i opis 🙄
Nie przyzwyczajone do zabiegów pielęgnacyjnych ale klacz chodzi pod siodłem na festynach? To już dziwne.
To nie ogłoszenie, ale urzekło mnie na maksa 🤣 Co czytam to się śmieję!
PIAFF
[quote]Instructions
1
Ask your horse for a nice collected trot. Once the trot has steadied pick a place along side a wall to ask for the piaffe. The wall will help keep your horse from swinging his haunches.

2
In order for your horse to successfully piaffe you must have their bodies and heads pointed straight ahead. Your horse is more likely to stay straight if your head is up and you are looking straight ahead. Make sure your weight is evenly distributed on both seat bones before you close your fingers and ask for the piaffe.

3
While keeping your upper body straight, squeeze the horses barrel with your legs. At the same time close your fingers, simultaneously asking the horse to stop and go at the same time. Your horse will rock back to it’s haunches and trot in place. When your horse has done this for a few steps, reward him by letting him move forward into a collected trot.

4
Repeat the process several times until your horse behaves as if it understands what you expect it to do.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się