Perfekcyjny makijaż

fruity_jelly a jak z trwałością tej kredki? Bo w przypadku linii wodnej to mało która daje radę 😉 ona jest miękka i łatwo się nią maluje?  :kwiatek:
Jest miękka i nie podrażnia oka, a co do trwałości to ciężko mi stwierdzić, na pewno trzyma się dłużej niż inne (zwłaszcza czarne) kredki jakich używałam na linię wodną, a przynajmniej jak schodzi to schodzi równomiernie i nie widać tego aż tak jak w przypadku kolorowej kredki (te kolorowe śpiochy w oczach.. 😂 )
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 kwietnia 2014 09:21
chcę kupić podkład przez internety, w sumie nie widziałam go w żadnej drogerii, więc nie mam jak wypróbować koloru. znajdę gdzieś porównanie odcieni różnych firm?
w sensie- z Manhattanu mam taki, więc z Lumene mogę kupić taki. jest coś takiego?
madmaddie, a jakie konkretnie Cię odcienie interesują?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 kwietnia 2014 11:57
z M. używam vanilli i nie wiem jaki wybrać z L.
madmaddie, http://www.temptalia.com/foundation-matrix - to jest taka siatka. Ale nie wiem, czy są tu te podkłady, których szukasz 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
25 kwietnia 2014 13:57
dziękuję ogromnie! strona idzie do zakładek, Manhattanu nie ma co prawda, ale jeśli jest Maybelline to sobie poradzę 🙂
Dziewczyny, mam taki malutki problem  😉 kupiłam sobie dzisiaj w Rossmanie korektor z pędzielkiem Astror'a. Wszystko fajnie,ale jak ja go mam "odblokować"? kręcę i kręcę końcówką i nic z tego nie wynika  😡
Przed świętami wygrałam w konkursie hialuronowy wypełniacz ust. Dziś przyszedł i oceniam go na plus. Usta są mocno nawilżone, mięciutkie i przez efekt chyba mentolu uwydatnione 🙂
Widziałam różnicę już po 5 min od zastosowania.
Stosuję 5 razy dziennie.
Nawet dla tego nawilżenia i miękkości ust warto wydać te 17-20zł
a jaki ma skład? Pewnie ma jeszcze jakieś nawilżacze? Kupiłam czysty kw. hialuronowy z BU, próbowałam nakłładać na olej, pod olej, solo i nijak mi nie pasuje, nie zauważam obiecywanego nawilżenia...
Rul, a nakładasz na lekko zwilżoną twarz?
Ja przed nalozeniem kwasu najpierw spryskuję twarz wodą termalną albo tonikiem i wklepuję, a potem nakładam wymieszany na dłoni kwas z olejem. Dla mnie nie ma lepszego nawilżacza, mam potrójny kwas hialuronowy.
tak, z żelem na wodę też próbowałam.  fruity_jelly-mam dokładnie ten sam 🙂 . Poszperam jeszcze w necie, jeśli znajdę dobrą metodę to się podzielę 😉
a jaki ma skład? Pewnie ma jeszcze jakieś nawilżacze? Kupiłam czysty kw. hialuronowy z BU, próbowałam nakłładać na olej, pod olej, solo i nijak mi nie pasuje, nie zauważam obiecywanego nawilżenia...


Substancje aktywne zawarte w produkcie :

Kwas hialuronowy – jest naturalnym składnikiem mukopolisacharydów, wchodzących w skład skóry właściwej. Posiada ogromne zdolności wiązania się z cząsteczkami wody, a tym samym właściwego nawilżania skóry. Działa regenerująco i wygładzająco na skórę. Ze względu na swoje właściwości stosowany jest często w preparatach przeznaczonych dla skóry suchej i odwodnionej, a także do cery ze skłonnością do tworzenia się zmarszczek.

D-Panthenol - witamina B5, składnik produktów o działaniu gojącym, jak również łagodzącym podrażnienia i nawilżającym. Jest to składnik dobrze tolerowany , który nie powoduje podrażnień oraz nie uczula. Łatwo wnika w głąb skóry, włosów i paznokci. Zmniejsza utratę wody przez naskórek i skutecznie nawilża skórę. D-pantenol stymuluje podziały komórkowe, dzięki czemu działa gojąco i regenerująco.  Poprawia barierę lipidową naskórka, działa łagodząco i przeciwzapalnie; pomocny przy podrażnieniach skóry, polecany przy oparzeniach posłonecznych oraz po goleniu i depilacji, łagodzi zaczerwienienie, podrażnienie i swędzenie.

Kolagen – bardzo ważny składnik skóry właściwej, od którego zależy sprężystość i jędrność naszej skóry.  Ma on zdolności do zatrzymywania cząsteczek wody i stąd stosowany jest często w kremach nawilżających. Poprawia zewnętrzną strukturę skóry oraz jej elastyczność. Stosowany również w preparatach przeznaczonych dla skóry starzejącej się w celu przeciwdziałania powstawaniu negatywnych zmian w strukturze węzłów kolagenowych. Poprawia wygląd skóry ze zmarszczkami poprzez wygładzenie ich i zapobieganiu powstawania nowych.
Czy któraś z Was używała podkładu dermacol? Właśnie zamówiłam sobie, bo koszt to 15 zł i ciekawa jestem bardzo czy nakładanie faktycznie jest takie 'trudne'? 😉
whitemoon071, ja używałam, nakładanie moim zdaniem normalne, ja zawsze nakładam podkład palcami. Jako jedyny kryje moje różowe policzki.
Tylko kolory ciemne 🙁.
ciemne? :O Ja zamówiłam kolor 208 - porównywalny do 150 Buff z revlona, którego używam 😉 Może od niedawna są nowe kolory?
Zamówiłam z lady make up - http://www.ladymakeup.pl/sklep/dermacol-podklad.html
whitemoon071, mam akurat 208 w domu, bo mama go używa. I dla mnie jest o 10000 odcieni za ciemny :P.
oooo nie, naprawdę? To może być ktoś bardziej blady (bledszy? :p) niż ja? Lady make up w filmiku mówiła, że miesza 208 + 221 i wychodzi mnie więcej 180 sand beige z revlona, a ja używam 150 buff.
To jakiego podkładu Ty używasz? ;>
whitemoon071, mąki :P.
Obeszłam cały Rossmann i jedyne co było ok, to krem CC z MaxFactor najjaśniejszy.
Miałam kiedyś jakiś bardzo fajny podkład w musie, kupiony w przypadkowym sklepiku za 4 zł i był super, ale nigdy więcej go nie znalazłam.

Do tej pory używałam Miss Sporty najjaśniejszy, krycie miał całkiem fajne, ale na krótko i Maybelline Affinitone Mineral 100, ale do tego obowiązkowo pod spód biały puder, coby kolor podkładu rozjaśnić.
ovca   Per aspera donikąd
26 kwietnia 2014 10:03
whitemoon071 potwierdzam, że kolory mają ciemne. Bladolica 😉 koleżanka zamówiła dermacol i odłożyła na półkę do powakacyjnej opalenizny, bo na dzień dzisiejszy nawet najjaśniejszy 208 jest za ciemny.
A ja się obawiałam, że będzie za jasny ten 208. Oglądałam filmik lady make up, gdzie testuje dermacol (
o tu ) i na jej ręce wydaje się baardzo jasny. No nic, zobaczymy jak przyjdzie 😉
ovca   Per aspera donikąd
26 kwietnia 2014 10:24
Właśnie, dziewczyny, mam pytanie 🙂
pierwszy raz w życiu kupiłam sobie sypki puder (zawsze używałam w kamieniu albo kulkach) i w środku opakowania, oprócz puszku i przykrywki, jest jeszcze okrągła siateczka. Rozumiem że siateczka ma leżeć na tej sypkiej części?  👀
Siateczką leży na pudrze. Trzesiesz i mała ilośc pudru na nią wyskakuje i bierzesz puszkiem.
Jak to siateczka? Chodzi o sitko?

Ja kolejny raz zabieram się za szukanie czegoś lekkiego na lato  🙄 zeszłoroczny zakup, BB cream od Estee nie był strzałem w 10  🙄 teraz myślę nad kompaktem MAC...

Co było z nim nie tak? Sama nad nim myślę.
Trochę mnie zmartwiłaś swoją opinią o pędzlach Lancroone. Te szare wyglądają świetnie, o wiele lepiej od tych złotych, a kuszą bo to ponoć limitka. Domyślam się, o jaki pędzel Ci chodzi- mam podobny z Hakuro i jest rewelacyjny 😀

Znam oczywiście KWC i często z niego korzystam, ale chciałam też Was zapytać o opinię. Jaki korektor rozświetlający polecicie? Tak do 40zł, do 60max. Lekki, nie musi specjalnie kryć, ale byleby się nie ścierał, bo wówczas nie ma sensu, żeby go używać. W ciepłym odcieniu. Jak dotąd najbardziej pasował mi Max Factor wykręcany, z aplikatorem gąbkowym w koloże Ivory. Był lekki, ale zbyt neutralny, chciałabym bardziej żółty. Za to jeśli chodzi o jasność był idealny- pod oczami się super wtapiał, a innych partiach twarzy mogłam go trochę pacnąć dla rozjaśnienia. Na minus data ważności- 6ms od otwarcia- nie byłam w stanie go zużyć w terminie.
no dokładnie SITKO
ale spotkałam sie z takimi - albo plastikowe koólko z takimi dziurami wywierconymi niby, albo właśnie taka siateczka naciągnięta na kółku...
A ja się obawiałam, że będzie za jasny ten 208. Oglądałam filmik lady make up, gdzie testuje dermacol (
o tu ) i na jej ręce wydaje się baardzo jasny. No nic, zobaczymy jak przyjdzie 😉

korzystam z jej sklepu, ale oglądać i słuchać tej babki nie mogę  :allcoholic:

Dodo - wyobraziłam sobie luzem kółko z siatką. Teraz próbuję sobie wyobrazić, czego spodziewała się Owca 😀
Ja obracam słoiczek, stukam lekko o nakrętkę i z niej nabieram proszek. Przy próbach "podrzucania" zwykle zbyt dużo produktu wywalałam w powietrze.
ovca   Per aspera donikąd
26 kwietnia 2014 20:55
właśnie taka siateczka naciągnięta na kółku...

u mnie jest siateczka na obręczy z cienkiego plastiku.

Dziekuję Dodo za odp  :kwiatek:
Jak to siateczka? Chodzi o sitko?

[quote author=szepcik link=topic=92900.msg2075803#msg2075803 date=1398280136]
Ja kolejny raz zabieram się za szukanie czegoś lekkiego na lato  🙄 zeszłoroczny zakup, BB cream od Estee nie był strzałem w 10  🙄 teraz myślę nad kompaktem MAC...

Co było z nim nie tak? Sama nad nim myślę.
Trochę mnie zmartwiłaś swoją opinią o pędzlach Lancroone. Te szare wyglądają świetnie, o wiele lepiej od tych złotych, a kuszą bo to ponoć limitka. Domyślam się, o jaki pędzel Ci chodzi- mam podobny z Hakuro i jest rewelacyjny 😀

Znam oczywiście KWC i często z niego korzystam, ale chciałam też Was zapytać o opinię. Jaki korektor rozświetlający polecicie? Tak do 40zł, do 60max. Lekki, nie musi specjalnie kryć, ale byleby się nie ścierał, bo wówczas nie ma sensu, żeby go używać. W ciepłym odcieniu. Jak dotąd najbardziej pasował mi Max Factor wykręcany, z aplikatorem gąbkowym w koloże Ivory. Był lekki, ale zbyt neutralny, chciałabym bardziej żółty. Za to jeśli chodzi o jasność był idealny- pod oczami się super wtapiał, a innych partiach twarzy mogłam go trochę pacnąć dla rozjaśnienia. Na minus data ważności- 6ms od otwarcia- nie byłam w stanie go zużyć w terminie.
[/quote]


BB od Estee - trochę ciemnieje na twarzy w ciągu dnia, i nie raz zdarzyło mi się, że się na twarzy zważył  😲 łatwo nim też zrobić smugi na twarzy przy rozprowadzaniu, niezależnie czy palcami, czy pędzelkiem. Dokończę, ale już go więcej nie kupię.
Z plusów to na pewno wydajność.
są w Waszych rossmanach te cieliste kredki do oczu max factor natural glaze? Bo ja byłam już w dwóch i ich nie było, nie zostały wykupione bo byłam chwilkę po otwarciu sklepu tylko w ogóle ich nie mieli 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się