żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Ja aktualnie testuje żel Veredusa z kulkami.


Ten czteropunkowy czarno-niebieski? Koleżanka właśnie bardzo zachwala, pod damskie również..
drabcio, nie, Veredus Top Three, w Polsce już go nie dostaniesz. Była o nim mowa niedawno, poczytaj parę stron tego wątku.

Ja aktualnie jeżdżę z mattesem i z żelem 😀 Mattes do korekcji, żel do amortyzacji, jakoś musimy przetrwać okres czekania.
tak, czytałam. Serio trzeba aż tak przekombinowywać w normalnym siodle? 😉
drabcio, przekombinowywać? Skąd wiesz ze jest to przekombinowanie a nie rozwiązanie problemu?
zastanawia mnie po prostu to że nie da się rozwiązać problemu dostępnymi środkami tylko trzeba sprowadzać żele zza granicy za kosmiczne pieniądze 😉
ale co koń to problem 😉
drabcio, no ja dzięki bogu nie musiałam tego robić. Istnieje jeszcze coś takiego jak rynek wtórny 😉 Kiedyś normalnie je sprzedawali, od jakiegos czasu ich już nie ma.

A co do kombinowanie, taki mały OT, pożyczyłam wędzidło od trenerki, plastikowe, proste olwika typu D, no strzał w 10 i co?... takich wymyślnych "patentów" w naszym kraju nie uświadczysz (mówię o sklepach). Więc niestety często i gęsto trzeba robić zakupy za granicą.
drabcio, tak jak xxagaxx napisała, miałam podkładkę BR Alfa Gel, ona nie uklepywała się jakoś mocno pod siodłem i wrażenie podniesienia tyłu było mocne. Nie wiem, ile w praktyce podnosiła, bo to chyba ciężko sprawdzić. Ale jeśli Twoje siodło ma 70cm długości, to ta podkładka będzie krótka.
drabcio, jeżeli poduszki podsiodłeowe są dość płaskie - można je dać do dopchania
Koszt niższy, niż koszt żelu - a to dużo rozsądniejsza opcja...
[quote author=_Gaga link=topic=77.msg2075176#msg2075176 date=1398242197]
drabcio, jeżeli poduszki podsiodłeowe są dość płaskie - można je dać do dopchania
Koszt niższy, niż koszt żelu - a to dużo rozsądniejsza opcja...
[/quote]

tak jak juz mówiłam, szukam podkładki.

drabcio, tak jak xxagaxx napisała, miałam podkładkę BR Alfa Gel, ona nie uklepywała się jakoś mocno pod siodłem i wrażenie podniesienia tyłu było mocne. Nie wiem, ile w praktyce podnosiła, bo to chyba ciężko sprawdzić. Ale jeśli Twoje siodło ma 70cm długości, to ta podkładka będzie krótka.

zapomniałąm że te 70 to pod czaprak mierzyłam(z panelem z przodu który nie lezy na koniu), tak na styk miałoby ok 55 cm
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
23 kwietnia 2014 20:59
Potrzebuję nieco pomocy 🙂

Jako, że pan koń wyrósł mi z mattesa ( 😅 ), a jest mocno nietykalski (dotykanie konia gdziekolwiek oprócz głowy może skutkować utratą palców w końskiej paszczy, ewentualnie celnym kopnięciem w kolano) potrzebuję jakiegoś mocno amortyzującego żelu, albo innej amortyzującej podkładki, która nie zwęzi mi siodła.

W co celować? Acavallo? Bo rozumiem, że tańsze odpowiedniki są o kant d...?
Podoba mi się ten Akton, ale cena zwala z nóg niestety i nie mogę sobie pozwolić na taki wydatek w tej chwili.
Mi udało sie ustrzelić super żel BR, czarny, wyglada jak acavallo ale tańszy 🙂 bardzo polecam, nie jest "lejacy" ani gruby, klei sie, ale z umiarem 😉 nie powinien znacznie zwezic siodła
a gdzie? widziałam takie tylko, że w bardzo podobnej cenie
w czym można prać mattesa ? Czy jeśli wypiorę to korekta tylu się nie "zmniejszy" ?
Jak żele, to tylko acavallo 🙂 Wypuścili parę nowych, fajnych rozwiązań, podeślę Ci później  :kwiatek:
Mattesa najlepiej w płynie mattesowym albo innym do wełny 🙂 Program do wełny albo prania ręcznego i nic Ci się nie zmniejszy
Witam wszystkich .
jeżeli ktoś z was uzywał tej podkładki http://allegro.pl/podklad-podkladka-pod-siodlo-futro-medyczne-okazja-i4171699747.html#tabsAnchor
bardzo proszę o opinie , boję się ,że to kolejne oszustwo i podkładka po kilku jazdach zrobi się jak stary dywan xD






emptyline   Big Milk Straciatella
26 kwietnia 2014 12:42
Koniomaniak, tak mniej więcej 200 razy już było wspominane w wątku o tych podkładkach. Futro grube, fajne, nic się z nimi nie dzieje, no ale Mattes to nie jest.
KoniomaniAK  ja mam, używana na weekendowe jazdy, nie wygląda jak stary dywan 🙂
Dziękuję dziewczyny ! 😀
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
26 kwietnia 2014 21:01
korysindex4 , nie korekty się nie zmniejszają pierzesz w pralce z płynem do prania wełny potem tylko musi sobie sam wyschnąć nie na kaloryferze ani na słońcu bo skóra od futra popęka 🙂
Budlejowe_love Dziękuje  :kwiatek:
Jeżdżę na nim teraz w pełnym, grubym żelu z podniesionym tyłem i koń chętnie się skraca, podstawia, a pracuje dużo w mocnym zebraniu.

A jaki to dokładnie żel?
[img]http://i.ebayimg.com/00/s/NDgxWDYwMA==/z/kysAAOxy2CZTWsJp/$_12.JPG[/img] Czy ta część niebieska działa tylko jako masażer, czy jako korekta tyłu?

anai wstawiała link do podobnej, tylko że niebieskie części były też z przodu. Oprócz tego występują też tylko w wersji z niebieskimi częściami z przodu.
Ulalala, wg opisów, te żelowe wstawki zapobiegają przesuwaniu się siodła (wręcz przysysają się do siodła). Ale w tym modelu troszeczkę też podniosą tył. Ale naprawdę niewiele. Te z wstawkami z przodu, trochę podniosą przód.
Dziękuję za odpowiedź, to w takim razie nie to chyba czego szukam🙂
Budlejowe_love   - Kuc Grupy D ? - Tak owszem 177 cm w kłębie <3
01 maja 2014 07:16
epika, jak dla mnie nie różnią się niczym poza ceną i sposobem perforacji  , prawdopodobnie różnią się też jakością z tego co wiem BR to świetna firma . Horze też nie jest najgorsza ale jest gorsza od BR 🙂
Hop hop... ponawiam pytanie, bo juz gdzies zniknęła na poprzednich stronach. Używa ktoś Aktona bez pokrowca bezpośrednio na plecy?
Klami, tak 🙂
epk, ooo... nic sie nie odparza jak jest ciepło i koń się mocno spoci ?? No i jak z trwałością, bo jak trzymam ten żel w ręku to mam wrażenie, że jest strasznie delikatny.
Słuchajcie robił ktoś z Was może jakieś podkładki własnoręcznie ? Jaki materiał byłby najlepszy ? Potrzebuję podkładkę podnoszącą lekko przód siodła troszkę i chciałabym sprawdzić jak to będzie działać i wtedy zastanowić się nad zakupem podkładki ... Proszę o pomoc 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się