dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

dea, no ale skoro agar to glony = roślina, to czemu nie?
Bo nie ma wpływu na stawy?
dea podała, że agar agar to cukier. Można znaleźć informacje w necie. A kolagen to białko, stawom potrzebny jest kolagen.
.
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
25 czerwca 2014 22:40
Możesz spróbować podać z owsem na mokro - proszek przylepi się do owsa i może tak ją zje 🙂
Na mokro, z otrębami, z wysłodkami, z meszem..
dea   primum non nocere
26 czerwca 2014 13:13
Na mokro zdecydowanie, u nas z wysłodkami i otrębami "leci". Nie wiem czy mokry owies wystarczy, może być, że nie. Można też zamówić peletowane na przyszłość.

zoriczkowa - dokładnie, podać można, ale po co 😉
Anderia   Całe życie gniade
26 czerwca 2014 13:43
Niestety suplementy Podkowy są wyjątkowo niesmaczne, przynajmniej dla mojego niewybrednego łakomczucha. 🙁 Miałam już kilka, i w proszku, i w granulacie na bazie siemienia lnianego (teoretycznie najlepiej "wchodząca" wersja!) i... nic. Wybierał, oddzielał, kombinował, no jak nie on. Nie chcę straszyć, ale parę znajomych koni, wcale nie francuskich piesków, miało tak samo. 🙁

Natomiast, żeby nie było, suplementy innych firm pożera i nawet nie zauważa.
dea   primum non nocere
26 czerwca 2014 14:45
Anderia - bo one nie zawierają "apetyzerów" i są dość mocno skoncentrowane... Nasze konie dałam radę przyzwyczaić do smaku, zaczynając od mniejszych dawek. Marudziły młodsze, starsza trójka, przyzwyczajona do różnych pasz, łatwiej jakoś wciągnęła. Teraz jedzą wszystkie (z wysłodkami i otrębami). Młodsze nadal miewają kryzysy, wtedy zmniejszamy dawkę.
Anderia   Całe życie gniade
28 czerwca 2014 14:52
dea o, to by wiele wyjaśniało, dzięki za informację. 🙂 Ale i tak nie zależy mi na tych konkretnych suplementach na tyle, żeby przemycać je mimo wszystko. Nie ma przecież monopolu. 🙂
dea   primum non nocere
28 czerwca 2014 15:48
Monopolu nie ma, ale jakby się taką ilość chciało dać z innego źródła (apetyczniejszego) to nieraz by trzeba chlusnąć całą butelkę naraz 😉 Popatrz na stężenia.
Dlatego ja daję te.
Co polecacie z uspokajaczy na mocno nerwowe konie? Miałam relax me,działało średnio,ale szukam czegoś lepszego
DressageLife, a próbowałaś Equicalm daily z Gold Labela? On jest oparty o chmiel i korzeń waleriany i działa - przynajmniej na te konie co miałam okazję oglądać.
Też polecam Equikalm, w dodatku cena do przyjęcia.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
29 czerwca 2014 12:55
... to nieraz by trzeba chlusnąć całą butelkę naraz 😉 Popatrz na stężenia.
A przy okazji takiego "chluśnięcia" dajemy wiele innych, zupełnie niepotrzebnych składników, które dodatkowo mogą nam rozwalić bilans innych składników. Mało jest suplementów jednoskładnikowych na naszym rynku niestety  🙄
Ja polecam Pavo Nerv Control lub Epona Headvit Magnesium. (ale to juz drozsze preparaty niz equicalm). Z tym ze zadzaiałają głównie wtedy jesli kon ze stresu traci duzo magnezu. Jeśli nie ma niedoborów tego pierwiastka to efekt bedzie słabo widoczny (no moze bardziej po Pavo bo ma duzo tryptofanu).
Ewentualnie wlasnie waleriana (ja zaparzałam taką z zielarskiego + melisa i efekt był), tylko należy pamietac ze jest na liście sub. zakazanych przez FEI
Czy ktoś może zna jakiś suplement w miłej cenie na stawy który by zawierał kolagen -kwas hialuronowy-msm-glukozamine lub coś w tym stylu ? poprostu zależy mi na wytwarzaniu mazi w stawie , kupowałam jemu mobilyty hcc hydlautin , ale szczerze mówiąc nie było szału a cena niezbyt miła bo 600zł 🤔 a nie chce mu podawać kwasu dostawowo tylko wole coś równie skutecznego w jakiś suplementach i przyjemnej cenie 🙂 z góry dziękuje za pomoc :kwiatek:
Ja teraz kupilam equimins flexijoint- podobno bardzo polecany.
Czy może ktoś podawał?
http://dobry-kon.pl/opis/3746905/marstall-force-4-kg-witaminy-mineraly-elektrolity.html
Jakieś wrażenia, spostrzeżenia?
Jak wpiszesz w wyszukiwarkę nazwę to wyskoczy sporo opinii.
Osobiście nie stosowałam, ale sporo osób chwali jako podstawowe witaminy.
kisiel ja dawałam, według mnie to jedne z fajniejszych witaminek na rynku i jakość jest adekwatna do ceny. 😉 u Siwej bardzo szybko było widać poprawę sierści, grzywy, czy kopyt. 😉
Szukałam, ale nie znalazłam nic konkretnego.
Potraficie mi polecić preparat na rozbudowe mięśni, który daje efekt wow? Kiedyś kupiłam baniak jakiegoś proszku u weta i koń nabudował się w niesamowicie szybkim tempie, ale nie mam pojęcia co to było, a ten weterynarz wyjechał w świat. W tej chwili muszę konia czymś wspomóc, aby wyrobić mięśnie grzbietu, bez których sobie nie radzi, a w tej chwili wygląda jak trup.
Mam pytanie, podaje ktoś drożdże Equinox i wie ile waży ta ohcnia miarka?? Producent podaje że dawkowanie to 8gr/100kg masy ciała, jest piękna miarka tylko nigdzie nie jest opisana. Niestety nie posiadam wagi kuchennej i nie mam jak zważyć.
Z tego co kojarzę to dwie płaskie to ok 35g.
Jutro mogę to sprawdzić jeśli to nie zbyt późno.
Czy wie ktoś gdzie stacjonarnie w Warszawie dostanę Marstall Force lub Chevinal?
Z góry baaardzo dziękuje!  :kwiatek:
marta__sz, byłabym ci wdzięczna 😉 Wzięłam dzisiaj miarkę z innych suplementów i tak na oko wyszło mi że miarka ma 20 gr, więc pewnie tak jak piszesz jest 35. Ale jak to nie problem dla ciebie potwierdzić to prosiłabym 😉
Żaden problem, obym tylko pamiętała 🙂
Pialotta na pewno w Karinie jest Force. 😉
gryglodor dziękuje bardzo :kwiatek:
xxagaxx,
Kupowałam ostatnio Equinox i na wieczku opakowania jest naklejka z informacją, że miarka dołączona do pudełka waży 20 gram
Także bardzo dobrze udało Ci się wyliczyć na oko 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się