Kupno konia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 lipca 2014 17:58
ontario2004, ani się wybitnie nie rusza, ani kapitalnie nie skacze.
Ja różnicę w ruchu widzę, między Twoim, a tym na przykład:
Strzyga: to nie mój koń tylko mojej znajomej. Chciałabym go kupić ale cena wg mnie jest za wysoka.
Koń pod linkiem, który podałaś, to koń, który kosztuje min. 30 000 EURO - tak myślę. I faktycznie rusza się fenomenalnie. Jest przepiękny ale to nie moja półka cenowa 😉
Koń ma ruch zupełnie zwyczajny, w dodatku jest w dość starym typie (masywna sylwetka, krótka noga). Mi również nie podoba się praca grzbietu i słabe korzystanie z mięśni brzucha. Skoków nie oceniam, bo się nie znam.
Koń pod linkiem, który podałaś, to koń, który kosztuje min. 30 000 EURO - tak myślę.

Dodaj jedno zero  😎
ontario jak dla mnie to cena zdecydowanie za wysoka. Koń oprócz tego, że ładny to bez szału. Nie wiem może jakby go puścić w jakimś profi korytarzu to miał by szansę się lepiej zaprezentować. Poza tym rozbraja mnie tekst, że koń tylko do sportu, a co jakby ktoś chciał go jako kosiarkę do ogródka i dawałby 50 tys to nie sprzedadzą bo tylko do sportu?
Dorcysia, no lekko licząc 😁

Nieważne, ile kosztuje tamten - po co pisać w ogłoszeniu "wybitny ruch" skoro koń takiego absolutnie nie posiada? Czy jak będziesz mieć konia szaleńca to napiszesz o nim "super spokojny, zrównoważony?". Dla kogo to ma być - dla laika, który i tak nie widzi? Laik i tak się bardziej rzuci na skarpetki, niż potencjalny ruch 😉
quantanamera: dzięki za opinię. Słusznie piszecie, skoro nikt się nie zgłasza nawet żeby go zobaczyć.
dorcysia: to tyle może kosztować koń? Nic dziwnego że tak sie rusza. Nie porównywałabym go do koni, na które mnie stać, bo popadnę we frustrację 🙁.

somebody: tekst ogłoszenia ułożyła koleżanka. Koń jej hodowli, ona sprzedaje, niech pisze co uważa. Do sportu dlatego, że koń ma silny/trudny charakter i duży temperament. Myślę, że o to jej chodziło. Niestety już drugi miesiąc jak odświeżam ogłoszenie a mam informację z wczoraj, że nikt nie dzwoni 😕
Może podpowiedz koleżance, żeby zrobiła sensowne zdjęcia i nakręciła lepszy filmik. Bo tak to zdjęć dużo a żadne tak na prawdę nie pokazuje nic co potencjalny kupujący chciałby widzieć.
Koniec ogladania konia w Gliwicach dzisiaj zakończony klapą i MEGA MEGA rozczarowaniem. 8 latka podjeżdzona, stan kopyt (wczoraj był kowal) nieprzypiłowane pękniecia na przodach które lecą ku górze, brak mięśnia z grzbietu wyglądało to  🤔, koń zaszarpany w pysku  😲 chyba pierwszy raz na takim koniku... Konica tak biedula zestresowana, po roztępowaniu, które trwało raptem z 15 minut koń jakby z wiadra oblany, podtuptane kłusem z 20kroków i podziękować...  tylko konia żal 🙁 🙁 🙁 bo tak całkiem sympatyczny konik. ojciec Nabucco p. Wandy
cena: 6500
Zniesmaczenie max 🙁

zdjęcie by allegro
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
30 lipca 2014 18:58
ontario2004, cena nie jest ważna, ważne jest, że na filmiku jest wybitny ruch, koń Twojej koleżanki takiego ruchu nie ma.
Teksty "wybitny ruch, kapitalnie skacze, tylko do sportu" wraz z załączonym materiałem wizualnym kojarzą mi się niechybnie z :

http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/04/b5610150d666ca6d1e7877a78992fac4_original.png?1366806681

odtagowałam link, bo się i tak nie wyświetlało.
Strzyga; dzięki za ocenę 😉, niestety ona uważa, że jest warty 50 000 zł - to jej pierwszy wyhodowany ukochany koń - w zasadzie najlepszy na świecie. Delikatnie jej sugerowałam, że opis nie jest odpowiedni ale niestety bez skutku. Trochę ją rozumiem, bo z 3 koni z tego rocznika od zachodnich matek tylko ten jeden nadaje się na sprzedaż. Nadzieja na hodowlę i zysk ogromne a tutaj tylko straty. Na tym jednym chce sobie odbić pozostałe 2.
Pleszew: ja po koniu za 6500 zł nie spodziewałabym się za dużo. To roczny koszt utrzymania. Dobry zdrowy koń bez wad musi kosztować....
ontario2004,  akurat w co drugim ogłoszeniu jest o kapitalnym ruchu, wybitnej skoczności, żelaznym zdrowiu, nieskazitelnym eksterierze i niezrównanym rodowodzie, wiec mnie to wcale nie dziwi.

poza tym większość "ogierników" twierdzi, że ich ogier daje najlepsze potomstwo i idealnie pasuje do każdej klaczy a zdecydowana większość "hodowców"  zza stodoły ma w stajni szereg wybitnych źrebaków za mniej niż dwa tysiące 😉 Najczęściej próba wytłumaczenia, że źrebię "wybitne" nie powinno już na starcie mieć każdej nóżki w inną stronę kończy się obrazą majestatu 😉

na szczęście nie każdy wybitnego konia potrzebuje, więc i na te mniej wybitne znajdzie się rynek 😉
[quote author=cargo link=topic=1647.msg2150013#msg2150013 date=1406723426]
Bardzo zainteresowała mnie ta klaczka...
Ktoś coś wie, może zna?

http://allegro.pl/super-klacze-likwidacja-stada-i4430803675.html


ładna ta klaczka i bardzo sympatycznie wygląda. Zadbana aż za bardzo 😉 tzn troszkę przygruba. Warta obejrzenia. I należy pamiętać że na wsiach koń w wieku 2 lat to koń którego zaczynało się oprzęgać i wcale to nie znaczy że konie te były jakoś zniszczone.
[/quote]

jak dla mnie koń ma jeden duży plus, chodzi w zaprzęgu bez okularów, jak dla mnie to pozytyw
Ontario, smutna prawda ale jest to koń bardzo ladny, ale przeciętny ruchowo i wg mnie bardzo przeciętny skokowo. Jak pójdzie do roboty to z pewnością będzie jakieś N - C mógł chodzić, ale za 30 - 40 tys to można obecnie kupić np z Agro -Handlu konia wybitnego skokowo już chodzacego to 120 przynajmniej, tez ladnego. Z drugiej strony ceny młodych koni są koszmarnie niskie, nie zwraca sie nawet koszt krycia i utrzymania, o zarobku nie wspominając🙁 A jak jeszcze do tego koń z trudną głową, no to naprawdę bym się zdziwiła jakby znalazl się kupiec. Szczerze, ludzie kupujący konia za kwote powyżej 20 tys to juz raczej mają pojęcie.
ontario2004 Tu masz dla porównania / do pokazania koleżance, też ładny, malowany i jakoś już zrobiony, z dobrym charakterem, [s]za 1/3 tego, co chciałaby koleżanka[/s] (sorry, pomyłka z ceną):
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/13396?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=1&przeznaczenie=&cena=&strona=2
tereska nie do konca  😀  doczytaj ogloszenie, cena jest w euro  🏇
hihihi ale wtopa, faktycznie  🤣
późno już...

edit: swoją drogą głupia zagrywka z tą ceną w euro...
Gillian   four letter word
30 lipca 2014 22:24
tereska, a widziałaś film z kłusem? jak dla mnie kiepsko, tupta jak świnka.
Ten pod dzieckiem? Gdzie siodło podskakuje tyłem w takt ruchu konia? Też mi się nie podoba, ale może to kwestia jeźdźca / sposobu jeżdżenia.
Dlatego zresztą napisałam o dobrym charakterze.
Gillian   four letter word
30 lipca 2014 22:37
Chyba kwestia dosiadu, bo na innych jest lepiej, swobodniej galopuje.
Z tego co mi wpadło w oko, z surówek [[a]]http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fkonskijarmark.pl%2Fkonie%2Fsprzedam-konia%2Fklacz-na-sprzedaz-s2306.html&h=8AQGd9t2e[[a]]

http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/15516?q=Korba&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=

pieniądze malutkie, jak ktos nie szuka konia na DR /GP tylko na regionalny sport i jest na poziomie żeby brac surowego, to nie trzeba za 30 😉
Proszę o opinię nt. konia :


Cena 6,5 bez możliwości dalszej negocjacji. Dwa nakostniaki będące skazą w urodzie. - tak czy siak wet je sprawdzi.


Ciezkawy i niezbyt dobrze jezdzony, bedzie troche roboty...zalezy do czego chcesz tego konia.
Filmy z jazdy bardzo niezachęcające moim zdaniem. Straszne zagalopowania, widać problem z prowadzeniem do przeszkody, 5-latek nie powinien tak chodzić.  😉
Dokładnie, napisz jakiego konia potrzebujesz. Mi tez się nie podoba, ale przede wszystkim chodzi od palca. Ujeżdżeniowo do odrobienia. Skokowo do ambitnej rekreacji da radę. Za to wygląda na sympatycznego chłopaka🙂
Do ambitnej rekreacji skokowo ale jak z tym skakaniem będzie to się zobaczy - nie ma na to parcia. Podstawa to koń rodzinny.

Sympatyczny jest - to fakt i to chyba główny powód dla którego nie mogę go sobie wybić z głowy.

Ciężki - zapasiony "troszkę". Mało pracujący wg informacji uzyskanych od właścicielki.

Bardziej mnie martwi to, że zauważyliście chód od palca bo niestety wiem z czym to się wiąże. Znaczy, że trzeszczki do gruntowego prześwietlenia ...

Ciężkawy trochę i nie podoba mi się sposób w jaki jest jeżdżony, ale myślę, że trochę pracy i koń będzie fajny 😉
Kolejna, do której trzeba będzie włożyć dużo pracy, aby naprawić

a niby czemu? koń jest bardzo zadbany, ma zrobione kopyta i dzięki pracy w zaprzęgu jest przygotowany dobrze do zajazdki. jak dla mnie, to są zalety.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 sierpnia 2014 01:23
Proszę o opinię nt. konia :


Cena 6,5 bez możliwości dalszej negocjacji. Dwa nakostniaki będące skazą w urodzie. - tak czy siak wet je sprawdzi.



sprawia wrażenie ciężkiego i nie idącego do przodu.
Czy moglibyscie sie wypowiedziec na temat tego konia?
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/9718?q=&plec=&masc=&rasa=&lokalizacja=9&przeznaczenie=&cena=&strona= :kwiatek:
Nie jestem zachwycona kopytami ani faktem ze juz go wzieto do roboty, ale poza tym bardzo wpadl mi w oko :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się