COPD

Rozmawiałam z producentem - to praktycznie to samo co Mycosorb, tyle, ze bardziej skondensowane. No i Mycosorb jest teraz sprzedawany w wersji z dodatkiem alg. Myco Pak można kupić na kg w sklepie w Łowiczu, maja też wysyłkę.
na przykład tutaj masz
http://allegro.pl/mycosorb-a-dla-koni-z-copd-jedyny-w-pl-promocja-i4486177031.html
i tutaj
http://www.happyhorse.pl/pr6305-preparat-mycosorb-a-1-kg-571.html

jakaś ściema, nawet nie chce się im na maile odpisać. Zamowiłam, wysłałam zapytanie i cisza od kilku dni 🙁
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 sierpnia 2014 10:03
Megane,
kupowałaś przez sklep czy przez Allegro?
Błyskawicznie to oni raczej nie działają 🙂

Jaka cena za 1 kg myco-paku? Ktoś może zapytywał?
Przez allegro... myslalam, ze bedzie szybciej 😉
[quote author=ms_konik link=topic=138.msg2163358#msg2163358 date=1408439018]
Megane,
kupowałaś przez sklep czy przez Allegro?
Błyskawicznie to oni raczej nie działają 🙂

Jaka cena za 1 kg myco-paku? Ktoś może zapytywał?
[/quote]

cena 1 kg Myco Pak niecałe 37 zł, do tego koszty wysyłki, niestety 17 zł.
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
19 sierpnia 2014 10:29
Grace, dzięki!
54 pln to zdecydowanie nie to, co 82.
Dziewczyny, a wiecie może ile w gramach podaje sie tego Myco Paku? Tzn w dawkach dla koni 😉
Megane, producent podał, że 500 gr na tonę, bo to koncentrat.
Dziewczyny, ja to kupowałam rok temu w tym sklepie: http://market.chp-pasze.pl/, na życzenie wystawiają na allegro. Widzę że teraz nie mają typowego myko-paku tylko jakiś zamiennik, ale może mogą go sprowadzić? Właściciele sklepu bardzo fajni, nawet kartki na święta przysyłają  🤔wirek:

Mój koń tego dostaje mniej więcej taką większą szczypte.
tonę paszy, czy na tonę masy konia? 😉
Chce dodawac na mokro z owsem (raz dziennie?)
czyli obliczając, ze kon srednio zjada okolo 15 kg dziennie, tone w jakies 2 mce, to po okolo 7,5 g - 8,5 g dziennie? Dobrze myślę?
Kurcze, zamówiłam 5 kg, chyba przesadziłam na razie z ilością
stop myk, mniej wydajny...
http://market.chp-pasze.pl/product.php?id_product=555

Dżastin, w polinkowanym przez Ciebie sklepie nie widzę odpowiednika Mykosorbu czy Myco Paku, tylko preparat do paszy. To co innego chyba, i producent Myco Paku też ma taki produkt.
Grace, pół kilograma na tonę? Czyli ćwierć na 500-kilowego konia???
Na tonę paszy, czy na tonę masy konia? 😉
Chce dodawac na mokro z owsem (raz dziennie?)
czyli obliczając, ze kon srednio zjada okolo 15 kg dziennie, tone w jakies 2 mce, to po okolo 7,5 g - 8,5 g dziennie? Dobrze myślę?


na tonę paszy. Producent  twierdzi ze Myco Pak to koncentrat, dlatego daje się go mało.
Grace myślałam o stop-myku którego podlinkowała Megane, nie wiem na ile on się sprawdza dlatego napisałam, że najlepiej zapytać o oryginalny myko-pak.

Megane 5kg to na 2 lata Ci wystarczy albo i więcej  😁
ale tam jest napisane, że oczyszcza paszę z toksyn, czy to jest ok? o to nam chodzi?
Dzastin, przetestuje najwyzej na innych alergikach w stajni 😉 trudno, 37 to nie wielki wydatek. Oby podziałał.

edyta, oczyszcza pasze, ale wg opisu usuwa tez toksyny z organizmu (opis na myco paku)

Też się nad tym myko pak zastanawiałam ale w Mycosorb sa jeszcze te algi i mam to sprawdzone że działa i jest mega wydajne bo ok 2miesiące to mam i dostaje dzień w dzień i jeszcze jest i to jest typowo dla koni i nie krów itd. Wiem że to i to zwierzę ale jakoś boję się kombinować glownie że z moja to ciężka drogę przeszłam by było tak jak teraz jest
Tak poza tym czy Waszym alergikom,Rao'wcom 1stopnia też po treningu coś z nosa poleci?
Mojej ledwo ledwo co i bardzo wodnste ale zawsze coś.. Doktor Blanka mówi by się nie martwić ale ciężko mi to wychodzi..
Ja duzo krowich produktow stosuje u koni, np. mastijet p/zapalny do wymion sprawdza sie przy grudzie, bal-derm tez do wymion, do rozgrzewania. Zamiast konskiej wcierki za 100 mam za 48.
co do mojej copd - brak wyciekow jakichkolwiek z nosa, tylko suchy, alergiczny kaszel
tutaj zapewne można myco-apk zamówić:
http://www.eurolpol.com.pl/index.php/produkty/inne-produkty/myco-pak.html

do dziewczyn, które go stosowały: czy ma on taki sam nieprzyjemny zapach jak mycosorb?
Megane, dzieki
Megane i prawidłowo 😉 nie ma co przepłacać.

a to u nas kaszlu (tfu tfu tfu tfu) zero a to bylo najgorsze..tylko ta lekka doslownie wydzielina no ale chyba wychodzi na to ze wszystkiego miec nie mozna i jesli dr Blanka mowi ze narazie spoko pod warunkiem ze to jest wodniste a nie taki glut jak kisiel lub budyn to wtedy juz trzeba dzialac..naszczescie i niej to sama prawie woda..eh z tymi konmi..ale bez nich to jeszcze gorzej! 🙂
Podstawowa różnica pomiędzy mucosorbem a myco-apkiem jest taka, że mycosorb jest całkowicie naturalnym produktem i wiąże tylko i wyłącznie toksyny w organizmie konia, co za tym idzie jest bezpieczny w 100%. Można go podawać przez cały rok. Natomiast wszystkie inne produkty (w tym myco-apk) wiążące toksyny wiążą również witaminy i inne suplementy diet przez co wyjaławiają organizm koński. Nie zaleca się ich stosować przez okres dłuższy niż 20 dni.

Radzę poczytać ;P
Gdzie poczytać?
Mira, podrzuc jakies informacje, bo w necie nigdzie nic nie ma, ze tylko mycosorb jest skuteczny, a reszta szkodzi zdrowiu po 20 dniach.
Masz jakies materialy? Podziel sie, a nie tylko rzucasz hasła

mysle, ze hodowcy bydla, świń, drobiu pozwolili by sobie na to, aby zahamować wzrost np opasów, obniżyć mleczność lub na inne skutki uboczne podawania produktow, ktore wiaza witaminy i inne suplementy diety i wydalaja je wraz z toksynami
Rozmawiałam z producentem - to praktycznie to samo co Mycosorb, tyle, ze bardziej skondensowane. No i Mycosorb jest teraz sprzedawany w wersji z dodatkiem alg. Myco Pak można kupić na kg w sklepie w Łowiczu, maja też wysyłkę.

niestety nie mają wysyłki do prywatnych odbiorców, chyba, ze ktos zamawia hurtowo inne pasze, to dorzucają, ale 1 kg pod domowy adres nie wysyłają 😉
taką kilka dni temu uzyskałam odpowiedź.
Trzeba zamawiać przez hurtownie z nimi współpracujące.
Megane, producent sprzedaje hurtowo, prawda to. Ale maja też sklep w Łowiczu i tam można już zamówić na kilogramy. Podaje telefon do sklepu: 46  837 31 88. Po opłaceniu przesłanej przez nich faktury, wysyłają towar.

Też nigdzie nie znalazłam że Myco Pak można stosować tylko 20 dni. Producent twierdził że to są ściany komórek drożdży, tak jak Mycosorb. Może coś jest na etykiecie ? Ale tu mogłaby pomóc Orzeszkowa, bo stosuje je.
Dzięki, na razie sobie poradziłam inną drogą, ale kontakt się przyda  :kwiatek:
Megane, czytałam o tym na stronie anglojęzycznej i cierpliwości znajdę to podrzucę linka.
Sam fakt, że ktoś sprzedaje jakieś preparaty absorbujące mykotosyny i nie podaje żadnych informacji jest już zastanawiające. Szukając chciałabym wiedzieć jaki jest skład danego produktu, żeby to skonsultować z lekarzem czy aby nie "przedobrzę" w drugą stronę. Z pewnością nie jest to to samo co produkty Alltech bo one są chronione kilkoma patentami, a receptura pozyskiwania Mycosorbu jest chroniona tajemnicą. Więc to raczej wykluczone, żeby ktoś zrobił taki sam produkt. Zdaję sobie sprawę że "prawie" robi wielką różnicę. Fiat 126p może być dla kogoś prawie jak mercedes bo też ma koła , kierownice i jeździ.

Edti: ZNALZAŁAM 😀
cytuję: I. Adsorbenty mineralne

[b]Głównym składnikiem tych związków są różne grupy glinokrzemianów (bentonity, klinoptilolity, illity, wermikulity i formy syntetyczne). Ich zastosowanie jest najbardziej powszechne. Posiadają jednak jedną poważną wadę. W zależności od rodzaju wiążą w paszy obok mikotoksyn niektóre związki mineralne i witaminy.[/b] W skrajnych przypadkach mogą wywołać u świń komplikacje w gospodarce fosforem. Wiązanie mikotoksyn trwa około 72 godzin (Gedek, 2001)

Źródło: http://www.portalhodowcy.pl/hodowca-trzody-chlewnej/184-numer-42010/1695-drozdze-piwne-inter-yeast-jako-preparat-ograniczajacy-toksyczne-dzialanie-mikotoksyn-w-paszach-dla-swin

I jeszcze jedna praca naukowa od strony 9 zaczyna się interesujący nas wątek o glinokrzemianach i ich negatywnym wpływie na środowisko.
http://www.konferencjaswinie.pl/referaty/PRAKTYCZNE_METODY.pdf
Mira, jakie bedą efekty działania produktów okaże się z czasem, wtedy podyskutujemy.
Mam pytanie dot parowników, robiliście szereg badań. Jak długo paruje się takie siano w dużym parowniku? Czy przez ten czas parowania (pewnie około godziny) siano nie traci na jakości? Jak po takim zabiegu ze strawnością i wartością odżywczą?
(Niby nic nie powinno się zmienić, ale może dysponujesz takimi badaniami)
Megane, wywołałaś mnie to proszę podaję źródła nie forumowe tylko naukowe. Nie chodzi tutaj o rację tylko o dobro naszych zwierzaków, przynajmniej mnie przyświeca taka intencja. Zawsze chętnie się podzielę tym co wiem nt. radzenia sobie z RAO u koni.

Co do siana i procesu parowania są przeprowadzone badania pod kontem eliminacji toksyn. Tutaj odsyłam do strony producenta http://tandgwebdesign.co.uk/happyhorseproducts.co.uk/flashbook/  i wersja polska: http://www.happyhorse.pl/public/upload/zdrowykon.com_broszura.pdf

Temperatura parowania dochodzi max do 85-90 st. C i nie więcej ponieważ faktycznie zbyt wysoka będzie miała wpływ na białko i mikroelementy. Po koniu koleżanki i moim nie widać żadnego ujemnego wpływu karmienia parzonym sianem, jedzą go już przeszło 2 lata. Sparowane siano pachnie pięknie i chyba też tak smakuje bo jedzą go jeszcze zanim całkowicie wystygnie. Dziewczyny też o tym wcześniej pisały w tym wątku.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się