Mira i 2xC

Konto zarejstrowane: 30 marca 2013
Kto szuka ten znajdzie, a reszta niech sobie błądzi 🙂

Najnowsze posty użytkownika:

COPD
autor: Mira i 2xC dnia 31 sierpnia 2016 o 22:40
Witajcie,
chciałam się pochwalić, że mój koń czuje się b.dobrze i mógł po 3 latach jedzenia parowanego siana , Mycosorbu i stania na torfie wrócić do słomy. Przyznam że miałam duże obawy, ale jak to mówią ciekawość to I stopień do piekła. No i na razie minęły 2 tygodnie i nie ma pogorszenia się stanu oddechowego, wydolność bardzo dobra, kaszlnie tylko rano raz albo wcale. No i zostanie mi trochę frosza w kieszeni 🙂

COPD
autor: Mira i 2xC dnia 02 czerwca 2016 o 07:55
Po 30 min powinno być 27
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 02 czerwca 2016 o 07:28
Witajcie,
trochę mnie tutaj nie było , mam nadzieję że tęskniliście 😉
U nas też lekkie pogorszenie oddechowe, to normalne o tej porze roku. Zrobiło się ciepło, grzyby zaczęły się mnożyć no i to pylenie - koszmar dla wszystkich alergików. Dla osób, które niedawno tutaj trafiły chętnie pomogę na pw natomiast w przypadku mojego konia , który kaszle od co najmniej 7 lat w czasie gdy juz mam widoczne nasilenie , nie czekam aż nastąpią duszności tylko przeinhaluję 1 x dziennie używając maski https://happyhorse.pl/aerohippus-equine  i leku Atrovent 250. Inhalacje następują ok 20 min przed lonżowaniem konia. Po ruchu najlepiej gdyby koń coś jadł np z wiadra stającego na ziemi lub poszedł na trawę by wydzielina zalegająca oskrzela mogła swobodnie wypłynąć przez nozdrza. Po 5-6 dniach nie ma śladu po kaszlu a oskrzela są czyste.

Oczywiście jak już pisałam wielokrotnie na co dzień szeroko pojęta profilaktyka:
- Mycosorb A+ (z algami morskimi)
- Parowane siano
- ściółka torfowa - gdy jest zbyt sucha można ją lekko zwilżyć.

Na tym filmiku bardzo dobrze widać jak wygląda stan duszności u konia, jest on bardzo podobny to oddechów po długim galopie, z tą różnocą że duszność występuje w spoczynku


O astmie już sporo wiadomo więc to nie koniec świata 🙂

Pozdrawiam i odpowiadam na każde pytanie na pw
Mira
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 22 października 2015 o 21:11
Grece nie wprowadzaj czytelników w błąd, podaj skład będzie można porównać 🙂
Są różna absorbenty dla mykotoksyn, jednak te chemiczne absorbują więcej niż powinny czynią olbrzymie szkody w organizmach zwierząt. Naprawdę warto poczytać o tym więcej. I to nie tylko na polskich stronach ale na zachodnich tam jest więcej informacji. Grece a może Ty jesteś związana z tym drugim chemicznym myco-coś tam , dlatego mnie tak atakujesz bezpodstawnie ?
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 22 października 2015 o 18:46
Rudziku 🙂 nie jestem. Piszę o swoich doświadczeniach w walce z chorobą.
Osobiście twierdzę, że atesty mi konia nie wyleczą a parowane siano daje radę 🙂 to moje zdanie jeżeli już o to pytasz.
Dla mnie mycosorb jest bezcenny , dla Ciebie może być za drogi (85 zł ) i OK 🙂
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 22 października 2015 o 18:06
Witam, po dłuższej niebytności.
Sama stosowałam u mojek klaczy wziewne leki na astmę jak Sretide 250, lek był podawany za pomocą maski do inhalacji dla koni. Po tygodniu brak kaszlu i brak gluta 🙂 Ale to było wszystko w zeszłym roku gdy koń zaczynał mocniej kaszleć - nie czekałam aż nastąpi mocny skurcz.
Od 3 lat bez przerwy podawałam parowane siano i Mycosorb A+. W tym roku nie było najmniejszych problemów oddechowych nawet latem. Ok 2 miesiące temu odstawiłam Mycosorb A+ i okazuje się, że jest super 🙂 Wygląda na to , że organizm konia został za pomocą drożdży i alg całkowicie oczyszczony z tokstyn  🏇
Siano parujemy nadal i tak już zostanie. A problem z kaszlem miałam odkąd kupiłam konia czyli od 6 lat 🙂
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 30 lipca 2015 o 16:13
Zanim zaczniesz zbierać kasę na zabieg w Polsce warto się skonsultować z Blanką Wysocką. Polecam Klinikę w Bernie koleżanki koń miał tam zabieg opieka super a cenowo dużo taniej niż u nas, no i doswiadczeni lekarze.  Przywożą Przywożą tam konie sportowe z Europy.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 30 lipca 2015 o 12:18
U nas jak faktycznie kaszel się nasila (zawsze z powodu gorszego lub niezbyt dobrze sparowanego siana) korzystam z maski do inhalacji http://www.happyhorse.pl/pr6283-aerohippus-equine-572.html i przez 3-5 dni 2x dziennie podaję lek dla ludzi na astmę o nazwie : Seretide 250. Po pierwszym podaniu już jest poprawa, a po 3 dniach kaszel całkowicie ustaje. Generalnie sprzęt jest używany raz w roku właśnie wiosną lub latem. W tym roku go użyłam lekko na wyrost 3 tygodnie temu i cisza 🙂
Poza tym siano w tym roku jest piękne, dobrze wysuszone cudnie pachnie do tego jest sparowane. Więc moja nastoletnia konina będzie czuła się b. dobrze.
Może cena inhalatora nie zachęca ale to inwestycja, która się zwraca po kilku miesiącach i pozwala spać spokojnie.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 11 kwietnia 2015 o 19:42
Nikita http://www.zdrowykon.com/  w zakładce wszystko o RAO.
Z pewnością źródłem wiedzy są anglojęzyczne potrtale weterynaryjne, ale z tym jest więcej zabawy 😉
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Mira i 2xC dnia 11 kwietnia 2015 o 19:39
Zobaczcie jaka śliczna klacz jest do kupienia na allegro http://allegro.pl/klacz-czystej-krwi-arabskiej-i5222769687.html
ktoś o niej wie coś więcej? Wygląda na spokojną i baardzo cierpliwą...
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 29 marca 2015 o 21:42
Na torfie i trocinach - nie. Nie wiem jaki ty masz torf, ale ten który ja mam jest suchy ma małą wilgotność i nigdy jeszcze nie zamarzł. Ubija się owszem, ale tak po 3 tygodniach i tworzy się taki elastyczny dywanik, który bardzo dobrze izoluje od podłoża zwłaszcza zimą.
Ten torf, który ty znasz ma zdecydowanie za dużo wilgoci stąd problem, tak to widzę.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 29 marca 2015 o 21:08
tulipan odradzam mieszanie torfu z trocinami. Sama kiedyś przekombinowałam i mieszałam torf z peletem sosnowym. Efekt był taki że posikany pelet ubijał się na podłodze i śmierdział, a na min leżał torf, który przez to także namakał, a w boksie po prosu śmierdziało moczem :/ Więc polecam albo jedno albo drugie ale bez mieszania.

Moja konina też kiedyś rozwaliła nogę, sporo było szycia i wet zalecił stanie, najgorsza opcja z możliwych - stajnia zamknięta, konie bez dostępu nawet do okna , żeby pooddychać. Więc zrobiliśmy mini padok wielkości boksu, w zasięgu wzroku pozostałe konie i dużo siana żeby było się czym zająć. No i udało się, noga wyleczona i koń się nie udusił. Ale kombinacji było co niemiara.


Evson ja bym mimo wszystko spróbowała wdrożyć profilaktykę na ile się da. Zawsze to pomoże w jakimś stopniu. W moim przypadku pozostawienie konia w tradycyjnych warunkach czyli na słomie, bez parowane siana i Mycosobu = po 3 dniach skurcz oskrzeli i przyjazd weta... Oczywiście nie każdy koń na początku choroby jest tak samo wrażliwy jednakże należy pamiętać, że wraz z upływem czasu będzie ... więc im dalej odwleczesz ten moment od Was tym lepiej.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 26 marca 2015 o 11:42
Evson: I czy mycosorb można podawać razem z ventipulminem (nie w jednym posiłku oczywiście) -  TAK można, Ventipulmin działa na zasadzie rozrzedzenia wydzieliny zalegającej w oskrzelach i rozszerzenia oskrzeli, natomiast Mycosorb działa w układzie pokarmowym i absorbuje toksyny (które mają wpływ na tworzenie wydzieliny w układzie pokarmowym) i nie zakłóca on działania innych leków.

Tsezar:
można spokojnie podawać Mycocsorb z sieczką i czym tam jeszcze chcesz 🙂
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 16 marca 2015 o 21:19
Chyba się nie zrozumiałyśmy 🙂 nie pisałam żeby nie robić badań bo sama je robiłam stąd wiem, co uczula mojego konia. Bez badań można sobie gdybąć i tyle. Jednak po rozmowie z kilkoma wetami i biorąc pod uwagę że mój koń chorował już drugi rok czy nawet dłużej, odradzono mi robienie autoszczepionki ponieważ nie przyniosłaby poprawy.
Postawiłam na profilaktykę  i nie żałuję ponieważ przyniosła największe korzyści. Nie ukrywam ze mam rownież w apteczce na wszelki wypadek steryd wziewny ale odpukać zdążył się już przeterminować 🙂
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 16 marca 2015 o 18:14
Nie rozumiem pytania.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 16 marca 2015 o 17:52
Nie napisałam ze mycosorb pomógł mojemu koniowi na uczelenie np na roztocza. Piszę że wiąże toksyny a te są w złej jakości sianie.  Szczerze odradzam trociny ktore z pewnoscią szkodzą. Bardziej zaszkodzi zamiatanie na sucho stajni, ściekenie roztrząsanie siana i słomu niż woda.
Nie należy mieć zludzeń ze alergiczny koń  zostanie cudownie uleczony za pomocą mycosorbu jak bedzie jadł  zle siano, stał na slomie w niewietrzonej zapylonej stajni. Takiego leku jeszcze nikt nie wynalazł 😉
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 16 marca 2015 o 13:23
Działa b. dobrze chociaż na początku konie go nie bardzo chcą zjadać. W połączeniu z torfem i parownaym sianem jak wcześniej pisałam problemy się skończyły. Co najważniejsze można go stosować non stop bez obawy o jakieś skutki uboczne. Jest to produkt naturalny bez chemicznych dodatków i wiąże w przewodzie pokarmowym tylko i wyłącznie toksyny! Dla koni, ktore wykazują problemy alergiczne od niedawna  może być w zupełności wystarczający. Mam znajomych ktorzy stosują go profilaktycznie raz bądź dwa razy w roku w celu oczyszczenia koni z toksyn.

Pozdrawiam
Mira
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 15 marca 2015 o 19:50
Wg mnie na odczulanie szkoda kasy, lepiej zainwestować w profilaktykę. Z moim koniem odkąd go kupiłam był problem non stop przez 2 lata. Jak przestawiłam go na torf, zaczęłam parować siano + Mycosorb A+ wszystkie problemy ustały :]
Jestem szczęśliwą posiadaczką konia alergika - który nie kaszle nawet teraz gdy siano jest rzeczywiście w większości stajni kiepskie. Od 2,5 roku nie stosowałam ŻADNYCH leków typu sterydy czy antybiotyki, wydolnościowo zmian nie widzę - jest super. Da się bez dużej kasy i karkołomnych wyczynów.

Pozdrawiam
Mira
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 24 lutego 2015 o 21:36
Tutaj masz np. worek http://www.happyhorse.pl/pr6306-inhalator-rokale-572.html  powiedzmy sobie profilaktycznie będzie OK, natomiast jeżeli chodzi o podanie leków wziewnych to taki inhalator będzie odpowiedniejszy http://www.happyhorse.pl/pr6283-aerohippus-equine-572.html
Są oczywiście jeszcze nebulizatory, które dają rewelacyjne i natychmiastowe efekty w leczeniu skurczów ale niestety ich ceny oscylują wokół 3 tys. zł 

Pozdrawiam
Mira
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 21 stycznia 2015 o 20:31
Witam,
na stałe podaję Mycosorb A+ a doraźnie secreta lub Audevard Balsamic TC  http://www.happyhorse.pl/pr6294-audevard-balsamic-tc-571.html - bardzo dobry preparat nawet chyba skuteczniejszy od secrety.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 14 stycznia 2015 o 20:08
Zgłupiałam... to można czy nie można tutaj pisać o swoich doświadczeniach i sprawdzonych sposobach walki z alergiami , czy nie żeby nie urazić kogoś ?
Są tutaj osoby, które mają doświadczenie z domowymi parownikami ale niechętnie się dzielą swoimi doświadczeniami. A szkoda.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 11 stycznia 2015 o 09:46
Zorientuj się jakie są ceny wytwornic pary z regulacją temperatury, o której wspomniałaś. Gdy ja pytałam, to taka wytwornica pary kosztowała powyżej 2 tys. zł.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 04 stycznia 2015 o 14:15
Mewa , dobrze się zastanów zanim zrobisz swój parownik.
Po pierwsze jeżeli użyjesz plastykowego pojemnika to musi on być z odpowiedniego materiału, który pod wpływem wysokiej temperatury pary nie zacznie wytwarzać niebezpiecznych związków chemicznych! Po drugie jeżeli temperatura pary podczas parowania siana będzie zbyt wysoka wyjałowisz siano całkowicie i pozbawisz go białka.
Polecam lekturę artykułu http://www.zdrowykon.com/1/1/niebezpieczne_domowe_rozwiazania
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Mira i 2xC dnia 19 listopada 2014 o 20:09
ganasz podaj źródło tego naukowego opracowania nt. tkania chętnie się z tym  zapoznam...
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 06 listopada 2014 o 22:09
Zgadza się, lekarze też  zalecają świetlika do przemywania ropiejących oczu. A generalnie najlepiej się z wetem skonsultować chociażby telefonicznie zanim sięniechcący "przedobrzy".
Dłuuuuga "kolka"
autor: Mira i 2xC dnia 29 października 2014 o 13:30
Moja kiedyś po zastrzykach dostała zapalenia mięśnia szyi, przez 2 dni nie mogła się w ogóle ruszyć z miejsca. To była tragedia, jak zrobiła kilka kroków to z wielkim trudem i szyja ciągle w jednym miejscu. Także z zastrzykami może być bardzo różnie.

Podaję mojej drożdże Yea-Sacc, poleciła mi je znajoma, której koń czasami miał problemy z kolką i przyznam szczerze, że odkąd stosują o problemach nie słyszałam. Może warto więc spróbować.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 27 października 2014 o 10:33
A może klacz uczulona jest na coś jeszcze np. Jakiś gatunek drzewa ktore jest w pobliżu. Jak masz wyniki testów alergicznych to z nich się wszystkiego dowiesz.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 26 października 2014 o 19:53
Megane, jeżeli podajesz Mycosorb od miesiąca i nie pomaga, a koń na 100% ma uczulenie na grzyby to na Twoim miejscu przyjrzałabym się obrządkowi w stajni.
Powód jakiś musi być, u nas zawsze taki był np.: zamiatanie na sucho (oczywiście jak nie było właściciela w stajni) na szczęście znajomi czuwają 🙂 , siano na górze nad boksami i jakieś włazy otwarte, lub siano w samej stajni. Powodów może być cała masa. Koleżanki koń zaczął kaszleć bo po sprzątaniu za szybko stajenny go wprowadził do boksu gdy tym czasem pyły nie osiadły i fruwały po stajni. To taka moja sugestia.

Pozdrawiam Mira
Stajnie na Śląsku
autor: Mira i 2xC dnia 28 września 2014 o 21:55
Z pewnych źródeł wiem że ma być hipoterapia i stajnia podobno z halą, ale czy będzie pensjonat tego nie wiem. Postaram się czegoś dowiedzieć 🙂
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Mira i 2xC dnia 28 września 2014 o 21:38
Piękne 3 słodziaki 🙂 uwielbiam takie URWISY
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 04 września 2014 o 22:10
Osobiście go nie widziałam, poproszę koleżankę żeby napisała coś o tym. Zawsze można wziąć na próbę jeden worek i zobaczyć jak to wygląda i jak się zachowuje.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 04 września 2014 o 21:57
Torf w czystej postaci jest suchy, może być lekko wilgotny zależy jak jest składowany ale na pewno nie jest gliniasty - jest po prostu mokry. Musicie szukać torfu suchego bez domieszek. Z pewnością jest bezpieczny dla koni w takim środowisku nie rozmnażają się bakterie, na dodatek b. dobrze pochłania amoniak a co lepsze nie ma much 🙂
Ja zamawiam tutaj: http://www.happyhorse.pl/pr6299-torf-dla-koni-alergicznych-18-balotow-573.html

Poniżej  fota ze stajni jak ogarnęłam temat siana. Oczywiście decha jest lekko sfatygowana ale jeszcze daje rade 🙂 Z prawej strony widać że się odłamała, a powinna być przykręcona do ściany tak samo jak z lewej strony.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 04 września 2014 o 14:30
To zwykły torf ogrodniczy, musi być czysty bez domieszki ziemi. Koleżanka się tym mocno interesowała i zapewniali ją że taki właśnie jest.
Jeżeli chodzi o dosypywanie torfu, to z reguły po 3 tygodniach. Gdy mój koń był rzadziej na padokach schodziło mi ok 240 l. na tydzień ( 1 balot), teraz schodzi mi połowa balotu na tydzień.  Wszystko zależy od tego jak długo koń przebywa w boksie i czy torf miesza z sianem. Są takie osobniki że za jedną noc potrafią dokumentnie wdeptać cale siano w torf i jeszcze na niego na...ć. Więc decha za którą trzymam siano jest suuper 🙂 Zrobię dzisiaj zdjęcia, można też z desek lub płyt OSB zbić skrzynię  o wysokości ok 60-90 cm w której będzie siano , najlepiej skrzynia była na tyle wysoka żeby nogi nie można było włożyć i pogrzebać. Na szczęście mój nie próbuje nic kombinować.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 04 września 2014 o 10:44
Evson masz nieco skomplikowaną sytuację.. kaszlaki potrzebują ruchu wymuszonego pod siodłem i na lonży żeby móc sobie poradzić z wydalaniem wydzieliny, same leki czy drożdże jak Mycosorb wspomogą - ale całej roboty nie zrobią.

Wracając do ściółki, też miałam pelet jest OK, tylko zimą chyba musisz dać coś innego bo pelet należy zalać woda gorącą by się "rozpadł" na wiór. Ja mam ściółkę torfową z której jestem bardzo zadowolona. Żeby torfu troszkę zaoszczędzić w koncie boksu mam przytwierdzoną płytę za którą wkładam parowane siano, wtedy koń nie miesza siana z torfem i torf dłużej pozostaje czysty. Przy obecnym stanie rzeczy 1 balot torfu (240 litrów koszt ok 36 zł) wystarcza mi na ok 2 tygodnie, z tym że koń jest 10 h dziennie na padoku.

Koleżanka znalazła torf w korzystnej cenie w Castoramie, można na bieżąco się zaopatrywać, worek 180 l wychodzi chyba po 13 zł. Na pierwsze pościelenie w boksie o wymiarach 3,5x3,5 (tak by wysokość ściółki miała ok12-15 cm) potrzeba ok 3-4 takich worków po 180 l.

COPD
autor: Mira i 2xC dnia 26 sierpnia 2014 o 08:23
Mój wszystkojedzący zjadł niechętnie ale zjadł, teraz po 2 latach nie zwraca już w ogóle uwagi. Koń koleżanki przez 3 tygodnie stawał do niej zadem albo uciekał po boksie, z czasem się przyzwyczaił i teraz nie zwraca już na zapach uwagi. Nie było łatwo jednak efekt stosowania jest bezdyskusyjny więc czasami warto się pomęczyć.
Spróbujcie w strzykawie (z wodą) podawać albo z otrębami i jakimś sokiem podobno jabłkowy działa. Mój jak widzi otręby to chce je pochłonąć nawet z rivanolem ...

Pozdrawiam
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 22 sierpnia 2014 o 11:40
Epk czytam i piszę jaka jest informacja na opakowaniu mojego egzemplarza. I dawka zalezna jest od wielkosci konia ale to tak w przypadku kazdego leku nie tylko tego 😉
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 22 sierpnia 2014 o 10:45
epk, 20 gramów to dawka początkowa, którą się utrzymuje przez 10 dni, później jest zmniejszana o połowę. Pierwsze opakowanie może wystarczyć na 70 dni, natomiast drugie już na 80. Dawkowanie zależy głównie od tego jak duży jest koń i czy faktycznie problem leży w tym, że reakcja alergiczna jest wywołana mykotoksynami. Jeżeli przyczyna kaszlu i glutów (a co za tym idzie duszności) nie leży w mykotoksynach trzeba szukać innej przyczyny i innego leku.

Pozdrawiam
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 21 sierpnia 2014 o 11:39
Co do tzw minusów stosowania mojego ulubionego M... ja ich nie znam, ale jest tutaj spora grupa forumowiczów, która się już wcześniej wypowiadała na ten temat, zachęcam żeby coś napisali w tej kwestii.

Megane zawsze znajdzie się jakiś argument "za" i "przeciw" na wszystko.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 21 sierpnia 2014 o 11:27
Każdy wybierze co mu będzie najbardziej odpowiadało, podałam info na co należy zwracać uwagę i jakie są zagrożenia. Nikogo do niczego na siłę nie zamierzam przekonywać bo to bez sensu. Najwyrażniej każdy musi przetestować wszystko osobiście.
Widzę, dużo jest dyskusji nt. ceny, więc 1 kg Mycosorb wystarczy na 70-80 dni , co daje stawkę dzienną w wysokości od 0,87 zł do 1 zł.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 21 sierpnia 2014 o 10:22
Nie jestem w nic zaangażowana tylko podaję źródło informacji naukowej. Spisałyście się na 3 strony a jak do tej pory nikt nie podał skladu chemicznego produktu który tak zachwalacie. Musicie zwrócić uwagę na to że na tym forum i zwłaszcza w tym wątku są właściciele koni ktorzy szukają pomocy, więc rzetelna informacja to podstawa. Argumenteże cos jest prawie takie samo jak sprawdzony środek a nawret lepsze bo tańsze to żaden argument. Proponuję by pisać merytorycznie, a nie robić wycieczek personalnych jeszcze na dodatek nie trafionych.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 21 sierpnia 2014 o 09:45
Megane, wywołałaś mnie to proszę podaję źródła nie forumowe tylko naukowe. Nie chodzi tutaj o rację tylko o dobro naszych zwierzaków, przynajmniej mnie przyświeca taka intencja. Zawsze chętnie się podzielę tym co wiem nt. radzenia sobie z RAO u koni.

Co do siana i procesu parowania są przeprowadzone badania pod kontem eliminacji toksyn. Tutaj odsyłam do strony producenta http://tandgwebdesign.co.uk/happyhorseproducts.co.uk/flashbook/  i wersja polska: http://www.happyhorse.pl/public/upload/zdrowykon.com_broszura.pdf

Temperatura parowania dochodzi max do 85-90 st. C i nie więcej ponieważ faktycznie zbyt wysoka będzie miała wpływ na białko i mikroelementy. Po koniu koleżanki i moim nie widać żadnego ujemnego wpływu karmienia parzonym sianem, jedzą go już przeszło 2 lata. Sparowane siano pachnie pięknie i chyba też tak smakuje bo jedzą go jeszcze zanim całkowicie wystygnie. Dziewczyny też o tym wcześniej pisały w tym wątku.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 21 sierpnia 2014 o 08:49
Megane, czytałam o tym na stronie anglojęzycznej i cierpliwości znajdę to podrzucę linka.
Sam fakt, że ktoś sprzedaje jakieś preparaty absorbujące mykotosyny i nie podaje żadnych informacji jest już zastanawiające. Szukając chciałabym wiedzieć jaki jest skład danego produktu, żeby to skonsultować z lekarzem czy aby nie "przedobrzę" w drugą stronę. Z pewnością nie jest to to samo co produkty Alltech bo one są chronione kilkoma patentami, a receptura pozyskiwania Mycosorbu jest chroniona tajemnicą. Więc to raczej wykluczone, żeby ktoś zrobił taki sam produkt. Zdaję sobie sprawę że "prawie" robi wielką różnicę. Fiat 126p może być dla kogoś prawie jak mercedes bo też ma koła , kierownice i jeździ.

Edti: ZNALZAŁAM 😀
cytuję: I. Adsorbenty mineralne

[b]Głównym składnikiem tych związków są różne grupy glinokrzemianów (bentonity, klinoptilolity, illity, wermikulity i formy syntetyczne). Ich zastosowanie jest najbardziej powszechne. Posiadają jednak jedną poważną wadę. W zależności od rodzaju wiążą w paszy obok mikotoksyn niektóre związki mineralne i witaminy.[/b] W skrajnych przypadkach mogą wywołać u świń komplikacje w gospodarce fosforem. Wiązanie mikotoksyn trwa około 72 godzin (Gedek, 2001)

Źródło: http://www.portalhodowcy.pl/hodowca-trzody-chlewnej/184-numer-42010/1695-drozdze-piwne-inter-yeast-jako-preparat-ograniczajacy-toksyczne-dzialanie-mikotoksyn-w-paszach-dla-swin

I jeszcze jedna praca naukowa od strony 9 zaczyna się interesujący nas wątek o glinokrzemianach i ich negatywnym wpływie na środowisko.
http://www.konferencjaswinie.pl/referaty/PRAKTYCZNE_METODY.pdf
Wpływ odżywiania na wygląd. ZDJĘCIA :)
autor: Mira i 2xC dnia 20 sierpnia 2014 o 07:48
Witajcie,
pierwszy raz jestem w tym wątku weszłam z czystej ciekawości, ponieważ sama kiedyś też kupiłam konia w kondycji głodowej i po 4 miesiącach był niedopoznania 🙂 Tak czy inaczej doszłam do wniosku, że tak naprawdę nie widziałam wśród tych wszystkich waszych zdjęć brzydkich koni tylko niedożywione, które pod odkarmieniu łapią za oko 🙂

Odnośnie suplementów diety przypomniało mi się, o mojej znajomej której koń z dużą domieszką folbluta miał zawsze problem z masą mięśniową. Koń jeżdżony 5x w tygodniu dosyć intensywnie, niestety swojej porcji owsa często nie dojadał, musli mu też nie podchodzi, trawy ma ponad stan i siana również.
Od 1,5 miesiąca włączyła do owsa i siana drożdże Yea-Sacc Equine i zauważyła, że w kupie nie ma już nie strawionego owsa a koń znacznie się poprawił - bez zwiększania ilości owsa.

Pozdrawiam Mira
Konie czystej krwi arabskiej
autor: Mira i 2xC dnia 20 sierpnia 2014 o 07:15
Roksarih piękny ten ogier. I wcale nie taki stary bo ma tylko 14 lat. Nie wiem skąd to się wzięło że jak konie kończą 10 to zaczynają być stare... Oczywiście na rozpoczęcie wielkiej kariery sportowej np w rajdach jest już troszkę późno, ale przy systematycznej pracy myślę że można jeszcze całkiem nieźle pośmigać. Najważniejsze pytanie czy jest zdrowy. Jedynie na co jest za stary to pewnie na ewentualną kastrację. Arab, który jest w systematycznej pracy będzie chodził pod siodłem do 25 lat spokojnie 🙂
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 19 sierpnia 2014 o 22:47
Podstawowa różnica pomiędzy mucosorbem a myco-apkiem jest taka, że mycosorb jest całkowicie naturalnym produktem i wiąże tylko i wyłącznie toksyny w organizmie konia, co za tym idzie jest bezpieczny w 100%. Można go podawać przez cały rok. Natomiast wszystkie inne produkty (w tym myco-apk) wiążące toksyny wiążą również witaminy i inne suplementy diet przez co wyjaławiają organizm koński. Nie zaleca się ich stosować przez okres dłuższy niż 20 dni.

Radzę poczytać ;P
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 14 sierpnia 2014 o 11:34
Mycosorb można dostać jedynie przez internet , a odbiór osobisty na terenie Katowic.
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 31 lipca 2014 o 13:40
claudss spróbuj Mycosorbu bo warto, niestety nie ma go w formie płynnej i nigdy nie było. Żeby koń go nie wydmuchiwał podaje się go w zwilżonym owsie inaczej nie ma szans żeby zjadł, albo w strzykawie z niedużą ilością wody do pyska.
Poprawa powinna być widoczna po ok 10-14 dniach od rozpoczęcia kuracji. Jeżeli nie zadziała to oznacza, że koń ma jakiś inny problem niż uczulenie na grzyby i mykotoksyny. Nie mniej jednak 97% koni kaszlących właśnie na to jest uczulonych. Mycosorb jest produktem całkowicie naturalnym i bezpiecznym, można go podawać cały czas bez przerwy, ja podaję od 2 lat, i mój koń od tamtej pory nie potrzebował sterydów (a wcześniej przez 3 lata niestety męczyliśmy się bardzo 🙁  Moja konica ponadto je parowane siano i zero problemów, nawet nie ma przyspieszonego oddechu , NIC !
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 15 lipca 2014 o 22:07
TO normalne moje też marudziła, ale zjadła bez podawania strzykawką. Mycosorb nie jest gorzki jest bezsmakowy coś jak mąka, osobiście obstawiam, że to zapach jest. Próbowaliście z otrębami podać? Kiedyś moja miała okłady na kopyto z rivanolu i właśnie otrębów, i gdybym się w porę nie spostrzegła zżarła by wszystko...
Dłuuuuga "kolka"
autor: Mira i 2xC dnia 11 lipca 2014 o 21:48
Witam,
mam pytanie czy ktoś z Was podaje koniom na polepszenie trawienia żywe kultury drożdży Yea-Sacc1026 ? Na runku jest kilka produktów zawierających ten szczep. Jakie macie doświadczenia?

Pozdrawiam
Mira
COPD
autor: Mira i 2xC dnia 27 czerwca 2014 o 07:21
Radziłabym ostrożność z trocinami z tartaku, zazwyczaj są nieodpylone. Niby szczegół, a ja kiedyś raz dałam się namówić na coś podobnego i za tydzień miałam akcję : koń się dusi!