Konie czystej krwi arabskiej

Wojenka, piękny koń !  😍

I ponawiam o ogierze Baszar Assad
Ponoc jest na sprzedaz za symboliczna kwote, tutaj w podkarpackim. Fajny ogier no ale dla mnie ciut za stary 😉


http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/9612?q=&plec=&masc=&rasa=25&lokalizacja=&przeznaczenie=&cena=&strona=2


Jest jeszcze na sprzedaż a kwota faktycznie symboliczna. Stoi w okolicach Rzeszowa. Ciekawi mnie dlaczego cena jest taka niska, czy chodzi o pilną sprzedaż a może coś z koniem nie tak. Orientuje się ktoś może?
Wojenko jak go widziałam w Janowie i potem na katalogu zobaczyłam, że ma 15 lat to mi się wierzyć nie chciało. Wygląda świetnie  💘 oby więcej takich sukcesów 🙂
Wojenko jak go widziałam w Janowie i potem na katalogu zobaczyłam, że ma 15 lat to mi się wierzyć nie chciało. Wygląda świetnie  💘 oby więcej takich sukcesów 🙂
  Wiec o ktorego tu konia chodzi,bo ja zglupialam:/
Wystarczy się cofnąć do poprzedniej strony.
Chodzi o konia Wojenki.
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
20 sierpnia 2014 06:59
Roksarihcena symboliczna z dwoch powodow - po pierwsze kon juz ma swoje lata, po drugie Pan z tego co zrozumialam go chce konia oddac w dobre rece bo on u niego nie pracuje a jedynie sie pasie. Moze obecnie jest jeszcze inny powod.


My z Malym dzisiaj idziemy na lake ze stajenna kumpela, Melisa. Trzymajcie kciuki aby polaczenie Malego ze stadem przebieglo bezinwazyjnie bo az sie boje. On taki malutki a tam same duze konie, odpasione, wysportowane a moj Maluszek taki biedny przy nich.

Maly szczurzy sie na obcych nie wiadomo czemu. Tesc byl go zobaczyc to kon z podkulonymi uszami wycofal sie w boksie, na lace zadzieral leb tak wysoko aby go czasem nie poglaskal.

Przy nas - aniol, ja moge kolo niego wszystko zrobic. Jak wchodze do boksu z lonza to az caly drzy.  Dzis porobie zdjecia w koncu nie na "smyczy" tylko w pelnej arabskiej krasie 🙂  🏇
Roksarih piękny ten ogier. I wcale nie taki stary bo ma tylko 14 lat. Nie wiem skąd to się wzięło że jak konie kończą 10 to zaczynają być stare... Oczywiście na rozpoczęcie wielkiej kariery sportowej np w rajdach jest już troszkę późno, ale przy systematycznej pracy myślę że można jeszcze całkiem nieźle pośmigać. Najważniejsze pytanie czy jest zdrowy. Jedynie na co jest za stary to pewnie na ewentualną kastrację. Arab, który jest w systematycznej pracy będzie chodził pod siodłem do 25 lat spokojnie 🙂
Szamanka trzymam kciuki za "budowę stada".
Wielkością koni się nie przejmuj, w wielu stajniach, gdzie są araby, często jest tak, że to one przejmują dowództwo, mimo że są najmniejsze. Tu się liczy inteligencja, a nie rozmiary.  😉
Sama jestem ciekawa, jak to będzie u nas z nowym stadem, jak w końcu doczekamy zmiany stajni.

Maly szczurzy sie na obcych nie wiadomo czemu. Tesc byl go zobaczyc to kon z podkulonymi uszami wycofal sie w boksie, na lace zadzieral leb tak wysoko aby go czasem nie poglaskal.

Zwróć uwagę na zachowanie obsługi stajni oraz osób w niej bywających i mających dostęp do koni, zwłaszcza jeśli nie zachowywał się tak w poprzedniej stajni. Jak dla mnie taka reakcja nie bierze się z niczego.  🤔
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 sierpnia 2014 07:56
Murat musisz zmienić stajnię? czemu?
szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
20 sierpnia 2014 08:03
Murat obsluga stajni daje mu tylko jesc rano i na wieczor, Maly zazwyczaj widzi ich rzadko, ale czesciej niz nas,a do nas to prawie wylazi z boksu i co ciekawe- kon chowa sie za mna jak widzi cos nowego - taki bohater  😵

Pytalam w jego poprzedniej stajni - i tez poonoc tak bylo ze szczurzyl sie na niektorych a reszte albo olewal albo zabiegal o uwage. Nie wiem co on tam sobie ubzdural w tej glowie.... a moze wyczuwa moje emocje dotyczace tescia (niezbyt pozytywne  😁 )
Derby nie muszę, ale chcę.
W ciągu półtora roku trzy poważne kontuzje, w tym dwie wynikające z nienależytego dopilnowania bezpieczeństwa na terenie stajni, a trzecia z awantury pastwiskowej, bo stado nie do końca akceptuje rudą (to już akurat niczyja wina, ale też się przyczyniło do decyzji).
A "na dokładkę" samowolne wypuszczenie konia z boksu mimo wyraźnego zakazu i powiedzenia, że obowiązuje areszt boksowy do odwołania, w wyniku czego pozrywała część ledwo co zasklepionej rany i cała zabawa od nowa.

Szamanka a to chyba, że tak ma. Bywają i takie egzemplarze  🙂 Winea się nie szczurzy na nikogo, ale większość przedstawicieli gatunku ludzkiego ignoruje z taką dokładnością, jakby byli powietrzem.
Dobrze, że się chowa za tobą, a nie chce uciekać, to akurat pozytywny znak.  🙂

szamanka   Najwiecej nauczyl mnie moj arab...
20 sierpnia 2014 08:24
Murat no to rzeczywiscie masz racje ze zmieniasz stajnie. Ja bym chyba zamordowala jakby zrobili cos wbrew moim slowom z Armanim.
A ja za zgodą weta wypuściłam małego po 4 dniach aresztu boksowego... moje podwórko wygląda jakby był jakiś atak kretow, jeszcze nigdy tak go nie zryl.  To nawet nie były bryki, to jakieś kapriole  🤣 ale już nie dało się go trzymać w boksie, jak się podchodziło to latał w środku w kółko lub gryzł drzwi. A teraz raz dziennie mogę go wypuszczać na szaleństwa 😉
Szamanka no to właśnie miałam ochotę rozszarpać na strzępy. Zwłaszcza że ruda może wychodzić tylko w ręku i tylko na stępa, a efektem wypuszczenia było latanie dzikim galopem wzdłuż płotu, bo inne konie poszły na pastwisko, a ona została na mniejszym wybiegu i koniecznie chciała iść do nich. Owszem, zgadzam się, że stanie w boksie już ją mocno irytuje, ciągle po nim łazi w kółko i rży do każdego konia, jakiego zobaczy przez okno, już nawet drugi koń obok nie pomaga, bo ona nie chce towarzystwa, ona chce wyjść - ale to nie zmienia faktu, że ma stać w boksie.  😤
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 sierpnia 2014 08:55
Murat-Gazon, szkoda, ze tak daleko mieszkasz, u nas wśród arabów by się odnalazła i była by rodzyneczkiem wśród samych siwych klaczy 🙂
JARA no, trochę daleko.  😉 W nowej stajni będzie sporo hucułów, ciekawe, jak się dogada z mniejszymi od siebie - bo w obecnej ona jest najmniejsza, reszta to w większości istne kolubryny.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
20 sierpnia 2014 10:52
Murat nie zazdroszczę, rzeczywiście lipnie trochę.....
derby myślę, że w nowej stajni te problemy znikną. Stajnia zaprzyjaźniona, znana mi z autopsji i polecana przez znajomych, no i bezpieczna. Tak naprawdę to żałuję, że się nie zdecydowałam wcześniej przenieść.  😕
Wojenka
Mihrab super !!! Zdjęcia Twojego autorstwa także zwłaszcza [url=https://www.facebook.com/Equista/photos/ms.c.eJw9zNsNADEIA8GOTjxMgP4buyjE~_Rx5ZQ9NlzZ0Jhyfj0MXIF20zh50HdvdVWx6pTG70dMr~_x0cr2sby7OfvxQatU~;S4wcyzCNb.bps.a.351730874977439.1073741839.162880407195821/351731084977418/?type=1&theater]TO[/url] ♥
[quote author=Murat-Gazon link=topic=752.msg2164180#msg2164180 date=1408530547]
derby myślę, że w nowej stajni te problemy znikną. Stajnia zaprzyjaźniona, znana mi z autopsji i polecana przez znajomych, no i bezpieczna. Tak naprawdę to żałuję, że się nie zdecydowałam wcześniej przenieść.  😕

[/quote]
Ile już jesteś w obecnej stajni?
Rok/dwa lata?
Być.  prawie równo rok i pięć miesięcy.
Zatem lepiej teraz podjąć pewne decyzje niż później. Rok to mały staż, ale skoro 'na początku' tak już jest to lepiej wiać. :-)
Dokładnie tak samo pomyślałam.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 sierpnia 2014 14:27
Dziękuję armara  :kwiatek:
Wojenka, a ja Tobie 😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
20 sierpnia 2014 16:50
Jeszcze coś będę miała  🙂
Dla rozrywki
Wojenka ogromne gratulacje! pan starszy piekny, baaardzo orientalny i szlachetny 🙂😉


Moja ani sucha, ani szlachetna, za to dala dzis z siebie 100% serducha, wiec pochwale sie zdjeciem 🙂
W koncu udalo nam sie normalnie pogalopowac, oplaca sie ciezka praca i zapierniczanie w reku po skarpie w te i nazad 😉)))



A ja odliczam juz dni,kiedy moj stworek przyjedzie do mnie...🙂  Straszniem ciekawa,jaki on bedzie mial charakterek...🙂
Witam, poszukuje informacji jak jest mniej więcej długośc konia arabskiego, od zadu do nosa , oczywiście wiem ze głowe może rożnie ułożyć, ale mniej wiecej

twój wątek jest dublem, został scalony z wątkiem arabskim.
faith ale za to jak umięśniona  😀
A mi wpadł w oko ten pan  😍 :
http://allegro.pl/ogier-arabski-arab-ogier-czystej-krwi-arabskiej-i4494269080.html
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się