Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

Hej! Czy ktoś byłby chętny do pasowania siodła Sommer z panem Piotrem Ząbczykiem?
Zapisałam się i czekam aż ktoś jeszcze po drodze z Warszawy, Łodzi i okolic się zgłosi. Ale coś cisza... :/
potrzebuję namiary na kowala, który da radę dobrze wyprowadzić i poprowadzić kopyta. Mający pojęcie o korekcji.
nijaki Pan Benek, polecany, niestety nie chce już przyjąć kolejnego konia, mimo że stoi w stajni którą obsługuje. Polećcie kogoś proszę  :kwiatek:


kkk, polecam Wojtka Grysia, prowadzi mi konia od 6 lat i będzie prowadził po wiek wieków i następne konie (jeśli będą) też poprowadzi. Jest niezawodny i co najważniejsze: dostępny. Nie czeka się na niego. Bardzo dobre podejście do koni. jakby coś pytaj na prv.

a ja polecam Roberta Snycerza , jest obcykany i zna temat  🙂 rozwija się , jeździ po zawodach kowalskich itp

kto jedzie 6 na zawody regionalne do ranczo w dolinie ?
[quote author=kkk link=topic=1096.msg2172924#msg2172924 date=1409603207]
potrzebuję namiary na kowala, który da radę dobrze wyprowadzić i poprowadzić kopyta. Mający pojęcie o korekcji.
nijaki Pan Benek, polecany, niestety nie chce już przyjąć kolejnego konia, mimo że stoi w stajni którą obsługuje. Polećcie kogoś proszę  :kwiatek:


kkk, polecam Wojtka Grysia, prowadzi mi konia od 6 lat i będzie prowadził po wiek wieków i następne konie (jeśli będą) też poprowadzi. Jest niezawodny i co najważniejsze: dostępny. Nie czeka się na niego. Bardzo dobre podejście do koni. jakby coś pytaj na prv.


[/quote]

Ja tez Wojtka ! Zgadzam sie z ta opinia w 100%.
poda ktoś nr do. dr Przesmyckiej? tel Majchrzaka nie odpowiada, Szpotański nie przyjeżdża, nosz wściec się można, żeby nie można się było doprosić o zaszczepienie konia. :/
dzięki! :kwiatek:
polecam dr Bzorskiego  :kwiatek:
Artur Bzorski? google wypluwa mi tylko weta od małych zwierząt, końmi też się zajmuje?
dziękuję za sugestie w sprawie kowali. Jeszcze ktoś coś??
kermit   Horses horses everywhere ..
02 września 2014 14:43
kkk -Pan Józef Antczak. Na tyle doświadczony, że przyuczał nie jednego. Uczciwe i szczere podejście. Indywidualne podejście do każdego problemu.
kermit wiem wiem, toż to "człowiek pomnik", a w Łodzi tez Go da radę złapać?
kkk, ja również polecam Roberta Snycerza
Kahlan, ja polecam p.J. Buczyńskiego, a jeśli on nie może przyjechać to p.Michała Króżela 🙂
nawiązując do postów powyżej - w SKJ Golden Dream jest możliwość postawienia konia w pensjonat? jeśli tak, jaka cena?
Olson,  zadzwoń. Bo cena rosnie  a na miejsce się i tak miesiącami czeka. "Pensjonat"  jako pensjonat nie, tylko opcja z treningiem, ale to też się mogło przecie zmienić. Sądzę, że teraz bedzie to kwota w widełkach 1400-2000.
Olson,  zadzwoń. Bo cena rosnie  a na miejsce się i tak miesiącami czeka. "Pensjonat"  jako pensjonat nie, tylko opcja z treningiem, ale to też się mogło przecie zmienić. Sądzę, że teraz bedzie to kwota w widełkach 1400-2000.


dzięki za info, ja jeśli coś, to konie mogłabym tam przenieść za +/- rok. do tego potrzebne mi dwa boksy 😉 może to już czas na rezerwację.
Olson, sądzę, że to najwyższy czas na rezerwację 😉
kermit   Horses horses everywhere ..
02 września 2014 20:34
kkk - ja korzystam z jego usług już 2 lata. U mnie jest co 6 tygodni.
no to muszę w takim razie się do Niego odezwać. dziękuję bardzo  :kwiatek:
Chyba nie powinno być problemu z dojazdem do Aleksandrowa
Olson, u Oli 3 tyg temu był full. Jeśli planujesz za jakiś czas skorzysta z usług, to jak najbardziej lepiej wcześniej zarezerwować miejsca 😉
Olson, u Oli 3 tyg temu był full. Jeśli planujesz za jakiś czas skorzysta z usług, to jak najbardziej lepiej wcześniej zarezerwować miejsca 😉


Dzieki za informacje - mogłabyś rozwinąć co masz na myśli pisząc "z usług"? W tym tygodniu będę pewnie dzwonić, ale chciałabym dowiedzieć się z drugiej ręki - tam naprawdę nie można konia wstawić tylko w pensjonat? Ja chętnie z treningów korzystać będę, ale akurat mój koń (przynajmniej jeden) już układania przez profesjonalistę nie potrzebuje.
Jakiś czas temu pensjonat "na czas nieokreślony" nie wchodził w grę.
Przyjmują konie w trening, dlatego napisałam "usług" 😉
Olson, kiedyś "usługa" wyglądała tak, że w pakiecie z pensjonatem masz 6 dni w tygodniu trening konia albo trening konia z jeźdzcem na grzbiecie. jakby była opcja samego pensjonatu, to bym się nawet nie zastanawiała, bo miejsce jest fenomenalne. Ośrodek jest czyściutki, dopieszczony, wszędzie porządek, cudna siodlarnia, hala chyba najlepsza w województwie. a po ich podłożu to nawet koń chodzący jak maszyna do szycia zaczyna sprężynować jak piłeczka. Moja Ruda totalnie bez ruchu - ruszała się na tym podłożu dużo efektowniej. poza tym efekty pracy z Olą są niesamowite. Fantastycznie uczy, lekcje z nią są naprawdę przyjemne. Jak mnie katowała kłusem ćwiczebnym na najbardziej niewygodnym koniu świata to miałam ochotę płakać, ale nie było zmiłuj 😉 jeśli nie potrzebujesz Ty ani koń treningu, to raczej chyba musisz poszukać innego miejsca, bardziej w formie pensjonatu 🙁
Dzięki, rozumiem ;-) ośrodek podoba mi się bardzo. U mnie sytuacja wygląda tak, że jeden z koni to spokojny 13latek po skokach, drugi 7 letni master-blaster 😉 w ujeżdżeniu (N/C) z którym marzy mi się kariera sportowa, i możemy trenować nawet do GP. No ale z tego drugiego championa i tak już nie będzie, więc IMO dla niego opcja z treningiem to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Kurcze, trudno znaleźć opcje ktora byłaby optymalna...
Olson,  może dla 13 latka jakaś przydomówka w podobnym regionie a dla 7 latka opcja "do gp"  w GD ?
a gdybyś stanęła gdzie indziej, a Ola do Ciebie dojeżdżała? Do nas dojeżdżała, chociaż też nie wiem, czy nie mieliśmy po prostu "chodów" z racji tego, że było nas kilka osób.
Czy jutro na pikniku country pod Dłutowem mam szansę kogoś spotkać czy raczej to czarna dziura jest w mojej okolicy?
Olson,  może dla 13 latka jakaś przydomówka w podobnym regionie a dla 7 latka opcja "do gp"  w GD ?


ta wersja odpada, bo chłopcy są baardzo ze sobą związani 😉

a gdybyś stanęła gdzie indziej, a Ola do Ciebie dojeżdżała? Do nas dojeżdżała, chociaż też nie wiem, czy nie mieliśmy po prostu "chodów" z racji tego, że było nas kilka osób.


dzięki, to też jest myśl. nie wiem tylko czy w okolicy Łodzi jest jakaś stajnia, która spełniałaby moje wymogi 😉
A jakie są te wymogi? 😉
A jakie są te wymogi? 😉


hala, czworobok z dobrym podłożem, codziennie czyszczenie boksów, derkowanie, zakładanie koniom ochraniaczy i kaloszy na padok, wypuszczanie tylko we dwójkę. 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się