DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Proszę o pomoc - chciałabym skombinować sobie sama naczółek, ale nie wiem zupełnie jak się za to zabrać, tzn.gdzie mogę dostać taką skórę  i jak to przeszyć potem? Ręcznie się da? Zwykła mała maszyna pewnie nie da rady , co ? Potrzebna jest jakaś specjalna maszyna do skór?
albo szyc specjalna maszyna albo szyc recznie albo na nity? nie wiem jak sie to nazywa dokladnie 🙂 Gdzie dostac skore? poszukac w google albo poszukac garbarza on zawsze cos znajdzie.
grabarza? Pytałam, nie te kolory 😉

Naczółek składa się z jednej warstwy , czy są pozszywane np 3 warstwy? Mówię o takim najzwyklejszym, gdzie grubość to ok 1-2 cm .
Ulalala  gARbarza, czyli osoby, ktora zajmuje sie skorami.
Haha ok, myślałam że wkradła Ci się literówka i że to był taki złośliwy żarcik.
Ok, dzięki popytam. 🙂
Hej wszystkim, dawno się nie udzielałam z moimi nowinkami ale jakoś nie miałam czasu i okazji ;p ale widzę, że coraz więcej osób się udziela ze swoimi cudami 😀
Dzisiaj chciałabym wam pokazać kolejną podkładkę wykonaną przeze mnie 😉
Jestem bardzo wdzięczna mojej maszynie, która dzielnie razem ze mną męczy tą skórę!
Poza tym udało mi się zakupić kilka skór świetnej jakości, ale przy okazji dowiedziałam się że takie skóry to tylko z zagranicznych owieczek.  🙄
Tak się zastanawiałam czy oni je tam wyczesują, kąpią i w ogóle, że są tak miękkie?  😜
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
03 września 2014 18:05
Inny klimat inne gatunki i nie ma martwego włosa jak u naszych owiec dlatego takie delikatne i nie gryzące (przynajmniej tak mi na studiach mówiono)
😍 podkładka mnie uwiodła... ciężko mi spać po nocach 🙂😉
Tutaj znowu ja;p
Koleżanka dała mi swoje Veredusy żebym spróbowała futro wymienić w nich, troszkę sceptycznie nastawiona do tego byłam, ale jak już je wzięłam w obroty to udało mi się je odnowić,
Mi się efekt końcowy podoba a wy co sądzicie??
asicaa239, Brązowe idealne!
Melduje, ze pad (podszyty jeszcze owcą) po przejechaniu 400 km w kilka dni, od upałów po całodzienne deszcze... Spisuje się idealnie !  😍
asicaa239, Brązowe idealne!

To są chyba te same. Po lewej przed, po prawej po. 😉
W takim razie świetna robota w1000%🙂
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2175084#msg2175084 date=1409861219]
Melduje, ze pad (podszyty jeszcze owcą) po przejechaniu 400 km w kilka dni, od upałów po całodzienne deszcze... Spisuje się idealnie !  😍
[/quote]
To świetna wiadomość  🤣 przeszedł i wytrzymał test , powiedz teraz jak modyfikowałaś układ z filcem i jak się on tam wpasował ?
Sio   nowe wcielenie marchewki
05 września 2014 11:36
Ulalala wysyłam priv o naczółku.  :kwiatek:
Widek07, zostawiłam tylko środkowy szew, przycielam je trochę, do normalnej jazdy za wysoki (zle wymierzylam)ale na rajd-gdy mam sakwy , to idealnie. Bardzo  dlugo i ciezko schnie, ale poza waga jak widać to nic nie przeszkadza
adriena, powodzenia i trzymam kciuki 🙂

Dzięki, dam znać jak dziewczyny przygotują mi te ochraniacze i je potestuję. Nie mogę już się doczekać  💃  😅
Wpadam tym razem ze zdjęciami cukierkowego polopadzika 😉 i szybki strzał na modelce w drodze na spacerek.
Miała być jeszcze fuksjowa lamówka, ale akurat materiał się skończył więc jest czekoladowa 🤣

Dziewczyny, wiecie gdzie można kupić dobrej jakości filc? Będę wdzięczna za podpowiedź  :kwiatek:

asicaa239 super robota, brązowe ekstra 🙂
Mam prośbę. Czy mógłby ktoś zmierzyć długość pasów krzyżowych od derki? Chce zrobić je z taśmy parcianej do derki roz. 135. Jeśli macie jakieś zdjęcia swoich samorobnych derek z pasami to będę wdzięczna za wstawienie 🙂
[quote author=horse_art link=topic=88.msg2175810#msg2175810 date=1409999779]
Widek07, zostawiłam tylko środkowy szew, przycielam je trochę, do normalnej jazdy za wysoki (zle wymierzylam)ale na rajd-gdy mam sakwy , to idealnie. Bardzo  dlugo i ciezko schnie, ale poza waga jak widać to nic nie przeszkadza
[/quote]
środkowy szew przyszycia podkładek  filcowych ?
Interesuje mnie czy ten filc zmiękł w trakcie użytkowania i zrobił się taki jak  wcześniej zakładałaś , czy w trakcie suszenia wyciągasz go ze środka , bo cała reszta może być śmiało prana i odwirowana w pralce . 
Wie ktoś gdzie dostanę gruby i mięciutki sznurek na kantar źrebięcy?
okunka, z padu na pad twoje wyroby są co raz piękniejsze. Jestem pod wrażeniem 🙂
Sio   nowe wcielenie marchewki
08 września 2014 16:52
okunka, dobrze,że ta fuksja Ci się skończyła, bo tak jest prześlicznie.
Witam koniarki, macie może pomysł jak można uszyć ochraniacze kontaktowe? I jeszcze jedno, macie może pomysł, moje bryczesy już starty lej mają i nie da sie tego zszyć ani podszyć i wpadłam na pomysł żeby odpruć stary lej i z jakiegoś materiału wykroić i wszyć w bryczesy ale nie mam pojęcia z jakiego materiału żeby w miare trzymał tyłek w siodle jak ten skorzany.
Sio   nowe wcielenie marchewki
09 września 2014 10:52
Mi się kiedyś udało kupić na ciuchach używane, skórzane spodnie i oddałam koleżance na lej. Może do ciuchów uderz?
Prezenterka z białej ekoskóry 🙂

[img]https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10599418_846380888733284_6057909398768372942_n.jpg?oh=d7b450359eec0a267094811aeef0a035&oe=54CAF3F2&__gda__=1422450499_3f0ac10318372be8f63a614da2af29b3[/img]

a teraz psie legowisko a potem caaała seria ochraniaczy: białe, czarne, turkusowe, futerkowe  😁
deborah skąd miałaś wykrój na frak ? 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się