Jaki kantar najlepszy? Jakich używacie? Jakie polecacie?

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 września 2014 12:20
Rosek powiedziala, że wieśniacki 😂
Ale powiem wam, że w ręku wygląda milion razy gorzej niż na koniu 😂
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 września 2014 12:27
Jara totalnie nie moje klimaty, ale 👍

A ja mogę polecić kantary Villa Horse Nero i Black Beauty (oprócz tego, że mój specjalnej troski ogier w transporcie zgubił dwa diamenciki :icon_mad🙂 to jest miękko podszyty i ma mocne sprzączki, najtrwalsze kantary jakie mam to USG i Lamicell Elegance.

JARA niesamowity!!! Z jakiej strony zamawiałaś? 😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
05 września 2014 13:38
Gnl 😉

http://www.gnl.pl/kolekcje/gloockler.html

A to wszystko przez Klami!  😀iabeł:
JARA  😍 jesteście złooo ;p
ash   Sukces jest koloru blond....
05 września 2014 18:54
Rosek powiedziala, że wieśniacki 😂


no bo jest tak wieśniacki że aż piękny  😜
Używa ktoś kantara Fair Play London?
Jakieś opinie o nim?  :kwiatek:
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
08 września 2014 21:05
Milla Miałam chyba trzy czy cztery, ładne ale nie zbyt wytrzymałe. Tylko jeden wygląda w miarę po pół roku, ale używany jest tylko na zawodach.
Dzięki, lusia722. W takim razie sobie daruje, bo miał być jako taki bardziej codziennego użytku 😉
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
11 września 2014 13:42
Z takich na co dzień polecam USG, eskadron, schockemohle (ja mam taki bez podszycia za 39zł w arcus-konie.pl kupiony) albo mustang (tylko podszycie po jakimś czasie wygląda mniej estetycznie).

Witam,

mam pytanie, czy kupował ktoś z was kiedyś kantar firmy Waldenhausen?
zastanawiam się jaki rozmiar wybrać bo ost nacięłam się kilka razy na rozmiar full w rozmiarze gigant.
http://animalia.pl/produkt,29256,0,waldhausen-kantar-velvet.html

Możecie coś doradzić?
Koń wielkopolski , 163 cm w kł.
Waldhausen ma zupełnie normalną rozmiarówkę. Tak wygląda full na koniach, które noszą ogłowia fulle, ale głowy mają nieduże i zgrabne:





Bardzo mi się podoba ten kantar Velvet w wersji choco/petrol 😉 Czaję się na niego, jak tylko ten szary Edition zostanie do końca na padoku zjedzony 😉
quantanamera, o ja, piękny kantar!
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 października 2014 07:43
Używał ktoś z was kantarów ManMata?
Ja mam 2 neony z HKMu, 3 Malaga z yorka, 2 softy z yorka, 2 lux z yorka, jeden żółty justys polarowy z horze i 5 źrebięcych z horze, a i christmas horze

ostatnia fota za duża!
Ze swojej strony odradzam kantary Api, te w koniki. W trakcie pierwszej przymiarki odpruło się podszycie idące przez potylicę. Użytkowany był sporadycznie a jednego pięknego dnia podczas zakładania kantara, koń delikatnie szarpnął, w sumie to tylko się odsunął a karabińczyk został mi w ręku  🙄

Może trafił mi się jakiś słaby egzemplarz ale ja osobiście już nie wrócę do niego, mimo, że sprawiał wrażenie całkiem solidnego 🙂



Wiem, wiem, jest wątek o bublach ale wydaje mi się, że mój post tu pasuje, w końcu jest o kantarach
Zelmutek też mamy taki, zielony. Ja w sumie złego słowa nie powiem, używamy od czerwca. Ale fakt, nam karabińczyk też odpadł, 2 uderzenia młotkiem jednak wystarczyły żeby go naprawić 😉
vodka, jeśli dobrze pamiętam to u mnie ułamał się w miejscu krętlika albo w tym prostokątnym mocowaniu do taśmy 🙂 Niestety nie był już do odratowania. Wszywanie nowego karabińczyka całkowicie by się nie opłącało 🙂
Dziękuję za pomoc 🙂

Z kantarami regulowanymi po dwóch stronach wiem, że trzeba wybierać zawsze 1 rozmiar niżej.
Należą do nich York lux i wszystkie tego typu podobne, w wersji Horze, Lamicell itp.
A no chyba że, u nas po prostu karabińczyk "wyszedł" więc wystarczyło włożyć i mocniej uderzyć  🙂 Koleżanka też ma Api, tylko inny model i również miała ten sam problem.
ushia   It's a kind o'magic
18 października 2014 22:07
uzywa ktos kantara skorzanego na codzien?
konisko stoi w kantarza caly czas, wychodzi w kazda pogode i lubi sie tarzac

mysle nad skorzanym, bo sie wyciera na potylicy
rozne z podszyciami przerobilam i dalej

tylko boje sie ze skorzany non stop moczony i tarzany to mi szybko umrze 😉
klacze mają tylko skórzane kantary od lat, kantary - miękka skóra świetnie się sprawdzają w tarzaniu również
ushia   It's a kind o'magic
18 października 2014 22:36
jakas konkretna firma czy po prostu skorzane? 🙂

vodka - jezeli wbilas karabinek z powrotem, to zaraz wylezie znowu
W sklepie Grene są kantary skórzane Villa Horse w wyprzedaży po  około 80zł 🙂.
A jak z rozmiarówką tych kantarów VH? Cob to mały cob czy podchodzi pod małego fulla?
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
19 października 2014 09:24
jeśli chodzi o Black Beauty to nie polecam, kryształki odpadły jeszcze zanim oderwałam metkę.
A skórzany COB z VH raczej nie wejdzie na Fulla, ja mam coba na haflingera i na moją kobyłkę sp nie wejdzie za nic. No nie, skłamałam: na chama wejdzie, ale jest ciasno i obcierająco
ushia  klacze mają kantary niepodszywane, lekkie, tu jest duży wybór,  http://www.gnl.pl/dla-konia/kantary-i-uwia-zy/kantary/kantary-skorzane.html?p=2
Rudzik

Mam napierśnik BB od ponad pół roku i na razie się idealnie trzyma. Zamówiłam ogłowie i nachrapnik. Zobaczymy jak dojdą. Jak kit to po prostu odeślę lub dam do przeróbki 🙂.
a u nas skórzany, gruby, mocny, robiony przez jakiegoś rymarza dawno temu (skóra jest zielonkawa). I cierpię bo nie można co jakiś czas się rozglądać za nowymi ładniejszymi  👿 (no ale przecież nie wyrzuce.. 😉)
ganasz z ciekawości - co ten koń robi ? maluje?  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się