Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Evson, może dengie healthy tummy? Nie wiem jak z białkiem, ale na pewno dla wrzodowców. Bez melasy, za to z prebiotykami i drożdżami.
Zaintrygowały mnie pasze sprzedawane obecnie w Equishopie, Royal Horse Pierwsze słyszę nazwę, cos komuś ta marka w ogóle mówi ?
DressageLife dziękuje bardzo za porady  :kwiatek:
A ten olej o którym piszesz to taki zwykły spożywczy, do gotowania ? Jak z dawkowaniem czegoś takiego ?
Czy ktoś się orientuje kto zajmuje się dystrybucją pasz Besterly w okolicach Trójmiasta?
anai długo myślałam nad Healthy Tummy ale to temat na później. Ma dużo białka cos koło 12%. Teraz kon stoi w boksie (na szczescie juz ostatni tydzien) i bardzo rozpacza ze dostaje tylko pół miarki niskoenergetycznego musli 2x dz. Chciałabym mu domieszac do tego jakąs sieczke zeby było wrazenie ze jedzenia jest dużo.
sonatka dzieki, chyba zdecyduje sie w takim razie na Marstalla, ze wzgledu na koszty. Ciekawi mnie tylko czy faktycznie ma tak mało białka skoro jest tam dużo lucerny. Karmiłas moze tą sieczką?
Evson, owszem, i to dość długo, jako dodatek do posiłków (po 2-3 garści) dla młodziaka-nieroba, a potem lekko pracującego. Nic się nie działo. Sama byłam zdziwiona, że tyle lucerny, a tak mało białka. Ale że chciałam jakiejś odmiany, to kupiłam niedawno na próbę Dengie i już raczej przy niej zostanę, mimo że droższa.
Ponawiam pytanie... czy są jakieś przeciwwskazania, żeby zglutowane siemie mieszać z sieczką i tak podawać ?
nekti   Pająk stajenny..
03 października 2014 10:23
Ponawiam pytanie... czy są jakieś przeciwwskazania, żeby zglutowane siemie mieszać z sieczką i tak podawać ?


Ja tak podaję (2-3 razy w tygodniu), jeśli nie zdążę dojechać do stajni przed odpasem.
Czasami podaje z sieczką, a czasami z łuską słonecznika. Samego gluta jeść nie chcą.
Konie żyją.  😉
Evson ja karmię lucerną z marstalla i to 2 konie które baaardzo reagują na białko i jest ok (w tym jedna wrzodowa 😉) Świetna sieczka, niepyląca, dość mokra. Jedyna której młoda mi nie zbojkowowała - no jeszcze ultra grass z bayleisa była ok, ale sporo drożej wychodzi. Dengie zjadała po 1/3 worka i foch, a testowałam każdą  🙄

gosiuus nie ma przeciwwskazań
Dzieciarnia  ma już prawie 15 miesięcy i myślę powoli nad zmianą paszy. Do tej pory jako podstawową pasze miały owies, Pavo (Podo Start a potem Podo Grow) i Mastersa Velen, dodatków typu wysłodki otręby marchew etc., etc. nie liczę i nie wiem sama, czy zostawić je na tym aż skończą dwa lata czy może jest coś fajniejszego dla koni między pierwszym a drugim rokiem życia?
Kupował ktoś ostatnio paszę Marstall ze strony producenta - www.marstall.pl ? Zamówiłam paszę,pisałam do nich,ale nikt nie odpowiada i tak się zastanawiam,czy u nich tak jest zawsze? 😲 Przyznaję,że pierwszy raz kupiłam paszę z ich strony.  🙄
Wabankowa,olej suriny taki z delikatesów 🙂 kosztuje 11,50 za butelkę,a dawać trzeba około 100 ml żeby był efekt.
nekti,Louisa dzięki za odpowiedź, właśnie mój tez samego gluta nie chce nawet z otrębami a z sieczką wcina aż miło 😉
DressageLife poszukałam sama odpowiedzi i wczoraj właśnie kupiłam 2 butelki w Carrefourze, tylko po 15 zł jedna xD
Od dzisiaj zaczęłam podawanie. Jestem ciekawa czy będzie efekt. Za miesiąc zobaczymy 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 października 2014 22:57
Jak wypadają otręby ryżowe z pro-linen w porównaniu do podkowowych? Opisane przez producentów są równie ładnie  🤣
Dołączam się do pytania Na_biegunach,.
Ktoś stosował i może się wypowiedzieć? Bo cena kusząca, ale jeśli ma być marny efekt to wolę dopłacić do Riso Scotti.
A ja przyszłam pochwalić wysłodki z lucerną te błyskawiczne z Bayley's 😍 Są niesamowite, koń, który zwykłe jadł bez emocji na te aż się rzuca, pachną pięknie i konsystencja też jest bardzo przyjemna. Wiadomo wychodzą drożej, ale potrzebowałam czegoś do przyrządzenia na już bez konieczności wcześniejszego moczenia i sprawdzają się bardzo dobrze.
Kochani dzisiaj kupilam wiory czosnkowe dla mojego hucka. Na opakowaniu pisze podawac garsc dziennie- i tu moje pytanie: nie jestem u konia codziennie i nie chce zaszkodzic podawaniem. Czytalam, ze niektorzy podaja 2-3 razy tygodniowo po lyzce stolowej lub raz tygodnio przez caly rok.  Wiem, ze czosnek szkodzi na watrobe dlatego nie chce przesadzic z dlugoscia i intensywnoscia podawania. Tak, specjalne wiory dla koni. Czekam na odpowiedzi kilku osob najlepiej  🤣
Otręby ryżowe Pro Linen są bardziej pyliste od Maxi Rice.
tereska mam takie same odczucia 😉 jeśli szukasz otrębów do podawania z wysłodkami lub masz mozliwość moczenia, nie ma co przepłacać ale jeśli podawane na sucho to te maxi rice są chyba najlepsze ...

Magdzior ja mam z pro linen te szybko robiące się i też sobie bardzo chwalę, konio uwielbia 😉
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
07 października 2014 19:12
Hej
nie wiem czy to odpowiednie miejsce na to pytanie więć nie bijcie .

Czy jest jakieś ograniczenie co do karmienia koni jabłkami ,w sumie głownie obierkami .
Tata przynosi mi z zakładu duże ilości pewnie tak po wiaderku na głowe (wiaderko ok 10 litrów )
Ja duże ilości jabłek kojarzę z kolkami - osobiście nie radzę przesadzać 😉

A u mnie efekt wow po oleju juz się pojawił i broń Boże nie chodzi mi tu o mięśnie.
Kobyła dzisiaj miała tyle pary w d.... że sobie galopy kondycyjne zrobiłyśmy  🤔wirek: dopiero po 20 min galopu miała dosyć.
A ja ostatnio na brak powera narzekałam xD
Dziewczyny mam pytanie za sto punktów 😉
Od roku podaję koniurowi paszę Masters sereen, nie pełnoporcjowo (1kg paszy, 2,5owsa/24h).
Granulat ma działanie wyciszające tutaj link http://masterspolska.pl/produkt/sereen/
I zastanawiam się intensywnie - czy powinnam zrobić mu oznaczenie magnezu z krwi żeby upewnić się, że jego poziom utrzymuje się w normie?
Czy istnieje możliwość, że podaż magnezu (albo selenu) jest zbyt duża?
Koleżanka chwilę podawała ten sam granulat swojemu gadowi i właśnie magnez w wynikach osiągnął kosmiczny poziom, i chociaż czynniki mogły być inne, to jednak skłoniło mnie to do myślenia.
ej_anka, a koleżanka robiła badanie krwi czy sierści/rogu? Mnie mówiono że badania krwi są o kant dupy rozbić, bo pokazują stan chwilowy - czyli jeżeli koń Twojej koleżanki miał pobraną krew niedługo po posiłku zawierającym magnez to jego poziom mógł być sporo wyższy, niż gdyby krew pobrano kiedy indziej. Badania włosa są podobno bardziej miarodajne.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2014 06:45
Tyle, że badania włosa sprawdzają się jedynie w przypadku kiedy w diecie i warunkach utrzymania konia nie zmieniamy nic przez długi czas, tzn. od momentu w którym ten włos wyrósł. Badanie takie pokazuje stan jaki był kiedy dany włos wzrastał.
Tak źle i tak nie dobrze .

edit. literówka
zembria, czyli idealnie, bo ej_anka w diecie konia nie zmieniała nic od roku 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 października 2014 06:58
No to faktycznie, w takim przypadku zdecydowanie badanie włosa będzie bardziej miarodajne niż krwi.
Orzeszkowa, zembria, dziękuję kochane 🙂
Czy ktoś z was może używa którejś z tych ?? http://www.marstall.pl/sklep/sport---musli,c,2,9.2.html Bo ja muszę zmienić ale nie mam pomysłu na jaką 😵
Albo może ktoś poleci coś dobrego ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się