M jak mieszkanie czyli wszystko o urzadzaniu:)

fin, Lublin, Warszawa czy Gdańsk? 🙂
Fin gratulacje 🙂 ale czekania nie zazdroszcze! My podpisalismy umowe miesiac temu i juz w sobote odbieramy klucze. Dluzylo sie!!!
Pan z moich wszystkich uwag wziął sobie do serca jedynie, że styl miał być meksykański i przysłał mi to:




🤔
Agata-Kubuś   co może przynieść nowy dzień...
23 października 2014 07:14
Nie po mojemu, ale estetycznie i ładnie. Tylko moim zdaniem podłoga nie pasuje nic a nie. Ciemne meble też średnio tu widzę, ale nie mam pojęcia jaki inny kolor byłby odpowiedniejszy...

Edit: cofam, meble tylko takie ciemne, bo kolorowe odpadają, białe też, jasny brąz tym bardziej. Po prostu łazienka jest ciemna, czyli jest dla osoby która lubi ciemne, wyraziste wnętrza. Ja zdecydowanie wolę jasne i spokojne, ozywione dodatkami, szczególnie w pomieszczeniach gdzie nie ma dziennego światła...
Po mojemu też nie...
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
23 października 2014 08:03
nerechta, to jest zły stan mieszkania?  😲 u nas w mieście (niestudenckim) mieszkania na wynajem są w gorszym stanie a ceny zaporowe  😤
pokemon łazienka z moich koszmarów  🤣

ja mam łazienkę z małych płytek tylko kolory trochę inne niż Ty byś chciała ale może Cię zainspiruje:



fin, chwaliłaś się już nabytkiem? Pokaż to cudo! Gratuluję 🙂

Jeszcze się nie chwaliłam, bo nie chciałam zapeszać - czekałam na decyzję z banku w sprawie MDM 😉

A cudo wygląda tak:


Ascaia, oczywiście, że Gdańsk! 😀

kamkaz, to Wy już na końcu czekania! Ja mam dużą radochę z tego odliczania. Oglądam sobie meble, zastanawiam się co z czym się będzie dobrze komponować i tak dalej 😀 Część kuchenno-salonowa jest wstępnie zaplanowana, w moim pokoju będą te meble, które teraz mam w wynajmowanym mieszkaniu studenckim (uzupełnione o kilka nowych z tej samej serii) i tylko na łazienkę zupełnie nie mam pomysłu.
Dziewczyny szukam stolika na którym mógłby stać laptop, a więc taki żeby wygodnie się przy nim siedziało (wysokość odpowiednia). Zwykły bez udziwnień. Najlepiej biały 😉 I z normalną ceną.
No i zonk! Bo znaleźć nie mogę. Może którejś z Was się coś w oczy rzuciło, idealnie jak w necie, co by zamówić można było 😉

edit: i blat nie może mieć więcej niż 60 cm długości. 💃
fin, ogromne to cudo! Ile ma metrów? Barrdzo przyszłościowe 🙂 Kiedy się wynosisz z Warszawki?
pokemon, masakra! 😉
A no właśnie, też zapomniałam dodać - MASAKRA pokemon, panu się coś bardzo pomyliło 😀
pokemon, twój projektant chyba powinien zmienić dilera 🤣
fin - super! A jak układ wzg. stron świata? Które piętro, jaki widok? Zapodaj coś więcej, dawno nikt w wątku się nie chwalił nowym mieszkaniem 😀
Dzionka - jakieś 50parę metrów z tego co widać 🙂
pokemon - zgadzam się, projekt straszny! Don't go this way 🙂
edit - odnosiłam się do pierwszego projektu, dopiero zobaczyłam drugą wizkę. Holy Jesus Christ on a bike. Pokemon, lepiej podziękuj panu, dobrze Ci radzę...
emptyline   Big Milk Straciatella
23 października 2014 15:01
pokemon, mnie martwi jeszcze fatalnie ustawiona umywalka. Pokemon, jaki ty masz plan na te łazienkę? Może coś ci pomożemy, bo to jakiś koszmarek jest.
Pokemon - to już poprzedni projekt był zdecydowanie lepszy 🙂
Ja bym poszła raczej w większą prostotę, czyli biel z granatem żeby rozjaśnić łazienkę bo z tego co widze nie masz w niej okna. W tej wnęce nad toaletą dałabym pytki w hiszpańskim stylu....
coś w ten deseń jak te nad wanną na tym zdjęciu....


i pokombinowała z "hiszpańskimi dodatkami"
Dziewczyny szukam stolika na którym mógłby stać laptop, a więc taki żeby wygodnie się przy nim siedziało (wysokość odpowiednia). Zwykły bez udziwnień. Najlepiej biały 😉 I z normalną ceną.
No i zonk! Bo znaleźć nie mogę. Może którejś z Was się coś w oczy rzuciło, idealnie jak w necie, co by zamówić można było 😉

edit: i blat nie może mieć więcej niż 60 cm długości. 💃

Ikea ma stoliki pod laptopy http://www.ikea.com/pl/pl/search/?query=stolik+pod+laptop
No widziałam, ale tak średnio mi się podobają!
Dzionka, całość ma 55 metrów. Przyszłościowe, przyszłościowe, gdzieś to moje przyszłe stadko kotów musi mieć miejsce do biegania 😎 A tak na serio, to drugi pokój jest siostry, która też chce studiować w Gdańsku. A ja się wyprowadzę z Warszawy po skończeniu tego roku na uczelni.

Hiacynta, dwa okna od południa, jedno od północy. Widok nawet niezły jak na środek osiedla - nie będę przy śniadaniu oglądała sąsiadki z naprzeciwka wieszającej pranie na balkonie 😀 Dodatkowo przedstawiciel dewelopera mówił ostatnio, że ponad 80% mieszkań zostało sprzedanych w ramach programu MDM, więc średnia wieku w budynku to będzie jakieś 27-28 lat 😀 Nie wiem co więcej mogę odpowiedzieć, jak dostanę klucze, to porobię zdjęcia, żeby potem móc porównać "przed" i "po".
Pokemon idąc tropem Tamtam można stworzyć całkiem ładną ''meksykańską'' łazienkę,

o proszę:

(tu mi kolor umywalki jedynie nie psuje)



Powodzenia!  😉
O te dwie fajniutkie, właśnie coś takiego chciałam mniej więcej.
Masakra z tym projektantem!
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
23 października 2014 20:25
fin, witamy w Gdańsku...wszystko co fajne, ciągnie do 3miasta 😉
to gdzie to mieszkanko?
Safie no dla mnie nie do zaakceptowania, nie musi byc dziur w podlodze czy oskrobanych pomazanych scian zeby mieszkanie bylo w zlym stanie jak dla mnie...

Poki, takie kafle jakbys znalazla/sciagnela byloby super hiper. Szczerze mowiac jesli chcesz faktycznie osiagnac cos w stylu meksyku to warto pojsc w cos autentycznego, te kolorowe plytki z 1 i 2 wizualizacji sa po prostu fatalne...! 😀 A do wiekszych wariacji jak dla mnie trzeba spojnosci w calym domu.
[b]Ktoś[/b], odpisałam na PW :kwiatek:

pokemon, to co pokazała powyżej nerechta jest ekstra! Nie zdominuje całej łazienki, a będzie ją przyjemnie i nienachalnie ożywiać.
fin
przyglądam się Twojej łazience i kibelkowi na wprost drzwi mówię zdecydowane NIE.
Mnie by przeszkadzało takie ustawienie.

Szykuje mi się remont łazienki.
Zaczynamy pod koniec roku (tak po świętach).

Mam wiekową łazienkę - małą ale w kwadracie. Wszystko idzie do wywalenia.
Tak wygląda teraz.

zdjęcie 1 - wymiary
zdjęcie 2 - obecny układ
zdjęcie 3 - projekt, który nie uwzględnia kolorystyki. Inna będzie także umywalka - pewnie prosta, nablatowa.
I zabudowa pralki ....... będzie zabudowana aż do sufitu bez tego prześwitu pomiędzy pralką a szafką.
A może jednak zostawić wolną przestrzeń ?

Będę dokumentowała postępy.
Jeśli macie pomysły czy sugestie chętnie poczytam.

Pokemon mi się ta lazienka kojarzy z tortilla kukurydziana. Może projektantowi też  😁
Pokemon coś dla Ciebie 🙂
http://www.kolorymeksyku.pl/
Pokemon mi się ta lazienka kojarzy z tortilla kukurydziana. Może projektantowi też  😁

mi się kojarzy z łazienką cioci Gieni z lat 70 zrobioną z tego, co akurat było w sklepie.  😵

Tamtam dzięki z alinka! Coś wybiorę!
fin, fajne te mieszkanie! 🙂 Bardzo mi się podoba i też masz tak skitraną na boku sypialnię 😉
Jedyne, co "nie moje" w nim i za co sama bym je skreśliła, to aneks (to jeszcze bym może przebolała) w kącie z dala od okna. No i drzwi do łazienki bym wymieniła z takich zwyczajnych na łamane lub przesuwne.
Miałam w jednym z wynajmowanych mieszkań tak umiejscowiony aneks i to straszne wspomnienie, bo tam się nie dało nic zrobić bez zapalania światła (ale tam ogólnie salon, mimo wielkich, dwuskrzydłowych przeszklonych drzwi na balkon był ciemny... światło waliło o zachodzie dopiero). A że drzwi do łazienki kolidowały mi z wejściem do mojej sypialni, to już w ogóle szlag trafiał 😁 Zwłaszcza, że łazienka bez okna.
szemrana, ej, ale to jest tylko projekt od dewelopera, a nic w środku nie musi wyglądać tak, jak oni sobie wymyślili 😀 na przykład nie zamierzam mieć wanny, a na rysunku jest 😉 kibelek chyba też można przestawić? Czy musi zostać tam? Nie znam się na takich specjalistycznych kwestiach. A nawet jeśli, to spotkałam się już z mieszkaniami z takim ustawieniem i raczej mi to nie przeszkadzało - najważniejsze, że łazienka jest trochę na uboczu, a nie 'w salonie', bo wtedy strach tam iść jak goście obok jedzą kolację.

Dworcika, o popatrz, a ja właśnie chciałam aneks 😀 zamierzam tylko odrobinę oddzielić salon od kuchni czymś na kształt barku, tylko zrobionym z cegły (uwielbiam połączenia biała kuchnia + cegły) i przykrytym dechą w kolorze blatu. I niestety nad brakiem okna też ubolewam - nawet były mieszkania z oknem, ale one z kolei były słabo usytuowane w budynku. Pocieszam się, że skoro okna są od południa, to może z tym światłem nie będzie źle 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się