Końskie fryzury, przerywanie czy podcinanie ?

Muchozol, teraz wygląda brzydko 😉 irokez będzie uporządkowany a to tylko na czas odrastania. Ślicznie wyglądała po zaplataniu, ale fakt że bez zaplatania łatwo stracić dobrą grzywę na krzakach.
.
Muchozol, serio, w ogóle nie ma nad czym myśleć jak tak wysiepała 🙂 spróbuj znaleźć maszynkę, zupełnie inaczej wygląda na odrośnięcie, nożyczkami się tak ładnie nie da 🙂
.
Muchozol, nie ma się czego bać bo masz ją ściąć na zero totalne 🙂 równiutko i ładnie. Wal maszynką 🙂
Burza, dziękuję, aż się zaczerwienilam do telefonu :kwiatek:
Muchozol, tnij, niech się dzieje wola nieba, na pewno będzie schludnie a to najważniejsze
.
Muchozol, zdjęcia zdjęcia 😉

Potrzebuję składu detangler'a absorbiny i super sheen'a weredus'a. W internecie nic nie mogłam znaleźć, buteleczki nie mam pod ręką. Mógłby ktoś mnie poratować ? 🙂
aaaa Dziewczyny mam pilne pytanie, a mianowicie zna ktoś sposób na takie koreczki: ? jeśli tak to baardzo proszę o opisanie, jak się takie cudo robi 😀
Przepis prosty: znajdź 17 godzin wolnego czasu, dostaniesz nerwicy, koń dostanie nerwicy, ale efekt będzie oszałamiający 😀
A ja mam bardzo glupie pytanie: jak się posługiwać grzebieniem do koreczków? 😀
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
04 listopada 2014 20:27
aaaa Dziewczyny mam pilne pytanie, a mianowicie zna ktoś sposób na takie koreczki: ? jeśli tak to baardzo proszę o opisanie, jak się takie cudo robi 😀



Pan ma bardzo profi, a Panie pokazują sposób robienia.
https://www.youtube.com/playlist?list=PLfoRz0aF8POFAf3ZhPHLqy4b2NfXurmwU
Oglądałam już ten filmik, ale za każdym razem gdy się na niego natykam, nie mogę wyjść z podziwu jak ten chłopak tak szybko przebiera palcami! 😜 Dla mnie bomba i czysty profesjonalizm 🙂 Też tak chcę.. 🙇

edit: i jeszcze jedno: jak ten koń spokojnie stoi 😍 Takiego to można pleść nawet godzinami.
Koreczki fantastyczne, moja kobyła uwielbia mizianie po grzywie i stoi wtedy jak zaczarowana- potrzebowałabym jeszcze kogoś kto dysponuje odpowiednimi zdolnościami manualnymi i piękne koreczki gotowe 😀iabeł:

Szczyt moich zdolności fryzjerskich na zdjęciu poniżej 🙂 Niestety pod koniec lata borykałyśmy się z problemami skórnymi w okolicach grzywy i w tym momencie dysponujemy tylko połową (gęstości) z widocznej na zdjęciu grzywy 🙁. Na szczęście udało mi się uratować grzywę, chociaż wyrok weta brzmiał- tniemy na zero... 😕
marlin1990, przeuroczy dobieraniec! Super 🙂
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
05 listopada 2014 12:36
😵 koreczki przecudne 😜 zakochałam się, tylko mój ma teraz za mało grzywy na nie 🤔
marlin1990 ale ślicznie kobyłka wygląda. Urocze uczesanie i ten kwiatek, podziwiam 🙂😉)
B.B.   Wszystko ma swój początek i koniec.
05 listopada 2014 14:03
Bardzo ładne i przeplataniec i koreczki 🙂.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 listopada 2014 16:54
Ja to bym chciała umieć takie koreczki 😜 💘
Jakieś tam zawsze staram się zrobić, ale takie ładne to nie wychodzą.
W tym sezonie z racji lenistwa (nie lubię przerywać) wymyślałam koreczki "kreatywne", ale to nie zbyt dobry pomysł 😡
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
05 listopada 2014 17:00
o to są korecki kreatywne? lusia722 zaciekawiłaś mnie 😜
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 listopada 2014 17:10
Widział ktoś może gdzieś filmik jak pleść takiego dobierańca jak na foto poniżej?
Albo najlepiej takiego "krótkiego" przy nasadzie szyi?
Widziałam tylko jeden filmik, jak jakiś facet siwego andaluza plecie, ale ja antytalent fryzjerski jestem i nie potrafię się tam dopatrzeć jak on to robi.
* zdjęcie kasztana ukradzione z tego wątku  :kwiatek:
zembria a umiesz robić ogólnie warkocza dobieranego? jeśli tak to po prostu jest prawie tak samo, z tą różnicą, że włosy dobierasz jedynie z jednej strony - od grzebienia szyi, z drugiej pleciesz normalnego warkocza.

Jeśli nie umiesz - zaczynasz od uszu normalnym warkoczem, ok jeden- dwa przeploty, potem do każdego pasma od góry, dobierasz z "wolnej" części grzywy pasemko i zaplatasz do reszty warkocza i tak za każdym razem jak bierzesz pasmo górne do splotu dodajesz pasemko z reszty grzywy. I samo się wplata 😉

Oczywiście im mocniej, ciaśniej zaciśniesz górne pasmo tym bliżej grzebienia szyi będzie warkocz 🙂
Sama się pochwalę co kiedyś udało mi się zrobić na grzywie jednego z naszych ogierów 🙂
[img]https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/524490_428298557196134_1027748792_n.jpg?oh=658e4624374cef8b8531fc08dbed33cb&oe=54DA71BC[/img]
marlin1990 Zakochałam się w tym dobierańcu!! Czy one są połączone? Czy po prostu grzywa jest podzielona na dwie części i jeden jest niżej a drugi, z drugiego pasma wyżej?
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
05 listopada 2014 17:52
-bibi22-To takie moje określenie na zaplatanie grzywy która jest za gruba/długa, żeby zrobić tradycyjne koreczki
Niestety słabo widać - grzywa długa i gęsta


tu grzywa za gęsta i sztywna, więc troszkę inny patent
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 listopada 2014 17:58
Zygzak no właśnie nie umiem dobierańca  😁  A powiedz mi, jak dobieram pasemko z góry i dokładam to tak normalnie "na trzy" jadę? czy jakoś inaczej? Bo wydaj mi się że tak robiłam, tak jak piszesz, to mi się tak jakby od dołu rozplata, od spodu.
normalnie na trzy 😉 po prostu jak bierzesz pasmo od góry żeby spleść warkocza to do niego dokładasz pasemko z luźnej grzywy i tak za każdym razem 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 listopada 2014 18:02
ok, dzięki! powalczę jutro 🙂
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
05 listopada 2014 19:49
Tan pierwszy dobieraniec jest stosunkowo łatwy do zrobienia ale przynajmniej u koni, które zaplatałam nie wytrzymywał zbyt długo, koń się schylił i wyciągał włosy z warkocza.

Strasznie bym chciała umieć zrobić dobierańca, który cały przylega do szyi Zygzak dobieraniec u ogiera jest świetny ale to jeszcze nie to.
Mi kiedyś wyszło coś takiego, ale przetrwało raptem godzinę 🤣 Koń o wybitnie gęstej grzywy, ten dobieraniec jest tylko z połowy, drugi jest po drugiej stronie 😉
[img]https://scontent-b-mad.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/s600x600/1656345_657656577623727_789988718_n.jpg?oh=44b3e406d2472d5e10e5677e8433c0d3&oe=54F86879[/img]
jeśli dokłada się włosy od góry - wtedy sam warkocz jest od spodu,
jeśli dobiera się włosy od dołu - wtedy sam warkocz jest na wierzchu.

tu jest warkocz od spodu (klacz Walkiria forumowej Katasi na IBOPie fryzyjskim)


[img]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/10644646_845181658847364_6862934017356779724_n.jpg?oh=78ccd2acabf70c6df8d8ff1bf7d09237&oe=54ED8472&__gda__=1425299118_60d61778f8affae8bd642c651f16e9c8[/img]

z tym, że to był dopieraniec pleciony z taaakiej grzywy



cięzko o grzywę przy której to wygląda ładnie a nie jak wyliniała kura.
np okropnie nie podoba mi się dobieraniec przy którym są takie wątłe kłaczki i dziury przy kłębie, przerwy. fatalnie to wyglada. dobieraniec, żeby nie szpecił, najlepiej żeby budował półkole. ale łukiem w górę a nie w dół. jak półkole idzie w dół to koń automatycznie zaczyna wyglądać jak zapadnięta bida z jelenią szyją. taki warkocz nijak nie podkreśla eleganckiego zarysu mięśnia 🙁 i jak koń jeszcze do tego idzie z szyją prosto a nie zaokrągloną - wygląda dużo gorzej niż z rozpuszczoną.

takie moje prywatne zdanie 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się