własna przydomowa stajnia

derby, miło słyszeć.
Zobaczę jak się to sprawdzi i czy konie znowu nie wdeptają tych kamieni jak zrobiły z tłuczniem (ale on nie był ubijany).
Póki co nie wpuszczam ich pod stajnie co by dać szansę deszczowy żeby mi sypnięty piasek i chudy beton w niektórych miejscach wpłukał się trochę między kamyczki jak będzie padać ;P
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 listopada 2014 16:25
Znalazłam dzisiaj na padoku petardę...
I cholera wie jak ona się tam znalazła!

Mam nadzieję, że nie w sposób, o którym myślę.


😲
Ale taką zużytą już?

A zamykacie konie w sylwestra? I ewentualnie podczas burzy?
Tak, zużyta.
Mam nadzieję, że nikt mi jej tam nie podrzucił.
Poziom mojej agresji byłby wtedy trudny do zmierzenia.

Nie zamykam.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 listopada 2014 16:35
Cobrinha chyba nie powinny jak dobrze jest "zatłuczone" czy jak to tam się zwie  xD
strzemionko ja zamykam podczas burzy jak jestem w domu, mąż panikant (dba o nie lepiej niż o mnie 🙁( ) choć w sumie dmuchamy na zimne.
Własnie nie wiem co z sylwestrem (konie od maja u nas i od maja nasze więc nie wiem jak się zachowają) Raz jak robili wycinkę w lasku 1km dalej to nie dało się ich opanować panika była taka że mnie taranem jedna wzięła drzwi w boksie ( o dziwo wytrzymały , zawiasy powyginała). Wypuściłam je i biegały wystraszone chyba z godzinę. Boje się co będzie w sylwestra, jak je zamknę i będą panikować to żeby w boksach się nie pozabijały, z kolei jak wypuszczę na pole i będą biegać jak opętane jeszcze się jakaś wywali na śniegu/lodzie/błocie...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
23 listopada 2014 17:27
Ja mojego konia widziałam w sylwestra 2 lata temu jak był zamknięty w boksie - trząsł się okropnie, i kręcił cały czas. Rok temu, już w innym miejscu u znajomej - 4 konie, w tym mój na podwórku - boksy miały do dyspozycji, mogły wejść ale spokojnie stały w grupie przy wozie i jadły siano.
Także chyba lepiej jednak nie zamykać, niech sobie stoją razem, w kupie siła  🙂
u mnie podobnie, nie zamykałam w sylwestra (ale one generalnie prawie cały czas na zewnątrz). zbiły sie w kupę, coś tam podkłusowały po padoku, ale generalnie było ok, bez nakręcania się (a fajerwerków niedaleko było sporo). W boksach nie widziałyby a słyszały, do tego poczucie niemożliwości ucieczki tylko potęgowałyby strach..
Aleks   Never underestimate the possibility for things to improve in ways you cannot yet imagine - Karen Rohlf
23 listopada 2014 18:46
U nas stoją w boksach, ale przyzwyczajone są do najróżniejszych hałasów i nie robi im to specjalnie. Nie raz latałam sprawdzać co się dzieje, ale ... nic się nie działo, albo spały albo jadły. Żadnych gwałtownych ruchów. Gdybyśmy mieli wiatę, pewnie zostawałby na zewnątrz ( w czasie burzy zostają, nie ściągam ich ), ale wiata na razie jest w planach i na noc zimą chodzą do stajni.
U mnie w Sylwestra jak co dzień, do 22.00 na padoku, później zamykamy w stajni. Tyle, że zamknięte są wrota od stajni, a boksy otwarte więc mogą się odwiedzać na zabawę sylwestrową  😅  😉
Poratujcie, pliiis :kwiatek:

potrzebuję czegoś, żeby oświetlić ujeżdżalnię na godzinkę, w ciemne, zimowe wieczory. Poradzilibyście mi, jakich lamp mogłabym użyć? Jak powinnam je rozstawić, aby mi koń nie oślepł? 😉
http://allegro.pl/40-halogen-reflektor-naswietlacz-lampa-led-50w-i4784966257.html
dobrze świecą, nie drogie, w miarę lekkie,mało prądu jedzą, można wkopać drąga i świecić z góry
konik123, z nieba mi spadłeś! Serio, tak tanio? Nie spodziewałam się 😀 A ile bym potrzebowała takich lamp na ujeżdżalnię wielkości czworoboku?
a ja swoje w tym roku chyba ostrzelam... co rok to planuje :P
w poprzednik lataly po padoku, chyba bardziej podjarane "atrakcjami" niz przestraszone, duzy byl na ulanskiej imprezie (w stajni, ale zawsze:P) tez sie nasluchal...i za bardzo nie przejmował, skoro w dzien ku przerażeniu obslugi i innych uczestników spał "na trupa" - i w dzień o swojej godzinie i w nocy 😉
ikarina małego czy dużego ? zależy jak bardzo chcesz być w świetle jupiterów  😉 20x40 od biedy dwa wystarczą, by widzieć w którym kierunku się zmierza. 4 to już w miarę widno, 6-8 zajefajnie.
Cobrinha, a masz jakes fotki wnętrza stajni? Jak wyglądają ściany?  😉
ikarina, u nas na ujezdzalni 25x50 jest na wysokim słupie halogen chyba 20 i 3/4 ujezdzalni oświetla, gdyby na drugim koncu byl drugi taki sam, to byłoby super
konik123, Wow! Mnie też z nieba spadłeś! 😀 Mówisz, że 2 wystarczą, żeby coś tam widzieć? Mam obok padoku latarnię uliczną, więc ów ujeżdżalnio-padok nie jest w zupełnie ciemnym miejscu gdzie go jeno oświetla światło księżyca... więc może jakby gdzieś naprzeciwko zainstalować te lampy..... 🤔
Dzięki wszystkim 🙂 Mam mały czworobok i nie wymagam, aby było hiper-jasno, w sumie ujeżdżalni potrzebuję do stępa i za jakiś czas paru kółek kłusa. Po prostu, fajnie by było, abym mogła po pracy wsiąść na parę kółek i nie odbywało się to w totalnych ciemnościach. Porządniej zacznę jeździć, jak już się zacznie robić jasno w porach, w jakich wracam z pracy, więc nie potrzebuje niczego "super - profi". Ot tak - żeby narazie było i umożliwiło mi jazdę na koniu.
Megane, nie mam ale mogę jutro zrobić jak coś.
To są dwa sąsiadujące boksy podzielone ścianką działową na 140cm 🙂
To przy okazji poproszę? 😉
Ściany wewnętrzne czymś tynkowałaś, czy tylko bieliłas, czy są po prostu surowe?
Tynk grubowarstwowy wybiałkowany.
ikarina, najprostszym rozwiązaniem jest... silny akumulator w samochodzie 🙂.
Tynk grubowarstwowy wybiałkowany.
  :kwiatek: dzięki
mam nadzieję, że tynku juz sama nie kładłaś?  😎
mam nadzieję, że tynku juz sama nie kładłaś?  😎
Nie nie hehe
Sankaritarina  dobrze by było ze 4 m do góry podnieść, wtedy lepiej sie światło rozprzestrzenia. Przy 2 da się spokojnie pojeździć. Podesłałem Wam link poglądowy, jeśli chodzi o typ lamp. Sprzedawcy tego nie znam.
halo, hehe, żebym chociaż takie coś posiadała 😁 Ja to zawsze jakimiś rzęchami jeżdżę 😀
ikarina, najprostszym rozwiązaniem jest... silny akumulator w samochodzie 🙂.

jak słaby można auta nie gasić 😉
Konik123, tylko w razie czego jak na takim słupie wymieniac halogen? Tez myslalam o wysokim slupie, ale jakby co, nie mam zadnego podnosnika 😉
Megane teoretyczne nie powinno się nic wymieniać, te lampy nie mają żarówek więc powinny się palic i palić. Ale wiadomo wewnątrz jest elektronika i mogą się zepsuć  🙁 4m to nie jest tak wysoko. drabina 2,2 wystarczy a taka to już mega wygoda http://allegro.pl/drabina-aluminiowa-3x8-wys-robocza-6-55-m-atest-i4773833428.html no i można sporo wyższy slup stawiać.
Hehe, drabina fajna, tylko jakos sie na niej nie widze 😀 strome schody to juz dla mnie wyczyn 😲
no ale moze jakas dobra dusza by pomogła 😉
No i licze na niezawodność oświetlenia głównie 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
23 listopada 2014 20:47
"Mamo, mamo- choinka się pali!"
-synku, nie mówi się pali, tylko świeci, choinka się świeci
"Mamo, mamo choinka się świeci, firanki się świecą i dywan też się świeci"  😂


oj tak jakoś mi się o tych lampach nasunęło;d
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się