własna przydomowa stajnia

Ona nie wymaga dużo miejsca, jest na tyle grzeczna, że może dzielić boks z koniem, o ile koń będzie dla niej miły  😁
kurczę , jaka szkoda żem miastowa. Krowiszon cudny.
iwona9208, cudna 😀 ale ja akurat już mam krowiszony ..
Czy wszystkie krowy w PL muszą mieć na zadkach taki pancerz z gnoju? Plus jako dodatkowe wyposażenie łyżwy zamiast racic jak są starsze ? Chyba muszę zacząć coś brać na znieczulenie bo ja bym nigdy nie zamieściła tak uwalonego zwierza na zdjęciu w publicznym ogłoszeniu.
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
13 stycznia 2015 12:07
Po pierwsze ta rasa ma duże i mocne racice przez co wydają się długie (u nas bydło ma przeprowadzaną korekcję racic 2razy w roku). Po drugie który rolnik na czas żeby czyścić swój inwentarz i wypełnić wszystkie inne prace. To nie realne. Ty chyba nie widziałaś brudnej krowy i przerośniętych racic...
Jeżeli masz ochotę zapraszam Cię bardzo serdecznie do mnie-40 sztuk chętnych do wyczyszczenia  😀
aneta   foto by Tynka
13 stycznia 2015 12:18
iwona daj sobie spokój. Nie wiesz, ze każdy rolnik to czyste zuooo? Swoja droga krowiszon uroczy. Szkoda, że mam do Was spory kawałek bo już bym po nią była🙂
Ja mam pytanie. Krowe trzeba codziennie doic? Co robic z takim zapasem mleka? Codziennie daje 20litrow? Czy zle zrozumialam 😉?
aneta   foto by Tynka
13 stycznia 2015 12:29
twarożek, serek, masełko...mmmniam🙂
Czyli daje codziennie 20litrow?
Ja mam pytanie. Krowe trzeba codziennie doic? Co robic z takim zapasem mleka? Codziennie daje 20litrow? Czy zle zrozumialam 😉?
Sprzedawać 😉 bo na dłuższą metę nie do przerobienia hehe
40 sztuk chętnych do wyczyszczenia  😀



O matko  😵

Już sobie to wyobrażam  😁...
Wstaje rano i zaczynam czyścić krowy. Kończę o 23 i ide spać. Wstaje rano i zaczynam czyścić krowy. Kończę o 23 i ide spać. Wstaje rano....  😜

edit: rosek, tak krowa daje codziennie 20 l mleka i trzeba ją codziennie doić.  😉
Z tą czystością to wiele zależy od warunków sanitarnych w jakich są trzymane krowy 😉
Nie tak dawno miałam okazję oglądać w Holandii dość dużą krowiarnię, i mimo iż krów było na pewno ponad 100 sztuk łącznie z młodymi, to wszystkie były czyste 😉
Najbardziej podobały mi się automatyczne czochradła rozmieszczone po hali gdzie chodziły łaciate 😉 wszystkie były regularnie oblegane 😉

A tak wracając do naszego tematu, u Was też dziś taka śliczna, wiosenna pogoda o 10 stopni na plusie?
A tak wracając do naszego tematu, u Was też dziś taka śliczna, wiosenna pogoda o 10 stopni na plusie?


U mnie prawdziwa zima ! Raczej ponad 10 na plusie bo na słońcu w kurtce idzie się zapalić. A koniuchy smażą swoje tłuste zadki pod zimową sierścią na promieniach  😁
Czad , dzieki za info🙂
Czad , dzieki za info🙂


A tak dla ścisłości to może dać nawet 40 i doi się 2x dziennie  😉
O matko, jak sie nie ma zbytu to mozna sie kapac w mleku, jak Kleopatra  😁
A serio , marzy mi sie takie gospodarstwo , gdzie sa krowy i kury , ktore daja pozywienie.Sady i wlasny warzywniak... Jak zrealizuje swoje marzenia ,za pare lat, to na bank kupie krowe.
mozna sie kapac w mleku, jak Kleopatra  😁


Tyle, że kąpała się w oślim  😁

Dla siebie to polecam kozę, bo nawet cała średnia rodzina nie przepije wszystkiego mleka od jednej krowy, chyba, że wlicza się w to z 20 kotów  😁
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
13 stycznia 2015 13:02
My z M. chcieliśmy bardzo krowę, ale zrezygnowaliśmy nawet z jerseyki, właśnie przez ilość mleka (chociaż J. dają mniej) i takim sposobem stanęło na kozach :P
[quote author=Liściu link=topic=19013.msg2265761#msg2265761 date=1421154082]
mozna sie kapac w mleku, jak Kleopatra  😁


Tyle, że kąpała się w oślim  😁

Dla siebie to polecam kozę, bo nawet cała średnia rodzina nie przepije wszystkiego mleka od jednej krowy, chyba, że wlicza się w to z 20 kotów  😁
[/quote]nie lubie koziego mleka za bardzo. Zajme sie produkcja serow , masel itp . Najwyzej wszyscy znajomi byliby zaopatrzeni w mleko😉
[quote author=Liściu link=topic=19013.msg2265761#msg2265761 date=1421154082]
Dla siebie to polecam kozę, bo nawet cała średnia rodzina nie przepije wszystkiego mleka od jednej krowy, chyba, że wlicza się w to z 20 kotów  😁[/quote]
Tylko mleko kozie trzeba lubić bo ma specyficzny smak i zapach 😉
choć jak się ostatnio przekonałam, koza kozie nie równa i nawet dało się to wypić - kiedyś ktoś mnie poczęstował i nie byłam w stanie tego wypić - jakbym capa gdzieś w pobliżu pod stołkiem trzymała taki był smak i zapach hehe  😂
Cobrinha, patrzyłam na ilość produkcyjną  😁, bo szczerze to ja ani krowiego, ani koziego do ust nie wezmę  😜
A ja mleko prosto od krowy, takie jeszcze cieplutkie uwielbiam... szkoda że u nas we wsi nikt chyba już krowy nie ma 🙁
Proszę o radę  :kwiatek: Mam do ogrodzenia plac do jazdy. Czy na ujeżdżalni o wymiarach 20x30 da się jakoś sensownie pracować w dwa konie? Czy raczej ogrodzić jeszcze więcej? Do tej pory jeździliśmy po większej, powiedzmy nieogrodzonej przestrzeni i raczej nie zwracało się uwagi na wymiary.
my na mniejszej hali nawet we 3 konie dajemy radę pracować (a nie tylko wozić tyłek), ale plac zawsze jest mieć dłuższy fajnie, może dałoby radę do małego czworoboku ujeżdżeniowego go powiększyć? 20x40?
Da się 🙂 tak właśnie myślałam żeby od razu celować w coś większego. Porządne ogradzanie, w sensie takie na stałe planuję zacząć na wiosnę. Czy teraz, tak na chwilę sprawdziłaby się taka taśma? Zastanawiam się czy nie pęknie od mrozu albo większego wiatru. Czy może lepiej szerszą taśmą od pastucha?


Pękanie pękaniem, ale czy konie przyzwyczajone odgłosu świszczącej taśmy na wietrze ? 
Zelmutek, ja bym bardziej obstawiała sznurek sizalowy - po pierwsze taśma na wietrze im szersza tym bardziej trzepocze i często wykrzywia słupki jeśli ogrodzenie nie jest stabilne, plus fakt, że konie mogą się bać takiego widoku.
a to skoro będziesz porządniej grodzić za jakiś czas a do tej pory jeździłaś na nieogrodzonym to jest sens takie "strasznące" półśrodki stosować? namęczysz się a przyjdzie wichura i ci to sprzątnie... można fajnie wydzielić czworobok podkładami kolejowymi  😉
milkiwaj, Cobrinha, dzięki za rady  :kwiatek:

milkiwaj, do czasu stałego ogrodzenia przenoszę plac do jazdy w inne miejsce i wolałabym mieć tam czymkolwiek ogrodzone.
Cobrinha, faktycznie, o tym nie pomyślałam 🙂
asds   Life goes on...
13 stycznia 2015 14:34
Mi to się 3 krówki po nocach snią : Jersey, Polska czerwona i biało grzbiecik 🙂. 💘

Nauka trwa dalej - oby było mi dane nabyta wiedze wykorzystać 🙂.
Biało grzbiecik?
Jak one wyglądają?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się