Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 lutego 2015 14:28
Ja też podpisuję adresem strony, w ogóle, mam nową stronę, jak wam się podoba?
http://magdalenagill.com/
Ładna, przejrzysta strona.
Jedyne co, to w wersji tabletowej nie działa boczne  menu, a górny pasek menu jest częściowo przysłonięty przez napis nazwy strony.
Nie wiem, czy to jest problem mojego tabletu, czy ustawień szablonu.
Pursat   Абсолют чистой крови
10 lutego 2015 15:21
Popraw bio, bo coś tam nie gra. 😉
Ja też podpisuję adresem strony, w ogóle, mam nową stronę, jak wam się podoba?
http://magdalenagill.com/


Podoba się, może dałabym zdjęcia w slajderze minimalne mniejsze, a napisy w menu większy i czytelniejsze. Poza tym bardzo fajna 😀
Strzyga,
zaglądałam na stronę z dwu komputerów, na obu z Chroma. Na jednym zdjęcie ze strony głównej było na tyle duże, że przysłaniało menu. I jeśli można (zboczenie zawodowe):

Fotografia jest jedną z najważniejszych rzeczy w moim życiu. To dzięki niej mogę pokazać innym[font=Verdana],[/font] jak wygląda mój świat, moje troski i marzenia. To sposób na komunikację z innymi. Na dzieleniu się uczuciami i inspirowaniu. Jeśli więc Cię w jakiś sposób zainspirowałam, wywołałam w Tobie uczucia, nawet negatywne, podziel się nimi w komentarzu =)

Tylko nie wiem, gdzie mogłabym wstawić komentarz. Ale ogóle to fajnie 🙂
(dubel)
Strzyga u mnie napis "Magdalena Gill Fotografia" trochę zachodzi na gallery i strona główna.
I w galerii jest tylko 10 zdjęć?
Na moim chromie bardzo poprawnie się wyświetla. Razi mnie tylko to, że polskie słowa w menu, a na końcu "gallery" :P
szepcik, 13.
No właśnie u mnie nie ma paska do przewijania...
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
10 lutego 2015 20:24
Mnie trochę razi "GLÓWNA" :P
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
10 lutego 2015 20:32
Glówna, bo robiona przez holenderską firmę :P
Dzięki wszystkim za odzew!!! Poporawiam co mogę.
A mnie razi w sumie to, że wszystko jest po polsku, a nagle 'gallery', no nijak to nie pasuje. 😉
Dava   kiss kiss bang bang
11 lutego 2015 07:44
Strzyga -> na ipadzie jest posypana na maksa  😉
Popoprawiaj sobie bio, zakladki, wyswietlanie fot itd
To ja tak skromnie  😀
Rubin
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 lutego 2015 19:21
<3
Pati, wybiel go :P
bo ludzie pomyślą, że dwa Rubiny były, hihihi ;D

Dziewczyny macie jakieś rady odnośnie robienia zdjęć portretowych w pokoju, bez posiadania ani jednej porządnej lampy? W biały dzień, to na pewno, bo jest jaśniej. Oprócz tego mam tylko biurkową lampkę, która daje dość dużo światła, ale ciężko ją porządnie ustawić, bo jest przykręcona do biurka. Górne światło, którego intensywność mogę regulować. I co jeszcze? Ta biurkowa lampka daje mi światło tylko z jednej strony, ostatnio próbowałam doświetlić z drugiej taką nocną, z abażurem, ale nie wyglądało to dobrze. Mam zewnętrzną lampę do aparatu i myślę, czy by jej nie użyć, ale nigdy w sumie nie robiłam, więc boję się, że wyjdzie jeszcze gorzej. Jakieś rady, sugestie? Może któraś robiła w takich warunkach? :kwiatek:
Aparat na M, lampa na sanki, też na M, palnik skierowany na sufit i trochę do tyłu/w bok i blyskasz. Przesłonę w aparacie ustawiasz jaką chcesz, ISO w zależności czy chcesz tylko doświetlać lampą (wysokie) czy to bedzie jedyne źródło (niskie). Jasność błysku regulujesz sobie na zasadzie 1/2 błysku, 1/4 itd. To najprostsze błyskanie 🙂
Dzięki wielkie, jutro będę kombinować. :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
12 lutego 2015 18:14
lubicie b&a więc częstujcie się 😉
Do tego Frania na dokładkę


smartini, zdradziłaś tajemnicę czystości siwych koni 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 lutego 2015 19:50
Smartini, jak wybielasz? Saturacją?
madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 lutego 2015 20:57


Pierwsze bardzo mi się podoba.
Aż czuć, jak ten człowiek myśli 🙂

Mnie się podobają oba madmaddie, ale chyba faktycznie minimalnie bardziej pierwsze. Drugie widziałabym szerzej kadrowane 😉. Mega klimatyczne.
Jak zmniejszacie zdjęcia, że macie tak wysoką jakość? Kurczę, jak mniej kombinowałam z tą całą obróbką, to mi lepiej wychodziło. 😵
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 lutego 2015 15:07
dzięki dziewczyny. dawno nie robiłam zdjęć tak dla siebie, bez powodu.
pierwsze jest chyba najspokojniejszym zdjęciem jakie zrobiłam. ważnym dla mnie.

fly, ja robię rawy, obrabiam w Lightroomie, on mi zmniejsza przy eksporcie z rawu do jpg i  tyle.
Zapisałam z Photoshopa dla Internetu i urządzeń, wygląda to tak:
flygirl

Gdzie to? 😲

smartiniZauroczył mnie ten kucyk.
Dziewczyny od czego zależy tryb robienia zdjeć (M,S,P,A) ?
Możecie tak w skrócie wyjaśnić 🙂 ?
Asiulla Szczecin 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się