DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

bez pośpiechu  :kwiatek:
zapięcia są super w powyższym ogłowiu, na Twoim miejscu bym opatentowała jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś.  😉
ciężko patentować tak stare rozwiązanie rymarskie 😉

ogłowie bardzo ładne, super nachrapnik, ale jakoś te kryształki na pasku potylicznym to lekka przesada :P
milkiwaj, przecież metale kupne ..... i używane do zapinania wedzidła w westowych ogłowiach (ozdobne - np w formie concho, lub gładkie). ale policzków tak robionych nie widziałam, a w klasycznych ani tu ani tu. wszystkei elementy to wariacja na temat dostępnych 😉 Frans, patentowac chyba nie ma jak i sensu patrzac na "odmienności" sprzetu w sklepach czy tych diy 😉. ja mam z tego radoche i to najważniejsze 🙂
tak palnęłam bo jako kompletnego ogłowia nie widziałam takich zapięć a ludzie wszystko patentują, bo nie ma nic fajniejszego jak robienie tego co się lubi i jeszcze mieć z tego parę grośników.
teraz jest to zabawa a za parę lat znana na świecie marka  😉
horse-art Niestety ochraniacze to skaj. Jak załatwisz prawdziwą skórę to moge Ci uszyć 😉
Co do moich kompletów zdjęcia wywaliłam żeby w oczy nie kuły. Było na nich naniesione imie konia 🙂
widzialam, zaraz bedzie halo ze mam nick na foto. ale jak ma byc napis"zmniejszacz" to lepeij takie nie? w koncu mojego autorstawa fota ;]
Frans, nie wiem czy moje palce wytrzymają :P
dostalam katalog z rymarskimi metlami - zabieram sie za wybieranie i ....chce wszystko ;/
horse_art, jeśli chodzi Ci o mój post w wątku o kryptoreklamie, to ja nie mam nic złego na myśli. Mi to nie przeszkadza i rozumiem po co to. Dla mnie zabranianie wrzucania tutaj zdjęć swoich rzeczy (chodzi o asice), to jak zabronienie fotografom wrzucania zdjęć z ich podpisem w odpowiednim wątku. Podałam Twój przykład, bo Twój post był najnowszy 🙂
Libeerte, ależ rozumiem, przecież nie mam pretensji, dobry humor, to napisałam jak napisałam - nie personalnie do ciebie - ale na komentarz deborah do asicaa, bo dziwna atmosfera powstałao przez t 🙁 szczególnie, ze ona też wrzuca swoje prace. sprzedawane prace. jak większość.... temat już zresztą wałkowany. przy zachowaniu "taktu" (nienachalnej reklamy) - nikt nie może mieć pretensji, jest zgodne z przyjętymi zasadami wątku

edit:
asicaa - skóre mam 😀 gorzej z pomysłem jakie miałyby być :PPPP
horse-art To jak pomysł będziesz miała to dawaj znać. Chętnie popracuje z naturalną skórą. Poza tym tak jak już wspominałam nie będe się już udzielać. Bo wychodzi na to, że skoro się nigdzie na forum nie udzielam to mam siedzieć cicho. Ale prawda jest taka że doba to dla mnie za mało i czasu ani chęci na to nie mam więc ograniczyłam się do DiY 😀
Przecież chodziło tylko o logo na ochraniaczach. I tyle, nikt nie mówi żeby nie wrzucać swoich prac.
aha... na miniaturce nie dojrzałam, potem skasowała (na tym bylo?). ale przeciez inni tez daja z logo, metkami... nie rozumiem problemu. przeciez to fajne ze wlasna marka - czy formalna cyz nieformalna... no nic. koniec tematu 😉
Kto chciałby dorobić mi parę kaloszków do ochraniaczy YORK Crystal?
To te same ochraniacze co wcześniej wrzucałam z tym, że z futrem odczepianym i czaprakiem w komplecie🙂 Sorki jeśli niektórzy odebrali to jako formę reklamy, nie było to celowe😉 Jakbym wiedziała że takie halo będzie z tego powodu to bym je ocenzurowała haha;D

    horse-art  . To ogłowie bardzo w stylu fryzyjskim , piękne  😍.
                  Kiedyś sobie takie sprawię , jest idealne dla Fryza .
Ps . Nie mogłam odmówić , tak pięknie do mnie napisała  💘  i dobrze, bo coś się ruszyłam w końskich tematach .
Zrobiła takie obszycie na siodło hiszpańskie .
Dawno nie tworzyłam, ale oto jestem.  🤣
Winko fajne kolorki i wykonanie , tylko coś chyba linia grzbietu nisko z tyłu? 😉

U mnie pad fiolet z bawełny która wygląda prawie jak alkantara 😉


I świecących kaloszkow wersje następne 😉 przeszły testy nawet terenowe i o dziwo nic nie odpada 😉



Teraz kilka kompletów ochraniaczy i biorę się za sprzęt dla mojego konia  🏇 potrzebuje (a raczej chce 😉) nowe oglowie,  planuje meksykańskie a naczolek westowy na jedno ucho  😜 do tego ochraniaczki komplet, no i jakiś padzik.

Ktoś z was reperowal obity łęk w siodle? Mam mocno rozwalony i trochę szpeci. Myślałam aby zrobić pasek klejony tam, może biały ala prestige 😉 bo jak dam brąz to będzie wyglądało jak łata po prostu 😉 aa, i w planach jeszcze coś czego boje się najbardziej - popreg 😉
escada ja chce taki padzik ale brazowy 😀 Jak ten poprezdni 😀 Cudowny
Będzie dużo w brazie jak zacznę set dla Tadzika 😉 i wymyśliłam,  zrobię łate na łęk z lakierowanego brązu... I popreg lakierowany  😜
Escada, zadziwiasz! Pięknyyy, napisałam do ciebie o kaloszkami z pikowaniem i futrem na fb 😉
Dostałam od mamy 3 narzuty na fotele wykonane z futra. Nie wiem z jakiego, ale dość delikatne i zrobione z łatek. Czy można coś z tym zrobić końskiego, np. podszyć czaprak dla konia z plecowymi problemami? Czy może ktoś z Was coś takiego potrzebuje (bo ja szyć nie umiem 😉) ?
escada, kryształki rulez 😀

anai, ja bym nie ryzykowała (no ale moge miec inne wyobrażenie co masz niz rzeczywstość 😉 ) - bo szwy, bo zaburzone rozciąganie (gniecenie) no i zapewne inne wyprawianie niż te "medyczne" - czyli dośc delikatne, bo zostaje lanolina ...zapach. nawet jak filc wełniany ciełam w domu, to czuć owcą w całym (wielkim) domu było 😉
Nie byłam przekonana do tego pomysłu ale jak wykonałam...



Komplet na wysoki połysk z lakierowanego skaju  😜

I znikam na trochę 😉
Przepraszam, ale dopiero znalazłam wątek, szukałam we wpisach, ale 500 stron od razu nie da się przeczytać 🙂
A więc, jak zrobić podobne ochraniacze kontaktowe do tych twoich białych códeniek? Tylko nie lakierkowane
karunia100 Musisz zaopatrzyć się w skaj, jakieś wypełnienie koło 7mm, oraz rzep i maszynę która to zszyje d kupy,;p
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
28 marca 2015 13:54
karunia100, ale głównie musisz się zaopatrzyć w anielskie pokłady cierpliwości  😁
karunia100 Musisz zaopatrzyć się w skaj, jakieś wypełnienie koło 7mm,
oraz rzep i maszynę która to zszyje d kupy,;p

Maszynę mam, przemysłowa, da radę wszystkiemu. Do wypełnienia włóknina, skaj i rzep też się znajdzie. Czy można prosić o wymiary? Najlepiej na planie. Niestety w mojej okolicy trudno o jakąkolwiek osobę z podobnymi ochraniaczami.
Wymiary ściągnij z konia, przecież każdy ma inne nogi 😉
kochani proszę was o linki lub instrukcje wykonania trwałego czapraka i nauszników :P dziękuje :P
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
29 marca 2015 21:52
np pierwsza strona wątku
wiem że jest ale szukam też jakiś inny :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się